Skoči na vsebino

Givi kovčki


Avatar

Priporočene objave

Semering, ni nobenega problema :). Bom tako ali tako pocakal se do pomladi, ce se kje kaksne najde, sicer pa tc, ja. Hvala

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, na mopedu imam nosilec za zadnji kovček. Sicer imam vedno na hrbtu moto nahrbtnik, ampak v novo sezono bi si nabavil še kakšen kovček. Na sliki je viden nosilec, ali na ta nosilec lahko kar namontiram kovček (npr. GIVI), ali pa bom rabil še kakšne prilagoditve.

 

LP

post-45552-0-93465800-1426494002_thumb.jpg

post-45552-0-47219400-1426494007_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, na mopedu imam nosilec za zadnji kovček. Sicer imam vedno na hrbtu moto nahrbtnik, ampak v novo sezono bi si nabavil še kakšen kovček. Na sliki je viden nosilec, ali na ta nosilec lahko kar namontiram kovček (npr. GIVI), ali pa bom rabil še kakšne prilagoditve.

 

LP

 

Moj laičen pogled vidi, da to ne bo dovolj za kovček Givi... Razen, če je plošča za kak specialen kufer.

Vedi pa, da se boš moral glede na tisti bočni R, voziti malce zmirnejše, da te ne "strese" - predvsem v iberturah!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Miha x tule si poglej kaj ponujajo "zlatarji" od dodatne opreme za tvoj motor. "trdi" so samo bočni kovčki kolikor vidim, ostalo je pa vse "soft".

Kot ti je že @MR opisal zarati visoko postavljenega zadnjega kovčka postane vožnja pri višjih hitrostih precej nemirna.

Na nosilec pa sigurno direkt ne paše nič od Givi-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miha, jaz bi ti rekel, da ne jemlji tiste XXL široke kovčke a-la GIVI Maxia 52. Preglomazno izgledajo za tak motor pa še upor je večji.

 

Ker te poznam in vem, da se ponavadi solo furaš imaš kovček za eno čelado dovolj.

 

Malo poglej, če se da ta obstoječa plošča odstraniti. Pri GIVI kovčkih vedno dobiš zraven univerzalno ploščo. Mogoče bi se dala pritrditi namesto te, ki jo imaš sedaj gor.

V GIVI ploščo pač navrtaš luknje tam, kjer jih rabiš, da pripašeš zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miha, jaz bi ti rekel, da ne jemlji tiste XXL široke kovčke a-la GIVI Maxia 52. Preglomazno izgledajo za tak motor pa še upor je večji.

 

Ker te poznam in vem, da se ponavadi solo furaš imaš kovček za eno čelado dovolj.

 

Malo poglej, če se da ta obstoječa plošča odstraniti. Pri GIVI kovčkih vedno dobiš zraven univerzalno ploščo. Mogoče bi se dala pritrditi namesto te, ki jo imaš sedaj gor.

V GIVI ploščo pač navrtaš luknje tam, kjer jih rabiš, da pripašeš zadevo.

OK, meni je nahrbtnik v redu. Letos pa nekaj moja gleda, da bi si kupila opremo, kar pomeni, da ne bom zmeraj solo, in bom moral nabavit nek kovček. Pa tvojga bom enkrat pogledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Miha x tule si poglej kaj ponujajo "zlatarji" od dodatne opreme za tvoj motor. "trdi" so samo bočni kovčki kolikor vidim, ostalo je pa vse "soft".

Kot ti je že @MR opisal zarati visoko postavljenega zadnjega kovčka postane vožnja pri višjih hitrostih precej nemirna.

Na nosilec pa sigurno direkt ne paše nič od Givi-ja.

Thanks, sem pogledal in vidim, da je tudi nahrbtnik v redu zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo.

 

Mene zanima, kolikšen mora biti kovček, da gre čelada noter? Mogoče še kakšen predlog, kateri bi se najbolje podal na er6-n? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj velik! Ponavadi, ti to piše že v samem oglasu za kovček. Vendar je malo odvisno tudi od čelade, a jo spraviš v kovček ali ne (velikost). Redko, ali pa moram napisat, da nikoli ne tlačim čekade v kovček, tam so bolj ostale drobnarije. Čelada kadar jo ne rabim, je pripeta na krmilo ali pa na držala za sopotnika s ključavnico na številke.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

 

malo pomoči rabim.

 

a obstaja kakšna plata/plošča na katero bi se dalo pripeti res velike centralne kovčke (npr. givi maxia) ter tudi kakšne manjše 30-40l.

 

Sprašujem ker imam od Givija nosilec + Kappa 46l kufer in bi si občasno želel večji kovček, za vse ostale prilike pa manjši. Tako bi imel dva kovča ki bi jih po potrebi dajal gor na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

malo pomoči rabim.

 

a obstaja kakšna plata/plošča na katero bi se dalo pripeti res velike centralne kovčke (npr. givi maxia) ter tudi kakšne manjše 30-40l.

 

Sprašujem ker imam od Givija nosilec + Kappa 46l kufer in bi si občasno želel večji kovček, za vse ostale prilike pa manjši. Tako bi imel dva kovča ki bi jih po potrebi dajal gor na motor.

Kovčka morata imeti enako podnižje, to je vsa umetnost. Monokey so bolj pogosti, kot monolock.

post-21984-0-99422400-1433968433_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Z čem si nej tiste 4 gumice ki so na plošči zalepim da jih bo držalo notr, neostik ne drži. Bi bil silikonski kit vredi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvokomponentno epoxy lepilo dela čudeže. :) Samo ne pričakuj, da boš lahko še kdaj narazen dal. :D

+ dobro obrušena in očiščena površina pred nanašanjem epoxyja =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Na TDM 850 1998 imam nosilec zadnjega kovčka Kappa (kot je na sliki spodaj), zraven pa sem dobil 32 litrski Kappa kovček. Ker se mi zdi premajhen, noter gre komaj ena čelada, bi dal gor večjega. Gledal sem rabljene 50+ litrske kovčke, recimo Givi Maxia 52 ali Kappa 52, da gresta noter brez težav vsaj dve čeladi, ali pa ena čelada + krama.

Vem, da je ob menjavi kovčka potrebno menjati tudi nosilno ploščo, ne vem pa, ali je možno skombinirati Kappa nosilec kovčka + Givi kovček oziroma Givi ploščo?

 

big_topcase-nosic-zadniho-kufru-kappa-ya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, theBill pravi:

Noben?

Malo zavisi od tipa plošče (Monokey, Monolock), drugače sta pa Givi in Kappa v veliki meri kompatibilna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, poggy pravi:

Malo zavisi od tipa plošče (Monokey, Monolock), drugače sta pa Givi in Kappa v veliki meri kompatibilna

 

Ker ni bilo odgovora sem si včeraj vzel čas in malo raziskal po netu, če komu kdaj prav pride da mu prihranim kakšno uro googlanja.

Givi in Kappa monorack za TDM 850 od 96 do 01, kot je na fotki nekaj postov višje, sta identična. Navodila za montažo so popolnoma identična samo z različnimi ciframi, celo plošče od Givija in Kappe so identične, razlika so samo različni nazivi in pa to, da Givi ponuja plastično in alu varianto, Kappa pa samo plastično.

Lahko skombiniraš ustrezno Kappa ploščo in Givi kovček, in tudi obratno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Givi ima nove poltrde/trde kovčke, raztegljive max 22litrov, ki so zanimivi za nagece in podobne mopede

58ee0869710c8_MVBRUTALE_ST601.jpg.d4f4d0917e83f8ae65e5526ab274139a.jpgST601.jpg.59ebe6fc000710a6120dc98b86b59d3a.jpgST601_expandable.jpg.075ed412704ca02da7fda660878f41f7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima kdo Givijeve E360N (ali 460) kufre na TDM900?

 

Rad bi jih namreč nabavil pa ne vem če bo zadeva šla skupaj z akrapoviči ki so malo višji od standarnih rorov. Lahko tudi kakšna izkušnja z original rori (morda slika od zadaj da vidim koliko je lufta) in drugimi tipi kovčkov.

 

Hvala za vsako pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

lani sem nabil givi outback vse tri  v tem smislu

Q3NDwpA.jpg

vse ssuper ni da ni pohvale giviju, me pa jezi ,da ima vsak svoj ključ, je že kdo predeloval da bi en ključ odklepal vse.

Je to možno dobiti pri giviju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Wakasaki pravi:

lani sem nabil givi outback vse tri  v tem smislu

Q3NDwpA.jpg

vse ssuper ni da ni pohvale giviju, me pa jezi ,da ima vsak svoj ključ, je že kdo predeloval da bi en ključ odklepal vse.

Je to možno dobiti pri giviju?

To sem delal pri H&B, najverjetneje je isti sistem, malo cajta si vzami. Zamenjavat ključavnice se ne splača. Če pa imaš problem, pa ti lahko ob Zlatorogu pokažem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!