Skoči na vsebino

Givi kovčki


Avatar

Priporočene objave

pred 2 urami, MitcH' pravi:

To sem delal pri H&B, najverjetneje je isti sistem, malo cajta si vzami. Zamenjavat ključavnice se ne splača. Če pa imaš problem, pa ti lahko ob Zlatorogu pokažem.

predvidevam da si lamele preselil, da je pasal en ključ pri vseh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Wakasaki pravi:

predvidevam da si lamele preselil, da je pasal en ključ pri vseh?

Ja, tudi sam sem imel 3 kovčke in 3 ključe. Kupil sem rabljene, vsakega posebaj. Lamele sem premikal tako, da je potem pasal en ključ na vse ključavnice. V H&B ključavnicah je 5 peres, mogoče ti kakšno pero zmanjka, ampak mislim, da tudi na 4 peresa je OK, ker te ključavnice so samo za poštene ljudi.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, MitcH' pravi:

Ja, tudi sam sem imel 3 kovčke in 3 ključe. Kupil sem rabljene, vsakega posebaj. Lamele sem premikal tako, da je potem pasal en ključ na vse ključavnice. V H&B ključavnicah je 5 peres, mogoče ti kakšno pero zmanjka, ampak mislim, da tudi na 4 peresa je OK, ker te ključavnice so samo za poštene ljudi.

hvala se bom lotil zadeve pa reportiram

zlatorog vseeno v dobrem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, MitcH' pravi:

Ja, tudi sam sem imel 3 kovčke in 3 ključe. Kupil sem rabljene, vsakega posebaj. Lamele sem premikal tako, da je potem pasal en ključ na vse ključavnice. V H&B ključavnicah je 5 peres, mogoče ti kakšno pero zmanjka, ampak mislim, da tudi na 4 peresa je OK, ker te ključavnice so samo za poštene ljudi.

Pfff čas posla res simpl urejeno en ključ za vse tri kufre majka

20171228_132713.thumb.jpg.ddb06316553013730da7ac58f929f73a.jpg

Je pa po 9 lamelc in tkole je zgledal k sm dal ključ not 2 al 3 so bli že ok.

Mi pa je ostalo 3 kose lamelc...ko ga j...

20171228_141331.thumb.jpg.0f91af221370c22f474b04ae3523f996.jpg

Vse skupaj sem še malo namastil in zmaga je naša.

Hvala za motivacijo:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 3. 2. 2018 ob 15:13, Gonca pravi:

Bolj se nagibam če bi kdo prodal rabljen naslon, ki ga ne potrebuje več... za nove sem že gledal po internetu. Hvala za link vseeno. Nima me da bi dejal 50€ za kos pene oblečene z blagom... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 2. 2018 ob 14:22, Oky pravi:

Zdravo!

Ali ima mogoče kdo za prodat tale naslon za givi kovček maxia e52? 

Givi-E52-Maxia-Bike-Topcase-Backrest-E95

Novega za 36€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 03/02/2018 at 2:22 PM, Oky said:

Zdravo!

Ali ima mogoče kdo za prodat tale naslon za givi kovček maxia e52? 

Givi-E52-Maxia-Bike-Topcase-Backrest-E95

Če je za ženo.....potem je neprecenljiv dodatek h konfortu.

Za prijatelje je ena brisača čez kufer dovolj. Ljubica pa se naj stiska s šoferjem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prva roba za moj skuter (:quad:)  je že doma: Givi Maxia 4 56l, tech carbon črn pokrov. Sem gre cela mesnica, pa še kakšna manjša :boobies:.

Z orenk popustom z nosilcem in ploščo 350 EUR. Ni švoh. :004

Me pa samo nekaj zanima: kupil sem tudi zadnji naslon, pa ne vem natančno, kako se ga montira gor. Priložena sta dva šraufa in matici, ampak na kufru ni nobenih lukenj, niti ni nič nakazano, kam privijačiti. Je treba vrtati luknje v plastiko, ali kako? Pozabil sem vprašat v trgovini, ker sem šele doma videl, kako je zadeva narejena. Kdo ve, kako je s tem? :hmm:

 

IMG_6347.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kawalir pravi:

Prva roba za moj skuter (:quad:)  je že doma: Givi Maxia 4 56l, tech carbon črn pokrov. Sem gre cela mesnica, pa še kakšna manjša :boobies:.

Z orenk popustom z nosilcem in ploščo 350 EUR. Ni švoh. :004

Me pa samo nekaj zanima: kupil sem tudi zadnji naslon, pa ne vem natančno, kako se ga montira gor. Priložena sta dva šraufa in matici, ampak na kufru ni nobenih lukenj, niti ni nič nakazano, kam privijačiti. Je treba vrtati luknje v plastiko, ali kako? Pozabil sem vprašat v trgovini, ker sem šele doma videl, kako je zadeva narejena. Kdo ve, kako je s tem? :hmm:

 

IMG_6347.jpg

Moj predlog.

Vse skupaj zmontiraj na motor in nato še naslon, ki ga nastaviš na željo sopotnice. Sopotnica se naj vsede na motor, ti pa naslon premikaš malo gor in dol. Naslon zna v neugodni poziciji biti neanatomski. Podpirati mora po vsej svoji površini, da ji bo prijetno, ko se nasloni. Če je kovček preblizu ali predaleč od hrbta tudi zna biti problem - pač nastaviš tako, da bo vredu - se malo poigraš :).

Na stari maxiji sem imel naslon in predvidene luknje, lepo zmontiral in naslon je podpiral hrbet samo z zgornjim robom. 

Glede motorja - pametno si se odločil. SX ti ne bo všel, če si ga še boš želel.

Lepo zrihtaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Moj predlog.

Vse skupaj zmontiraj na motor in nato še naslon, ki ga nastaviš na željo sopotnice. Sopotnica se naj vsede na motor, ti pa naslon premikaš malo gor in dol. Naslon zna v neugodni poziciji biti neanatomski. Podpirati mora po vsej svoji površini, da ji bo prijetno, ko se nasloni. Če je kovček preblizu ali predaleč od hrbta tudi zna biti problem - pač nastaviš tako, da bo vredu - se malo poigraš :).

Na stari maxiji sem imel naslon in predvidene luknje, lepo zmontiral in naslon je podpiral hrbet samo z zgornjim robom. 

Glede motorja - pametno si se odločil. SX ti ne bo všel, če si ga še boš želel.

Lepo zrihtaj

Predlog je odličen in ga bom vsekakor upošteval. Praviš, da si imel predvidene luknje. Jaz jih ne vidim na svojem kufru. Kako potem? :?Ampak četudi so samo predvidene, to pomeni, da je treba povrtati v plastiko, ne? Z "borvinto" predvidevam, kako pa drugače. Zakaj sprašujem? Ker ne bi rad, da bi kaj počilo, to je ipak (samo) plastika. Morda pa ni nič vnaprej določeno ravno zaradi vzrokov, ki si jih navajal, da torej sam nastaviš višino, ki najbolj ustreza sopotnici. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kawalir pravi:

Predlog je odličen in ga bom vsekakor upošteval. Praviš, da si imel predvidene luknje. Jaz jih ne vidim na svojem kufru. Kako potem? :?Ampak četudi so samo predvidene, to pomeni, da je treba povrtati v plastiko, ne? Z "borvinto" predvidevam, kako pa drugače. Zakaj sprašujem? Ker ne bi rad, da bi kaj počilo, to je ipak (samo) plastika. Morda pa ni nič vnaprej določeno ravno zaradi vzrokov, ki si jih navajal, da torej sam nastaviš višino, ki najbolj ustreza sopotnici. 

Lahko, da imaš odznotraj označene luknje.

Ti samo ugotovi dobro pozicijo, zariši, pazi da bo vodoravno in enakomerno levo, desno in por mašina. Plastika je mehka in ni problema, lahko pa greš prej z manjšim svedrom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Lahko, da imaš odznotraj označene luknje.

Ti samo ugotovi dobro pozicijo, zariši, pazi da bo vodoravno in enakomerno levo, desno in por mašina. Plastika je mehka in ni problema, lahko pa greš prej z manjšim svedrom.

Ko sem jaz montiral prvi naslon za sopotnico sem v vrečki skupaj z naslonom dobil tudi šablono z označenimi luknjami (navaden A4 list

z označenim robom pokrova in dvema križcema ).Mislim da moraš kar dobro zadet pozicijo zaradi radijusa naslona in pa kovčka da se lepo vsedeta .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šablona je praviloma zraven, ampak kot so ti prej svetovali, najprej zmontiraj kufr, pa potem dodaj naslon, da vidiš kako paše/ne paše oziroma moti. Zmotno je pa prepričanje da je naslon za naslanjanje. Kufr in nosilec sta že tako dovolj obremenjena, potem dodaj še vibracije in si tam....naslon je, če pospešiš, da se sopotnik nasloni in ne udari direktno na trdi del.

2 luknji v plastiko pa ni tak problem zvrtati, jih boš pa moral, ker nasloni so privijačeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, hribuc pravi:

 

z označenim robom pokrova in dvema križcema ).Mislim da moraš kar dobro zadet pozicijo zaradi radijusa naslona in pa kovčka da se lepo vsedeta .

To pa je resnično možno.

Problem zna biti neenakomerni radijus. Če pa je hrbet naslona malo prilagodljiv, bi šlo tudi po moji teoriji. Sicer se da malo podložiti tudi s kakšno mehko gumo, da lepše leže in tesni.

Bolj pomembno kot da je prav zmontirano je, da se oseba fajn počuti. Moji paše brez naslona, hrbet pa ima podprt še višje na rešetki.

P6197011.thumb.JPG.e211ee29b5bea83cd372fa0bd73df9d1.JPG

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

 Zmotno je pa prepričanje da je naslon za naslanjanje. Kufr in nosilec sta že tako dovolj obremenjena, potem dodaj še vibracije in si tam....naslon je, če pospešiš, da se sopotnik nasloni in ne udari direktno na trdi del.

 

Glede nosilca. Na starem vstromu 650 si se kamot naslonil. Je bil izredno močen. Sedaj imam novega 650 vstroma. Ta nosilec je zelo slaboten in ni vreden enduro :) motorja. Zato, dajte malo preveriti kakšne kvalitete je nosilec, če se bo vaša polovica naslanjala nanj.

Jaz sem original odmontiral in zvaril debelostenske cevi iz prokroma. Zdaj je nosilec kot mora biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem givi tracker so na notranji strani oznaceni vsi centri za naslon in rostilj zraven vsake luknje je st. Za kaj je namenjena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

Šablona je praviloma zraven...

Ni blo nobene šablone. Bom pa še povprašal v trgovini, kako in kaj. 

2 hours ago, Scarabeo 500 said:

Zato, dajte malo preveriti kakšne kvalitete je nosilec, če se bo vaša polovica naslanjala nanj.

Jaz sem original odmontiral in zvaril debelostenske cevi iz prokroma. Zdaj je nosilec kot mora biti.

Nosilec je originalen od Givija za mojega skuterja. Saj morda naslon niti ni "a must have" zadeva. Na prejšnjem kufru - bil je tudi Givijev - ni bilo nobenega naslona, pa sva se čist komot vozila naokoli, pa tudi žulilo ni nič. Preverjeno, ker sem tudi sam večkrat sedel zadaj. Običajno sva skupaj šla tako, da je vsak vozil v eno smer. Tako še najbolje sklepaš kompromis, če oba vozita, moped imaš pa samo en. :rolleyes: Morda se bo izkazalo, da je bil nakup naslonjala brca v temo. Zagotovo bom najprej vse zmontiral na skuter in potem videl, kako z naslonom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, ufo plast said:

Na mojem givi tracker so na notranji strani oznaceni vsi centri za naslon in rostilj zraven vsake luknje je st. Za kaj je namenjena

Bom preveril, če je z notranje strani kaj označeno. Gledal sem samo od zunaj, potem pa pospravil kufer v garažo. Bom preveril in poročal. Hvala za namig. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Šablona je praviloma zraven, ampak kot so ti prej svetovali, najprej zmontiraj kufr, pa potem dodaj naslon, da vidiš kako paše/ne paše oziroma moti. Zmotno je pa prepričanje da je naslon za naslanjanje. Kufr in nosilec sta že tako dovolj obremenjena, potem dodaj še vibracije in si tam....naslon je, če pospešiš, da se sopotnik nasloni in ne udari direktno na trdi del.

2 luknji v plastiko pa ni tak problem zvrtati, jih boš pa moral, ker nasloni so privijačeni.

No končno, kot pravi Dami kufer ni za naslanjanje, IMHO - saj v primeru, da se sopotnik naslanja spremenite težišče motorja in s tem se zelo poslabša vodljivost motorja v ovinkih.

Kaj pa piše v navodilih od Givija ali se lahko naslanjaš, saj po papirjih še vertikalna obremenitev ni prav velika? 

Lp, n

Popravljeno . Popravil notranc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, notranc pravi:

No končno, kot pravi Dami kufer ni za naslanjanje, IMHO - saj v primeru, da se sopotnik naslanja spremenite težišče motorja in s tem se zelo poslabša vodljivost motorja v ovinkih.

 

KO se vsedeš na stol in nasloniš, koliko kilogramov pa pride na naslonjalo - ne prav veliko, razen če se vležeš v stol, kar pa je na motorju težko. 

Veš kaj spremeni težišče motorja, poln zadnji kovček in še naložen s kakšno tunel torbo. Pa tudi tu ni velike razlike v vožnji, če voziš zmerno. Pri zalaganju v ovinke se pa pozna in tu se strinjam.  Zato vozite zmerno. :)

IMGP4586.thumb.JPG.1e5a145239c07fc3228dca092ba80829.JPG

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo 500, izrazil sem svoje mišlenje in ne prepričujem prepričanih. Naslanjaj se po mili volji saj.....

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!