Skoči na vsebino

Givi kovčki

Priporočene objave

skalaprava    4152
skalaprava
pred 35 minutami, notranc pravi:

No končno, kot pravi Dami kufer ni za naslanjanje, IMHO - saj v primeru, da se sopotnik naslanja spremenite težišče motorja in s tem se zelo poslabša vodljivost motorja v ovinkih.

Kaj pa piše v navodilih od Givija ali se lahko naslanjaš, saj po papirjih še vertikalna obremenitev ni prav velika? 

Lp, n

Načeloma imaš prav, vendar pa obstajajo tudi potovalni motocikli, ki premorejo konkretne prtljažnike s kvalitetnimi originalnimi kovčki (ki so mimogrede še testirani v vetrovniku skupaj z motociklom).....pri takšnih motorjih je naslon na kovčku tudi bolj razkošno odmerjen in se lahko sopotnica naslanja na njega brez najmanjše slabe vesti - preverjeno!

Upam da si prepoznal v tem zapisu svoj tip motocikla :P

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawalir    729
Kawalir

Saj ne gre za naslanjanje, gre bolj za oporo pri recimo pospeševanjih. Med vožnjo je (naj bi bil) itak sopotnik nagnjen bolj naprej, razen, če katera misli, da sedi doma v dnevni sobi na kavču. :D  Drugo je kakšen Goldwing, ampak ne moreš nekega nageca primerjat s takšnim strojem. Sopotnik se zagotovo počuti bolj varnega, če ima za hrbtom lepo fiksiran kufer. Dvomim, da se kdo s celotno težo hrbta naslanja na kufer. 

Popravljeno . Popravil Kawalir

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
skalaprava    4152
skalaprava

Potem očitno nisi bil še nikoli sopotnik na motociklih tipa BMW RT, Goldwing, FJR 1300, K1600....no, jaz sem bil na nekaterih in verjemi, da se da na vseh teh strojih biti prav fino sproščeno naslonjen na kufer in uživati v vožnji!

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawalir    729
Kawalir
2 minutes ago, skalaprava said:

Potem očitno nisi bil še nikoli sopotnik na motociklih tipa BMW RT, Goldwing, FJR 1300, K1600....no, jaz sem bil na nekaterih in verjemi, da se da na vseh teh strojih biti prav fino sproščeno naslonjen na kufer in uživati v vožnji!

Ja, saj pravim, da je Goldwing & Co. druga varianta. Tam so kufri res konkretno narejeni, prav tako nosilci, že po namembnosti prilagojeni za orenk naslanjanje, ne pa tile "papirnati" kuferčki s tankimi nosilci. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
raza    887
raza

Bolj kot investicijo v naslon za na kovček, priporočam investicijo tega € v ščitnik hrbtenice, pa naj bo ta v obliki želve ali v obliki vložka za v jakno. Ščitnik oblaži "butanje" kovčka v hrbet, prav elegantno razbremeni točko naslanjanja, predvsem pa zaščiti hrbet  ob (bog ne daj!) morebitnem padcu. Kovček bo pa ob prenašanju bolj praktičen, saj ne bo štrlečega dela, ki moti ob postavljanju kovčka na tla.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawalir    729
Kawalir
2 minutes ago, raza said:

Bolj kot investicijo v naslon za na kovček, priporočam investicijo tega € v ščitnik hrbtenice, pa naj bo ta v obliki želve ali v obliki vložka za v jakno. Ščitnik oblaži "butanje" kovčka v hrbet, prav elegantno razbremeni točko naslanjanja, predvsem pa zaščiti hrbet  ob (bog ne daj!) morebitnem padcu. Kovček bo pa ob prenašanju bolj praktičen, saj ne bo štrlečega dela, ki moti ob postavljanju kovčka na tla.

Brez želvice se nikoli nisem usedel na motor, tudi, če sem šel samo do bližnje trgovine. Navsezadnje je želvica tudi super ledvični pas, tako da :OK:... Morda pa zato nikoli nisem čutil nobenih neprijetnosti ob naslanjanju na kufer. Želvica je amortizirala vso trdoto zadnjega dela kufra. Saj mi je zdaj celo malo žal, da sem kupoval to naslonjalo. Niti ni bilo tako poceni (cca. 40 EUR). :dry:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
ufo plast    35
ufo plast

Tudi mene so v trgovini prepričevali z temi dodatki za na kufr, če takrat ne razmišljaš pokimaš in si še ob 100€ trgovci pač :sleep2: Moja je rekla da zaenkrat naslona ne potrebuje če pa bo to potrebno ga lahko vedno dokupim :sleep2:

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
DAMI34    76544
DAMI34

Bolj zdravo je pravilno sedeti in s telesom gibati, govorim za mopede, ki imajo dodatne nosilce za kovčke. Občasno naslanjanje ne škodi in ni panike, pisal sem samo, da ne pričakovat da bo sopotnik stalno naslonjen, kajti že same vibracije skozi vožnjo ga bodo sčasoma motile. Ni pa panike, da bi kufr dol padel, če sopotnik leži cel čas na kovčku.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Kawalir    729
Kawalir
11 hours ago, ufo plast said:

Na mojem givi tracker so na notranji strani oznaceni vsi centri za naslon in rostilj zraven vsake luknje je st. Za kaj je namenjena

Sem preveril in tudi z notranje strani čisto nič označeno za luknje. V tem trenutku se celo nagibam, da bi naslonjalo vrnil in namesto tega kupil kaj drugega, recimo kakšno dobro verigo ipd. Bom sicer počakal, da skuter pripeljem domov in zmontiram kovček, potem pa se bom dokončno odločil glede naslonjala. Je pa res, trgovci ti prodajo še svoje rabljene gate, če si jih voljan kupiti. :D Zneski pa samo "cin, cin, cin", pa si ob X EUR. Je treba včasih malo ročno zategnit pri tem. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
billy    248
billy

Na givi maxii mi je krepnu fedr, ki je med ročico za odpiranje kufra in ohišjem...se komu slučajn vala po ladlcih, al pa kje naj ga nabavm-hvala za info!!

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
lucif3rka    5717
lucif3rka
1 hour ago, mladench said:

A łohk sam naslon? :P

Glede na to, kolk je kufr star, če ga sam dol dobiš komot B)

(ostale asociacije na vprašanje ignoriram :D)

Popravljeno . Popravil lucif3rka

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
izibajker    5054
izibajker
Ob Tuesday, May 08, 2018 ob 14:23, billy pravi:

Na givi maxii mi je krepnu fedr, ki je med ročico za odpiranje kufra in ohišjem...se komu slučajn vala po ladlcih, al pa kje naj ga nabavm-hvala za info!!

Jeklena žica. Tak feder si zelo enostavno sam izdelaš.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov

Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

• Podobna vsebina

• zzigon
      Avtor zzigon
      Pozdravljeni,

zanima me kako hitro se kaj upate voziti s kovčki na vaših jeklenih konjičkih. Predvsem se mi zdijo problematični zadnji plastični kovčki, ki so široki in pritrjeni z neko bogo plastiko

uradno je okoli 130 km/h, če se ne motim...pa v praksi?

je kakšna nevarnost, da zadeva odleti komu za teboj v glavo?

se je komu že kaj podobnega zgodilo?

recimo, če ga žgeš po avtobahnu okoli 200...je to problem (pri givi, kappa kovčkih, ne original)?

lp
      Ž
    • Boris Andrič
      Avtor Boris Andrič
      a ima kdo slučajno nosilce za stranske kovčke za burgmana 650 imam pa givi e360n kovčka pa da mu slučajno ležijo doma.
    • roman11
      Avtor roman11
      Spoštovani kolegi.

Zanima me, kje bi lahko dobil potovalne kovčke za motor s slike.

http://www.avto.net/....asp?ID=6321717

Motor se mi izredno dopade čeprav že imam enega kateri pa je že veteran, no veteranka (Honda Africa TWIN). Sedaj me pa zanima koliko pridejo še kufri, motor bo namreč darilo za našega kolega, ki bo v kratkem prestopil med Abrahamovce.
    • Kiri
      Avtor Kiri
      Pred kratkim sem nabavil BMW F650cs, ki ima zadaj original kufer. Po prvem dežju so bile stvari v kufru mokre. Ugotovil sem, da je težava v kočvku, ki na spoju obrobe ne tesni (na sliki). Prejšnji lastnik je to očitno poskušal rešiti z duct tapeom, ampak mu ni ravno najbolje uspelo.

Ima kdo idejo kako to zatesnit?

• hvilu
      Avtor hvilu
      Pozdravljeni!

Ob nakupu motorja sem poleg dobil GIVI kovček, vendar brez ključa. Nekaj smo se trudili, da bi ga odklenili, pa brez uspeha, saj je nekdo pred mano kovček poskusil odpreti na silo. Kaj mi svetujete?
      Ima kdo inf., koliko stane nova ključavnica s ključem in kje bi jo dobil?

Lp, hvilu
  • Forum

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!