Skoči na vsebino

Givi kovčki


Avatar

Priporočene objave

To da se ta nova MAXIA odpira med vožnjo sem slišal že pred nekaj meseci, kvaliteta materijala je dosti slabša od prejšnjega modela, to je zgleda cena čim cenejše in s tem šlampaste proizvodnje .)

Sem bil seznanjen s tem a sem upal da se ne bo zgodilo..Vse normalno deluje od ključavnice do odklepa itd. tako da ni recepta za odkrivanje zato POZOR, je pa bila maxia 52 zakon, nikol problemov z njo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil seznanjen s tem a sem upal da se ne bo zgodilo..Vse normalno deluje od ključavnice do odklepa itd. tako da ni recepta za odkrivanje zato POZOR, je pa bila maxia 52 zakon, nikol problemov z njo..

Maxio 55 imam zdej kake 2 leti, uporabljam jo skoraj vsakodnevno, bodisi prazno ko grem v sluzbo, bodisi tolko nalozeno ko grem na dopust, da jo komaj zaprem in se nikoli se mi ni niti odprla, niti odpela z nosilca. Pa sem mislu da se bo. Tudi meni je bil obcutek enak, da je bla 52 boljsa od 55, ampak glede na to, da res niti 1x se nisem imel problema z njo, bi reku da je tudi 55ka solidno narjena. Je pa Maxia 55 TECH, kupljena pa v italiji. Bral sem, da so ble neke tezave takoj ko je prisla ven, vendar so v roku nekaj mescev vse tezave odpravli in brezplacno zamenjali kljucavnice. Kje ste kupli vase maxie?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js imam tudi maxio starejšo 52 (2008), kolega pa novejšo 55 (mislim da 2010). Njemu je že zletela dol napol prazna, meni še nikoli, pa čeprav sem enkrat to pričakoval z njenimi 26kg in komajda zaprto :) (ja vem, mal preveč sem jo nabasal :) ) Si pa skoraj vedno napnem čez kovček elastično mrežo, ki jo zapnem s kavlji za samo plato spodaj kjer ima tiste reže pač... mogoče tudo to kaj pripomore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js imam tudi maxio starejšo 52 (2008), kolega pa novejšo 55 (mislim da 2010). Njemu je že zletela dol napol prazna, meni še nikoli, pa čeprav sem enkrat to pričakoval z njenimi 26kg in komajda zaprto :) (ja vem, mal preveč sem jo nabasal :) ) Si pa skoraj vedno napnem čez kovček elastično mrežo, ki jo zapnem s kavlji za samo plato spodaj kjer ima tiste reže pač... mogoče tudo to kaj pripomore.

Se moram kar strinjat s tabo da 52 ni imela teh problemov, kjub temu da je bila ključavnica nedelujoča za odvzem kufra s plate..Pa mi po velikoooo kilometrih nič ni naredilo..

Zdaj pa je kakor je, podrsana in taka bo tut ostala..Ni pa prijetno če jo naloženo odtrga dol kje na avtocesti...

Rešitev je kje?Menjava ključavnice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Danes nabavil nosilce in zadnji kovček (monokey 52lit). Zdej pa dilema. Na nosilcih piše max nosilnost 6kg, kovček sam po sebi pa ima 5kg. V čem je fora? A so mi prodal/podtaknil napačne nosilce, ali je to zato, da se firma zavaruje, če se kaj odlomi? Ker res ne bi rad naložil kufra in ga po 30ih kilometrih zgubil, pa da mi še kaj potrga zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej si sam ugotovil; to je zato, da se firma zavaruje. Kamot ga naložiš do vrha pa ganjaš kolkr gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Danes nabavil nosilce in zadnji kovček (monokey 52lit). Zdej pa dilema. Na nosilcih piše max nosilnost 6kg, kovček sam po sebi pa ima 5kg. V čem je fora? A so mi prodal/podtaknil napačne nosilce, ali je to zato, da se firma zavaruje, če se kaj odlomi? Ker res ne bi rad naložil kufra in ga po 30ih kilometrih zgubil, pa da mi še kaj potrga zraven.

Na kovčkih je bila tudi rumena nalepka, da je maksimalna dovoljena hitrost 120km/h. Kot piše Dr_Jakob ti sam nabasi pa vozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kovčkih je bila tudi rumena nalepka, da je maksimalna dovoljena hitrost 120km/h. Kot piše Dr_Jakob ti sam nabasi pa vozi.

Malo vseeno bodite pazljivi, meni se je na fz6 zlomil oz počil nosilec zgornjega kovčka, na srečo pa je zadeva zdržala do doma. Malo je vseeno treba kontrolirat zadeve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdržijo kovčki tudi večje hitrosti in obremenitve kot je na njih napisano. Jaz sem leta 95 v Nemčiji vozil 240 km/h s kovčkom in se ni nič zgodilo. Vseeno pa ne bi to stalno počel s preobremenjenim kovčkom.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na motorju imam že starejši Givi Maxia 52l top case. Zadnjič, preden sem odšel v Srbijo sem opazil, da se mi odpenja. Ne sicer med vožnjo, vendar ko sam poizkusim kako drži in ga recimo malo " rukam " sem in tja, se občasno odpne. Torej bi mi ga lahko nekdo brez problema " pljunil ", ali pa bi ga mogoče še celo med vožnjo izgubil. Verjetno je tisti zatič, ki drži kovček na plošči že popustil, ker predvidevam da to pri novih kovčkih dela na " KLIK " !? Zanima me, ali obstaja kakšen servis za te kovčke, oziroma kako to popraviti, preden pride do kakšne " štale " ?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so ga sestavili se da tud rastavit, jaz sem ga že večkrat, ko boš pri tistem rdečem gumbu ki kufer drži gor razstavil, malo raztegni feder, če ne bo pomagalo je vzrok tisti zatič na prtljažniku, ki je najbrž že bolj švoh od guncanja, potem boš moral kupiti novo plato, še prej pa preizkusi pri kakšnem znancu ki ima bolj novo plato, če tam tvoj kufer drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga ravno podrl in opazil da notri manjka ena vzmet, druga pa je izskočila iz luknje. Tisto, ki je še ostala sem namestil nazaj v luknjo in sedaj dela super. Sedaj moram nekje kupiti identično vzmet, tako da bosta spet dve in bo zatič močan tako kot mora biti! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa predno si sestavil si kaj z mastjo namazal?

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa predno si sestavil si kaj z mastjo namazal?

Nisem, ker je bilo precej mastno ( od šmira ). Kje pa je potrebno namazati? Ko bom kupil še drugo vzmet bom tako ali tako še enkrat razstavil in potem vse namazal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem, ker je bilo precej mastno ( od šmira ). Kje pa je potrebno namazati? Ko bom kupil še drugo vzmet bom tako ali tako še enkrat razstavil in potem vse namazal!

Silikon sprey

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In našpricam notri po vzmeteh?

Po vseh tistih plastikah ki se premikajo in tudi po fedrih, sam pazi da ti sprej ne pride na gumo od mopeda :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh tistih plastikah ki se premikajo in tudi po fedrih, sam pazi da ti sprej ne pride na gumo od mopeda :yea1:

Mislim da bom kar s kakšno navadno mastjo namazal, ker je kovina in plastika. Silikonskega spreja nimam. Ne bom ga pa kupoval samo za tole malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje ... ali se tudi vam dogaja da izgubljate gumijaste čepke - blažilce na "plati" , gre za štiri gumijaste čepke (upam da veste za kaj gre) , namreč jaz jih kostantno izgubljam tudi če je kovček pritrjen na plošči. Ali se dajo kupiti ? Kako ste reševali zadevo , če se vam je dogajala ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje ... ali se tudi vam dogaja da izgubljate gumijaste čepke - blažilce na "plati" , gre za štiri gumijaste čepke (upam da veste za kaj gre) , namreč jaz jih kostantno izgubljam tudi če je kovček pritrjen na plošči. Ali se dajo kupiti ? Kako ste reševali zadevo , če se vam je dogajala ?

Na zalogi so v TC-ju. Men so ven padal le če sem kufer snel. Zato sem jih zalimal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!