Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

pred 2 urami, Primosio pravi:

Tukaj se strinjam z Boruttom, nimaš kaj prosit. Če na pooblaščenem servisu napake ne odpravijo v skupnem roku 30 dni, si upravičen do zamenjave vozila. Tako Zakon o varstvu potrošnikov. 

kako dostopaš do servisev in odpravljanja napak je tvoj problem, ni bistvo kaj in kako se strinjaš z Boruttom, on bo pa definitivno spremenil način komunikacije z mano :P, ker ga imam dovolj.

Radirka bo pač pucala, jebiga.

ps. samo zate: navedel sem samo dejstva, v kolikor gre kaj narobe, da moraš do servisa (včasih tudi večkrat, če se ne odpravi napaka), običajno problem dokazuješ, serviser ga pa naprej.

Sem se jebal z reklamacijami za Kawo, KTM itd in so mi postopki znani.

Zadeve sem uredil, ampak ni tako kot nekateri pišejo:

prideš, nahruliš in dobiš nov moped :P

Borči pa že ve, zakaj se ne bo več zapenjal z mano.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, DAMI34 pravi:

kako dostopaš do servisev in odpravljanja napak je tvoj problem, ni bistvo kaj in kako se strinjaš z Boruttom, on bo pa definitivno spremenil način komunikacije z mano :P, ker ga imam dovolj.

Radirka bo pač pucala, jebiga.

ps. samo zate: navedel sem samo dejstva, v kolikor gre kaj narobe, da moraš do servisa (včasih tudi večkrat, če se ne odpravi napaka), običajno problem dokazuješ, serviser ga pa naprej.

Sem se jebal z reklamacijami za Kawo, KTM itd in so mi postopki znani.

Zadeve sem uredil, ampak ni tako kot nekateri pišejo:

prideš, nahruliš in dobiš nov moped :P

Borči pa že ve, zakaj se ne bo več zapenjal z mano.

 

Meni je eno leto atar avto rjavel in rjavenja niso znali odpraviti, saj se je ponavljalo na iatem mestu. So me hoteli odjebati, pa so prejeli dopis odvetnika, da napaka ni bila odpravljena v skupnem roku 30 dni. Po 14 dneh sem dobil nov avto in odskodnino. Moja izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Primosio pravi:

Meni je eno leto atar avto rjavel in rjavenja niso znali odpraviti, saj se je ponavljalo na iatem mestu. So me hoteli odjebati, pa so prejeli dopis odvetnika, da napaka ni bila odpravljena v skupnem roku 30 dni. Po 14 dneh sem dobil nov avto in odskodnino. Moja izkušnja.

to kar midva tule debatirava, je standardno reševanje reklamacij.

Če pa prebereš od tule dalje, ti bo jasno zakaj se gre in žal, ponavljam še 1x:

reševanje reklamacij je: strošek poti, časa, živcev, včasih tudi večkrat, in dokazovanja napake. Pa četudi je na koncu pozitivno rešena. Za tale stavek, odebeljen se je šlo:

in nato nadaljevanje nekoga, ki ima očitno preveč časa.

Lahko pa vprašaš @nemokako je reševanje določenih problemov pri KTm  (sedaj je veliko bolje, a le če matična tovarna prizna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

kako dostopaš do servisev in odpravljanja napak je tvoj problem, ni bistvo kaj in kako se strinjaš z Boruttom, on bo pa definitivno spremenil način komunikacije z mano :P, ker ga imam dovolj.

Radirka bo pač pucala, jebiga.

ps. samo zate: navedel sem samo dejstva, v kolikor gre kaj narobe, da moraš do servisa (včasih tudi večkrat, če se ne odpravi napaka), običajno problem dokazuješ, serviser ga pa naprej.

Sem se jebal z reklamacijami za Kawo, KTM itd in so mi postopki znani.

Zadeve sem uredil, ampak ni tako kot nekateri pišejo:

prideš, nahruliš in dobiš nov moped :P

Borči pa že ve, zakaj se ne bo več zapenjal z mano.

 

Ti še vedno ni jasno, da je motor crknil v garanciji? Naj prosi, da ga popravijo? Verjetno naj jim še plača, kajne. 

Te napenja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo mi Honda ne dela težav, narejena je bila na Japonskem. Sem pa pri Hyundayu (avto) kljub temu, da je šlo za širše dokazano tovarniško napako pri ketnici, le te proizvajalec ni hotel priznati izven garancije. Pa sem vprašal na servisu, kaj bi bilo, če bi ketna preskočila za dva zoba več kot je že preskočila in sem dobil odgovor, da bi imel stroške z novim motorjem v primeru menjave, mogoče bi oni kaj zmanjšali strošek zamenjave. Ko ti motor, avto prodajo, si pač ne želijo dodatnih stroškov, žal je tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Ti še vedno ni jasno, da je motor crknil v garanciji? Naj prosi, da ga popravijo? Verjetno naj jim še plača, kajne. 

Te napenja? 

ti je človek jasno napisal, kaj je počel in delal, se je že zgodilo, al ti moram vse poste prepisat?

Malo manj se ubadaj z mano, pa bo mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

ti je človek jasno napisal, kaj je počel in delal, se je že zgodilo, al ti moram vse poste prepisat?

Malo manj se ubadaj z mano, pa bo mir.

Moj VStrom bo kmalu imel 100k km. Vse živo je že bilo menjano. In še vedno moram vsake toliko na servis, da še kaj menjajo. Nikoli konca. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Moj VStrom bo kmalu imel 100k km. Vse živo je že bilo menjano. In še vedno moram vsake toliko na servis, da še kaj menjajo. Nikoli konca. 

 

Da, vendar tvoj Štrom ni več v garanciji in je normalno, da moraš na servis oziroma je normalno tvoj strošek prevoz do servisa, čas ki ga izgubiš itd.. V primeru reklamacije pa je tako kot je: izgubiš čas, strošek je prevoz, pa še motor je nevozen in to kljub temu, da je odprava napake zastonj.

Saj na koncu nismo nič novega povedali, moj post je pa bolj tolažil lastnika, da naj gleda pozitivno, saj ima nove kose, kljub stroškom in popitim živcem.

Pa, namesto, da se tule prepiramo, dajte človeku kontakt dobrega servisa, ki stvari obvlada. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 6. 2019 ob 10:38, The Lakl pravi:

Meeting v popolnosti uspel. Ravno dovolj nas je bilo, da smo se fajn imeli, varno vozili in uživali. Jeseni definitivno ponovimo.

Če si že pri fotkah skrivnosten, a lahko vsaj odpeljano traso objaviš, od meeting pointa in dalje...?

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

...

Pa, namesto, da se tule prepiramo, dajte človeku kontakt dobrega servisa, ki stvari obvlada. 

Kromberk. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 6. 2019 ob 13:50, jskrablin pravi:

Kolektor vbrizga (verjetno misli sesalni kolektor) in ECU ne crkneta zaradi nepravilnega utekanja. Pomoje so v prvo spregledali da je v resnici bil vseskozi ECU problem in so šli okoli injektorjev in senzorjev šarit. Pol pa je ECU dokončno odpovedal.

Shit happens. Nikakor pa na servisu nimajo kaj bluzit okoli novega motorja. Če je v garanciji, se menja. Itak to ni strošek servisa, se vse skupaj lepo zaračuna proizvajalcu. Dobava specifičnih delov kot je ECU je pa vedno problem. Sploh če ga priletijo z Japonske. Isto se ti lahko zgodi pri komerkoli, tehnika ni popolna in je pokvarljiva. Če že lih mora crknit, je fino da crkne v garanciji.

Sem tehnik v servisu"avto", ki je pooblaščen za več znamk in imam opravka s popravili v garanciji kot tudi izven.

Neznam ti opisati kako je, ko ti stranka reklamira recimo cukanje, tebi pa avto dela bp, pa se pelješ z njim pa nič, drugi dan pa kliče spet cuka.........

Da se razume z veseljem zamenjam na garnacijo kpl vbrizg in ecu, vendar moram to opravičiti tovarni, če so dokazila pomankljiva plača zamenjan material servis.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam v stroma 1000 letnik 2014, do sedaj nisem imel nobenega problema, 2 x menjal ketno , naredu 74000 km. Pravkar sva se vrnila z ženo s tripa Albanija , Grčija , Bolgarija , Srbija , 24 dni in 5000 km . Vse BP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Epilog zgodbe??? Kako si rešil zadevo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/19/2019 at 1:45 PM, oglednik1 said:

edini pozitivni v tej reklamaciji z v stromom je iztok mihelič , je smk servis v btc - ju. 

hvala da ste prisluhnili mojim  težavam nekam sem moral spraviti iz sebe,to nejevoljo,tudi v pomislek za ostale,če boste "popravljali"nove motorje

Iztok je ok, veliko stvari se da z njim zmeniti, naredi tako kot je potrebno. On mi sraufa ze 4 motor zapored.. 

In ja je tudi pooblasceni serviser znamke Suzuki.

On 6/19/2019 at 3:06 PM, Primosio said:

Tukaj se strinjam z Boruttom, nimaš kaj prosit. Če na pooblaščenem servisu napake ne odpravijo v skupnem roku 30 dni, si upravičen do zamenjave vozila. Tako Zakon o varstvu potrošnikov. 

Ha ha ha. Ne se hecat. 

Prosim kupi Aprilijo, pa da nekaj crkne. Znanec je imel motor na servisu vec kot 60-70 dni, nepooblasceno so naredili z njim vec kot 300km etc. Naredili niso pa nic! Leteli so tudi dopisi odvetnikov, pa ni nic pomagalo. Nazadnje je motor odpeljal iz servisa, placal drug servis da naredijo redni servis ter ga zaplombirajo in pride cez 1000km nazaj odcitat podatke. Potem pa vojna naprej - motor je bil ravno star 1 leto.

 

Aha napaka ki jo je prijavil - motor spije skoraj 1l olja/1000km ;) 

Ko enkrat kupis motor, si samo se ovca za strizenje. Omenjeno ima najbolje urejeno BMW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, ukica pravi:

 

 

Ko enkrat kupis motor, si samo se ovca za strizenje. Omenjeno ima najbolje urejeno BMW.

A misliš striženje :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ukica pravi:

Iztok je ok, veliko stvari se da z njim zmeniti, naredi tako kot je potrebno. On mi sraufa ze 4 motor zapored.. 

In ja je tudi pooblasceni serviser znamke Suzuki.

Ha ha ha. Ne se hecat. 

Prosim kupi Aprilijo, pa da nekaj crkne. Znanec je imel motor na servisu vec kot 60-70 dni, nepooblasceno so naredili z njim vec kot 300km etc. Naredili niso pa nic! Leteli so tudi dopisi odvetnikov, pa ni nic pomagalo. Nazadnje je motor odpeljal iz servisa, placal drug servis da naredijo redni servis ter ga zaplombirajo in pride cez 1000km nazaj odcitat podatke. Potem pa vojna naprej - motor je bil ravno star 1 leto.

 

Aha napaka ki jo je prijavil - motor spije skoraj 1l olja/1000km ;) 

Ko enkrat kupis motor, si samo se ovca za strizenje. Omenjeno ima najbolje urejeno BMW.

Je bila ta Aprilia kupljena pri prodajalcu, ki ne obstaja več? Ker en takšen primer poznam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ukica pravi:

Ha ha ha. Ne se hecat. 

Se nihče ne heca. Zakonodaja pravi tako. Seveda pa nikjer ne piše da boš zlahka dosegel svoje... včasih je treba ljudi resno preganjat po sodiščih, ne sam z dopisi odvetnikov strašit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

A misliš striženje :lol1:.

Mislio sam šišanje :P 

53 minutes ago, Borutt said:

Je bila ta Aprilia kupljena pri prodajalcu, ki ne obstaja več? Ker en takšen primer poznam. 

To nevem!

Vem da jo je peljal na servis na primorsko(Gorica?). Lastnik je U....

Mogoce ves ce je ze kaj resil? Jaz sem ga nazadnje srecal na Jadranki, pa motor se ni imel 1000km od servisa.

 

Gres na sodisce in kaj potem? Motor more stati, procesi se vlecejo leta.. Ze tako placas motor 17k€ in nakonc se bos se tozaril in lahko kupis se en motor, da se bos sploh vozil..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ukica pravi:

Mislio sam šišanje :P 

To nevem!

Vem da jo je peljal na servis na primorsko(Gorica?). Lastnik je U....

Mogoce ves ce je ze kaj resil? Jaz sem ga nazadnje srecal na Jadranki, pa motor se ni imel 1000km od servisa.

 

Gres na sodisce in kaj potem? Motor more stati, procesi se vlecejo leta.. Ze tako placas motor 17k€ in nakonc se bos se tozaril in lahko kupis se en motor, da se bos sploh vozil..

Znan primer in se mi zdi, da je lastnik na vse načine želel nov motor, ker bi na novem dobil nekaj boljše. Ne vem pa, zakaj bi zavrnil odpiranje mašine, če je napaka nekje v drobovju. Mogoče zato, ker bi bil, v primeru neugotovljene napake, strošek odpiranja njegov? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, imam vstroma 1000, letnik 2004,kateri  mi je sedaj začel pri nizkih obratih cukat. Prej takih težav nisem imel, motor je sicer dobro vzdrževan, lani so bile menjane svečke in magneti, probal sem tudi z 98 oktanskim bencinom, pa nič bolje. Nekako se mi vsaj zdi, ko je motor dobro segret, bolj se to cukanje pojavlja, 3-4 prestava, nad 4500 obrati pa nimam teh problemov. Imel kdo iste probleme, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!