Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Vidim, da ni še nihče napisal nič o predstavljenem V-Strom 1050DE in manjšem 700 (800?) kubičnem, ki bo očitno parallel twin, ne več V-twin.

Mene najbolj vesedil, da so končno dali 21" sprednje kolo pri DE in očitno boljše vzmetenje tudi manjšemu stromu, končno pa ima tudi nekoliko več odmika od tal.

Sicer pa 1050DE dobi tudi TFT display in quickshifter.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Kiri pravi:

Vidim, da ni še nihče napisal nič o predstavljenem V-Strom 1050DE in manjšem 700 (800?) kubičnem, ki bo očitno parallel twin, ne več V-twin.

Mene najbolj vesedil, da so končno dali 21" sprednje kolo pri DE in očitno boljše vzmetenje tudi manjšemu stromu, končno pa ima tudi nekoliko več odmika od tal.

Sicer pa 1050DE dobi tudi TFT display in quickshifter.

Še par fotografij za dopolnitev 😎

 

V-strom 1050 DE

suzukivstrom1050de.jpg

 

Novi mali V-strom, špekulacije 700 ali 800 kubikov

Suzuki-V-Strom-700-800.jpg

Suzuki-SV-V-Strom-700-800.png

Popravljeno . Popravil brutal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 13. 9. 2022 ob 20:43, Kiri pravi:

Vidim, da ni še nihče napisal nič o predstavljenem V-Strom 1050DE in manjšem 700 (800?) kubičnem, ki bo očitno parallel twin, ne več V-twin.

Mene najbolj vesedil, da so končno dali 21" sprednje kolo pri DE in očitno boljše vzmetenje tudi manjšemu stromu, končno pa ima tudi nekoliko več odmika od tal.

Sicer pa 1050DE dobi tudi TFT display in quickshifter.

Ker pride DE, gre XT iz proizvodnje, ostane pa 1050 v osnovni izvedbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni! 

Sem lastnik v strom 650 letnik 2017. Imam pa vprašanje za lastnike enakih motorjev. Ali se vam prižiga oranžna lučka za motor in javlja napako "FI". Motor dela normalno in lučka tudi sama ugasne po določenem času. Je kdo seznanjen kje je ta napaka oz.kaj pomeni. 

Hvala za odg. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi preprosto diagnostiko.

Pojdi na YT....vtipkaj recimo Suzuki v strom 650 dealer diagnostic...ali pa kaj podobnega...poišči ustrezen filmček, ki ti pokaže, kje poiščeš konektor...narediš preprosto briko iz žice...jo vtakneš v tisti konektor....pogledaš na armaturko katero cifro ti izpiše in potem prebereš v manualsih al pa na netu, kaj ta številka pomeni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Razmišljam o zamenjavi motocikla pa bi seveda pred zamenjavo rad preizkusil zadevo. Trenutno vozim Tenere 700 letnik 2019, rad bi pa preizkusil v stroma 650 2017 (ali novejši letnik). A se najde kdo ki bi šel na vožnjo in bil pri volji menjat motocikel?

Lp,

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 11/2/2022 at 5:52 PM, Zivnorc said:

Naredi preprosto diagnostiko.

Pojdi na YT....vtipkaj recimo Suzuki v strom 650 dealer diagnostic...ali pa kaj podobnega...poišči ustrezen filmček, ki ti pokaže, kje poiščeš konektor...narediš preprosto briko iz žice...jo vtakneš v tisti konektor....pogledaš na armaturko katero cifro ti izpiše in potem prebereš v manualsih al pa na netu, kaj ta številka pomeni...

Dober večer vsem, sem imel enako izkušnjo v mestu VAN na vzhodu Turčije oziroma na meji z Iranom. Sicer lastnik  Vstroma DL1000 letnik 2018. Prvotni vzrok, ki pa se je kasneje izkazal za nepravilnega, bencin. Flosal sem se po hribih in sem moral tam nekje tudi tankati. Črpalka zelo redko obiskana in vrag si ga vedi koliko je bilo "pravega" bencina !? Pred mestom Van mi je zagorela oranžna lučka jaz pa zaskrbljen. V mestu sem našel hotel kateri lastnik je bil tudi motorist. Sva razglabljala kaj bi bilo narobe in na koncu sva rekla, da je mogoče krivda v bencinu. Naslednje jutro sem šel do črpalke natankal gorivo ter malo stresel motor. In glej ga zlomka, lučka je izginila. Na poti v Slovenijo se mi je prižgala še 2x lučka in takrat me je pa zagrabila rahla panika ker sem ugotovil, da nima nobene veze z bencinom. Ja, lučka se je kasneje tudi ugasnila. Vse to se mi je dogajalo pri zavidljivih 98.450 km kolikor jih je imel tedaj motor. Motor zdržal do doma, šel k Iztoku-SMK, naredil servis ter diagnostiko. Iztok zadevo uredil, nič resnega! Je pa hecno, da sem šele pri zgoraj omenjenih kilometrih ugotovil, da pa bi bilo primerno, da si lahko sam napravim diagnostiko ter pogledam v knjigo napak kot je napisal Živnorc. Sedaj imam stikalo, ki mi omogoča izpis napake na displeju. To mi je pomembno, da vem ali lahko nadaljujem vožnjo ali ne. In to sem ugotovil pri 98.450 km. JA, to je Suzuki! Pa lep pozdrav 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/2/2022 at 5:52 PM, Zivnorc said:

Naredi preprosto diagnostiko.

Pojdi na YT....vtipkaj recimo Suzuki v strom 650 dealer diagnostic...ali pa kaj podobnega...poišči ustrezen filmček, ki ti pokaže, kje poiščeš konektor...narediš preprosto briko iz žice...jo vtakneš v tisti konektor....pogledaš na armaturko katero cifro ti izpiše in potem prebereš v manualsih al pa na netu, kaj ta številka pomeni...

Še tole informacijo bi rad delil z vami, motor je bil 18.10.2022 star 4 leta, narejenih 102.600 km in razen zgornje false napake, menjavam gume ter opravljam redne servise na cca 11.000 km. 

Pa srečno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/2/2022 at 5:52 PM, Zivnorc said:

Naredi preprosto diagnostiko.

Pojdi na YT....vtipkaj recimo Suzuki v strom 650 dealer diagnostic...ali pa kaj podobnega...poišči ustrezen filmček, ki ti pokaže, kje poiščeš konektor...narediš preprosto briko iz žice...jo vtakneš v tisti konektor....pogledaš na armaturko katero cifro ti izpiše in potem prebereš v manualsih al pa na netu, kaj ta številka pomeni...

Dober dan vsem,

za vse VSTROM-arje vam posredujem mojstra, ki se mu na YOUTUBE reče "Doctor Vstrom". Preko njegovih video tudi dobivam ogromno praktičnih podatkov in napotkov. Med njimi tudi tega za diagnostiko.....

Pa srečno! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Za vse stromaše eno vprašanje.

Ali je še dober nakup v stroma 650 xt, ki je še v trenutni prodaji. Novi 800 mi nikakor ne potegne. Za 1050 ni €.

Ali pač ne.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 11/19/2022 at 10:58 PM, paldam said:

Dober večer vsem, sem imel enako izkušnjo v mestu VAN na vzhodu Turčije oziroma na meji z Iranom. Sicer lastnik  Vstroma DL1000 letnik 2018. Prvotni vzrok, ki pa se je kasneje izkazal za nepravilnega, bencin. Flosal sem se po hribih in sem moral tam nekje tudi tankati. Črpalka zelo redko obiskana in vrag si ga vedi koliko je bilo "pravega" bencina !? Pred mestom Van mi je zagorela oranžna lučka jaz pa zaskrbljen. V mestu sem našel hotel kateri lastnik je bil tudi motorist. Sva razglabljala kaj bi bilo narobe in na koncu sva rekla, da je mogoče krivda v bencinu. Naslednje jutro sem šel do črpalke natankal gorivo ter malo stresel motor. In glej ga zlomka, lučka je izginila. Na poti v Slovenijo se mi je prižgala še 2x lučka in takrat me je pa zagrabila rahla panika ker sem ugotovil, da nima nobene veze z bencinom. Ja, lučka se je kasneje tudi ugasnila. Vse to se mi je dogajalo pri zavidljivih 98.450 km kolikor jih je imel tedaj motor. Motor zdržal do doma, šel k Iztoku-SMK, naredil servis ter diagnostiko. Iztok zadevo uredil, nič resnega! Je pa hecno, da sem šele pri zgoraj omenjenih kilometrih ugotovil, da pa bi bilo primerno, da si lahko sam napravim diagnostiko ter pogledam v knjigo napak kot je napisal Živnorc. Sedaj imam stikalo, ki mi omogoča izpis napake na displeju. To mi je pomembno, da vem ali lahko nadaljujem vožnjo ali ne. In to sem ugotovil pri 98.450 km. JA, to je Suzuki! Pa lep pozdrav 

Hah, to je pa zanimivo. Meni se je lani ravno tako po tankanju v Van-u prižgala rdeča lučka in FI. Ugasnil, znova prižgal in čez par minut ponovno napaka. Ponovil postopek in potem do doma mir. DL650, letnik 2006, 120k km. Pred tem se mi je to zgodilo samo enkrat v Makedoniji, ko je motor imel kakšnih 50k km.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/28/2023 at 7:55 PM, Zlatibor said:

Za vse stromaše eno vprašanje.

Ali je še dober nakup v stroma 650 xt, ki je še v trenutni prodaji. Novi 800 mi nikakor ne potegne. Za 1050 ni €.

Ali pač ne.

 

 

Nisem expert, nit lastnik, sem pa zvozil z njim ene 1300km. Strom 650 je zelo soliden motor. Lani sem rental novega, 3500km, letos je isti bajk obrnil 70 000, se vedno v rent floti. Ko sva cez par dni dobila versisa650, je gospa po 2min voznje rekla, no, zdej vemo, versota650 pr bajti ne bo. Najbrz bo 800 boljsi v vseh pogledih, ampak ce nisi zelo velik in tezek, je motorcek fajn. Gre, tudi v dvoje. Raketa pa ni. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 3. 2023 ob 9:52, Kugelschreiber pravi:

Nisem expert, nit lastnik, sem pa zvozil z njim ene 1300km. Strom 650 je zelo soliden motor. Lani sem rental novega, 3500km, letos je isti bajk obrnil 70 000, se vedno v rent floti. Ko sva cez par dni dobila versisa650, je gospa po 2min voznje rekla, no, zdej vemo, versota650 pr bajti ne bo. Najbrz bo 800 boljsi v vseh pogledih, ampak ce nisi zelo velik in tezek, je motorcek fajn. Gre, tudi v dvoje. Raketa pa ni. 

Ja bo nekako držalo, 800 bi takoj vzel, pa me vizuelno in barvno nikakor ne potegne, se mi zdi kot da so 650-tko na "gobec", in je kot bi gledal kakega mopsa.

Ne vem ne sede mi in ne sede. Bom videl, verjetno ubodem kakšnega 650 xt(sem ga že imel), ko bo kakšne dober prikapal na net, če ne pa po novega.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/12/2023 at 8:16 PM, Zlatibor said:

Ja bo nekako držalo, 800 bi takoj vzel, pa me vizuelno in barvno nikakor ne potegne, se mi zdi kot da so 650-tko na "gobec", in je kot bi gledal kakega mopsa.

Ne vem ne sede mi in ne sede. Bom videl, verjetno ubodem kakšnega 650 xt(sem ga že imel), ko bo kakšne dober prikapal na net, če ne pa po novega.

Meni je pa ta rumeno-modra kombinacija všečna. Luči mi niso najbolj simpatične, ampak v-strom že v osnovi ni ravno lep motor :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zdravo , ima kdo viška Tip senzor 

image.png.154836356957fabba34c305c18ff8fd1.png

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes mi je v službi en "mojster" zlomil nosilec ogledala in zavorne ročice. Se da tole kupiti posebej, ker kolikor vidim, je narejen iz dveh delov in zlomljen je ta, ki drži na zadnji strani krmila. Kako bi se temu reklo po angleško? Front brake....? 

IMG_20230710_153404.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Sam sem dal samo tisti kitajski podaljšek vizirja. Veliko manj turbulence... mi je pa zaradi vibracij napokal orig vizir. 

Gledam Givi je cca 150eur, kitajci daljše fiksne prodajojo po 40 eur. Se še nisem odločil kaj vzet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!