Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

pred 6 minutami, The Lakl pravi:

Vidiš veliko razliko med izdelki. Eni so za zaščito, eni pa za šminko

 

 

To je tako kot pa pri zavarovalnicah. :lol1:Dokler je ne potrebuješ je vse super na papirju, potem pa se vidijo razlike.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Vidiš veliko razliko med izdelki. Eni so za zaščito, eni pa za šminko

 

Na primer Gašperju je pa Turatech očitno slabo oddelal.

Po cem sklepas da so pri meni zascite slabo opravile svojo nalogo... Po mojem mislenju zbit dekelc ni od padca motorja temvec od trcenja avta direkt v pokrov sklopke... Se dobr da mam nogo celo... Seveda je to samo moje mislenje... ker ce polozis motor na tla, ni deklc nikol na tleh z temi zascitami. Je pa spodnja zascita original KTM, zgornja pa od touratech-a..... Seveda se lahko motim! 

Je pa res da bunke na motorji niso vedno dobra zascita ker ti ob trku lahko zjebejo gistel motorja ( besede serviserja moje stare jamahe ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem ce lahko zascito ocenjujemo na podlagi konkretnih crashov. Ce zletis po tleh pri visji hitrosti in motor oddrsi cez kaksne robove ali pa pri srecanju z avtom nobena zascita ne bo vec zascitila motorja 100%. Te so bolj namenjene za padce na mestu, pri manevriranju itd. Pri konkretnem padcu pa lahko celo povzrocijo precej skode saj lahko odtrga del okvirja kjer je pritrjena. Za male spodrsljaje pa so zelo koristne. Jaz sem mojo kravo lani polozil na bencinski pumpi. Sem nekaj cackal po Garminu in kar sestopil z mopeda braz da prej odprem stransko stojalo. Sem se kar ulegel in pokril z motorjem :blush:. Edina poskodba ja bila majhna odrgnina na zasciti.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, IZTOK pravi:

Ne vem ce lahko zascito ocenjujemo na podlagi konkretnih crashov. Ce zletis po tleh pri visji hitrosti in motor oddrsi cez kaksne robove ali pa pri srecanju z avtom nobena zascita ne bo vec zascitila motorja 100%. Te so bolj namenjene za padce na mestu, pri manevriranju itd. Pri konkretnem padcu pa lahko celo povzrocijo precej skode saj lahko odtrga del okvirja kjer je pritrjena. Za male spodrsljaje pa so zelo koristne. Jaz sem mojo kravo lani polozil na bencinski pumpi. Sem nekaj cackal po Garminu in kar sestopil z mopeda braz da prej odprem stransko stojalo. Sem se kar ulegel in pokril z motorjem :blush:. Edina poskodba ja bila majhna odrgnina na zasciti.

To se meni naredi skoraj vako sezono, prva fura bubar blesav pozabm stransko tacko.... po tankanju suvereno sestopim iz motorja in glej ga zlomka bum.... :lol1:

Sicer ni blo neke hude hitrosti pri meni nekje 30km/h se pa povsem strinjam kar si napisu... jest poo trku nisem takoj padu, sm mislu da se bo izslo potem pa kr od enkrat po tleh.. motor drsel nekih 10-15m in ni nikamor vec zadel.... vseeno skoda kr fajna... 

Bi pa po mojem mnenju na vsak motor dal cevne zascite neglede na znanko motorja ker je vsakega skoda... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, gasperX pravi:

Po cem sklepas da so pri meni zascite slabo opravile svojo nalogo... Po mojem mislenju zbit dekelc ni od padca motorja temvec od trcenja avta direkt v pokrov sklopke... Se dobr da mam nogo celo... Seveda je to samo moje mislenje... ker ce polozis motor na tla, ni deklc nikol na tleh z temi zascitami. Je pa spodnja zascita original KTM, zgornja pa od touratech-a..... Seveda se lahko motim! 

Je pa res da bunke na motorji niso vedno dobra zascita ker ti ob trku lahko zjebejo gistel motorja ( besede serviserja moje stare jamahe ).

Ni primerjave med motorji,  zaščitami in padci. Niti eden ne bo enak. Lahko položiš motor dvakrat na mestu in prvič ne bo nič in drugič bo poškodovan. Kljub zaščitam je pri padcu potrebna še sreča, da so poškodbe, odrgnine majhne ali jih ni.

Tebe je zadel prvo avto in pol si padel. Kje, kaj in kdaj se je kaj poškodovalo le bog ve!  Porihtaj roko in čimprej v sedlo-pa ugodna rešitev z zavarovalnico ;)

VStroma sem letos položil v Romuniji, ko sva šla na kosilo. Ustavim, neutral, zavora, komanda sopotnici, da lahko sestopi, ugasnem motor, gledam teraso postavim motor na tačko a tačke ni! Upssss! Ampak prepozno ugotovim, da nisem odprl tačke in ni več možnosti, da zadržim motor. Le poizkusil sem, da ga vsaj malo zadržim in da ne tresne z vso silo. Prez praske.

 

 

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, IZTOK pravi:

 Jaz sem mojo kravo lani polozil na bencinski pumpi. Sem nekaj cackal po Garminu in kar sestopil z mopeda braz da prej odprem stransko stojalo. Sem se kar ulegel in pokril z motorjem :blush:. Edina poskodba ja bila majhna odrgnina na zasciti.

Jaz sem lani to trikrat ponovil v enem dnevu....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni zanimiv ko ti en rece dej pober 250kil iz tal skoraj zdihnes, ko pade motor po tleh ga poberes skor k becikl :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

Tudi vpetje je kvalitetno rešeno na več točkah. 

Ne na vseh...  Pri večjem nagibu kar premakne zadnji konec motorja. :(  Pri zdrsu pa precej pomagajo, to je pa že @a79 testiral. To je bolj za v temo CB1000R, pa naj bo še tukaj, da ne bo samo hvaljenje SW-Motech izdelkov. 

441916198_swmotechribn.thumb.jpg.430e2e004bae8dd057adb7683f8f5c35.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, XTR pravi:

Ne na vseh...  Pri večjem nagibu kar premakne zadnji konec motorja. :(  Pri zdrsu pa precej pomagajo, to je pa že @a79 testiral. To je bolj za v temo CB1000R, pa naj bo še tukaj, da ne bo samo hvaljenje SW-Motech izdelkov. 

441916198_swmotechribn.thumb.jpg.430e2e004bae8dd057adb7683f8f5c35.jpg

se strinjam, jaz sem pač za mojega napisal.

Za štroma pa pogledaš različne proizvajalce cevnih zaščit, pa narediš malo primerjave, od debeline cevi, načina vpetja itd in se odločiš.

650 štrom

sbl0575710000b_3_xl.thumb.jpg.d75b7b92684667067ea3b1203a66fcee.jpg

in 1000 štrom

sbl_05_440_10000_b_3_xl.thumb.jpg.ff71c293f1fbfe776de234c50076ef7f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 8. 2018 ob 17:03, Scarabeo 500 pravi:

Javi svoja opažanja

Evo zadeva sanirana. Puša na stiku je predolga. Mojster Iztok iz SMK zrihtal v desetih minutah za hvala lepa. Si zasluži eno veliko pohvalo in priporočilo.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 25. 8. 2018 ob 19:42, Scarabeo 500 pravi:

Moja sw motech je precej boljša od givi in kapa, kjer je nek sumljiv material, pa še debelina je vprašljiva. Po moje so vzeli tanjši in slabši material. Na prvem motorju je enaka givi zaščita preživela konkreten padec in opravila delo in ostala cela.

Sedaj nova sw motech je precej težja in debelejša in kvalitetnejša od givi in kape.

Negiram svojo izjavo o kvaliteti SW zaščite. 

Cevna zaščita je močna toliko kot njen najšibkejši člen. Počil mi je del, kjer vijaki spojijo levi in desni del. Že nekaj časa sem imel neke čričke, pa nisem ugotovil kaj je. Gladko nevidno počen del - ta je zgleda vlit in vdelan v cev.

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živ!:)

Na stroma dl 650A/XA letnik 2016 bi rad montiral zaščitno ploščo- (skid plate) pod motorjem, isto, kot sem jo imel na modelu L4.( Plošča je original Suzuki od modela 2008). Od modela L4 imam tudi crash bar (sw motech) in centralno stojalo (sw motech). Za montažo zaščitne plošče potrebujem nosilec za montažo zadnjega dela, tega pa nimam!

 Na

shemi je ta del označen s številko 12.

mounting bracket, n .12

 

Če mi ga kdo proda, ali ima mogoče mere za izdelavo, se priporočam.....

info na pm

hvala :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Za letos je dovolj! 

Opran, konzerviran, podmazan, servisiran, pokrit!

Aja! Pod desno rjuho je Suzuki V Storm 650 :)

E7EA4897-8769-421D-A1F3-BB9FF89B436E.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, The Lakl pravi:

Za letos je dovolj! 

Opran, konzerviran, podmazan, servisiran, pokrit!

Aja! Pod desno rjuho je Suzuki V Storm 650 :)

E7EA4897-8769-421D-A1F3-BB9FF89B436E.png

Si imel pa dolgo sezono :)

Moj pa že čaka na novo, samo zadnjo gumo še pa gasa.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!
Sem pisal za mnenja že na Versys forumu, zdaj pa se še tukaj oglašam.

Sem nov na tem forumu. Po dvajsetih letih motoristične pavze sem se naveličal kolesarjenja. Voženj s kolesom vedno po istih poteh.
Na zrela leta sem želel še malo bolj uživati in spoznati več novih poti in krajev ;)
Sem visok 190cm in imam 93kg. Glede na to, da sem začetnik, na večjih mašinah, mi 1000ccm motorji ne dišijo preveč, pa še precej dražji in težji so...Na začetku, vsaj prvo sezono bom potoval sam, kasneje se mi kakšni furi tudi potovanju pridruži tudi žena.
V očeh imam trenutno V strom 650 in Versys 650! 
Versys mi je sicer všeč, je tudi 1cm višji od Štroma, mu pa manjka TCS ki sploh začetniku veliko pomeni! Tudi armaturka, upravljanje ročic, zelo udoben sedež mi je na Štromu precej lepši, tako da je prvi na listi želja!
Prebral sem vse rewieje na youtubu, vse strani o VStromu tukaj na MS, tako da mi je jasno, da bo štrom kar prava odločitev.

Zanimajo me vaša mnenja, predlogi, iskušnje,...
Pa še mnenje o temle štromčku na avto.net, ki mi je zelo zanimiv. Sploh zaradi veliko dodatne opreme. Je pa oglas gor že dobre tri tedne in zanimivo, da se še ni prodal!?! Ga kdo pozna? Kakšen se vam zdi?
VSTROM zelo zanimiv!

Hvala vnaprej za vse odgovore in se tipkamo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Gumpy said:

Pozdravljeni!
Sem pisal za mnenja že na Versys forumu, zdaj pa se še tukaj oglašam.

Sem nov na tem forumu. Po dvajsetih letih motoristične pavze sem se naveličal kolesarjenja. Voženj s kolesom vedno po istih poteh.
Na zrela leta sem želel še malo bolj uživati in spoznati več novih poti in krajev ;)
Sem visok 190cm in imam 93kg. Glede na to, da sem začetnik, na večjih mašinah, mi 1000ccm motorji ne dišijo preveč, pa še precej dražji in težji so...Na začetku, vsaj prvo sezono bom potoval sam, kasneje se mi kakšni furi tudi potovanju pridruži tudi žena.
V očeh imam trenutno V strom 650 in Versys 650! 
Versys mi je sicer všeč, je tudi 1cm višji od Štroma, mu pa manjka TCS ki sploh začetniku veliko pomeni! Tudi armaturka, upravljanje ročic, zelo udoben sedež mi je na Štromu precej lepši, tako da je prvi na listi želja!
Prebral sem vse rewieje na youtubu, vse strani o VStromu tukaj na MS, tako da mi je jasno, da bo štrom kar prava odločitev.

Zanimajo me vaša mnenja, predlogi, iskušnje,...
Pa še mnenje o temle štromčku na avto.net, ki mi je zelo zanimiv. Sploh zaradi veliko dodatne opreme. Je pa oglas gor že dobre tri tedne in zanimivo, da se še ni prodal!?! Ga kdo pozna? Kakšen se vam zdi?
VSTROM zelo zanimiv!

Hvala vnaprej za vse odgovore in se tipkamo!

Motor pelji na testno vožnjo vsaj nekaj kilometrov. Če bo vožnja sanjska pol je tapravi :)

Če ne bo, išči dalje ?

Pomoje bi bilo dobro da probaš oba motorja in se nakoncu odločiš kaj ti bolj paše. Za začetnika je bolj važno da ima motor abs.

Sam sem začel na suzukiju dr650 in prevozil celo evropo (ene 70.000), nikdar ni zdrsnil zadnji konec pri pospeševanju. Zato nevem zakaj bi rabil tcs?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎26‎.‎8‎.‎2018 ob 13:34, DAMI34 pravi:

se strinjam, jaz sem pač za mojega napisal.

Za štroma pa pogledaš različne proizvajalce cevnih zaščit, pa narediš malo primerjave, od debeline cevi, načina vpetja itd in se odločiš.

650 štrom

sbl0575710000b_3_xl.thumb.jpg.d75b7b92684667067ea3b1203a66fcee.jpg

in 1000 štrom

sbl_05_440_10000_b_3_xl.thumb.jpg.ff71c293f1fbfe776de234c50076ef7f.jpg

Kje si nabavil luči in koliko je cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, MK Mare pravi:

Kje si nabavil luči in koliko je cena?

Ni moj motor, ampak so slike z interneta. Veliko o lučeh je tudi v tej temi, ali pa tam vprašaj, sicer pa tudi tule imajo nekateri dodatne luči

@The Lakl

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Gumpy pravi:

Pozdravljeni!
Sem pisal za mnenja že na Versys forumu, zdaj pa se še tukaj oglašam.

Sem nov na tem forumu. Po dvajsetih letih motoristične pavze sem se naveličal kolesarjenja. Voženj s kolesom vedno po istih poteh.
Na zrela leta sem želel še malo bolj uživati in spoznati več novih poti in krajev ;)
Sem visok 190cm in imam 93kg. Glede na to, da sem začetnik, na večjih mašinah, mi 1000ccm motorji ne dišijo preveč, pa še precej dražji in težji so...Na začetku, vsaj prvo sezono bom potoval sam, kasneje se mi kakšni furi tudi potovanju pridruži tudi žena.
V očeh imam trenutno V strom 650 in Versys 650! 
Versys mi je sicer všeč, je tudi 1cm višji od Štroma, mu pa manjka TCS ki sploh začetniku veliko pomeni! Tudi armaturka, upravljanje ročic, zelo udoben sedež mi je na Štromu precej lepši, tako da je prvi na listi želja!
Prebral sem vse rewieje na youtubu, vse strani o VStromu tukaj na MS, tako da mi je jasno, da bo štrom kar prava odločitev.

Zanimajo me vaša mnenja, predlogi, iskušnje,...
Pa še mnenje o temle štromčku na avto.net, ki mi je zelo zanimiv. Sploh zaradi veliko dodatne opreme. Je pa oglas gor že dobre tri tedne in zanimivo, da se še ni prodal!?! Ga kdo pozna? Kakšen se vam zdi?
VSTROM zelo zanimiv!

Hvala vnaprej za vse odgovore in se tipkamo!

pozdravljen. tudi jaz sem pred 5 leti cinkal med versysom in v stromom. Prišlo je naključje , da sta bila v garaži prodajalca oba motorja. Probal sem oba,odločil za V stroma, tudi zaradi sopotnice.Nikoli obžaloval. Odlična vožnja, odlična drža, sedež za oba odlično. Ampak , ko sem zaćel voziti na daljše fure/Grčija; Albanija/, mi je teh 650 ccm in 65 konjev, nekako bilo premalo in evo zadetek. kupil Hondo CBF 1000 A, letnik 2007,predelal zadnji sedež za sopotnika in po dveh sezonah Hondice ne dam. Oba z ženo sva ful zadovoljna , močna dovolj, lepa drža na motorju, brez bolečin v križu, vratu.itd.

To so moja opažanja in izkušnje, ampaj sam se odloči, kaj ti sede.

Lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Bostjan L pravi:

Motor pelji na testno vožnjo vsaj nekaj kilometrov. Če bo vožnja sanjska pol je tapravi :)

Če ne bo, išči dalje ?

Pomoje bi bilo dobro da probaš oba motorja in se nakoncu odločiš kaj ti bolj paše. Za začetnika je bolj važno da ima motor abs.

Sam sem začel na suzukiju dr650 in prevozil celo evropo (ene 70.000), nikdar ni zdrsnil zadnji konec pri pospeševanju. Zato nevem zakaj bi rabil tcs?

Halo,

Imam enakega Vstroma - letnik 2018. Super stvarca. Udoben, predvidljiv, glede moči se mi ne zdi podhranjen. Se vozim s kolegi , ki imajo precej več PSov, pa ni problema.  O Versysu nimam mnenja, ker ga nisem probal. TCS ne rabiš, se zelo zelo redko oglasa (skoraj nikoli). Sem ga pa enkrat na terenu pozabu izkljucit in bil v težavah...

Ob 25. 8. 2018 ob 19:42, Scarabeo 500 pravi:

Moja sw motech je precej boljša od givi in kapa, kjer je nek sumljiv material, pa še debelina je vprašljiva. Po moje so vzeli tanjši in slabši material. Na prvem motorju je enaka givi zaščita preživela konkreten padec in opravila delo in ostala cela.

Sedaj nova sw motech je precej težja in debelejša in kvalitetnejša od givi in kape.

Imam Givijevo. Mi je lani na terenu padel (skoraj na mestu). Brez praske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Andrej P pravi:

Dajmo še eno debato na temo mazanje verige. Avtomatski oiler ja ali ne? Kateri?

Da in NE eno in drugo ima prednosti. Bi pa predlagal, da predno v temi Vstrom, razen če se gre za montažo in probleme na dotičnem modelu, debato kar tule nadaljuješ:

tule smo skoraj toplo vodo izzumili, zato bi bilo brezveze, če jo še v temi o Štromu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!