Skoči na vsebino

Priporočene objave

Ok zdej vaju mam pa dovolj! Tle se zbadata ku dva otroka v vrtcu!

@Desmo: tko btw vas je zlo malo ki nasprotujete temu novemu chatu! In tko btw chat bi biu tko al tko zamenjan ze Cody ga je sam hotel ker velik pozira! Tko da pac ta chat bo ce ne bi biu ta bi biu pa ker drug zamenjava bi tko al tko bla!

Chat ku chat in okrog tega se nima kaj kregat vazn da sploh mamo chat pa ne bod tko zbircen! Buls ta chat ku pa nc! Se ti ne zdi?

Pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest nism bla! Ce si pa koga drugega s tem mislu.... cyc povej kdu je ta?!?!?!?!?!?!? :wink: :) :D :?: :D :lol:

Ne bi vedel ... :D No Desmy, na dan z besedo :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi menjal nekaj kar deluje ???

Se je že velikokrat izkazalo "do not repair if it aint broken".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi menjal nekaj kar deluje ???

Se je že velikokrat izkazalo "do not repair if it aint broken".

A ti si tut tuki not padu? :D

Nisi videl - ne deluje kot bi moralo in zre sistmeska sredstva prevec. :idea: :!: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu m ni skoraj nič na chatu, ampak kakšnih veečjih pripomb ne opažam ... zato sklepam, da menjava pač ni potrebna ... :wink: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu m ni skoraj nič na chatu, ampak kakšnih veečjih pripomb ne opažam ... zato sklepam, da menjava pač ni potrebna ... :wink: :idea:

Če se ne vidi na zunaj še ne pomeni, da je vse v redu. Napake in težave še posebej niso vidne uporabnikom.

1. Chat žre nenormalne količine RAM-a,

2. Chat žre nenormalne količine CPU-ja (zaradi stalnega in nenehnega šrotanja po bazi MySQL bazi na osnovi katere deluje),

3. Chat je bil začasna rešitev, beri nekaj na hitro,

4. Chat je počasen in zaradi nenehnega obnavljanja strani žre resource tudi HTTP strežniku,

5. Chat žre besede,

6. Chat nima privatnih kanalov oz. ne pozna privatnega pogovarjanja in se moras privatno pogovarjati tako, da zraven bereš še vso ostalo navlako,

7. Chat bo zamenjan, ker ne mislimo zaradi tega zopet kupiti novega strežnika, lahko pa ga daruje tudi kdo izmed vas. Smisel menjave strežnika ni bil, da bo sedaj nek chat požrl ves CPU.

8. Lahko se kdo javi, ki obvlada PERL, PHP, JAVO, JAVASCRIPT in doda barve in/ali HACK za logiranje na chat.

9. Pozabite osmo točko, do sedaj se ni javil še nihče, ko smo koga iskali.

10. Ker gre za splošno boljšo, uporabnejšo in naprednejšo zadevo, še posebej ker za chatom stoji IRC strežnik in ne neko HTML požrešno sranje, ki samo upočasnjuje motosvet strežnik itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da je tvoja logika nekako taka, lahko imas polno reci, ampak so neprijazne, torej je chat neprijazen. Sam to je bullshit, osnovna funkcija, to je pogovarjanje, je sila enostavna rec.

Po tvoji logiki pa potem še kar cel motosvet.com spremenite v text mode, ga bom vsaj brez težav s Psionom preko mobitela bral.

Do sedaj na motosvet.com nisem imel občutka, da bi sprejemali kakršnekoli kompromise glede izgleda strani, tudi na račun hitrosti ne. Zato pa stvar izgleda tako kot je treba in kot vidiš pritegne kar precej ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ..

10. ...

OK, OK sej bo dobr no... :wink: :) :D :lol: :P :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, poslusajte Codyja in poslusajte mene, ki sem izbrskal ircd+services+web frontend kombinacijo, ki deluje :D

Samo nekaj se preizkusim (drug ircd zaradi bolj ko ne moje muhe, no, pa lojzijeve, namrec da se za vse ki pridejo prek CGI:IRCa na irc ne vidi kot da so z motosvetovega streznika gor). No, saj v bistvu so, ampak je vseeno bolj fajn videt dejanski hostname, res pa je spet, da to ne bo motilo nikogar razen mene, kakega sysadmina in pa lojzija, pa se njega samo zato, ker je zaslutil, da to moti mene :D :D

No, kar se funkcionalnosti tice, je to to, edino par reci me kot sysadmina se skrbi oz. jih mislim porihtat.

Torej ... pricakujte kmalu chat z irc backendom :!: :idea: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvoji logiki pa potem še kar cel motosvet.com spremenite v text mode, ga bom vsaj brez težav s Psionom preko mobitela bral.

Sej ze sedaj dela prav fino v linksu, samo s prijavo je tezko ker ni cookiejev :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko da je tvoja logika nekako taka, lahko imas polno reci, ampak so neprijazne, torej je chat neprijazen. Sam to je bullshit, osnovna funkcija, to je pogovarjanje, je sila enostavna rec.

Po tvoji logiki pa potem še kar cel motosvet.com spremenite v text mode, ga bom vsaj brez težav s Psionom preko mobitela bral.

Do sedaj na motosvet.com nisem imel občutka, da bi sprejemali kakršnekoli kompromise glede izgleda strani, tudi na račun hitrosti ne. Zato pa stvar izgleda tako kot je treba in kot vidiš pritegne kar precej ljudi.

Zdaj pa že resnično pretiravate... in nabijate tja v en dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lojzijeve, namrec da se za vse ki pridejo prek CGI:IRCa na irc ne vidi kot da so z motosvetovega streznika gor). No, saj v bistvu so, ampak je vseeno bolj fajn videt dejanski hostname, res pa je spet, da to ne bo motilo nikogar razen mene, kakega sysadmina in pa lojzija, pa se njega

??????????????????????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

??????????????????????????????

Mah ja :wink:

Lojzi mi je zadnjic ko smo sli na horsea rekel kako to da se vidi kot da so vsi z ene masine ... sem mu razlozil da zato, ker pravzaprav so, sam v bistvu mene to moti, sploh ker zato ne dela v tem primeru oni users page :evil: In pol pridejo Desmoti pa sanjajo o text modeu :D :D :lol:

Patch ki dovoli spoof je pa samo za dalnetov ircd :? Bom pac probal, ce ne bo ok pa pac ne bo :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem na nov chat boste lahko dostopali na več različnih načinov, katerih nekatere testne primere si lahko ogledate že danes:

HTML

http://irc.motosvet.com/irc.cgi

Če imate odprt port 6667

Java klient

http://irc.motosvet.com/eirc/

Mirc Win klient

Program najdete na http://www.mirc.com

za server vpišete irc.motosvet.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

??????????????????????????????

In pol pridejo Desmoti pa sanjajo o text modeu :D :D :lol:

Patch ki dovoli spoof je pa samo za dalnetov ircd :? Bom pac probal, ce ne bo ok pa pac ne bo :wink:

Predlagam, da vzpostavimo tudi video konferencni chat (slika in video)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da vzpostavimo tudi video konferencni chat (slika in video)...

Thehehe, ma ves kako je to - zaradi bana/k-linea :D Saj ne da to nameravam uporabljat, ampak vseeno je fajn, da imas mehanizem za to. Saj CGI:IRC ima svoj ipaccess file, ampak ... no ja, nick lahko se vedno banas :wink:

Da ne bo zacel kdo pisarit pod temle obsirne eseje kako nameravam folk kickat in to ... dovolj je, da dobis enega zakompleksanega mulca ki se odloci da bo malo tezil ... :D

Drgac pa ... Desmo prispeva kamere, jaz pa med motosvetovci IPSec, da ne bo slucajno kdo drug gledal ... :lol: :lol: :twisted: :P :idea: :wink: :D VPN über alles :twisted: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8. Lahko se kdo javi, ki obvlada PERL, PHP, JAVO, JAVASCRIPT in doda barve in/ali HACK za logiranje na chat.

9. Pozabite osmo točko, do sedaj se ni javil še nihče, ko smo koga iskali.

Hm :D Malce zlobe ... nic ne vem da bi kdaj kaj iskali :wink: Drugace pa - no ja, coder ravno nisem, sem se pa javil za irc/web frontend :D :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pride jutri malo chatat na 3M ali pa v OLP... :?: :? :wink: :arrow: :twisted: :twisted: :twisted: :P :P

Bomo vesela invasion.gif (pisana druscina).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pride jutri malo chatat na 3M ali pa v OLP... :?: :? :wink: :arrow: :twisted: :twisted: :twisted: :P :P

Bomo vesela invasion.gif (pisana druscina).

To vragica ... to je pravi chat ... pa še konkretno ga lahko podpreš z ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si verjetno mislila ali pridemo klepetat na chat ali 3M/OLP? No ... jaz bom includeal real_world.h, recompilal in prisel :D :D :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ...

[09:21] *** Moto94 [~d94848c5@www.motosvet.com] has joined #motosvet

[09:21] <Moto94> CANCEL tole sux

[09:22] *** Moto94 [~d94848c5@www.motosvet.com] has quit [CGI:IRC 0.5]

Takle attitude je rahlo lame, nekateri si niti nicknamea

:arrow: ne znajo

:arrow: ne upajo

napisat ... in pol neki pisejo sux, lame ... lamerji :D :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil na novem chatu in naj dodam, da je nek enostaven način preverjanja in zaščite nickov NUJEN !!! .... s tem ne mislim parametrične oblike tipa "/nick register username password ful kul za zmeri" :twisted: :) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bil na novem chatu in naj dodam, da je nek enostaven način preverjanja in zaščite nickov NUJEN !!! ....

Hja ... se bom poglobil v source od CGI:IRCa in poskusal rec resit kako, drgac pa ... lahko s emirno kdo javi pa skupaj kaj scodeamo :D

Ne vem se, ce se da irc daemonu vnaprej podati pass za nick. Ce se, bo pol to dost enostavno za napisat, ce pa je to nujno po priklopu na streznik, bo pa jeba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!