Skoči na vsebino

Ne polni akumulatorja, noče vžgat, ne dela vžig


Priporočene objave

Akumulator ne more bit fuč k sm ga nafilov in ne bi mogu bit slab.Zdej pa mene zanima kje je ta štartar da bi ga dol snel pa pogledov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mas slucajno 70 kit?? k starterji so narjeni za zaganjanje 50ih kubikov, ne 70ih, pol pa ce hladn nerad vziga, pa je to lahk to... :hmm: ...kolk je star akumulator? ce je starejsi k 3 leta zna bit hin kljub temu d si ga nafilu. ce ni nic od tega, pa res starter razdri pa spuci krtacke, rotor pa lezaje. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator ne more bit fuč k sm ga nafilov in ne bi mogu bit slab.Zdej pa mene zanima kje je ta štartar da bi ga dol snel pa pogledov

kje je štartr pr f12 ne vem. sam sej ga ni teško najdt. varetn bo ovalne valjaste oblike po pa mav probavej. sej edino štarter vibrira če probaš motor vžgat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je štartr pr f12 ne vem. sam sej ga ni teško najdt. varetn bo ovalne valjaste oblike po pa mav probavej. sej edino štarter vibrira če probaš motor vžgat ;)

starter na f-12, je pred zadnjo gumo; tak valj k ma premer cca 4 cm dolzimo pa ene 8 cm, odsraufas ga oduzuni in ti za to ni treba dt dol deklca........

vprasanje je al starter obraca masino al ne (pa da se starter vrti), ker je pol po vsej verjetnosti problem v prenosu starterja na glavno gred...........

to bi mogl zgledat pa prblizn tkole (za variomatom je vidn prenos; 2 zobnika + un pokrov z tremi valjcki, ki so ponavadi razlog da se starter vrti glavna gred se pa obrne na vsake tolk cajta in spusca hudo neprijetne zvoke):

minarelli_horizontal_h20.jpg

pi es:

sorri za velikost slike, sam drgac se pa nc ne vid, rezat se mi je pa ne da.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator ne more bit fuč k sm ga nafilov in ne bi mogu bit slab.Zdej pa mene zanima kje je ta štartar da bi ga dol snel pa pogledov

jaooo stari... če ne veš kje je štarter ga tud rajš ne dol snemat pa narazn dajat... k ne vem kaj boš mev od tega k predvidevam da nisi ravno kšn hud mehanik... če se pa motm pa sorry!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest nimam nobenga 70 kita gor.Imam samo vse blokade zuni pa zx gor.Glede mojih mehankarskih pa takole : nism kasn jager k bi vs vedu sm tud ksn lolek nism. A pol je ta štarar zadni pr zdni gumi. Bom pogledu pa bom vidu ce bo kaj bols :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprjazn se!! Sej ga men tud če je mašina hladna pa mam vse original!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jest mam pa mal drugacn problem. ucerej se tko pelem se ustavm motor crkne, probam uzgat na na starter nc k da ne dela, poj probam na kurbl uzge in se odpelem, sam se zmer mi noce uzgat na starter zej nevem kwa bi lohk blo an akumulator sm filov nc tut kukr dam kontakt se niti stevc za bezn ne dvigne. a kdo ve kwa bi to lohk blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto je blo pr men

prazen oz zanič akumulator

pol je serviser pr men ugotovu da mi ni delal uno k upravlja električne stvari u motorju in mi ni polnu akomulatorja

uglavnem nevem pejt na servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Skuter je stal skoraj dve leti v garaži. Tankal benzin , nov akumulator , čistil svečke in ne morem vžgat . Opazil sem da ni benzina v cevi . Kaj narediti pa rabim vašo pomoč . Hvala .

Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to d ti je dolgo casa stal, je po vsej vrjetnosti premalo tlaka d bi premaknu membransko pipco za benz

resitev

1. snemi uno cev na krivini od frgazrja za podtlak, v njej ustvari podtlak/nadtlak izmenjujoce, dokler ne pritece bencin

2. (lazje) stisni gumo ki gre do filtra, ce pa to v kakrsnemkoli primeru ni mozno, pa snemi filter z frgazrja, dej roko cez odprtino, drzi roko tm in vergli motor, naredu si provzaprov isto kot v prvem delu sam mal drgac.......... k prtece benz, sestavi nazaj in gassssssa.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mam problem pri pegoutu trekkerju..motor ne vžge,na nožnem vžigu so zobci zelo uničeni,na električni vžig pa ne zalaufa. prvo se mislil da je bil kriv bat ker je mel luknjo.kupil sem novega in ga zamenjal pa useeno ni zalafu.ni mi pa jasno ker imam en kabel stran potegnjen pa ne vem kam paše,zdi se mi pa da je od fergazerja.ne vem pa kk bi jst to nazaj popravu in kam se pritrdi tisti kabel.edino enkrat sem motor zalaufal s ročnim vrtalniku.pa še takrat je motor komaj vžgal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je kabl odkloplen potem povej kam vsaj vodi.

poskusi vžgat skutera prek avto-akumolatorja,poglej če da svečka iskro pa te stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma iskro pa vse.tist kabl pa baje bi mogu bit s fergazerjem povezan ker je baje avtomatski čok in to naj odpira in zapira čok.sj motor vžge če ga vžgeš z ročnim vrtalnikom.rad pa bi da motor na akumulator zalaufa

ja pa kabel je na koncu scefran in je do fergazerja naprej dalši še samo 5 cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok..če na nogo vžge pol je mašina ok! Če pa na el. ne vžge pol pa je z elektriko nekaj narobe! Preveri varovalko,z izolirtrakom zalepi tisti razcefrani kabel...akumolator napolni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!