Skoči na vsebino

Tomos MC 80 SENIOR


AeRoxx

Priporočene objave

Najprej lepo pozdravljeni vsi skupaj...=)

No uglavem kot se že na naslovo vidi me zanima motor Tomos MC 80 SENIOR..... Ja mogoče gre koomu na smeh vendar... nimam tolk denarja da bi si kupoval bolše motocilke pa ker me še starost malo j***(star 14) :) No zanimajo me statističčni podatki in če že ma kdo izkušnje z tem motorjem... :) Zanimajo me predvsem prestave... Ponekod piše da ima 3 avtomatske prestave.... Nekje sem pa zasledil da ima ročne prestave... Sedaj pa ne vem kaj je res... Sicer tam ko je pisalo za ročne prestave ni bilo cene pa ne slike zraven.... ne spomnim pa se ki sem to našell.... Vem pa da sem v eni trgovini(v mariboru) sedel na tosomu in je mel prestave... samo ne vem kolikšna je bila cena in kateri model :headbang: ... Ne spomnim pa se niti kako se je reklo tej trgovini :wacko: :wacko: ... Mislim pa da je bil zraven renoult servis. :hmm: ... ker je ata avto nekam pelo na pregled... Samo ne vem ki je to... Sicer se bom malo zapeljal z koslesom v petek tam po ptujski da vidim če najdem kaj zanimivega...:) no če vese vi kaj o tem bi vam bil zelo hvaležen....

Kliknite tukaj za link ...

Lp, Nejc Šikman in hvala za odgovore...=)

post-9483-1172426623.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lepo pozdravljeni vsi skupaj...=)

No uglavem kot se že na naslovo vidi me zanima motor Tomos MC 80 SENIOR..... Ja mogoče gre koomu na smeh vendar... nimam tolk denarja da bi si kupoval bolše motocilke pa ker me še starost malo j***(star 14) :) No zanimajo me statističčni podatki in če že ma kdo izkušnje z tem motorjem... :) Zanimajo me predvsem prestave... Ponekod piše da ima 3 avtomatske prestave.... Nekje sem pa zasledil da ima ročne prestave... Sedaj pa ne vem kaj je res... Sicer tam ko je pisalo za ročne prestave ni bilo cene pa ne slike zraven.... ne spomnim pa se ki sem to našell.... Vem pa da sem v eni trgovini(v mariboru) sedel na tosomu in je mel prestave... samo ne vem kolikšna je bila cena in kateri model :headbang: ... Ne spomnim pa se niti kako se je reklo tej trgovini :wacko: :wacko: ... Mislim pa da je bil zraven renoult servis. :hmm: ... ker je ata avto nekam pelo na pregled... Samo ne vem ki je to... Sicer se bom malo zapeljal z koslesom v petek tam po ptujski da vidim če najdem kaj zanimivega...:) no če vese vi kaj o tem bi vam bil zelo hvaležen....

Kliknite tukaj za link ...

Lp, Nejc Šikman in hvala za odgovore...=)

ce pise na tomosovi strani da ima 3 avtomatske prestave, mislm, da je najbols ce jim kr verjamemo :)

sam za isti dnar dobis recimo kawasakijevo 80-ko (sicer rabljeno), k je pa DOST bolsa k tomos .. ce se ne motm, ima tomos malo slabse vzmetenje ? :hmm:

14 let mas, sam za krosa itak ne rabs izpita, torej lhko vozis tudi ktm 640, ce je tebi tko u interesu .. torej bos najbolse naril ce bos kupu kr eno 125-ko (bilokej kupis, bo bols ko tomos).

ti bi rad novo masino al je lahk rablena ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz bi rad novo masino.... Ker do zdaj kaj sn kupo rableno sn se vedno zaj***.... Tak da ne vem nee...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No... koliko pa stane novi kawasaki?? Gledal sem tudi na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) te cross-ke 125ccm ORION al neke takega.... kaj je to sploh vredno nakupa al ti dobesedno po parih skokih razpade??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte ludi noo... pa kaj mislite o tem motoru?? Tokaj so tehnični podatki pa kaj mislite na podlagi podatkov... Kerr res ne vem... ali bo to držalo neke cajta al ne... Ker kolega ma 50 ccm tomosa... pa mi je držal... samo kwa če je bla 50 pa male kolica pa skeglo si se glih kdai češš... Njemu je edino avspuh pokno.... pod cilindrom... pol mu je to en zrihto pa je ok... kaj pa menite Vi ki se redno ukvarjate z tem...?? V prejšnem postu sem omenim cross-ko 150ccm ORION.... bom še dodal sliko.... Kak pa je kaj z temi motorji... meni zgledajo full dobro... kako pa je kaj materjal?? Ker kawasaki 80ccm pride nad 700k.... Prosim da bi mi odgovorili na mojA vprašanja.... HVALA...

TEHNIČNI PODATKI

zračno hlajeni, 2-taktni agregat

2 – odstotna mešanica

bobnaste zavore spredaj in zadaj

mehanske prednje vilice

3 avtomatske prestave

mono blažilec zadaj

[attachmentid=92542]to je tisti motor ORION

nožni zagon

največja hitrost: 60 km/h

poraba: 2,5 l / 100 km

višina sedeža: 750 mm

dim. gum: 2,5 -17 spredaj

3,0 - 14 zadaj

posoda za gorivo: 2,5 l & 0,5 l rezerva

teža: 60 kg

post-9483-1172494794.jpg

Popravljeno . Popravil Nejc-sikman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte ludi noo... pa kaj mislite o tem motoru?? Tokaj so tehnični podatki pa kaj mislite na podlagi podatkov... Kerr res ne vem... ali bo to držalo neke cajta al ne... Ker kolega ma 50 ccm tomosa... pa mi je držal... samo kwa če je bla 50 pa male kolica pa skeglo si se glih kdai češš... Njemu je edino avspuh pokno.... pod cilindrom... pol mu je to en zrihto pa je ok... kaj pa menite Vi ki se redno ukvarjate z tem...?? V prejšnem postu sem omenim cross-ko 150ccm ORION.... bom še dodal sliko.... Kak pa je kaj z temi motorji... meni zgledajo full dobro... kako pa je kaj materjal?? Ker kawasaki 80ccm pride nad 700k.... Prosim da bi mi odgovorili na mojA vprašanja.... HVALA...

TEHNIČNI PODATKI

zračno hlajeni, 2-taktni agregat

2 – odstotna mešanica

bobnaste zavore spredaj in zadaj

mehanske prednje vilice

3 avtomatske prestave

mono blažilec zadaj

[attachmentid=92542]to je tisti motor ORION

nožni zagon

največja hitrost: 60 km/h

poraba: 2,5 l / 100 km

višina sedeža: 750 mm

dim. gum: 2,5 -17 spredaj

3,0 - 14 zadaj

posoda za gorivo: 2,5 l & 0,5 l rezerva

teža: 60 kg

joj to sam take skatle gledas ..

zbiras lahk med tem:

- dobr motor, mal drazji - slab motor, poceni

kaj bos uzel je popolnoma tvoja odlocitu ..

ce bi bil js na tvojm mestu nebi nobenga od teh dveh uzel .. primerjej, orion je 150ccm, koncna 60 ?

pa primerjej z kawasaki kx125, koncna (zaprt) 120 km/h ..

popravte me ce se motm.

drugac moj stric prodaja kawasaki kx125, letnik 1989, generalka je bla 1 mesc nazaj, je odprt, nikol na tekmovanjih, nikol paden .. koncna hitrost 140 km/h. cena = 240 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...=) No motor kr poceni... kaj si se mogoče pri letniku zmoto?? 89 namesto 98?? al ne...?? Iz kje pa je tvoj stric..??

Lp Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti tehnični podatki ki sem jih prej naštel so bili glede Tomosa...

Podatki za Oriona pa so:

Nosilnost motorja 150 kg, teža motorja 65 kg.

- najvišja hitrost 110 km/h. Možnost blokade in omejitve hitrosti za otroke !

- moč motorja 8kw - 10.7 KM.

- dirkalni moto cross z bencinskim motorjem

- prsilno zračno hlajenje

- dimenzija koles:2,75x14" in 3,00x12",

- spredaj in zadaj hidravljična disk zavora

- hidravljična sprednja vzmet

- kapaciteta rezervoarja 5,5 l

- neosvinčen bencin

- elektronski in ročni vžig

- verižni prenos moči

- višina sedeža cca. 75-85 cm nastavljiva vzmet

- chromirano gravirane ročke

- športni izpuh

- športni filter

- profilne cross gume

- 4 ročne prestave - prva dol vse ostale gor normalno menjavanje

- 4 takt. SUZUKI MOTOR

- najnovejše oblike vzmetenja,..

- dimezije 159x67x100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...=) No motor kr poceni... kaj si se mogoče pri letniku zmoto?? 89 namesto 98?? al ne...?? Iz kje pa je tvoj stric..??

Lp Nejc

98 ko pa nebos dobil za 240€...se za 89 je to zelo pocen :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj dve temi?

se strinjam, prej sm sou malo :topic: .

ti tehnični podatki ki sem jih prej naštel so bili glede Tomosa...

Podatki za Oriona pa so:

Nosilnost motorja 150 kg, teža motorja 65 kg.

- najvišja hitrost 110 km/h. Možnost blokade in omejitve hitrosti za otroke !

- moč motorja 8kw - 10.7 KM.

- dirkalni moto cross z bencinskim motorjem

- prsilno zračno hlajenje

- dimenzija koles:2,75x14" in 3,00x12",

- spredaj in zadaj hidravljična disk zavora

- hidravljična sprednja vzmet

- kapaciteta rezervoarja 5,5 l

- neosvinčen bencin

- elektronski in ročni vžig

- verižni prenos moči

- višina sedeža cca. 75-85 cm nastavljiva vzmet

- chromirano gravirane ročke

- športni izpuh

- športni filter

- profilne cross gume

- 4 ročne prestave - prva dol vse ostale gor normalno menjavanje

- 4 takt. SUZUKI MOTOR

- najnovejše oblike vzmetenja,..

- dimezije 159x67x100

no, ce si zelis nakupa oriona ti cist nihce ne bo branu, js sm ti povedal ..

da se odlocis med vec motorji jih mors tudi vec kdaj pelat .. js oriona se nisem vozu, tko da ti ne morm povedat al je slab/dobr ..

sem vozu pa hondo, kawasakija, yamaho, aprilio, vse 125 ... pa je ze med dvema tko dobrma firmama ko je npr. honda pa yamaha velika razlika, kaj komi med kawasaki - orion .....

odloci se, upam pa da ti ne bo poznej zou ko bos pelu od kerga frenda kawasakija (primer) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala...=P bom probal upoštevat tvoj nasvet...=)

ni problema :)

aja pa ne pozabi gledat kko bos potem dobil rezervne dele, kko je z okvarami pa to ..

ker na tem podrocju nism strokovnjak, js znam sam pelat pa tocn povedat kaj me moti na motorju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni problema :)

aja pa ne pozabi gledat kko bos potem dobil rezervne dele, kko je z okvarami pa to ..

ker na tem podrocju nism strokovnjak, js znam sam pelat pa tocn povedat kaj me moti na motorju :P

Ja hvala za opozorilo... sam tudi sam na to že mislil...=) pa vseeno hvala... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se Tomos bolj dopade,saj je domač,rezervni deli niso problem, ne vem le dimenzij in nosilnosti.

Pa cene ne vem.

Razni Orioni in podobna kitajska jajca pa kar kličejo po nesrečah. Nosilnost 150 kg je za naivne.prijatelj, ki se z njim vozi samo občasno po ravnih travnatih površinah, ima pa cca 100 kgima že vsega zvitega in zavarjenega....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se Tomos bolj dopade,saj je domač,rezervni deli niso problem, ne vem le dimenzij in nosilnosti.

Pa cene ne vem.

za npr. yamaho v sloveniji pa se res nikjer ne dobi rezervnih delov, za kawo tud ne, kaj sele za hondo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za npr. yamaho v sloveniji pa se res nikjer ne dobi rezervnih delov, za kawo tud ne, kaj sele za hondo ..

dej no nebod pamtn .)

za yamaho in hondo dobis največ delov , delta team krsko-as domzale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se Tomos bolj dopade,saj je domač,rezervni deli niso problem, ne vem le dimenzij in nosilnosti.

Pa cene ne vem.

Cena je 890,- EUR

112k(112,000 sit)....

Za nosilnost pa tudi jaz ne vem...=( ne piše... Aia.... Bil sem pri JARCU in meni zgleda motor full dobro ne....=) sem mislil da bo manjši..... medi je glede višine ravno prav velik....(jaz mam tam okrog 165-170 cm)... če ti to kaj pomeni glede dimenzije....

Pa hvala za odgovore...=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za npr. yamaho v sloveniji pa se res nikjer ne dobi rezervnih delov, za kawo tud ne, kaj sele za hondo ..

Prijatelj, poskusi še enkrat prebrati, kaj sem napisal....

Sploh se nisem vtikal v motorje ali mopede priznanih japonskih znamk (čeprav menda Suzuki pri rez.delih hudo šepa...)

Napisal sem: Razni Orioni in podobna kitajska jajca ..........

Pa lep pozdrav,

Damjan

Cena je 890,- EUR

112k(112,000 sit)....

Za nosilnost pa tudi jaz ne vem...=( ne piše... Aia.... Bil sem pri JARCU in meni zgleda motor full dobro ne....=) sem mislil da bo manjši..... medi je glede višine ravno prav velik....(jaz mam tam okrog 165-170 cm)... če ti to kaj pomeni glede dimenzije....

Pa hvala za odgovore...=)

890€ = 213.600 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej no nebod pamtn .)

za yamaho in hondo dobis največ delov , delta team krsko-as domzale

sklepam, da ne zaznavas sarkazma tukej ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj bom spet sel alo :topic: ...=P da nebom nove teme odpiral=D.... no torej.... obstajajo kakšli forumi ki so namenjeni motoriskom ki se ucvarjajo z cross motori oz. jih vozijp...=?=? :?

Iskal sem po raznih iskalnikih pa nic pametnega.... nasel sem samo neki enkuro forum.... to pa je bblo tud vse...=S =S =S

Se upravicujem da sem sell :topic: :topic: ... :blush:

Lp Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj to sam take skatle gledas ..

zbiras lahk med tem:

- dobr motor, mal drazji - slab motor, poceni

kaj bos uzel je popolnoma tvoja odlocitu ..

ce bi bil js na tvojm mestu nebi nobenga od teh dveh uzel .. primerjej, orion je 150ccm, koncna 60 ?

pa primerjej z kawasaki kx125, koncna (zaprt) 120 km/h ..

popravte me ce se motm.

drugac moj stric prodaja kawasaki kx125, letnik 1989, generalka je bla 1 mesc nazaj, je odprt, nikol na tekmovanjih, nikol paden .. koncna hitrost 140 km/h. cena = 240 €

jao človek, pa kakšne primerjave ti daješ... :doze:

orion je midi moto, je 150ccm in je 4 takten, kawasaki kx 125 je pa že pravi cross motor, 2 takten in ima čez 40 konj... tko da...

pa nevem, kako lahko ti pri krosi gledaš končno hitrost?? pomembni so pospeški, navor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj bom spet šel malo :topic: ...=P da nebom nove teme odpiral=D.... no torej.... obstajajo kakšli forumi ki so namenjeni motoristom ki se ukvarjajo z cross motori oz. jih vozijo...=?=? :?

Iskal sem po raznih iskalnikih pa nic pametnega.... nasel sem samo neki enduro forum.... to pa je blo tud vse...=S =S =S

Se opravicujem da sem šell :topic: :topic: ... :blush:

Lp Nejc

Kaj res noben ne ve za forum??.... :headbang: :headbang: :eek: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej ne da nebi vedu...kolkor js vem ga tud ni....kaj te pa na enduro forumu moti? tud tam mas kr neki krosistov

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!