Skoči na vsebino

CENE motorjev pri nas in drugje


badfreek

Priporočene objave

Prosim, ce mi lahko kdo razlozi razliko (2570 DM) v ceni motorja Suzuki Bandit 1200 S. V SLO stane 18.990 DM v Nemciji pa 16.420 DM.

badfreek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trgovceva marza? carina? davki? bogova volja? vse je mozno.malo ti debato pa da skines ceno za kakega jurja.v AUT stane ATS 144.990.- pa sem ga stisnil za par jurjev.je pa tak run na bandite v AUT,da se ti zgravza.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne trdim da so pri nas cene nizje kot v tujini ampak pri vecini motorjev je tako. si siguren da je v nemciji to polna cena brez da ti pol se kake davke ali dajatve gor nabijejo? ce je pri nas res drazji pol je stvar v uvozniku ki si je nabil marzo, kar se nebi cudil glede na to kar sem pri nas slisal. no za kawo ali yamaho ti lahko recem da so cene pri nas skoraj enake kot v nemciji (malo cenejse ali drazje-dosti odvisno od modela). probaj se malo pogajat ceprav dvomim da bo kaj pomagalo. uvozniki so pri nas se vedno kot bogovi ki jih mores prosit za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

uvozniki so pri nas se vedno kot bogovi ki jih mores prosit za motor.

Res je ja, kot da bi bil ti zaradi njih tam, mater me razpizdijo vedno znova...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jaz ga nebi kupil, samo malo cudno se mi zdi glede na povprecno placo pri nas in v Nemciji ali Avstriji. Sem pa ze cul tudi, da pri nas Suzukije itak uvazajo iz Avstrije ali Nemcije! A ni pol to vse skupaj malo smesno?

badfreek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas imajo cudno razporoejene cene razlicnih Znamk.

NPR.:

Suzuki GS500 dražji od ER-5 (povsod drugod cenejši)

Kawasaki ZRX1200s dražji od Yamahe FZS1000Fazer

Bandit600 dražji od Yamahe 600 Fazer že skoraj kot XJR1300

.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: tudi pri opremi je marsikaj cenejse v tujini, ne pa vse. Oprema v Trstu je dostikrat drazja kot pri nas (za primer).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese je Italjanska firma, ce se ne motim.

Kje v Italiji se prodajajo njihovi izdelki najceneje.

Vedno sem si mislil, da je v Trstu ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nazalost je v nemciji ponudba malo vecja kot pri nas zato so tudi cene rabljenih bolj realne kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bodo osnutek zakona glede davkov in zavarovalnine v nemciji res sprejeli,se lahko na sektorju rabljenih motorjev se veliko spremeni.davki naj bi se za "neciste" motorje povecali do 400%!

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole sem skopiru iz topica MOTO KATALOG 2001:

Mene je vedno zanimal, zakaj v Nemciji kosta npr. Bandit 600 11890 DEM, pri Odarju pa 14990 DEM?

A kdo ve kako je z uvozom novih motorjev v Slovenijo-koliko je carine,ce sploh je...?

In a mogoce kdo ve kako je s cenami hondinih motorjev-CBR 600 F je pri nas nekaj cez 2.000.000! Koliko je pa v Evropi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v AUT nekje isto.okoli ATS 135.000.-,nemcija ca.8-13% cenejsa.bruto cene seveda.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ICE HVALA,

a mi lahko se kdo pove kako je z uvozom-a ga na meji kej serjejo?

Ne vem sicer tocnih procedur, ampak po nasvetih, ki sem jih jaz dobil si to izbij iz glave, ker po vseh pridobitvah papirjev in placevanju pristojbin bolje prides skozi, ce kupis pri nas.

Einherjer

-------------

SUPPORT YOUR LOCAL FIRESTARTER!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa se zdruzmo v eno organizacijo in kupujemo motorje zunaj in ne jebemo uvoznikov. Dejansko bi slo za podjetje, ki ne bi imelo dobicka. Zivelo bi le za nase uzitke. No ja tud zgube ne sme bit, kar pa je najbrz ne bi nilo, saj bi ze dobil kaksen ugoden popust od dealerja v Nemciji, tukaj pa ne bi teh motorjev prodajal ampak bi jih kupoval zase.

Dejmo mal premislt.

Imamo ze ime za ta podjetje Mopedfan d.o.o., tako da lahko kar zacnemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mopedfan,

to pa res ni slaba ideja,sam jo je pa težko izpolnit.Ce ti karkoli zrihtaš ti bomo vsi pomagal,tko da bi lohk imeli tud "organizacijo".Sam ce ti popravic povem jest ne štekam najbolj!!!

By zohi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem sicer tocnih procedur, ampak po nasvetih, ki sem jih jaz dobil si to izbij iz glave, ker po vseh pridobitvah papirjev in placevanju pristojbin bolje prides skozi, ce kupis pri nas.

Einherjer

-------------

SUPPORT YOUR LOCAL FIRESTARTER!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz racunam, da ko bomo enkrat v EU, tud DDV-ja nau, pa davka na motorna vozila, pa homologacija EU bo veljala. Skratka, odpeljal se bos v npr. Nemcijo, kupu (nov al pa rabljen) bike, dal gor preskusne tablce, se pripeljal domov, ga kle registriral in basta. A ni to ves stos EU?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pri motorjih narejenih v evropskih drzavah naj ne bi bilo carine pri uvozu v SLO!

badfreek

Carine menda res ni ampak mislim, da davek pa vseeno je potrebno placat ... vsaj za zdaj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Carine menda res ni ampak mislim, da davek pa vseeno je potrebno placat ... vsaj za zdaj.

LP

Brez davka ne bo šlo nikoli.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, davek bo gotovo ostal, ker davek imajo vse drzave. Kako pa naj bi drugace drzava sploh zivela???....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A ne bi se 2 let pocakal (pa mal prsparal), pol bomo pa itak v EU, pa bomo lahko brez problemov zunaj kupoval?

Mogoce bom pa res še pocaku 2 leti,se bom vsaj z izpitom lahko vozu,sam tle je pa spet vprašanje ce bomo do takrat že v EU!?Itak da bi blo to dobr,sam......mogoce je ne bomo videli!!!

By zohi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!