Skoči na vsebino

CENE motorjev pri nas in drugje


badfreek

Priporočene objave

Pa ste sploh sigurni,da je ODAR res generalni zastopnik za SUZUKI???????????????

Nekje sem slišal,da frajer uvaža motorje preko AVSTRIJSKEGA POOBLAŠČENEGA TRGOVCA.HOMOLOGACIJO JE PA V KOPRU NAREDU.

Preverte,da ne bomo budale izpadl!!!!!!!!!

Klimbra....vlaženje zagotovljeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

jaz bi sam neki reku tule: Nemciji prodajo verjetno 2x vec motorjev, kot pa v SLO. Iz tega sledi da so tudi RABATI dosti bolj ugodni kot pri nas....

ena majhna statistika: odkar je prisel suzuki z modeloma bandit 600/1200 na nemski trg,so jih prodali cez 60.000 (samo ne vem,ali v evropi ali samo nemciji).to pa je razdobje nekje 4-5 let.

koliko motorjev prodajo v SLO na leto?

-------

500 and counting

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Meni se pa ne zdi pohvalno. Prepričaj se, koliko zasluži en dojčlanderček na delovnem mestu, enakem tvojemu in boš videl, da so BMWji pri nas zelo dragi, čeprav nominalno stanejo toliko, kot v D.

Tovarniška cena motocikla ali avtomobila je daleč pod tisto, ki jo plačamo končni kupci. Zato nekatere tovarne cene svojih modelov do neke mere prilagajajo znogljivosti dotičnega trga.

Po tem sodeč, smo mi malo nad povprečjem EU in če nas sprejmejo, jim povprečje dvignemo.

Brrrm

Hola!

Jasno, s placami se nimamo kaj primerjat, ampak moja poanta je drugje. V Nemciji ceno za BMW doloca BMW, pri nas pa ceno Suzukijev (do neke zgornje meje) doloca Odar! To mi ni vsec.

Drugace povedano: menim, da ima vsaka tovarna pravico, da sama doloci cene svojim izdelkom. Ce mi je cena previsoka, pac ne bom kupil tistega izdelka ampak konkurencnega. Ce pa vidim izdelek ki mi je vsec 100 km stran po 40% nizji ceni, mi pa zavre!

Miki: Nemci pokupijo skoraj 200.000 motorjev letno, Slovenci pa MORDA 500 - naj me kdo popravi, ce ve natance stevilke. Rabate sicer imajo zagotovo nekaj vecje Nemci, ampak to se vedno ne more biti vzrok takih razlik (do 40%)!!! Poleg tega imajo tam bistveno vecjo kupno moc in se to nekako "gliha".

Klimbra: pametna misel, bom preveril kaksen je uradni naziv g.Odarja preden bomo kam poslali kaksen emajl.

Ice: vnaprej hvala za cenik. Posebej zanimivo bi bilo dobiti tudi cenik Odarjevega avstrijskega dobavitelja... A mogoce ves, kdo to sploh je?

Sicer pa bi res rad videl se malce primerjav za kaksne druge znamke. Ce kdo ima/lahko dobi, naj mi poslje cenike najbolj prodajanih modelov Hond, Yamah in Kaw, jest bom pa dodal nemske cene zraven... Moj emajl poznate. Pa tudi cez kako uro v Twinu lahko se kaksno recemo o tem.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se še jest mal umešal če smem!

Glede na to, da vam gre Odar tako na živce bi vam posredoval malo številk iz leta 2000.

Uradni naziv: SUZUKI ODAR TRGOVINA Z VOZILI d.o.o.

Letni promet skupaj: 2.506.469.000,00 SIT

Dobiček iz poslovanja: 72.305.000,00 SIT

Prikazan dobiček: 4.854.000,00 SIT

Zaposlenih: 13

Bruto plača na zaposlenega (povprečje): 343.904,00 SIT

Za primerjavo še DELTA TEAM Krško:

Letni promet skupaj: 5.276.237.000,00 SIT

Dobiček iz poslovanja: 115.799.000,00 SIT

Prikazan dobiček: 91.576.000,00 SIT

Zaposlenih: 16

Bruto plača na zaposlenega (povprečje): 236.677,00 SIT

Sicer pa je moje mnenje tako, (glede na to, da se tudi v našem podjetju ukvarjamo z uvozom) da je čisto odvisno kako spreten si in koliko imaš obratnega kapitala (keša). Če maš dost dnarja lahko uvoziš na enkrat dost robe in so vsi ostali stroški zanemarljivi (špedicija, prevoz, inšpekcijski pregledi, itd.).

Če Odar uvaža malo motorjev na enkrat se zgodi, da grejo režiski stroški v oblake (gledano na vsak motor posebej) in s tem podražijo končno ceno. Za njega je to vsekakor bolj ugodno saj lahko ostanek denarja obrača kje drugje kar je tudi razvidno iz njegove lanske bilance (Dolgoročne finančne naložbe : 29.664.000,00, Kratkoročne finančne naložbe: 418.803.000,00 SIT).

Zdej pa spet na sramotilni stebr z njim !!!

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude :

V teh podatkih, ki si jih navedel, je najbrž zajeta vsa njegova dejavnost, ne pa samo motociklistični program. Po moje iz tega karkoli sklepat zakaj so motorji dragi je teško.

Mislim, da vsak normalen uvoznik če ni nekih posebnih ralogov lahko v Sloveniji z uveljavljenimi izdelki kar Suzukijevi motorji so, doseže lahko približno iste cene kot v Avstriji, Nemčiji itd.

Če temu ni tako, je ali nesposoben, ali pa nas odira.

Mislim, da ima naš član Suzuki prav in se z vso pravico razburja.

Odarju se pa dobiček tudi lepo nalaga. Smo v podjetniških časih in vsak postavi tako ceno kakršno zmore.

Zaradi tega dolgoročno pri nas Suzuki izgublja, ampak Japonci za nas še vedo ne. Morebiti bo sedaj bolje, ko gremo k njim na svetovno v fuzbalu.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že pošilja kakršnekoli e-maile, k Odarju jih nima smisla pošiljati, ampak zgolj kakšni Suzukijevi centrali.

Pa naj pojasnijo nenormalno situacijo na trgu udeleženke svetovnega prvenstva.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi šel rad po poti tehnouniona.

Pa da ne bo pomote. Zaenkrat nimam še nič proti njim ker nimam veliko opravka z njimi

Škoda ker je že mraz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa ste sploh sigurni,da je ODAR res generalni zastopnik za SUZUKI???????????????

Nekje sem slišal,da frajer uvaža motorje preko AVSTRIJSKEGA POOBLAŠČENEGA TRGOVCA.HOMOLOGACIJO JE PA V KOPRU NAREDU.

Preverte,da ne bomo budale izpadl!!!!!!!!!

Klimbra....vlaženje zagotovljeno

Hola!

Sem sel na Najdi.si in vtipkal Suzuki Odar in pod linkom je pisalo tole:

Opis: Zastopamo blagovno znamko Suzuki, ki ima v svojem programu osebna vozila (Alto, Swift, Baleno in Wagon R+), terence (Jimny in Grand Vitara) in motorje (Super Sport, Sport Tourer, Choper, Naked Bikes, Enduro in Skuter).

URL: http://www.suzuki-odar.si/ - spremenjen: 22.8.2001, 6 KB

Iz tega razberemo dve zadevi: prvo, Odar torej JE zastopnik (in za povrh tudi vsi trgovci, ki prodajajo Suzukije pravijo, da prodajajo "njegove"). Druga zadeva je, da se pri Odarju ze vsaj tri mesece nic (novega) ne dogaja, sicer bi to napisali na HP.

Se popolnoma strinjam, da je brez veze njemu kaj posiljat, saj ni neumen in NATANCNO ve, kaj dela. Emajle bi poslali centrali Suzukija na Japonskem in v A - tja, od koder Odar uvaza motorje (upam, da bo to lahko izvedel Ice).

Rude: hvala za podatke, prav veliko nam pa zal ne povejo, ker ne vemo razmerja med avti in motorji (po moje FUL v korist avtomobilov). Nasplosno pa lahko vidimo, da imajo manjsi promet in vecji dobicek (glede na promet) kot Delta Team... Kljub temu, da prodajajo tudi avte (kolikor sem seznanjen, Delta Team prodaja le Yamahin program (motocikle, motorje za colne, gumijaste colne, motorne sani, ATVje pa rezervne dele in konec). A to pomeni, da so cene Yamah v SLO in D bolj "usklajene" kot Suzukijeve? A kdo ve?

Imejte se lepo in pazite nase.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Bi, bi pomagalo:

- predlog: ker sem tudi sam lastnik Suzukija in s tem simpatizer tega podjetja, ne dovolim, da nek smrdljivi Odar z nabijanjem cen in izkoriscanjem trenutne trzne situacije mece slabo luc na imidz podjetja.

PS: Sumim pa, da so vsi uvozniki japonskih motociklov z medsebojno pogodbo sklenili prodajat motorje drazje.

badfreek

rock till you drop...and then rock some more

ena sicer nepreverjena ampak ZELO mogoca informacija: ODAR drugo leto ne bo vec uvoznik za suzuki (kdo bo nevem)!

slovenski uvozniki japoncev so tako skregani med sabo da niti kave ne morejo skupaj spit kaj sele se o cenah zmenit. vsi drazijo na "lastno" pobudo.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ena sicer nepreverjena ampak ZELO mogoca informacija: ODAR drugo leto ne bo vec uvoznik za suzuki (kdo bo nevem)!

slovenski uvozniki japoncev so tako skregani med sabo da niti kave ne morejo skupaj spit kaj sele se o cenah zmenit. vsi drazijo na "lastno" pobudo.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Če vas to zanima, se lahko pozanimam, imam prijatelja v tej verigi(Odar). Glede prodaje Japonskih avtomobilov, pri nas je pa ta problem, da gre večina čez A, in da morajo plačevati v naprej avtomobile in motorje.

Rekord lanskoletne prodaje pa ima Subaru, kdo je zastopnik pa itak vemo. Uganite koliko jih je prodal lansko leto:

a)Do deset?

b)Manj kot deset?

c)Okoli pet?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš prijatelj g. Niko je SUbaruja prevzel šele pred par meseci, če se ne motim. On bo naslednje leto lahko pokazou svoje rezultate. (Prodaja ista kot Ferrari-na 1 Ferrarija 1 Legacy!)

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!