Skoči na vsebino

CENE motorjev pri nas in drugje


badfreek

Priporočene objave

Ko sem pred 10 dnevi hodil okoli BMWja sem zvedel, da so cene pri nas enake kot v Nemčiji. Koliko me bi stal motociklin sva hitro zrčunala. Hop na BMWjevo internetno stran, čarovnik za opremljanje motocikla, seštevek, rezultat: toliko DEM kot v D, toliko DEM v SIT protivrednosti pri nas.

Zaključek: pri nas prodajo preveč BMWjev (avtomobilov in motociklov), zato lahko držijo cene enake nemškim, plače so pa rahlo nižje.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po domače povedano so pa motorji pri nas sploh preveč dragi.V 3 letih so se nekateri modeli podražili za polovico cene.Primer SUZUKI 650FREEWIND leta 98 cena 950,000sit sedaj okoli 1,680,000sit ali pa Yamaha TDR125 LETA 98 580,000SIT LETOS 1,000,000SIT kaj bi se zgodilo če bi se avtomobili tako dražili.TO RES NI NORMALNO.

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnično prava svinjarija. Glede na cene v Nemčiji z bistveno večjim standardom in s tem tudi z večjo kupno močjo, nas vozijo hcat kot male otroke. Edino upanje na boljše čase se kaže šele leta 2003 z vstopom SLO v EU, do takrat pa....[:B]

Pozdrav vsem, Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi pa kupujemo, kupujemo, si trgamo od ust, oni se nam pa smejijo,

si polnijo mošnjiček. Kot generalni zastopniki imajo količinske popuste in vse ostale grdobije, pol si pa zračunajmo, koliko jim ostane, mafija!!!!!

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem včeraj pri VFR-ki omenil,nekaj kar je pri nas skoraj nemogoče,to so popusti sedaj ko je konec sezone.Pri sebi imam članek iz angleške revije zato so tudi cene v funtih.Cbr900rr letnik2001 stane 8699funtov,letnik2000 pa 5999funtov.Takšni in še večji popusti so pri vseh motorjih.Naši uvozniki seveda imajo možnost dati tak popust a ga nam navadnim tepcem ne dajo,ker itak prej al slej vse prodajo.Pri nakupu novga motorja bodte pozorni na to,kateri letnik sploh kupujete.Slišal sem da v delta temu(yamaha)lohk kupš tud dve leti star motor za ceno novga letnika,ki je bil medtem že modificiran in so bile na njem začetniške napake že odpravljene.Pri nakupu si je treba pogledat ploščico na okvirju.Tam je poleg ostalih podatkov tudi tip motorja iz katerga se da razbrat kdaj je bil proizveden:recimo,CBR600letnik1998ima oznako FW,letnik 1999 oznako FX in letnik 2000 oznako FY.Prav tako so označeni modeli ostalih znamk motojev,zato se je prej dobr pozanimat ko kupujete določen motor!!!!

Hola!

Ja, se popolnoma strinjam - pri nakupu res pazite, kateri model vam prodajajo!!! Mogoce je celo to, da so pri Odarju za zadnje modele (2001) "normalne cene" (tiste, ki so visje od nemskih za 20 do 40%), za stare modele pa znizane akcijske cene, ki mu tako spet prinesejo 20 do 40% zasluzek, saj jih dobi precej ceneje oz mu Suzuki sam zniza ceno. Ce je to res, je to se bolj prefinjeno in zavestno (in podlo) odiranje nas kupcev kot sem mislil prej...

Racunica je pa v tem primeru zelo preprosta: ugodneje je prodati npr 30 motorjev na leto z zasluzkom 5.000 DEM pri vsakem, kar da skupaj 150.000 DEM, kot pa prodati 150 motorjev z zasluzkom 1.000 DEM pri vsakem. Pri manjsem stevilu motorjev imas bistveno manj dela in ce je ze zasluzek enak. le kaj bi se matral...

Skoda, ker Suzuki nic ne reagira - saj je najbrz ne samo meni vec kot zalostno, da npr Aprilia ali BMW prodata vec motorjev kot Suzuki (in Honda itd, ki so vodilni po prodaji na vseh trgih). Ceprav sem neuradno slisal (ampak to je zaenkrat samo rekla-kazala), da se zna tudi tu nekaj dogoditi - da bo Odar koncno izgubil zastopnistvo in bo novega ustanovil kar Suzuki sam. Komaj cakam na ta dan...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, men pa vseeno ne gre v račun, kako je lahko SV 650S kar 200 DEM dražji od GSX 750F. Tu nekej po mojem ne štima. Je pa tudi res, da motor lahko prodajalec proda za toliko, kolikor je kupec pripravljen zanj plačati! A niste še nikoli poskusili? To seveda ni mogoče,oz je težje če si v glavo vbiješ TA model hočem in nobenega drugega, drugače pa, če nisi cepljen z določeno znamko in modelom postane nakup pravi štos. Sej ni treba bit ko ovca in kupit za toliko, kot prodajalec zahteva, tud pri novih se da in mora glihat! Jest sicer motorja še nisem kupoval novega, sem pa kar nekaj avtomobilov, in moram priznati, če ni bilo posluha za dobro ceno, sem šel k drugemu trgovcu, al pa k drugi znamki. Ti, ki imaš denar si car, in če se trgovec tako ne obnaša, greš pač drugam. Sej, ko mu bo zaloga ostajala, bo sam ugotovil tržne zakonitosti !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ko sem pred 10 dnevi hodil okoli BMWja sem zvedel, da so cene pri nas enake kot v Nemčiji. Koliko me bi stal motociklin sva hitro zrčunala. Hop na BMWjevo internetno stran, čarovnik za opremljanje motocikla, seštevek, rezultat: toliko DEM kot v D, toliko DEM v SIT protivrednosti pri nas.

Zaključek: pri nas prodajo preveč BMWjev (avtomobilov in motociklov), zato lahko držijo cene enake nemškim, plače so pa rahlo nižje.

Brrrm

Hola!

No, tole se mi zdi pa res pohvalno! In ce zraven pristejem se testne voznje, ki jih nudijo, pa lahko recem le: ostali uvozniki glejte in ucite se!!!

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi, bi pomagalo:

- predlog: ker sem tudi sam lastnik Suzukija in s tem simpatizer tega podjetja, ne dovolim, da nek smrdljivi Odar z nabijanjem cen in izkoriscanjem trenutne trzne situacije mece slabo luc na imidz podjetja.

Nekaj v tem stilu. Pa ceprav je to samo en mail, lahko veliko pripomore k spremembi.

PS: Sumim pa, da so vsi uvozniki japonskih motociklov z medsebojno pogodbo sklenili prodajat motorje drazje.

badfreek

rock till you drop...and then rock some more

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Suzuki, men pa vseeno ne gre v račun, kako je lahko SV 650S kar 200 DEM dražji od GSX 750F. Tu nekej po mojem ne štima. Je pa tudi res, da motor lahko prodajalec proda za toliko, kolikor je kupec pripravljen zanj plačati! A niste še nikoli poskusili? To seveda ni mogoče,oz je težje če si v glavo vbiješ TA model hočem in nobenega drugega, drugače pa, če nisi cepljen z določeno znamko in modelom postane nakup pravi štos. Sej ni treba bit ko ovca in kupit za toliko, kot prodajalec zahteva, tud pri novih se da in mora glihat! Jest sicer motorja še nisem kupoval novega, sem pa kar nekaj avtomobilov, in moram priznati, če ni bilo posluha za dobro ceno, sem šel k drugemu trgovcu, al pa k drugi znamki. Ti, ki imaš denar si car, in če se trgovec tako ne obnaša, greš pač drugam. Sej, ko mu bo zaloga ostajala, bo sam ugotovil tržne zakonitosti !

Lojzi ma vas rad

Hola!

Hja, Lojzi, imas popolnoma prav! To, da je SV 650 S drazji od GSX 759 F je res nelogicno, vendar je tako samo v SLO - v Nemciji je F drazji skoraj 1.500 DEM. Imam pa odlicno (in zelo preprosto) razlago zakaj je tako - a ne vem, ce je pravilna. Torej kaj misli Odar: SV 650 je IZREDNO uspesen model, zato mu lahko nabijem ceno v oblake. Slovenci so pa itak prevec butasti, da bi kaj opazili.

Tudi to, da je kupec car (ker ima denar) imas prav, ampak ocitno Odarju DOL VISI koliko motorjev proda. Saj ze s temi "malenkostnimi" komadi FUL zasluzi, verjetno pa ima poslovne interese kje drugje in ga boli tisto, kar puncke nimajo za nase tezave.

Upajmo, da se bo res kaj spremenilo...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A bi kaj veljalo, če bi šli na spletno stran SUZUK-ija ter jih zasuli s pritožbami čez cene in Odarja?

lp RAN

Hola!

Mislim, da bi to lahko pomagalo premakniti zadeve na bolje, oz jih pohitriti, ce so govorice resnicne. V teku tedna bom sestavil en emajlcek in ce se boste strinjali z njim, ga bomo poslali Suzukiju J, morda se Suzukiju A ker glih uvazajo nase modele od tam. A bi bilo smiselno tudi Suzukiju D?

Ice, a lahko morda zrihtas en A cenik Suzukijev in mi ga posljes? Hvala.

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mi pa kupujemo, kupujemo, si trgamo od ust, oni se nam pa smejijo,

si polnijo mošnjiček. Kot generalni zastopniki imajo količinske popuste in vse ostale grdobije, pol si pa zračunajmo, koliko jim ostane, mafija!!!!!

lp marijan

Hola!

Ja, tocno zaradi tega sem sploh zacel pisat tele stvari!!!!!

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

No, tole se mi zdi pa res pohvalno! In ce zraven pristejem se testne voznje, ki jih nudijo, pa lahko recem le: ostali uvozniki glejte in ucite se!!!

Meni se pa ne zdi pohvalno. Prepričaj se, koliko zasluži en dojčlanderček na delovnem mestu, enakem tvojemu in boš videl, da so BMWji pri nas zelo dragi, čeprav nominalno stanejo toliko, kot v D.

Tovarniška cena motocikla ali avtomobila je daleč pod tisto, ki jo plačamo končni kupci. Zato nekatere tovarne cene svojih modelov do neke mere prilagajajo znogljivosti dotičnega trga.

Po tem sodeč, smo mi malo nad povprečjem EU in če nas sprejmejo, jim povprečje dvignemo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mi pa kupujemo, kupujemo, si trgamo od ust, oni se nam pa smejijo,

si polnijo mošnjiček. Kot generalni zastopniki imajo količinske popuste in vse ostale grdobije, pol si pa zračunajmo, koliko jim ostane, mafija!!!!!

lp marijan

jaz bi sam neki reku tule: Nemciji prodajo verjetno 2x vec motorjev, kot pa v SLO. Iz tega sledi da so tudi RABATI dosti bolj ugodni kot pri nas....

..sigurno pa zasluzijo kar nekaj na teh motorjih. Pa ne samo Odar, tudi drugi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zato pa vstopamo v EU, da se bomo vozli za isti dnar kot nemci ampak plače pa ostanejo na našem nivoju ha,ha,poslušajte malo naše politike nič povišanja plač, ukinit pol ure za malico. HITRO V EVROPO- pol bojo pa vidli, ko nič nebodo vidli.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kar pomeni,da izkoriščajo želje po vožnji z motorji,navijajo cene ,ker vedo,da bomo motorje morli kupiti pri njih in krog je zaključen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo že drugo leto hec in za marsikoga šok. Bo šel Portuges ali Grk, pa Italijan tudi, v bratsko mu Evropo z Euri, vse cene v Eurih, nič menjat, vse naše, samo njegova denarnica bo bolj tanka.

Do sedaj so se te razlike v kupni moči psihološko skrivale v tečajih (DEM je pač močna in je za njo treba dosti plačati).

Enake težave so imeli Jugooficirji predno smo se jih rešili, enake plače po celi Jugi, cene pa močno različne (zadnja leta so jim na severu k plačam dodajali).

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ste mislili, zato ker imamo manjše plače nam bo pa kdo vbogajme dajal. Malomorgen bi rekel se že ve kdo.

Zame je uspeh že to da ne preplačujem tako kot je pri Odarju (naj mu se jetra posušijo bi rekel Mlakar).

Ko bomo pa imeli tak standard kot Nemci bo tudi delež za motorinček enak pa nič prej, zatorej v roke pljunit pa nič po forumu bluzit de bo kej dobička.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, zdej pa nehite z Indijokoromandijo, ki se dogaja na zahodu ! Primerjate plače, pa ne veste (očitno), da noben zahodnjak ne zna izračunati svoje neto plače, ker dobi bruto, in potem stroški (ki so kar nekajkrat večji kot pri nas), pa davki, ki jih plačujejo posebej ipd. Če ma nekdo 5 kDEM plače, to pomeni BRUTO, in sam mora skrbet, da bo država dobila od njega tist kar zahteva (pa ne samo dohodnine, pač pa še dajatve na razne nepremične in premične objekte), pa ne tko kot pri nas, vsak mesec pri obračunu, ipd. Sej ne trdim, da imamo enake plače kot v Nemčiji ali pa Švici, ampak takih full razlik (večkratnik) pa spet ni. Lahko bi še kej napisou, ampak bi se preveč razpisou. Sploh imamo pa pri nas prost trg delovne sile. Če te premalo plačajo, pomeni, da si bodisi tolk in nič več vreden, al pa te nekdo hudičevo izkorišča in mu rečeš adijo in potem spet ponujaš tretjino življenja najboljšemu ponudniku, kot pravi Jani K.

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!