Skoči na vsebino

Home made dodatki


PeterK

Priporočene objave

Zdravo,

Planiram sam izdelat digitalni števec za motor. Je ze kdo delal kaj takega? Zanima me predvsem če je to legalno met gor? Homologacija? Kako je če kupis drug števec in namontiras?

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ze kdo delal kaj takega?

:grim Jest sm v zaključni fazi... Kar se pa homologacije tiče sm pa bolj bos... sploh ne vem, če je števec obvezen :hmm: Samo, da se prehitro ne peleš, pa je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi reku, da je števec obvezen, ker je v Evropi z zakonom prepovedano prodajat vozila, ki imajo števec z miljami/uro... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm,a mislš čist sam ga naredit a samo kolesarskega vgradit? če sam delaš,mal pofotkej pa dej kšn detajl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Jest sm v zaključni fazi... Kar se pa homologacije tiče sm pa bolj bos... sploh ne vem, če je števec obvezen :hmm: Samo, da se prehitro ne peleš, pa je OK.

Mas kakšne slike? :)

Js upam da ne bo problemov še s tem.

Števci ki sem jih gledal na louis.de nimajo (E) oznake, pa jih verjetno lahko namontiras.

lp,

Peter

hmm,a mislš čist sam ga naredit a samo kolesarskega vgradit? če sam delaš,mal pofotkej pa dej kšn detajl...

Mislim ga sam naredit, sam ga ne mislim delat če ga pol ne bom smel uporabljat.

Drugac pa to ni neka huda znanost. Še največ dela je z ohišjem( alu verjetno )

lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zna ispast zlo čedni, če boš zadevšno spolirou, ker se aluminij zlo naizi da spolirat :)

Mimogrede PeterK-al ti časa ostaja? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede PeterK-al ti časa ostaja? :devil:

Aha, ze vidim kam pes taco moli :D Cesa itak ni nikol dovolj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk stanejo elementi in vse skupej? Se verjetno bolj splača dat kolesarskega .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zna ispast zlo čedni, če boš zadevšno spolirou, ker se aluminij zlo naizi da spolirat

ja ampak ne ostane dolgo lepo,če ne zaščitiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak ne ostane dolgo lepo,če ne zaščitiš...

Na aluminiju se sicer nabere plast oksida, ki sicer ni grda, a se jo da hitr spraskat. Lahko ga pa eloksiras.

Sami elementi niso dragi ( vseeno vec od stevca za kolo ), recimo da bi z 10kSIT prisel skozi za material. Drugace pa ne gre za to da bi poceni skos prisu( potem bi pustil original stevec) ampak bolj zaradi veselja :D

Kaj podobnega Slika, ampak z obratomerom v krogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, to celoten števec, jest sm mislu da sam še dodatni za hitrost...

Ja, to pa ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, to celoten števec, jest sm mislu da sam še dodatni za hitrost...

Ja, to pa ja...

Sem šel mal zakone uredbe in predpise brat. V sloveniji je merilec hitrosti predpisan za skor vsa motorna vozila, tudi za motorno kolo in mora biti homologiran( da kaze pravilno...). Jeba. bo trebba najti kak workaround

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Ker nikjer ne najdem estetskega/nemotečega nosilca za topcase (kadnji kufer) za mojo fz1 fazer, resno razmišljam, da si ga naredim.

Zanima me kako je portem z u zakonom oz. po domače...ali me lahko policaj "jebe" če sem si takšen del (ali kakšen drug) sam izdelal ???

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ni homologiran ja...nazalost te lahko jebe.. Vendar ce bo stvar lepo narejena pomojem policaj niti opazu ne bo da je doma narjen...in tud zaradi take zadeve te pomojm nebi sekiral... .)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če na zunej dobr zgleda, te ne more jebat, ker ne more vedt, da je homemade, sej takih stvari ne rabš met v homologacijskem kartončku, ti pa morš zase vedt, da boš tko dobr naredu, da bo izpravno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se bat sej te nobeden niti vprašal ne bo čel je doma narejeno al kupljeno.Sem imel Kawasakija kateri je imel vse plastike predelane...sin ima Yamaho tudi čisto predelano pa še nikol ni nihče nič rekel ..niti na tehničnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ker nikjer ne najdem estetskega/nemotečega nosilca za topcase (kadnji kufer) za mojo fz1 fazer, resno razmišljam, da si ga naredim.

Zanima me kako je portem z u zakonom oz. po domače...ali me lahko policaj "jebe" če sem si takšen del (ali kakšen drug) sam izdelal ???

Če ti utrga kovček in prileti pri 100 na uro v mimoidočega pešca, ga ubije, boš kriv ti in ne proizvajalec nosilca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na večini motorjev sam naredil nosilce torb in ostalo železnino. Če je narejeno v redu, ni strahu. Je pa res, da če ne obvladaš varjenja, daj narediti stvar nekomu, ki zna.

Vedno sem bil mnenja, da kar sam narediš, veš kakšno je. Je pa res, da nimaš potem uradnega papirja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zaenkrat doma naredil nosilec za tablico in žmigovce, ter nosilec za stranske torbe. Oboje je kar lepo narejeno in mislim, da vsaj toliko, če ne bolj varno kot kupljeno. Sem videl že primere utrganih original nosilcev za torbe, kovčke, saj se dostikrat uporablja tenkostenske cevi, ki se znajo zmatrat po daljši uporabi/obremenitvi/treslajih. Jaz sem uporabil polno svetlo vlečeno železo in bo pomoje prej zadek motorja stran padel, kot nosilec :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ker nikjer ne najdem estetskega/nemotečega nosilca za topcase (kadnji kufer) za mojo fz1 fazer, resno razmišljam, da si ga naredim.

Zanima me kako je portem z u zakonom oz. po domače...ali me lahko policaj "jebe" če sem si takšen del (ali kakšen drug) sam izdelal ???

Hvala

ker letnik FZ1 pa maš?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je podobno kot ti je Ice napisal, nihče ti nebo nič rekel, če pa pride do kakšnega sranja in ti res med vožnjo odpade kufer in povzroči prometno, potem pa bi lahko imel resne probleme, saj bi iskali vzrok zakaj, kako,kdo,......in še sto drugih stvari.Po mojem se ne splača z tega vidika sam tega delat doma, iz ekonomskega pa se odloči sam. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker letnik FZ1 pa maš?? :hmm:

Pardon, pozabil sem napisat...letnik je 2007 (enak kot 2006) !

@Vanga & Noise - Odgovornosti če pride do nesreče se seveda zavedam 100% , enako sem 100% da nosilec ne bo popustil, će ga bom jaz delal. Skrbi me edino naša policija, ki je na naših koncih milo rečeno nečloveška. Zato sprašujem če sem v konfliku z zakonom če sam izdelam nosilec, ker če sem, bom sigurno plačal če me ustavijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti utrga kovček in prileti pri 100 na uro v mimoidočega pešca, ga ubije, boš kriv ti in ne proizvajalec nosilca.

Ja al pa če pade na progo, ko po njej pripelje vlak naložen s ferariji...nek čuden sklop dogodkov povzroči iztirjenje vlaka....velik zos...kaj bi šele bilo, če bi se odtrgal ravno takrat, ko so peljali uparjalnik v Krško in bi ga uničil. :blush:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon, pozabil sem napisat...letnik je 2007 (enak kot 2006) !

@Vanga & Noise - Odgovornosti če pride do nesreče se seveda zavedam 100% , enako sem 100% da nosilec ne bo popustil, će ga bom jaz delal. Skrbi me edino naša policija, ki je na naših koncih milo rečeno nečloveška. Zato sprašujem če sem v konfliku z zakonom če sam izdelam nosilec, ker če sem, bom sigurno plačal če me ustavijo.

Mene nihče še ni nikoli vprašal, če imam homologacijo za top case recimo ali za nosilec. Ampak če pride res do kake štale, si lahko v veliki riti. Recimo, da te družina mrtvega toži... lahko plačuješ do konca življenja. Če imaš homologirano stvar gor, je kriv proizvajalec. To pač govorim o res mega pesimistični varianti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na CB450S sem imel nosilec domače izdelave, prav tako izpušne cevi pa nikoli ni bilo problemov; ne na tehničnem, ne ob policijskem pregledu...

Enaka zgodba na CBR600. Tu sem imel tudi neoriginal oklep ter luči...

Tudi kar se trdnosti tiče upam trditi, da je bila na višjem nivoju kakor kupljene zadeve.

Kar se pa trdnosti tiče se pa tudi proizvajalci "zasigurajo" ko omejijo max. hitrost na 130.

Je tudi tako da tam kjer greš 130 navadno niso prisotni pešci...) če je že to problem.

Tako da vsekakor me letos še čaka izdelava "ročic" za sopotnico, nosilca za kovček ter nosilca za stranske torbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!