Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Če se navežem na včerajšnji "pomladni dan" po krasu in primorski...pljuvam po ovcah od biciklistov, starcih, ki bluzijo po cesti, zavirajo na polno vzporedno z biciklisti...kr minilo me je. nobene logike...sam res.

50+?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

50+?

50+++klobuk+očala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Če se navežem na včerajšnji "pomladni dan" po krasu in primorski...pljuvam po ovcah od biciklistov, starcih, ki bluzijo po cesti, zavirajo na polno vzporedno z biciklisti...kr minilo me je. nobene logike...sam res.

Kaj pa strpnost do ostalih udeležencev na cesti...saj cesta ni samo za divjake na dveh kolesih? B)

...mene so pa trije na SS motorjih ovirali, sem jih kar v ovinkih prehiteval...honda Repsol pa podobni :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Kaj pa strpnost do ostalih udeležencev na cesti...saj cesta ni samo za divjake na dveh kolesih? B)

...mene so pa trije na SS motorjih ovirali, sem jih kar v ovinkih prehiteval...honda Repsol pa podobni :naughty:

a nisi bil strpen?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Vedno strpno prehitevam, nikoli brezglavo...:smoke: včasih pa kakšnega tudi mimo spustim, če vidim, da se mu mudi :naughty:

ampak sem prebral da so te SS motorji ovirali...hm...mene noben ne ovira, ga strpno prehitim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fun fact: V nedeljo sem prevozil slabih 200 km in v vseh teh kilometrih nisem policajev nikjer srečal. :) Šel sem iz Ljubljane do Loškega potoka in nazaj čez Lož in Rakitno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Vin said:

Fun fact: V nedeljo sem prevozil slabih 200 km in v vseh teh kilometrih nisem policajev nikjer srečal. :) Šel sem iz Ljubljane do Loškega potoka in nazaj čez Lož in Rakitno.

Mene so na bloski polici okoli enajstih dopoldne. Popoldne pa v cerknici. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, krucymucy said:

Mene so na bloski polici okoli enajstih dopoldne. Popoldne pa v cerknici. 

Čez Bloško Polico in Cerknico sem šel nekje med 15:00 in 15:30. Sem pričakoval par kontrol, sem imel oblečene praznične hlače, da bom lep, potem pa jih ni bilo nikjer.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, The Lakl pravi:

Pa dajmo malo o nedeljski akciji!

Da se je izvajala akcija na motoristih me ne moti! Da so se uporabila vsa razpoložljiva tehnična sredstva, tudi ne. Ne bojim se nobene akcije ne podnevi, ne ponoči, ne v vaseh, ne na odprtem. Imam se za vzornega voznika in imam dobro, pošteno mnenje o naši policiji.

Nedeljsko popoldne, sit, odžejan, spočit, lepo vreme in zajaham motor z ženo. Čez vas na magistralko in opazim prvo kontrolo na nasprotni strani. Obvozim vijolično mesto in druga kontrola ponovno na drugi strani. OK si mislim-danes so pridni! Zavijeva proti Koroški in čez nekaj kilometrov ponovno kontrola a sem ju presenetil, ker sem bil v senci enoprostorca. Samo čudno sta me pogledala iza ene visoke ograje. Vozim dalje in ker nism držal tempa enoprostorca se pripeljem iza ovinka sam pred kontrolo.

P: Dober dan, kontrola prometa, vozniško, prometno ter obvezno opremo, če lahko vidim!

J: Dober dan, trenutek, da si odstranim čelado ter rokavice ( Skinem helmo, rokavice, izvlečem dokumente) izvolite, za obvezno opremo pa moram iz motorja, ker je v zadnjem kovčku.

P: Izvolite prosim.

J: (sestopiva iz  motorja, izvlečem PP in pokažem) Izvolite.

P:( Pogleda datum in mi vrne PP) Izvolite! Alkohola je bilo kaj? Pridite z mano, da opravimo preizkus! 

J: Pol pa gremo. (Standardni postopek- bla, bla bla, ustnik, pufffff, bip) Kaj pa drugega kot 00.

Drug kolega hodi okrog motorja in si ga ogleduje ( beri preglejuje)  in ko pridem nazaj do motorja me vpraša!

P2: Kaj to imate vse homologirano? 

J: Seveda, tak, kot je bil kupljen v štacuni kupljen je in tak je homologiran!

P2: ( Glasno še enkrat pregleda) Izpuh Ok, nosilec tablice ok, smerniki ok, žarnice ok, pnevmatike ok, stopalke ok, ročke zavore ok, sklopke ok! Kaj pa to? ( Zamahne z roko na krmilom in naredi čuden fris-GoPro, daljinsko stikalo za GoPro, navigacija, stikalo meglenk, stikalo ogrevanih ročk, 2x usb, napajanje navigacije, iz tank torbe pa kabl za power bank do kamere) 

P1: (vrne dokumente)  Izvolite, srečno in varno vožnjo še naprej.

J: Hvala, lep dan še naprej.(Z ženo že sediva na motorju, z čeladami, ko P2 začne modrovati!)

P2: vse, kar date na motor mora biti homologirano (in še vednomgleda moj kokpit)

J: (Malo mi je že bilo vroče...) Žena! A si homologirana?

Ž: Daj, ne zajebavaj se!

P2: Te vaše naprave imam v mislih! 

J: Hja! A se vam ne zdi, da boste počasi začeli še vijake konrolirat, pa luft v pnevmatikah, če je pravi pohorski? (In počasi odpeljem, medtem, ko P1 zaustavlja drugo grupo za mano prihajajočih motoristov)

Zabavih 10 min je minilo a čez kak kilometer ponovimo vajo! Ponovno skoraj identična zgodba! Končamo postopek in račem ženi: Pa dobro! Upam, da je za danes to-to in da se bom malo le lahko peljal. Napačno razmišljanje! 2-3 km ponovimo vajo z tretjo patruljo. Aleluja! Malo sem že nasajen a še vedno igram dobro voljo! Končno sedeva nazaj na mopija, a ne za dolgo! Čerta kontrola!

4 kontrole v razdalji kakšnih pet km!!!   HE Mariborski otok, Brestrnica, Viltuš in pred Selnico (v Kamnici sta me na srečo zgrešila)  

Bravo za usklajeno in koordinirano akcijo ”zagnjavimo popoldan motoristom”. Vem, da ste opravljali svojo službo a ne na način, da me jebete na vsakih 900 metrov!!! Vzeli ste mi eno uro lepega popoldneva in zapravili skupno kar lep kupček davkoplačevalskega denarja (tudi mojega).  

Če se bi tako striktno spravili na uporabnike mobilne telefonije med vožnjo, vklapljanje smernikov na rondojih, “nedeljske” oviralce prometa kateri vozijo konstantno 40 med Mariborom in Dravogradom ne glede na omejitev), jutranje divjake v raznih predimenzijoniranih mestnih terencih ... bi lahko imeli Versačejeve uniforme, Gucci čevlje in tudi svet bi bil lepši ter varnejši.

Nismo vsi motoristi divjaki, smo tudi takšni v zrelih letih z zrelim razmišljanjem o motorizmu zato bi pričakoval malce bol koordinirano akcijo.

Ravno zato sem v Fali obrnil in šel domov parkirat. Moram pa pohvaliti policista v Bresternici pri garažah, korektno opravil pregled, nič ni pametoval pa bi lahko marsikaj rekla glede homologacije. Pred mano je bil jodlar na doma sestavljenem čoperju, s komplet odprtimi rori, ko je zalaufal motor in je zabrnelo da se je vse treslo, sem samo pogledal, če bo kdo odreagiral. Ker ni, sem tudi jaz z malo lažjim srcem zalaufal svojega in odpeljal. :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, The Lakl pravi:

Pa dajmo malo o nedeljski akciji!

Da se je izvajala akcija na motoristih me ne moti! Da so se uporabila vsa razpoložljiva tehnična sredstva, tudi ne. Ne bojim se nobene akcije ne podnevi, ne ponoči, ne v vaseh, ne na odprtem. Imam se za vzornega voznika in imam dobro, pošteno mnenje o naši policiji.

Nedeljsko popoldne, sit, odžejan, spočit, lepo vreme in zajaham motor z ženo. Čez vas na magistralko in opazim prvo kontrolo na nasprotni strani. Obvozim vijolično mesto in druga kontrola ponovno na drugi strani. OK si mislim-danes so pridni! Zavijeva proti Koroški in čez nekaj kilometrov ponovno kontrola a sem ju presenetil, ker sem bil v senci enoprostorca. Samo čudno sta me pogledala iza ene visoke ograje. Vozim dalje in ker nism držal tempa enoprostorca se pripeljem iza ovinka sam pred kontrolo.

P: Dober dan, kontrola prometa, vozniško, prometno ter obvezno opremo, če lahko vidim!

J: Dober dan, trenutek, da si odstranim čelado ter rokavice ( Skinem helmo, rokavice, izvlečem dokumente) izvolite, za obvezno opremo pa moram iz motorja, ker je v zadnjem kovčku.

P: Izvolite prosim.

J: (sestopiva iz  motorja, izvlečem PP in pokažem) Izvolite.

P:( Pogleda datum in mi vrne PP) Izvolite! Alkohola je bilo kaj? Pridite z mano, da opravimo preizkus! 

J: Pol pa gremo. (Standardni postopek- bla, bla bla, ustnik, pufffff, bip) Kaj pa drugega kot 00.

Drug kolega hodi okrog motorja in si ga ogleduje ( beri preglejuje)  in ko pridem nazaj do motorja me vpraša!

P2: Kaj to imate vse homologirano? 

J: Seveda, tak, kot je bil kupljen v štacuni kupljen je in tak je homologiran!

P2: ( Glasno še enkrat pregleda) Izpuh Ok, nosilec tablice ok, smerniki ok, žarnice ok, pnevmatike ok, stopalke ok, ročke zavore ok, sklopke ok! Kaj pa to? ( Zamahne z roko na krmilom in naredi čuden fris-GoPro, daljinsko stikalo za GoPro, navigacija, stikalo meglenk, stikalo ogrevanih ročk, 2x usb, napajanje navigacije, iz tank torbe pa kabl za power bank do kamere) 

P1: (vrne dokumente)  Izvolite, srečno in varno vožnjo še naprej.

J: Hvala, lep dan še naprej.(Z ženo že sediva na motorju, z čeladami, ko P2 začne modrovati!)

P2: vse, kar date na motor mora biti homologirano (in še vednomgleda moj kokpit)

J: (Malo mi je že bilo vroče...) Žena! A si homologirana?

Ž: Daj, ne zajebavaj se!

P2: Te vaše naprave imam v mislih! 

J: Hja! A se vam ne zdi, da boste počasi začeli še vijake konrolirat, pa luft v pnevmatikah, če je pravi pohorski? (In počasi odpeljem, medtem, ko P1 zaustavlja drugo grupo za mano prihajajočih motoristov)

Zabavih 10 min je minilo a čez kak kilometer ponovimo vajo! Ponovno skoraj identična zgodba! Končamo postopek in račem ženi: Pa dobro! Upam, da je za danes to-to in da se bom malo le lahko peljal. Napačno razmišljanje! 2-3 km ponovimo vajo z tretjo patruljo. Aleluja! Malo sem že nasajen a še vedno igram dobro voljo! Končno sedeva nazaj na mopija, a ne za dolgo! Čerta kontrola!

4 kontrole v razdalji kakšnih pet km!!!   HE Mariborski otok, Brestrnica, Viltuš in pred Selnico (v Kamnici sta me na srečo zgrešila)  

Bravo za usklajeno in koordinirano akcijo ”zagnjavimo popoldan motoristom”. Vem, da ste opravljali svojo službo a ne na način, da me jebete na vsakih 900 metrov!!! Vzeli ste mi eno uro lepega popoldneva in zapravili skupno kar lep kupček davkoplačevalskega denarja (tudi mojega).  

Če se bi tako striktno spravili na uporabnike mobilne telefonije med vožnjo, vklapljanje smernikov na rondojih, “nedeljske” oviralce prometa kateri vozijo konstantno 40 med Mariborom in Dravogradom ne glede na omejitev), jutranje divjake v raznih predimenzijoniranih mestnih terencih ... bi lahko imeli Versačejeve uniforme, Gucci čevlje in tudi svet bi bil lepši ter varnejši.

Nismo vsi motoristi divjaki, smo tudi takšni v zrelih letih z zrelim razmišljanjem o motorizmu zato bi pričakoval malce bol koordinirano akcijo.

 

 

 

 

Lud jebe zbunjenog. Dobesedno. Ampak, da ne bo pomote, v naših vrstah. 

Komaj čakam, da bo potrebno imeti razlog za zaustavitev in, da bo število ukrepov nekaj nepomembnega. Kolikokrat se mi bo morala brada oviti okoli mize? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Lud jebe zbunjenog. Dobesedno. Ampak, da ne bo pomote, v naših vrstah. 

Komaj čakam, da bo potrebno imeti razlog za zaustavitev in, da bo število ukrepov nekaj nepomembnega. Kolikokrat se mi bo morala brada oviti okoli mize? 

Sedemkrat?

Kot kralju Matjažu?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Lud jebe zbunjenog. Dobesedno. Ampak, da ne bo pomote, v naših vrstah. 

Dobesedno so vzel, da morajo varovat motoriste in to delajo tako, da vse s ceste dol potegnejo :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam glede alkohola, tudi glede hitrosti, čeprav tu bi se dalo debatirati. Zakaj se ne postavijo tam kjer se dejansko divja? Določeni odseki pri nas so resnično kritični, ker budale pripizdijo mimo tudi po 200km/h. Samo da se lahko v gostilni pred kolegi pohvali. Vendar tam ne bodo stali, raje bodo lovili na inkasantskih mestih tiste, ki se bodo konec naselja, kjer ni žive duše peljali 10km/h čez omejitev, ker so resnično huligani, da si upajo kaj takega početi. In ko naleti na takega, ki se je držal omejitev bo začel jebati za homologacijo garmin naprave? Ma da bruhaš...

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tut jezi, ker pr tabli 70 merijo :P

Hec...prav mi bodi.

 

Mi je pa žalostno, ko se gredo vtikat v take zadeve kot pri @The Laklu. To je pa žal bolano in to očitno ni osamljen primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa bila ta akcija najavljena, mogoče bi bilo bolj smiselno, da bi se zapeljal v Avstrijo ali prestavil pregled "opreme" :) 

drugače pa bolano, ko gori piše @The Lakl da se mu spušča v stikala in kamero, če so homologirano. Lahko bi mu povedal, da imajo ustrezne evropske certifikate :) 

sicer pa za to ni potrebna homologacija, kej šele vpis sprememb, ampak ja, tam na licu mesta pametovat miličniku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akcija me ne moti!  Moteče je, da te štiri krat ustavijo na petih kilometrih in izvajajo popolnoma enak postopek. Pri zadnji kontroli sem kar hotel kar svoj ustnik uporabiti (vse sem imel v žepu), pa mi ni pustil. Da so se vtikovali vsi šrirje v stikala, kamero, daljinca, garmin je pač odraz razgledanosti, inteligence in poznavanje zakonov, predpisov. (Naš Borutt strese v trenutku za tel imenik predpisov, zakonov, aktov..?)

In, ja, Plan je bil Lavamund in Golica a sem raje prej obrnil na Kaplo ter k sosedom! 

Dovolj sem imel štiri kontrole! 

Če bi sam organiziral takšno akcijo bi združil vseh deset teh pubecov na enem primernem mestu in ustavil vse. Potem bi bil pravi efekt in ne tako da so mene ustavili v petih kilometrih 4x, za mano pa znanec mimo vseh brez kontrole, ker so vsi imeli motoriste v postopku. V novicah pa se hvalijo, da so ustavili 169 motoristov in le eden je napihal. Seveda, če nas je dvajset pihalo po 4x???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odraz nerazgledanosti, saj je zapisal, žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, J.a.m.e.s pravi:

Se strinjam glede alkohola, tudi glede hitrosti, čeprav tu bi se dalo debatirati. Zakaj se ne postavijo tam kjer se dejansko divja? Določeni odseki pri nas so resnično kritični, ker budale pripizdijo mimo tudi po 200km/h. Samo da se lahko v gostilni pred kolegi pohvali. Vendar tam ne bodo stali, raje bodo lovili na inkasantskih mestih tiste, ki se bodo konec naselja, kjer ni žive duše peljali 10km/h čez omejitev, ker so resnično huligani, da si upajo kaj takega početi. In ko naleti na takega, ki se je držal omejitev bo začel jebati za homologacijo garmin naprave? Ma da bruhaš...

Resno? Pokaži primer prekoračitve 10 km/h na koncu naselja. Vse me zanima; kazen, lokacija in izmerjena hitrost. 

Verjetno še ne veš, da se na relaciji proti morju in nazaj pobere veliko izpitov. Kar poglej v zakon, da boš videl, koliko so leteli tisti, kateri se samo hvalijo z 200 km/h. 

Jebanje brez penetracije ni jebanje. To je samo draženje brez potešitve. Koliko kazni je že bilo za garmin? 

 

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

Mene tut jezi, ker pr tabli 70 merijo :P

Hec...prav mi bodi.

 

Mi je pa žalostno, ko se gredo vtikat v take zadeve kot pri @The Laklu. To je pa žal bolano in to očitno ni osamljen primer.

Glup. Ni kaj. 

Me pa bolj zanima tisto tvoje, da to očitno ni osamljen primer. Kar na dan s tipkano besedo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

vtikali so se v opremo, za katero ni potrebno evidentiranje ali homologacija... 

 

Ne bodi tako prepričan; v primeru “šarjenja” po elektriki in podobnem gre za predelavo. Ne gre pa za vpis ali predelavo namestitev Garmina in podobno na nosilcu na krmilo ali kam drugam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ne bodi tako prepričan; v primeru “šarjenja” po elektriki in podobnem gre za predelavo. Ne gre pa za vpis ali predelavo namestitev Garmina in podobno na nosilcu na krmilo ali kam drugam. 

oprema je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!