Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

13 minutes ago, Borutt said:

Sem že napisal, da sem veliko v Avstriji in so tam omejitve 50 v naselju. Ni tega, kar želiš prikazati, da je skoraj v vsaki vasi znak 70. 
 

Znake postavlja država. In veliko znakov postavijo zaradi zahtev prebivalcev. Seveda jih potem ravno ti domorodci ne upoštevajo in se jezijo na vse, samo nase ne. 
 

Kazni si nisem jaz izmislil in vem, da se boš spomnil, kaj sem glede teh številk že napisal. In sedaj zganjaš neko otročarijo, ker naj bi ti jaz pojasnil, zakaj so drugi predlagali in sprejeli takšne kazni. A se ima potem smisel s teboj pogovarjati? 

 Ne jaz  nocem da mi ti to pojasni, sem kje rekel zakaj? Hocem dokazati ,da je v Avstriji promet bolje urejen, kazni manjse, pretocnost bolja in zakoni ter policaji cloveski. To je vse kar hocem dokazati. Niti enkrat ti nisem rekel da mi kaj pojasni. Si pac veliko v Avstriji, tudi jaz sem. pa recimo da sem uporabil napacno besedo vecina, Se znam popraviti: precej vasi ima 70, VELIKO vec kot Slovenija. In tvoji kolegi me ne orubijo za zadnji cent, ce naredim prekrsek. Me ne briga zakaj, tako je. Zato 15k+ na leto nardim v tujini. Ker me tvoji kolegi ne tretirajo kot zlocinca, ce naredim prekrsek (za sama beseda prekrsek je skregana z visoko kaznijo) Zato precej raje tam placam kazen, pa mi se ostane, da jim dam kaksen cent v gostilni. Da ne govorim da so ceste bolje urejene, itd..

 Se enkrat: ker me ne tretirajo kot zlocinca in navaden gnoj, ce priletim mimo table za naselje 80..  Jaz sem ti podal par vasi par imen, slik ne bom iskal, se pa lahko zgodi, da pa bom kaksno se naredil letos... In se enkrat: ne zelim od tebe razlago, povem svoje, da tudi drugi vidijo drugo plat kot samo tvojo. Je s tem kaj narobe? Saj je tole javni medij, ali ne?

 

  Mam pa dej dost tega, grem rajs na en kafe pa apfelstrudl!

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam iz Avstrije podobne izkušnje. Za enak prekršek kot je pri nas 250€ sem plačal gor 40€ in takih "čudnih" omejitev, kot so nekje pri nas (da ne omenjam Hrvaške) gor nisem opazil....

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 Ne jaz  nocem da mi ti to pojasni, sem kje rekel zakaj? Hocem dokazati ,da je v Avstriji promet bolje urejen, kazni manjse, pretocnost bolja in zakoni ter policaji cloveski. To je vse kar hocem dokazati. Niti enkrat ti nisem rekel da mi kaj pojasni. Si pac veliko v Avstriji, tudi jaz sem. pa recimo da sem uporabil napacno besedo vecina, Se znam popraviti: precej vasi ima 70, VELIKO vec kot Slovenija. In tvoji kolegi me ne orubijo za zadnji cent, ce naredim prekrsek. Me ne briga zakaj, tako je. Zato 15k+ na leto nardim v tujini. Ker me tvoji kolegi ne tretirajo kot zlocinca, ce naredim prekrsek (za sama beseda prekrsek je skregana z visoko kaznijo) Zato precej raje tam placam kazen, pa mi se ostane, da jim dam kaksen cent v gostilni. Da ne govorim da so ceste bolje urejene, itd..

 Se enkrat: ker me ne tretirajo kot zlocinca in navaden gnoj, ce priletim mimo table za naselje 80..  Jaz sem ti podal par vasi par imen, slik ne bom iskal, se pa lahko zgodi, da pa bom kaksno se naredil letos... In se enkrat: ne zelim od tebe razlago, povem svoje, da tudi drugi vidijo drugo plat kot samo tvojo. Je s tem kaj narobe? Saj je tole javni medij, ali ne?

 

  Mam pa dej dost tega, grem rajs na en kafe pa apfelstrudl!

Tam je vse bolj urejeno. Tudi v glavah je bolj urejeno. Glede tega se strinjava, kajne. 
Zakon imajo takšen, da se lahko kazen drastično poveča. Pri nas tega ni. Lahko pa izkoristiš polovičko. 
V naseljih imajo omejitev 50. Lahko pa greva skupaj preveriti, koliko in kje so znaki 70 v naseljih. 
Za naše kazni veš, kaj menim. In tudi menim, da so po naročilu politike in ne stroke. Kot je vsa prometna varnost po naročilu interesa nekoga ali neke skupine. Poznam veliko ljudi na takšnih in drugačnih položajih, kjer bi lahko in morali nekaj narediti, pa ne morejo oziroma ne smejo. Takšna je komanda. 
Tistih 80 km/h pretvori v m/s. Da boš imel občutek, koliko metrov boš prevozil, preden boš reagiral na izsiljevanje, žival ali otroka. Pa ne mislim, da si sedaj zločinec, ampak si samo storil prekršek. Kaj pa, če bi bila kazen, namesto v €, začasen odvzem vozila? Nič stroškov ne bi imel, samo peš bi šel domov. Kar pa sploh ni tako slabo; hoja je zdrava.  
Napisal si, da dokler ne pojasnim, se nima smisla pregovarjati. Saj lahko uporabim tvoje besede na javnem forumu, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 Pa ne reci da so taki pac zakoni, tudi v Avstriji policaji kaznujejo po zakonu. Torej imajo boljse zakone. Nas pac ne razlikuje med prekrskom in objestnostjo. Samo da pokasira... Tak je pac nas zakon. Ti nisi kriv za to, kot policaj se ga moras drzati, to je meni, jasno. Da pa na vse pretege branis take zakone, mi pa ni jasno...

Vidim, da si nekaj dodal. 
Razloži mi, kaj je objestnost, kako se ugotavlja in kako določa. Verjetno na oko, kajne. Bi ti bilo všeč, da si enkrat objestnen in drugič ne, pri enaki prekoračitvi hitrosti? Ker bi bila tudi kazen različna. 
Branim zakon? Kje si to našel? Če pa pomeni branjenje zakona, če zagovarjam vožnjo po svoji strani, vožnjo v treznem stanju, upoštevanje semaforja, ne prehitevati v škarje, ..., potem imaš prav.
Je sedaj kaj bolj jasno? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jvalant pravi:

  Lej,  precej drugace je.  Skoraj vsaka vas, ali veliko vasi ali veliko vec kot v Sloveniji drzi. In za isti prekrsek sem placal 28 krat manj ko v Sloveniji. Precej je v glavah, se strninjam, ampak od tega zelo veliko v glavah zakonodajalcev in tistih ki imajo skarje in platno. Tisti postavljajo prevec znakov,  omejitve (sevede ne vse, ampak precej) ki so milo receno butaste. In tako naprej. Nimamo samo en kup birokracije, imamo tud en kup prometne birokracije z znaki.  Za zgoraj napisano: tudi pri nas se najde naselje z 70, seveda. Dalec manj kot v Avstriji. Dalec vec omejitev ki ne sluzijo nicemur pametnem. Avstrija nima milejsih omejitev, v vecini vasi so "nebelstrasse", torej stranske ceste omejene na 30. Glavne ceste skozi naselja so pa omejene za pretocnost, pri nas pa za kasiranje. Gornja cesta v Hlebce je lep primer - siroka, z plocnikom, po koncu naselja (znak 250-300 za zadnjo hiso) je pespot 1m od ceste, ampak je cesta med obema vasema omejena na 50? Pa zakaj hudica. Ne da se mi vec pisat, pa je v bliznji okolici en kup podobnih zadev. Zelel sem prikazati da so v Avstriji omejtve precej bolj smiselne, promet bolj tekoc in konec koncev prekrski, kateri direktno ne ogrozajo,  ce pac spregledas omejitev,  ipd, ki so bolj napake kot objestnost in divjanje, 30 krat cenejsi. In po drugi  strani so pa objestnost, prekrski s katerimi ogrozamo zivljenja zelo dragi. Dokler ne pojasnis kako lahko enak prekrsek stane tam 35e, ce je policaj tecen pa 75, pri nas pa 1000 (hitrost ob vstopu v naselje, pred hisami, ne na prehodu)  se nima smisla pregovarjati naprej. Pa ne reci da so taki pac zakoni, tudi v Avstriji policaji kaznujejo po zakonu. Torej imajo boljse zakone. Nas pac ne razlikuje med prekrskom in objestnostjo. Samo da pokasira... Tak je pac nas zakon. Ti nisi kriv za to, kot policaj se ga moras drzati, to je meni, jasno. Da pa na vse pretege branis take zakone, mi pa ni jasno...

en simpatičen lapsus se ti je gori pripetil :) "nebelstrasse" bi bila verjetno meglena cesta :) 

štej to kot reklame med debato, ko kavo piješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Borutt said:

Vidim, da si nekaj dodal. 
Razloži mi, kaj je objestnost, kako se ugotavlja in kako določa. Verjetno na oko, kajne. Bi ti bilo všeč, da si enkrat objestnen in drugič ne, pri enaki prekoračitvi hitrosti? Ker bi bila tudi kazen različna. 
Branim zakon? Kje si to našel? Če pa pomeni branjenje zakona, če zagovarjam vožnjo po svoji strani, vožnjo v treznem stanju, upoštevanje semaforja, ne prehitevati v škarje, ..., potem imaš prav.
Je sedaj kaj bolj jasno? 

 Se manj, ker sploh ni bila debata o tem. Ampak  ce priletim po svoji strani, brez skarjic,  tam kjet sploh ni semmaforjev, trezen, tam kjer je omejitev 50, na siroki cesti, brez his 500m v vsako smer na prazni cesti Lesce-Hlebce (samo za primer) ker sm mal zabluzil 90, me bo Avstrijec opozoril, reku ne ga srat im me opilil 35e, ce mu pa zena ni dala to noc, pa maksimalno kazen 75e. Pri nas mi bo polcaj skocu na cesto, oznacil za divjaka in me opral za 1000e. Kljub zgorj nastetemu ki ni objestnost! Objestnost je 90+ na naselju, skozi krizisca, da se dela frajerja, ali mimo postaj v naselju, med bloki itd.  Pri nas je ti izenaceno. Divjak, ali nekdo ki je zaradi prazne ceste, cudne ure, tam kjer NI his, je izenacem z divjakom. Oba jurja, pa devet pik. Ali nimam prav in kaj tule ni jasno? Ni jasno to, kako da smo izenaceni? In jasno je to, da zato, ker je divjakov malo, onih ki pa redko storijo prekrsek pa vec in jih je trenba olupit. In da se povem to: ko sem pri nas fasu jurja, sem naredil traparijo, v naselju in se sekirial zarad tega in bil jezen NASE! V par drugih primerih so me pa samo olupili

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Snečer said:

en simpatičen lapsus se ti je gori pripetil :) "nebelstrasse" bi bila verjetno meglena cesta :) 

štej to kot reklame med debato, ko kavo piješ

 Ja, sem se zmotil, je "nebenstraSen" - stranske ceste

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsa naša prevozna sredstva imajo števce s km/h .. vse kazni za prekoračitev hitrosti , laserji,radarji ,kamere tudi.znaki za omejitve hitrosti ali priporočena ali minimalno hitrost so v km/h..

le kdo bi med vožnjo pretvarjal te številke v druge?  vpišite tukaj _______

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jvalant pravi:

 Se manj, ker sploh ni bila debata o tem. Ampak  ce priletim po svoji strani, brez skarjic,  tam kjet sploh ni semmaforjev, trezen, tam kjer je omejitev 50, na siroki cesti, brez his 500m v vsako smer na prazni cesti Lesce-Hlebce (samo za primer) ker sm mal zabluzil 90, me bo Avstrijec opozoril, reku ne ga srat im me opilil 35e, ce mu pa zena ni dala to noc, pa maksimalno kazen 75e. Pri nas mi bo polcaj skocu na cesto, oznacil za divjaka in me opral za 1000e. Kljub zgorj nastetemu ki ni objestnost! Objestnost je 90+ na naselju, skozi krizisca, da se dela frajerja, ali mimo postaj v naselju, med bloki itd.  Pri nas je ti izenaceno. Divjak, ali nekdo ki je zaradi prazne ceste, cudne ure, tam kjer NI his, je izenacem z divjakom. Oba jurja, pa devet pik. Ali nimam prav in kaj tule ni jasno? Ni jasno to, kako da smo izenaceni? In jasno je to, da zato, ker je divjakov malo, onih ki pa redko storijo prekrsek pa vec in jih je trenba olupit. In da se povem to: ko sem pri nas fasu jurja, sem naredil traparijo, v naselju in se sekirial zarad tega in bil jezen NASE! V par drugih primerih so me pa samo olupili

Ko bo Avstrijec naci, boš zvedel, do kje gre njihov razpon. Ker zaenkrat samo hvališ severnjake. 
Pri nas ni objestnost, ni divjanje, je pa prekršek. Kaj tukaj ni jasno? 
Vsi vse vemo in potem so vedno drugi krivi za naše prekrške, kajne. Ker sem ravno danes gledal, kako gredo nekateri 100+ skozi naselje, prehitevajo čisto povsod in ob vsaki priložnosti. Samo to so tisti redki prekrškarji, ker se jih redko dobi. In znak za naselje povsod pomeni isto. Samo v glavi ni vse isto. Nekaj manjka. 
Samo olupili so te za jurja? Dvakrat ali večkrat? Menda pravijo, da gre ... samo enkrat na led. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

Ko bo Avstrijec naci, boš zvedel, do kje gre njihov razpon. Ker zaenkrat samo hvališ severnjake. 
Pri nas ni objestnost, ni divjanje, je pa prekršek. Kaj tukaj ni jasno? 
Vsi vse vemo in potem so vedno drugi krivi za naše prekrške, kajne. Ker sem ravno danes gledal, kako gredo nekateri 100+ skozi naselje, prehitevajo čisto povsod in ob vsaki priložnosti. Samo to so tisti redki prekrškarji, ker se jih redko dobi. In znak za naselje povsod pomeni isto. Samo v glavi ni vse isto. Nekaj manjka. 
Samo olupili so te za jurja? Dvakrat ali večkrat? Menda pravijo, da gre ... samo enkrat na led. 

 Se enkrat preberi zadnje stavke. Nic niso bili drugi krivi, sam sem bil. A ti sploh kaj preberes in ne obrnes.  Glej ZADNJIC: pri nas je vse prekrsek in vak prekrsek je sankciran enako. Ali objestnost in divjanje po mesti, med solami ipd, ali spregledan znak, sredi gozda, brez ljudi, ker je mogoce znak slab viden... Uporabil sem dva ekstrema, da pokazem razliko v razmisljanju voznika ali dogodka. Pri nas je to enako, kpt sem ze enkrat prej rekel, nas zakon VSE obravnava kot kriminalce. Za ilustracijo: se nerad pripnem z pasom. Sem se peljal, in je mimo prisel tvoj somisljenik... Me je opazil. V kriziscu je vklopil sireno, obrnil da je skripalo pod kolesi, izsilil dva avta v kriziscu in se zapodil za menoj. Kot bi lovili morilca, ne pa nekoga ki se ni privezal z pasom. Popravek: morilca NE bi tako lovili. To je prikaz kako razmislja slovenski policaj. Zaradi tega dogodka, zaradi kazni  pred koncem Bleda kjer ni his in 50, pred tabla konec naselja ipd, mi je nasa policija v grlu. NE zaradi mojeg najdrazjega prekrska, kar sem ze povedal. Se noben naci me ni lovil z luckami ker nism bil privezan.  Resno Borutt, tule neham, ker ko nimas odgovora, zacnes zaliti in si izmisljevati. Dej povej KJE v prejsnem postu sem krivil druge? Krivim pa vas (policijski) odnos do ljudi. Z luckami, sireno in obracanju z rocno skozi krizisce zaradi pasu in zaradi enacenja vse prekrskarjev. Osle pa pusti pri miru, tudi ce ti zmanjka argumentov.  Si gledal kako grejo 100+ skozi. Bravo, olupil si pa kakega ata zaradi pasu, verjetno...   Jaz se vdam, nima smisla...  Se to, vse skupaj se je zacelo ker si ti hotel primerjavo u avstrijskim razponom, in kako je slab.  Jaz sem ti povedal razpon, katerega sem sam dozivel: 28x (in preden spet obrnes: ne tu ne tam med semaforji, pred solo ipd) za isti prekrsek. In za vsakega sem bil kriv sam. To pa ne pomeni, de ne smem imeti pripombe na obravnavo in znesek. Ali pac? Adijo

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, maus pravi:

znak, da je dovoljeno 30 m/s :huh:

image.png.1d5a217245d1bcbf73e3669e7485b0fb.png

sem poizkusal policaju razlozit pa se ni strinjal... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jvalant pravi:

 Se enkrat preberi zadnje stavke. Nic niso bili drugi krivi, sam sem bil. A ti sploh kaj preberes in ne obrnes.  Glej ZADNJIC: pri nas je vse prekrsek in vak prekrsek je sankciran enako. Ali objestnost in divjanje po mesti, med solami ipd, ali spregledan znak, sredi gozda, brez ljudi, ker je mogoce znak slab viden... Uporabil sem dva ekstrema, da pokazem razliko v razmisljanju voznika ali dogodka. Pri nas je to enako, kpt sem ze enkrat prej rekel, nas zakon VSE obravnava kot kriminalce. Za ilustracijo: se nerad pripnem z pasom. Sem se peljal, in je mimo prisel tvoj somisljenik... Me je opazil. V kriziscu je vklopil sireno, obrnil da je skripalo pod kolesi, izsilil dva avta v kriziscu in se zapodil za menoj. Kot bi lovili morilca, ne pa nekoga ki se ni privezal z pasom. Popravek: morilca NE bi tako lovili. To je prikaz kako razmislja slovenski policaj. Zaradi tega dogodka, zaradi kazni  pred koncem Bleda kjer ni his in 50, pred tabla konec naselja ipd, mi je nasa policija v grlu. NE zaradi mojeg najdrazjega prekrska, kar sem ze povedal. Se noben naci me ni lovil z luckami ker nism bil privezan.  Resno Borutt, tule neham, ker ko nimas odgovora, zacnes zaliti in si izmisljevati. Dej povej KJE v prejsnem postu sem krivil druge? Krivim pa vas (policijski) odnos do ljudi. Z luckami, sireno in obracanju z rocno skozi krizisce zaradi pasu in zaradi enacenja vse prekrskarjev. Osle pa pusti pri miru, tudi ce ti zmanjka argumentov.  Si gledal kako grejo 100+ skozi. Bravo, olupil si pa kakega ata zaradi pasu, verjetno...   Jaz se vdam, nima smisla...  Se to, vse skupaj se je zacelo ker si ti hotel primerjavo u avstrijskim razponom, in kako je slab.  Jaz sem ti povedal razpon, katerega sem sam dozivel: 28x (in preden spet obrnes: ne tu ne tam med semaforji, pred solo ipd) za isti prekrsek. In za vsakega sem bil kriv sam. To pa ne pomeni, de ne smem imeti pripombe na obravnavo in znesek. Ali pac? Adijo

Kje si ti našel, da jaz kaj obračam? Sem napisal, da vsi vse vemo, vendar vedno iščemo krivca drugje. Ni to dovolj jasno, kakšni smo? 
Če se ti zdi, da je sankcioniranje preveč enakopravno, daj predlog vladi za spremembo zakonodaje, da vnese med sankcije še objestnost in divjanje z obrazložitvijo. Ker edino tako boš zadovoljen s prejeto kaznijo. 
Mi je znano takšno obračanje za nepripetimi ali telefonisti. Ker tega ne počnem, ne morem razumeti njihove miselnosti in tega, kar mi želiš povedati. 
Ne poznam tako dobro Bleda, da bi ti lahko kaj pametnega odgovoril glede postavljene table za konec naselja. Me pa samo zanima, če jo je videti. 
Sedaj ti mene žališ z nekimi obtožbami. Preberi si prvi odstavek; mi vsi smo takšni, da za svoje napake iščemo krivca drugje.  Je zelo simpl napisano. Samo moraš biti pomirjen, ko to bereš. Drugače je halo, kajne. 
Glede bedakov, ki obračajo in delajo pizdarije zaradi pasu, sem že napisal. In si verjetno spet isto prebral. 
Osel ni nič kriv in ga nisem nikjer omenil. Ali mi hočeš povedati, da vedno na isto finto padeš? 
100+ je bilo na Hrvaškem. Olupil sem nekaj drugega. 
Ne vdaj se; ker samo to čakajo. 
Začelo se je, ker si ti povzdigoval avstrijske kazni. Jaz sem pa samo prilepil njihov razpon. In o teh kaznih je bilo že veliko napisanega. Lahko imaš pripombo na postopek, na znesek pa nikakor ne, ker to ni nekaj, o čemer lahko odloča policist. Boš moral pa tja v vladne dvore nasloviti pripombo na višino kazni. 
Nisi še povedal, kdaj greva šteti znake 70 v naselja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Nisi še povedal, kdaj greva šteti znake 70 v naselja. 

Liplje pred Planino :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Kje si ti našel, da jaz kaj obračam? Sem napisal, da vsi vse vemo, vendar vedno iščemo krivca drugje. Ni to dovolj jasno, kakšni smo? 
Če se ti zdi, da je sankcioniranje preveč enakopravno, daj predlog vladi za spremembo zakonodaje, da vnese med sankcije še objestnost in divjanje z obrazložitvijo. Ker edino tako boš zadovoljen s prejeto kaznijo. 
Mi je znano takšno obračanje za nepripetimi ali telefonisti. Ker tega ne počnem, ne morem razumeti njihove miselnosti in tega, kar mi želiš povedati. 
Ne poznam tako dobro Bleda, da bi ti lahko kaj pametnega odgovoril glede postavljene table za konec naselja. Me pa samo zanima, če jo je videti. 
Sedaj ti mene žališ z nekimi obtožbami. Preberi si prvi odstavek; mi vsi smo takšni, da za svoje napake iščemo krivca drugje.  Je zelo simpl napisano. Samo moraš biti pomirjen, ko to bereš. Drugače je halo, kajne. 
Glede bedakov, ki obračajo in delajo pizdarije zaradi pasu, sem že napisal. In si verjetno spet isto prebral. 
Osel ni nič kriv in ga nisem nikjer omenil. Ali mi hočeš povedati, da vedno na isto finto padeš? 
100+ je bilo na Hrvaškem. Olupil sem nekaj drugega. 
Ne vdaj se; ker samo to čakajo. 
Začelo se je, ker si ti povzdigoval avstrijske kazni. Jaz sem pa samo prilepil njihov razpon. In o teh kaznih je bilo že veliko napisanega. Lahko imaš pripombo na postopek, na znesek pa nikakor ne, ker to ni nekaj, o čemer lahko odloča policist. Boš moral pa tja v vladne dvore nasloviti pripombo na višino kazni. 
Nisi še povedal, kdaj greva šteti znake 70 v naselja. 

Lahko pa odloča po ZKP aneda, pa je tega zelo malo pri vas. Redki ste.....;)

Vse kar ti je hotel pojasnit si obrnil, zmanipuliral, kot vedno, ko nimaš prav oz. imaš prav po zakoniku, ki so ga spisali tepci.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Vidim, da marsikomu ni jasno, zakaj m/s. To lahko edino veliko pove o njih. 

Ok, od zdaj naprej bom razmisljal v cm na milisekundo, da se bom še bolj zavedal.

Popravljeno . Popravil Primosio
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidi se, da je razlika v pripravi zakonikov...s kakšnim namenom predpisujejo višino kazni pa tudi postavljanje omejitev. Nekje so bolj razumske in vzgojne drugje izgledajo bolj kot polnjenje državnega proračuna. Zakaj lovljenje prekrškarjev tam, kjer so najbolj nelogično postavljene omejitve oz., kjer je najlažje največ "pokasirat"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Kmet2 pravi:

Lahko pa odloča po ZKP aneda, pa je tega zelo malo pri vas. Redki ste.....;)

Vse kar ti je hotel pojasnit si obrnil, zmanipuliral, kot vedno, ko nimaš prav oz. imaš prav po zakoniku, ki so ga spisali tepci.

 

Glede hitrosti? Se motiš, čeprav bi moral vedeti, ker sem že velikokrat razložil. 
 

Neko teorijo zarote o manipulaciji in obračanju ti je škrat vsilil v zapis. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

Vidi se, da je razlika v pripravi zakonikov...s kakšnim namenom predpisujejo višino kazni pa tudi postavljanje omejitev. Nekje so bolj razumske in vzgojne drugje izgledajo bolj kot polnjenje državnega proračuna. Zakaj lovljenje prekrškarjev tam, kjer so najbolj nelogično postavljene omejitve oz., kjer je najlažje največ "pokasirat"?

Recimo, da ti na zadnje vprašanje postavim vprašanje; je zate najlažje kasiranje na odprti cesti meriti hitrost? Recimo, da odgovoriš z da. Pa v tem primeru zastavi vprašanje voznikom, ki na teh ravninah ostanejo brez izpita, zakaj je potrebno voziti s takšno hitrostjo. Če ne prej, boš spraševal v primeru karambola, kje je kontrola in zakaj jo ni bilo. 
 

Lahko ti pa čisto iskreno povem, da je vse to kasiranje zaradi šefov in njihov šefov in njihovih šefov in ... Ker pa mene boli tista stvar za šefe in njihove šefe in jim to tudi povem, pač ne počnem tega, ker je skregano s pametjo. In, če boš vprašal ostale, boš zvedel, da je opozorilo nekaj, kar najraje in najpogosteje izrečem. Seveda je šef ful vesel. Ampak, boli mene njegovo veselje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Lahko ti pa čisto iskreno povem, da je vse to kasiranje zaradi šefov in njihov šefov in njihovih šefov in ... Ker pa mene boli tista stvar za šefe in njihove šefe in jim to tudi povem, pač ne počnem tega, ker je skregano s pametjo. In, če boš vprašal ostale, boš zvedel, da je opozorilo nekaj, kar najraje in najpogosteje izrečem. Seveda je šef ful vesel. Ampak, boli mene njegovo veselje. 

Kdaj boš dojel, da bentenje nad organi in organicami, leti na policijo na splošno, ti pa vse to jemlješ osebno nase ;)

@Borutt...rad te mam kot človeka in kot policaja :jezik:

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

Kdaj boš dojel, da bentenje nad organi in organicami, leti na policijo na splošno, ti pa vse to jemlješ osebno nase ;)

@Borutt...rad te mam kot človeka in kot policaja :jezik:

 

Te bom spomnil na to izjavo ob kakšni priliki :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Vidim, da marsikomu ni jasno, zakaj m/s.

Od nekdaj je bila hitrost v cestnem prometu merjena v km/h. Tudi vsi predpisi uporabljajo enoto km/h. Če bi bilo m/s tako bolj jasno, potem bi zakonodajalec že zdavnaj vse to korigiral in sprememnil v m/s, se ti ne zdi?

Sicer je pa tako, če ti ni jasno kako hitro je v km/h, potem ti ni jasno niti v m/s.

Ti m/s so amzs-jevski varnovoženjski bullshiti. In bullshit se danes prodaja. Na veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Primosio pravi:

Od nekdaj je bila hitrost v cestnem prometu merjena v km/h. Tudi vsi predpisi uporabljajo enoto km/h. Če bi bilo m/s tako bolj jasno, potem bi zakonodajalec že zdavnaj vse to korigiral in sprememnil v m/s, se ti ne zdi?

Sicer je pa tako, če ti ni jasno kako hitro je v km/h, potem ti ni jasno niti v m/s.

Ti m/s so amzs-jevski varnovoženjski bullshiti. In bullshit se danes prodaja. Na veliko.

Seveda si ti z lahkoto predstavljaš, koliko je 90 km/h. Torej, v kolikem času boš prevozil neko kratko razdaljo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Seveda si ti z lahkoto predstavljaš, koliko je 90 km/h. Torej, v kolikem času boš prevozil neko kratko razdaljo? 

Zračunaj, samo dodaj še kako kratka je ta razdalja:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!