Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Na mejnem prehodu in pravzaprav povsod v koloni je takšno prehitevanje neizvedljivo, ker bi moral prehitevati kolono po desni, kar je pa z motorjem večinoma nemogoče. Ta določba je bila najbrž mišljena za kolesarje. Skratka, motoristi na mejnem prehodu lahko prehitimo kolono, ampak je v praksi ne moremo in delamo s prehitevanjem po levi prekršek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolone na meji se ne prehiteva, ampak se "vozi mimo" stoječe kolone. S tem, da je po desni itak bolj tvegano, ker desni ne vidi v ogledalo in običajno kr vrata odpre, zato 3 člen razumem tudi po levi. 53člen (3 in 4 ostavek). Bistvo je da je kolona stoječa in da ti je omogočena varna vrnitev. Veliko Čejev in veliko možnih izgovorov za zajebavanje.

Narodu se pa itak rado meša. Jebem ti EU

 

(3)Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4)Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je ta predpis precej nedodelan in mišljen le za prometne zastoje. Pri kolonah zaradi nesreč ali dela na cesti, se tudi vozniki ne jezijo toliko, če gredo motorji naprej, saj jih ne ovirajo pri njihovi vožnji in posledično zmanjšujejo prometno gnečo.

Pri mejnih prehodih pa ne gre za zmanjševanje prometne gneče ampak za vrivanje v vrsto. Zato se avtomobilisti, ki dolgo čakajo, jezijo na motoriste, ki se vozijo mimo, se vrinejo pred njega in nato slačijo rokavice, odpirajo bunde in iščejo dokumente. Izgovor, da je motoristu vroče, ne vzdrži, saj ga nihče ne sili biti v opremi.
Še vedno trdim, da je to podobno, kot bi v trgovini tisti, ki imajo košarice, pred blagajno šli mimo tistih, ki imajo vozičke (ker so košarice težke in jih je težko držati v rokah). Res pa je, da tudi pešci in kolesarji ne čakajo v vrsti, a so tako redki, da jih avtomobilisti tolerirajo.

Pred velikimi prometnimi prehodi, bi bilo smiselno narediti posebej kolono za motoriste (kot je za avtobuse). Pa nisem prepričan, da bi v motoristično zanimivih dneh bila vrsta krajša kot pri avtomobilistih, saj je postopek za motorista kar dolgotrajnejši.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vito23 pravi:

Raj mal komentarje preberite. Vsak dan se čudim kakšen folk to obstaja na te 24kur strani.

No to sem hotel včeraj komentirat...katastrofa :slap: I love Slovenija

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem bil ene 3x praunpresenečen ko je folk skozi odprto okno iz avta kričau name... 

@Darko3g, kako misliš da je postopek za motoriste dolgotrajnejši? Ja tudi meni se zdijo nesposobni tisti motoristi ki pridejo na mejo in začnejo odpenjat rokavice, iskat po torbah... Res samo čas zgubljajo..

Jaz poskušam bit kultirn, se "zrinem" do mejnega prehoda, se tik pred njim ustavim pri strani, pripravim dokument v roko in se nazaj vključim v kolono in sem takoj mimo. 

Tako da tuda sam grdo gledam skupine ko se jih 5 ali 6 pripelje do meje in šele pri okencu začnejo razmišljat kje imajo dokumente. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ma avtobus svojo kolono, dokler bo šel biciklist in pešec mim avtov, bom šel tudi jaz. S pripravljenimi dokumenti, še raj pa grem na maloobmejne in skrite prehode.

Gnečo dela pa birokracija in predpisi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel lani na Obrežje. Kolona kamionov na odstavnem v nedogled in kak kilometer avtov. Se lepo počasi peljem po sredini med pasovoma in prav zabavno mi je bilo, kako so se mi avtomobili umikali , da sem se prebijal naprej. Sem se počutil kot policaj na mopedu....:)Nobenega negodovanja ni bilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa cakam v koloni in so vsi v avtih cist prjazni. Probajte, ne bit egoisti. 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DinDiin pravi:

Js pa cakam v koloni in so vsi v avtih cist prjazni. Probajte, ne bit egoisti. 

Sem čakal lani na Bregani 2 uri v kombiju pri 30C in več in gledal motorista, ki ga je kmal kap, ko je tak pridno čakal..in se mi je smilil, vendar jaz mam mal širši pogled na zadevo, kot fuknjen folk u glavo. Tudi ko grem z motorjem po zakonu mimo, po desni, počas, vljudno zaprosim nekoga, da grem vmes. Seveda žrtev izberem vnaprej, takega, ki se mu smilim. Dokumente in vs šit mam pripravljen. 

ps. takrat ko sem čakal (stikalo za ventilator na hladilniku je umrlo) je kombi zagnal paniko 10m pred prehodom. Sem ugasnil, pa porinil in se mi je jebalo za cel svet...Polcaj se mi je pa sam smejal rekoč: a je umrl? :P

Ne ni, sva opravila formalnosti in sem ga zagnal in potegnil, je spet hladilo kot mora. Brez ventilatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Mene so ze tokrat nahrulil, da rajs cakam, zmagal so. ? 

zmagu s ti..k si ratal čakznoriš..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Policisti SENP so pri 14 motornih kolesih izvedli tudi meritve hrupa; vrednost je bila presežena kar pri 13 motornih kolesih. Večina ni imela vgrajenega dušilca zvoka, v dveh primerih pa je bil hrup presežen zaradi iztrošenosti izpušne cevi. Kršitve prekoračitve hrupa so bile ugotovljene tako pri slovenskih kot tujih državljanih.

fe4ba8eeaea2de71ab40_62436401.jpg?v=a1e4

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/na-cesto-brez-izpita-ignoriral-pozive-policistov-kazen-3600-evrov-in-26-kazenskih-tock.html

 

Dvema so dali kazen ker je bil hrup presežen zaradi iztrošenosti izpušnih cevi. Če jaz opravim tehnični pregled in je na potrdilu napisano, da je vozilo tehnično brezhibno koji k...c ti lahko potem dajo za isto vozilo kazen, da je tehnično neizpravno? In to po meritvi, ki je opravljena na neprimernem prostoru. Pravilna meritev bi bila le v zvočno izolirani komori. Pa to mora dober odvetnik ovreči da ne dobiš niti centa kazni. Ajde, ne rečem za tiste, ki imajo db killerje zunaj in namensko kršijo zakonodajo. 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, J.a.m.e.s pravi:

V postopkih so skupaj odredili 17 preizkusov alkoholiziranosti. Vsi so bili v okviru dovoljenih vrednosti. 

 

Pri tem je izpostavil 56-letnega voznika motornega kolesa, ki se je na cesto podal kljub začasno odvzetemu vozniškemu dovoljenju. Voznik predpisanega znaka policistov ni upošteval in je odpeljal naprej. Kljub temu so ga možje v modrem uspešno zaustavili v bližini Kobarida. Policisti SENP so tam ugotovili, da vozi v času izvrševanja ukrepa začasnega odvzema vozniškega dovoljenja. Zaradi tega so policisti PP Bovec na pristojno okrajno sodišče zoper njega podali obdolžilni predlog in mu zasegli vozilo. Voznik je bil v času postopka tudi pod vplivom alkohola (0,07 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka). Zaradi več ugotovljenih kršitev so mu policisti SENP izdali plačilni nalog in izrekli globo v skupnem znesku 3700 evrov in 26 kazenskih točk. O vožnji v času odvzema vozniškega dovoljenja pa bo odločalo še okrajno sodišče, navaja Božnik.

Prekoračitve hrupa in hitrosti: 180 km/h pri omejitvi 90 km/h

Najpogostejše kršitve voznikov so sicer neprilagojena hitrost, neupoštevanje talnih označb, prekoračitve hitrosti, vožnja preblizu desnega roba vozišča, prehitevanje v ovinku in pod vrhom klanca, prehitevanje v času, ko nima dovolj prostora za varno prehitevanje (škarje), neuporaba smernikov, stran vožnje, preseganje dovoljene ravni hrupa, redko alkohol oziroma manjše vrednosti ter redko neupoštevanje znakov policistov, predelave izpušnih cevi in varnostna razdalja, našteva Božnik.

0.24 je dovoljeno.. pred tem je napisano : "V postopkih so skupaj odredili 17 preizkusov alkoholiziranosti. Vsi so bili v okviru dovoljenih vrednosti. "

vožnja preblizu desnega roba vozišča ?????? pa kaj se bodo še spomnili??

prehitevanje <. če je prekinjena črta je dovoljeno ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da ko se lotijo takšne "akcije" jo morajo opravičiti in takrat se išče dlako v jajcu, samo da dosežejo številke. Ne rečem, naj se kaznuje divjake, pijane voznike, naj se kaznuje tiste ki se vozijo brez db killerjev, samo ne mi pa nabijati s takšnimi bedarijami kot si jih zgoraj odebelil. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kaj zdej na mojem starem avtu ki ima kakšno luknji me ne bojo hebali samo na tehničnem ampak zdej še vsak štrumf? 

 

Ps:smrkec če kdo ne ve kdo so štrumfi

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, smasher said:

Torej kaj zdej na mojem starem avtu ki ima kakšno luknji me ne bojo hebali samo na tehničnem ampak zdej še vsak štrumf?

Ne bodo, ne boj se, to je samo za motoriste. Avti so varni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, J.a.m.e.s pravi:

Imam občutek, da ko se lotijo takšne "akcije" jo morajo opravičiti in takrat se išče dlako v jajcu, samo da dosežejo številke. Ne rečem, naj se kaznuje divjake, pijane voznike, naj se kaznuje tiste ki se vozijo brez db killerjev, samo ne mi pa nabijati s takšnimi bedarijami kot si jih zgoraj odebelil. 

prvič sem slišal za vožnjo preblizu desnega roba vozišča.. 

a kdo slučajno ve kje je to opredeljeno/zapisano? 

se bodo sedaj postavljali na ožje ovinkaste ceste , kjer avti sekajo ovinke.. in kaznovali motoriste , ki se jim bodo umikali - seveda "preveč desno"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, J.a.m.e.s pravi:

fe4ba8eeaea2de71ab40_62436401.jpg?v=a1e4

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/na-cesto-brez-izpita-ignoriral-pozive-policistov-kazen-3600-evrov-in-26-kazenskih-tock.html

 

Dvema so dali kazen ker je bil hrup presežen zaradi iztrošenosti izpušnih cevi. Če jaz opravim tehnični pregled in je na potrdilu napisano, da je vozilo tehnično brezhibno koji k...c ti lahko potem dajo za isto vozilo kazen, da je tehnično neizpravno? In to po meritvi, ki je opravljena na neprimernem prostoru. Pravilna meritev bi bila le v zvočno izolirani komori. Pa to mora dober odvetnik ovreči da ne dobiš niti centa kazni. Ajde, ne rečem za tiste, ki imajo db killerje zunaj in namensko kršijo zakonodajo. 

Se strninjam, kako pa lahko vemo, da original ror ustreza napisu na ploščici? Za KTM sem zihr da gre čez, pa je vse oriđiđi. Nadalje, da ne govorim o kekcih, ki se ne držijo nobenih normativov.

1. meritev na parkirnem prostoru, kaj pa vpliv okolja?

2. meritev na drugačnih obratih, kot je zapisano na ploščici 

itd itd...

Trebaju nam pare...lp SENP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DinDiin pravi:

A kdo kej custom plloscice dela? ?

jaz ti iz 3 nardim 8. :P (na original ploščici)

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!