Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Tule imate članek v sobotnem dnevniku.

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevn.../?done#comments

Kdor je podpisal ta navodila, očitno nima izpita za vožnjo motornega kolesa, niti ne pozna nobenih osnov vožnje. Spodaj imate najbolj bebavo in diskriminatorno globo kar sem jo videl - globo za vožnjo ob sredinski črti. S tem nam celo odvzemajo zakonsko pravico prehitet prepočasno vozilo, saj nas bodo policisti lahko kaznovali že zaradi tega, ker se bomo približali črti, da bi se pripravili na varno prehitevanje. Motorista enostavno silijo v samomor, saj so ceste na robovih umazane, posute s peskom in polne lukenj. Če motorist vozi meter in pol od desnega roba po regionalnio cesti, da s tem možnost avtomobilu, da ga začne prehitevat na začetku ovinka, kar pomeni, da se motorist praktično ne more peljat z dovoljeno hitrostjo, saj mora zavirati, ker ob njem vozeče vozilo ne dopušča, da bi le ta nagnil motorno kolo. Diskriminatorna je ta kazen še z druge strani, saj motorist plača polno cestnino, kot vsi ostali udeleženci v prometu glede na škodo ki jo bo povzročil s težo motocikla. Torej mi policija odvzema plačano uporabo cestišča, kar lahko imenujemo kraja! Ob taki policiji se počutim drugorazredni državljan...

Največja cvetka je deveti nasvet za varno vožnjo, ki se glasi:

Pazite na nagibanje v ovinkih.

Kaj so hoteli s tem povedat? :lol1:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona...pol naj kaznujejo tudi kamion, ki vozi ob sredinski črti. Ali pa kakega ateja, ki se drži srednje črte, kot pijan plota :slap:

Kaj sploh je vožnja ob sredinski črti? Vožnja tik ob črti (5cm)? Vožnja pol metra od črte? Piše kje v zakonu :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri so zelo proti motoristom, to sem letos ze kar krepko opazil

zakaj so sploh izumili motorje :hmm: gremo nazaj na kolo ali peš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo ob sredinski črti so verjetno mišljeni kolenčkarji, ki visijo na nasprotni pas, čeprav zakonsko gledano še niso prevozili polne črte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahhh .. s takim pobiranjem denarja ni rezultata za boljšo situacijo na cestah. je samo priložnost za polnjenje proračuna.

ne vem zakaj ta naša gnila država ne premore neke moto-organizacije, ki se lahko postavi ob bok politiki in držvnim institucijam ki delajo zakone kot recept za kapital...

verjetno bo še slabše.. bolj kot se motoriste stiska za vrat, bolj nekateri iščejo sapo... žal posameznikom v usta priteče voda .... :trance_33_sleep:

ko bodo policajčki opravljali nadzor v naseljih in na kritičnih odsekih vsak dan, namesto da kasirajo tam kjer se lahko vozi 95,

ko bodo ceste grajene in signalizacija postavljana smiselno in uporabnikom prijazno,

ko se bo javnost in mediji začela ukvarjati s prometno kulturo namesto s cigani in janezovo urško,

... in ko bomo imeli dirkališče in poligone za izobraževanje in sproščanje živcev vseh voznikov ne samo motoristov, da se končno vbije v neumne buče kaj pomeni premikanje po cesti z določeno hitrostjo in kaj pomeni spreminjanje smeri in zaviranje pri visokih hitrostih, takrat se bo mogoče začelo premikati na bolje.... in rezultati bodo opazni tudi med površno statistiko

ampak .. letos smo komaj dobili v športni prenos motociklizem ... čez 20, 30 let bomo že bližje zahodu tudi na tem področju ;) ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj ta naša gnila država ne premore neke moto-organizacije, ki se lahko postavi ob bok politiki in držvnim institucijam ki delajo zakone kot recept za kapital...

ti povem odgovor ?

slovenska fousija. simpl.

ce se ze dva ne moreta zmeniti o neki banalni zadevi, kako naj prepricas 1000, 2000 ali vec ljudi, da delas nekaj, kar tudi njim koristi. vsak bo najprej "vedel", da "vleces mastne pare" s tem pocetjem in ti ravno zato (ker ti sluzis, on pa ne. baje, ampak tako je "slisal") ne bo voljan pomagati (tudi ce njemu posledicno koristi). prej te bo se bolj v drek porinil, te kritiziral in obiral, da bos ja odnehal. ker ce ni on glaven, ti seveda ne bos. ja kje pa !

sLOVEnijia moja dezela. :devil:

:lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj ta naša gnila država ne premore neke moto-organizacije, ki se lahko postavi ob bok politiki in držvnim institucijam ki delajo zakone kot recept za kapital...

Mislim, da bodo avtomobilisti ustanovili društvo za zaščito pravic motoristov.........

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pospravili neregistrirane, prirejene in tehnično neustrezne mopede ter kaznovali objestneže, ki ogrožajo varnost. Ob tem bodo uporabili tudi zakonsko možnost odvzema vozila.

Pa grejo motorji z nehomologiranimi deli (auspuhi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem vidiš takšen komentar pod prispevkom pa te kr mine, ...

citiram: Zakaj sploh motorji? - mislim na ene močne, s katerimi divjajo po cestah. Nihče ne kupi takega motorja, da bi se z njim pripeljal od točke A do točke B! Prepovejmo jih! Oziroma, naj jih samo tisti, ki ga bo koristno uporabljal!

JAO :headbang: :slap: :angry:

LP, Hozi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pospravili neregistrirane, prirejene in tehnično neustrezne mopede ter kaznovali objestneže, ki ogrožajo varnost. Ob tem bodo uporabili tudi zakonsko možnost odvzema vozila.

Pa grejo motorji z nehomologiranimi deli (auspuhi)

in kaj bodo spet naredilis tem? spet samo napolnili državno blagajno. nehomologiran izpuh, še verjetno nikoli ni bil sam po sebi vzrok za nesrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem vidiš takšen komentar pod prispevkom pa te kr mine, ...

citiram: Zakaj sploh motorji? - mislim na ene močne, s katerimi divjajo po cestah.

Saj malo resnice je že v tem......

Res rabimo motorje, ki imajo 100 in več KM??

Že avto s 130 konji in 1500 kg je kar poskočen.

Kaj pa moped, ki ima samo 300 kg?

Sicer vedno trdim, da se vsakemu motorju začne števec pri 0 km/h in ne šele pri 100, ampak , ko sem vozil CBR, moram priznati, da se tega nisem držal......

Pa je takrat imela manj konjev in navora kot jih ima zdaj ena FZ6.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res rabimo motorje, ki imajo 100 in več KM??

a rabimo avtomobile z več kot 1.0 mašino? :hmm: A rabimo bicikle s prestavami? :hmm: A rabimo vlake, ki potegnejo 400 km/h? :hmm: A rabimo 3-slojni sekret papir? :hmm:

A rabimo sploh motorje :hmm: :blink: :slap:

Popravljeno . Popravil Barth
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem vidiš takšen komentar pod prispevkom pa te kr mine, ...

citiram: Zakaj sploh motorji? - mislim na ene močne, s katerimi divjajo po cestah. Nihče ne kupi takega motorja, da bi se z njim pripeljal od točke A do točke B! Prepovejmo jih! Oziroma, naj jih samo tisti, ki ga bo koristno uporabljal!

JAO :headbang: :slap: :angry:

LP, Hozi .)

seveda :lol1: koristno pa ga uporabljaš takrat ko zraven privežeš grablje in koso ter greš na travnik kosit :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a rabimo avtomobile z več kot 1.0 mašino? :hmm: A rabimo bicikle s prestavami? :hmm: A rabimo vlake, ki potegnejo 400 km/h? :hmm: A rabimo 3-slojni sekret papir? :hmm:

A rabimo sploh motorje :hmm: :blink: :slap:

da, ker takšen z 1,0 motorjem bi bolj težko vlekel mene in mojih 200 kil orodja, ki ga v službi vlačim s sabo.

da, ker se z biciklom, ki ima prestave, lažje pelješ v hrib, in hitreje po ravnem.

da, ker če ne bi bilo vlakov ki gredo 400 km/h bi se od Münchna do Hamburga vozil tako dolgo, kot se pri nas od Murske do Kopra.

Ne, ne rabimo, ker se da tudi s starim časopisom fajn rit obrisat.

Da, motorje rabimo, da lahko imamo Motosvet.com

Zadovoljen z odgovori???

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pospravili neregistrirane, prirejene in tehnično neustrezne mopede ter kaznovali objestneže, ki ogrožajo varnost. Ob tem bodo uporabili tudi zakonsko možnost odvzema vozila.

Pa grejo motorji z nehomologiranimi deli (auspuhi)

tu so mišljeni bolj skuterji ko imajo od mašine še edino orginal blok ostalo pa vse zamenjajo. in potem več negrejo tistih po zakonu napisani 45 na uro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sploh je vožnja ob sredinski črti? Vožnja tik ob črti (5cm)? Vožnja pol metra od črte? Piše kje v zakonu :hmm:

Hmm, sam sem šel prebirati Zakon o varnosti cestnega prometa UPB-4 (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006133&stevilka=5573) in nikjer ne piše. da ne smeš voziti ob črti. Še več, nikjer ne piše, da ne smeš prehitevati preko polne črti. Piše sicer, kje ne smeš prehitevati (npr pred vrhom klanca, v predoru z enim smernim voziščem itd.) - 36, 37 in 38. člen. Piše tudi, da lahko vozniki enoslednih vozil vozimo mimo stoječe kolone po desni strani, če imamo za to dovolj prostora (4. odstavek 40. člena).

Bo mogoče še kakšen pravnik povedal kaj na to temo, če sem kje zgrešil...

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše kolk vem, da je prepovedana vožnja po polni črti in sekanje le te (prehitevanje). Me pa res zanima, po kerem členu bi me kaznoval, v primeru vožnje ob sredinski črti.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piše kolk vem, da je prepovedana vožnja po polni črti in sekanje le te (prehitevanje). Me pa res zanima, po kerem členu bi me kaznoval, v primeru vožnje ob sredinski črti.

Kje to piše? Kateri člen/odstavek ZVCP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I like that:

"Policisti bodo že ta vikend začeli poostreno nadzirati mopediste in motoriste. Nato bodo vsak mesec izpeljali "čistilno" akcijo in z ljubljanskih cest pospravili neregistrirane, prirejene in tehnično neustrezne mopede ter kaznovali objestneže, ki ogrožajo varnost. Ob tem bodo uporabili tudi zakonsko možnost odvzema vozila."

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto "prehitevanje čez polno črto" je totalen anahronizem, relikvija in namenjeno polnjenju malhe, NIČ DRUGEGA.

kamion ne more zvozit 3/4 ovinkov ne da bi prevozil polno črto. in kaj sedaj? jst ki bom lahko popolnoma varno prehitel čez polno črto nekoga, ki se cijazi in ovira promet...bom plačal...šlepar ali avtobus ki bo 90% polnih črt prevozil KER NE MORE DRUGAČE kot da krši zakon da sploh spelje pa kaj, bo oproščen čeprav zapre 2/3 ceste s svojim početjem?

diskriminacija in bedarija od bedarije.

naj začnejo že enkrat prilagajat zakon tudi kategorijam vozil ker so nekatere uredbe resnično trapaste. pa ceste naj popravijo kot se gre, bo pol manj nesreč, neglede na hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem ravno to povedat kako neživljenske so te zadeve... Tisto prehitevanje po desni je drugače v prometu smrtno nevarno!!! En kup predpisov je še iz obdobja, ko so po cestah vozili še z vozovi, da bi pa kdo dal pobudo za spremembe pa ne... Te stvari se mi zdijo pomembnejše kot ograje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I like that:

"Policisti bodo že ta vikend začeli poostreno nadzirati mopediste in motoriste. Nato bodo vsak mesec izpeljali "čistilno" akcijo in z ljubljanskih cest pospravili neregistrirane, prirejene in tehnično neustrezne mopede ter kaznovali objestneže, ki ogrožajo varnost. Ob tem bodo uporabili tudi zakonsko možnost odvzema vozila."

Tadej

Lahko potrdim iz prve roke :) So me ustavili prejšnji teden, po besedah policista ravno s tem razlogom, naj bi jih pa nekaj tudi že odvzeli :grim (večinoma že znane)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!