Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

A ni po zakonu tudi v naseljih dovoljeno voziti hitreje kot 50 ce na obeh straneh ceste ni strnjenih his? surrender.gif

Lahko, da se je vmes sicer kaj spremenilo, ampak imam to od nekje se v glavi.

Če je tabla za naselje obrobljena s črno je omejitev 50, če pa je ime naselja na tabli brez obrobe potem pa je 90 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tabla za naselje obrobljena s črno je omejitev 50, če pa je ime naselja na tabli brez obrobe potem pa je 90 km/h

no tvoja trditev je tako tako veš. ker ponekod so v bistvu se opozorilne table postavljene zravenclosedeyes.gif

pač v mojem kraju je tabla brez robov pa dopolnilna zraven za 70km/h.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bilo rečeno prav za table z robovi in naseljem samo na eni strani ceste. Načeloma takrat upoštevanje omejitve ni potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DANES SEM PA FASAL. 500,- € + 5 kt. Vzrok; 79 km/h.

Lani sem ga fasal, ne vem sicer koliko, ampak zaradi 64 km/h.

Pri obeh je bila omejitev 50 km/h.

Kraj: Hotemž, 100 m pred koncem, naselja, levo in desno gozdiček

Sam sebi sem že lani zaprisegel, da če me ustavijo na takšen ali podoben način (zgoraj opisano), pofotkam kraj dogodka takoj z vsemi prisotnimi in spišem sestavek "Kako policija skrbi za varnost v naseljih" (ali nekaj podobnega).

Vem, da s tem ne bom nič naredil, samo toplo mi pa bo pri srcu.

Niti enkrat,ampak res NITI ENKRAT jih nisem videl, da bi merili v strogih centrih, v bližini šol, vrtcev,bolnic itd....pač tam kjer je koncentracija pešcev in kolesarjev velika.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tvoja trditev je tako tako veš. ker ponekod so v bistvu se opozorilne table postavljene zravenclosedeyes.gif

pač v mojem kraju je tabla brez robov pa dopolnilna zraven za 70km/h.........

če ne veš, kakšna hitrost je predpisna na določenem odseku, se ustaviš in povprašaš lokalno prebivalstvo :P ... ajnfok, a ne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bilo rečeno prav za table z robovi in naseljem samo na eni strani ceste. Načeloma takrat upoštevanje omejitve ni potrebno.

Verjetno bi to bilo v ZVCP zapisano...

32. člen

(1) Največja dovoljena hitrost vozila je omejena:

– 50 km/h – na cestah v naselju;

– 30 km/h – v območju omejene hitrosti;

– 10 km/h – v območju umirjenega prometa in v območju za pešce.

(2) Na posameznih cestah v naselju ali njihovih delih je največja dovoljena hitrost za vozila lahko največ 70 km/h, če varnost prometa in predpisani prometnotehnični elementi to omogočajo in je to določeno s predpisanim prometnim znakom.

(3) Naselje, v katerem je hitrost omejena v skladu s prvim odstavkom tega člena, je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja več stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin. Naselje vključuje tudi dele ceste znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb. Meje naselja morajo biti označene s predpisanim prometnim znakom.

(4) Na cesti zunaj naselij je največja dovoljena hitrost za vozila omejena:

– 130 km/h – na avtocestah;

– 100 km/h – na cestah, rezerviranih za motorna vozila;

– 90 km/h – na vseh ostalih cestah.

(5) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka, je na cesti, rezervirani za motorna vozila, na kateri sta poleg izpolnjenih predpisanih pogojev smerni vozišči med seboj fizično ločeni in imata najmanj po dva prometna pasova in odstavni pas ali odstavne niše in je zavarovana proti prehajanju divjadi, največja dovoljena hitrost za vozila omejena na 110 km/h. Ta omejitev mora biti označena s predpisanim prometnim znakom.

(6) Omejitve hitrosti, določene v prvem in četrtem odstavku tega člena, ter omejitve hitrosti, izražene s postavljenimi prometnimi znaki, ne veljajo za vozila policije, opremljena s posebnimi napravami za ugotavljanje hitrosti, kadar policisti z njimi nadzirajo hitrost vozil v cestnem prometu, in za vozila policije, kadar policisti z njimi na podlagi dovoljenja generalnega direktorja policije ali odredbe pristojnega organa izvajajo prikrita preiskovalna dejanja po Zakonu o policiji ali Zakonu o kazenskem postopku. Vozniki teh vozil morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.

D.

Sam sebi sem že lani zaprisegel, da če me ustavijo na takšen ali podoben način (zgoraj opisano), pofotkam kraj dogodka takoj z vsemi prisotnimi in spišem sestavek "Kako policija skrbi za varnost v naseljih" (ali nekaj podobnega).

Vem, da s tem ne bom nič naredil, samo toplo mi pa bo pri srcu.

Niti enkrat,ampak res NITI ENKRAT jih nisem videl, da bi merili v strogih centrih, v bližini šol, vrtcev,bolnic itd....pač tam kjer je koncentracija pešcev in kolesarjev velika.

No, no, tako hudo pa res ni. Jaz sem jih že videl - enkrat. :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti enkrat,ampak res NITI ENKRAT jih nisem videl, da bi merili v strogih centrih, v bližini šol, vrtcev,bolnic itd....pač tam kjer je koncentracija pešcev in kolesarjev velika.

V bližini šol in vrtcev, ne merijo iz čistega principa. So namreč dali medsebojno zaobljubo, da se krajem, od koder so jih, vse po vrsti, fuknili ven, ne približajo niti na kilometer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tvoja trditev je tako tako veš. ker ponekod so v bistvu se opozorilne table postavljene zravenclosedeyes.gif

pač v mojem kraju je tabla brez robov pa dopolnilna zraven za 70km/h.........

torej pelješ do prvega križišča 70, nato pa spet 90.

v čem je problem?

Mislim, da je bilo rečeno prav za table z robovi in naseljem samo na eni strani ceste. Načeloma takrat upoštevanje omejitve ni potrebno.

to pa težko verjamem, ampak če to velja, pol pa trance_27_notworthy.gif.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej pelješ do prvega križišča 70, nato pa spet 90.

v čem je problem?

problem je v tem, če je 70 pod imenom kraja, na isti štangi, da to velja skozi celo naselje ne samo do prvega križišča.....

no ni problem, tako pač je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bistvo, da veš na pamet vse te omejitve itd, bistvo je, da te ne dobijo. Namesto na števc raje gledaš okrog sebe, oziroma kje je banda modra. Hkrati lahko opaziš še kako mačko in otroka, ter se jim ogneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bistvo, da veš na pamet vse te omejitve itd, bistvo je, da te ne dobijo. Namesto na števc raje gledaš okrog sebe, oziroma kje je banda modra. Hkrati lahko opaziš še kako mačko in otroka, ter se jim ogneš.

DAMI33!

Tudi jaz jih v nedeljo nisem maral... :hmm: Ampak tako grdo jih zmerjati, pa tudi ni lepo... :grrr čeprav postavljajo radarje tam, kjer se da "zaslužit" in ne tam, kjer je nevarno, kar pa tudi ni lepo od njih, da se razume. - So pač ablast! In to bodo tudi v bodoče.

Torej ve se, kdo ima v rokah škarje, kdo pa platno.

Jebiga. Tako to! Žal... Bo treba mal na gasu zreducirat... Vsi! Celo sam ne bom smel bit' izjema... :nono:

To pa še ni vse... Ko prideš dam', te pa še prva dama skurca... :wacko:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI33!

Tudi jaz jih v nedeljo nisem maral... trance_19_hmm.gif Ampak tako grdo jih zmerjati, pa tudi ni lepo... grrr.gif čeprav postavljajo radarje tam, kjer se da "zaslužit" in ne tam, kjer je nevarno, kar pa tudi ni lepo od njih, da se razume. - So pač ablast! In to bodo tudi v bodoče.

Torej ve se, kdo ima v rokah škarje, kdo pa platno.

Jebiga. Tako to! Žal... Bo treba mal na gasu zreducirat... Vsi! Celo sam ne bom smel bit' izjema... trance_26_nono.gif

To pa še ni vse... Ko prideš dam', te pa še prva dama skurca... wacko.gif

Jaz ji zmeraj povem, da sem prišparal. (cca 150 ojru u povprečju). Pa me vpraša kaj, zakaj? Ja k sm u osmih dneh plaču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa težko verjamem, ampak če to velja, pol pa trance_27_notworthy.gif.

Ne bom trdil, da koga ne zavedem. Ampak ene 5 let nazaj je bilo v eni oddaji (nevem kateri - moj luknjast spomin) to vprašanje zastavljeno šefu policije Romšku. Če se je od takrat kaj spremenilo, pa ne vem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko mi je danes naš kleni modri angel dal danes kazen za prečkanje ceste mimo prehoda za pešce!!! :D Hja, sicer res ni blo ne levo ne desno vsaj 500m nobenega avta, ampak sem zgleda dajal slab zgled.....al pač nekaj. :D

No ja, kakorkoli že, samo nekaj bi sporočil cenjenemu kolegu.....................v tistih kolesarkah zgledaš ko peder in to totalni!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v tem, če je 70 pod imenom kraja, na isti štangi, da to velja skozi celo naselje ne samo do prvega križišča.....

no ni problem, tako pač je....

jasno!

ampak hilton je napisal, da se tabla za omejitev postavljena ZRAVEN (table za naselje).

to ni isto kot skupaj oz. na tabli za naselje... ali?

pa se nima veze, vsi vemo kak se je treba vozit. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pretiravamo s policijo.

Mene so v ca. 20 letih odkar imam vozniško ustavili mogoče 5 krat. Vedno so bili zelo korektni in fer, tudi pogovarjat se je dalo z njimi (mogoče sta bila zadnja dva malo manj komunikativna; ne veš kaj je razlog; mogoče sta kakšnega neotesanca pred mano ustavila, pa ju je razkačil). Še najbolj nas razumejo tisti policisti, ki sami kot službeno vozilo uporabljajo motor.

V glavnem, name je največji vtis napravil tisti policaj, ki me je ustavil, povedal kaj sem storil narobe, povedal, da sem storil napako in me spustil. Od takrat naprej (sigurno je od tega že 15 let) do danes nisem storil tega prekrška. Samo v vednost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pretiravamo s policijo.

Mene so v ca. 20 letih odkar imam vozniško ustavili mogoče 5 krat. Vedno so bili zelo korektni in fer, tudi pogovarjat se je dalo z njimi (mogoče sta bila zadnja dva malo manj komunikativna; ne veš kaj je razlog; mogoče sta kakšnega neotesanca pred mano ustavila, pa ju je razkačil). Še najbolj nas razumejo tisti policisti, ki sami kot službeno vozilo uporabljajo motor.

V glavnem, name je največji vtis napravil tisti policaj, ki me je ustavil, povedal kaj sem storil narobe, povedal, da sem storil napako in me spustil. Od takrat naprej (sigurno je od tega že 15 let) do danes nisem storil tega prekrška. Samo v vednost...

jaz osebno mislim da to ni ravno pravilo, ampak zgolj sreča (kar se policijske kontrole tiče, v tvojo vožnjo po predpisih nikakor ne dvomim, jo tudi sam po novem kolikor se le da prakticiram ) .)

lani jeseni sem bil v 1 mesecu ustavljen 8 krat. prekontrolirali ponavadi vse, skoraj še gate. Pa nonstop kam grem, pa če je moj avto (ja a ne znaš prebrat iz prometne? ), in podobna butasta vprašanja. sicer nisem nikoli pametoval in kaj jezikal.

te njihove kontrole bi podpiral, če ne bi vedel, kako se fantje (ne vsi, da ne bo pomote) sami obnašajo na cesti ( med in izven službenega časa ). Pač eni lahko, drugi ne smemo. S tem seveda ne mislim, da bi bilo boljše če bi lahko vsi povprek divjali, ampak da bi bilo prav, da bi zakon veljal za vse enako. in to v prvi vrsti za tiste, ki mu služijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa če je moj avto (ja a ne znaš prebrat iz prometne? )

Ne, verjetno res ne zna.

Mene so kake pol leta ustavili s službenim vozilom. Seveda je sledila kontrola dokumentov. Prometne seveda nisem mel poleg, sem se pač nardil tošota in mu pokazal prometno od motorja. No, ded je ene 3 minute buljil vanjo, pol mi jo pa vrnil in zaželel srečno vožnjo. Hja, toliko o pismenosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, verjetno res ne zna.

Mene so kake pol leta ustavili s službenim vozilom. Seveda je sledila kontrola dokumentov. Prometne seveda nisem mel poleg, sem se pač nardil tošota in mu pokazal prometno od motorja. No, ded je ene 3 minute buljil vanjo, pol mi jo pa vrnil in zaželel srečno vožnjo. Hja, toliko o pismenosti...

ok. komedije se dogajajo. Tudi jaz sem s službenim (italijanskim) vozilom bil ustavljen, pa so me povprašali po pooblastilu. Ker ga nisem imel s seboj, sem mu pod nos pomolil kar neki papir v italijanščini. Nato si ga je mož postave neki časa ogledoval in rekel: Dobro. Ampak kar je bilo res dobro v tej zgodbi je to: fantje so mi oprostili 10km prehitro vožnjo, za kar sem jim še vedno hvaležen. Tako, da jih tudi malo pohvalim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se zdi da že malce pretiravajo. V nedeljo smo šli na malce daljšo furo in smo srečal okol 5 ali 6 policajev. Eden se je vozu ene 15min za nami. Enkat so nas ustavil. Preveru je dokumente in nekam čudn gledov moj auspuh brez dušilca heh... Na mojo srečo ni kompliciral. Če se voziš nekaj časa, postaneš prav malo paranoičen in samo čakaš kdaj se bo kšna lizika pojavla. Rezultat tega je, da ti pade močno potrebna koncentracija za vožnjo. Akcije vse lepo in prav, vendar v mejah normale...

Pri mojih dosedanjih srečanjih s policijo moram potrkati na les. Vedno sem odnesel dosti bolje kot bi lahko bilo. Naprimer: Ko sem prehiteval po odstavnem(bilo je neko gradbišče kjer so res vozil kot polži in bil je samo 1 pas) mu na srečo ni uspelo zmeriti hitrosti, prav tako sem imel nehomologiran izpuh ter čisto obrabljene gume.Rezultat=kazen samo za napačno prehitevanje. Moja največja kršitev do sedaj je bila z avtom. Na Pagu na poti v slavne Zrče so nas ustavili Hrvaški policaji. Rezultat= Napihal, preveč ljudi v avtu, noben privezan, brez prometne, pa še auspuh je biu dobesedno zlomljen(avto se je oglašal kot da bi mel akrapoviča:P). Še danes sem hvaležen ker sem dobil kazen samo za pas. Zneske ki jih je našteval so znašali skoraj toliko denarja, kot smo imeli vsi skupaj sabo. Vedno sem plačal nekakšen minimum kot sem ga lahko dobil. Res pa je, da ko sem v kontaktu z policajem, nisem aroganten in neki frajer. Jebiga pač cenim preveč denar in sem raje prijazen, zgubit nimaš kej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če se voziš nekaj časa, postaneš prav malo paranoičen in samo čakaš kdaj se bo kšna lizika pojavla. Rezultat tega je, da ti pade močno potrebna koncentracija za vožnjo...

Aja? :blink:

Začuda tega pri sebi še nisem opazil, pa se tako ali drugače furam po svetu že kaka 4 desetletja. Nekaj mora biti hudo narobe z mano :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? :blink:

Začuda tega pri sebi še nisem opazil, pa se tako ali drugače furam po svetu že kaka 4 desetletja. Nekaj mora biti hudo narobe z mano :krneki:

Seveda je vse odvisno od stila vožnje. Jaz jih na grobo delim na 3 dele:

1. Vozniki ziheraši ki nikoli ne naredijo prekrška, ne glede na situacijo. Vozijo tako kot v avtošoli in polna črta je za njih polna, v križišču se ne prehiteva in omejitev se držijo kot pribito.

2. Dinamični vozniki, v naseljih se vozijo malce nad omejitvijo(sicer težko), na magistralah stisnejo gasa. Avte prehitevajo povsod, saj je vožnja za avtom muka(preprečujejo lepo vožnjo) in potencialna nevarnost:P

3. Cestni dirkači se poščijejo na vse omejitve in pravila. Vožnja po tazadnjem obvezna, če niso še enkrat hitrejši kot omejitev pol to ni to.....

Sam se uvrščam nekje v 2. razred. Delam posamezne prekrške. Niso zelo hudi, vendar jih je dosti in bi mi znal kr mastno zaračunat. In ker policaji stojijo malo da ne v vsaki drugi vasi, te to dela malce živčnega. Že sama prisotnost povzroča nelagodje.

Kdo od nas tukaj se ne počuti malce čudno ko ti za ritjo vozijo policaji in gledajo vsak tvoj gib?

Hatori glede na to da se že 40let voziš po cestah in si dosegel že neko zavidljivo starost, predvidevam, da policajem ne daš niti enega razloga, da bi te kaznovali in zato si popolnoma miren. Po vsej verjetnosti ni nič hudega s teboj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!