Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

enako velja tudi na Hrvaškem oziroma je tam zanimivo zapisano

Citiraj

Dubina gazećeg sloja pneumatika mora biti viša od fabrički dozvoljene dubine označene TWI oznakama, odnosno ako iste ne postoje najmanja dozvoljena dubina je 1,6 mm za vrste L i M1 i 2 mm za ostale vrste vozila.

Torej dve možnosti, če imaš TWI oznako, mora biti profil nad to oznako, če pa je nimaš pa najmanj 1,6mm.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nekaj časa nazaj je tekla debata o kaznih pri nas in v tujini... Pa da dam konkretni primer: za enak prekršek na isti dan, kazen v Sloveniji: 250€ + 3 kazenske točke, tudi če upoštevamo možnost polovičke je to 125€, kazenske točke ostanejo, v Avstriji to znese 40€ pa lepi dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, ligenjček pravi:

Nekaj časa nazaj je tekla debata o kaznih pri nas in v tujini... Pa da dam konkretni primer: za enak prekršek na isti dan, kazen v Sloveniji: 250€ + 3 kazenske točke, tudi če upoštevamo možnost polovičke je to 125€, kazenske točke ostanejo, v Avstriji to znese 40€ pa lepi dan.

Avstrijci imajo v razponu. Preizkusi to njihovo fleksibilnost, če si upaš. 

 

Vožnja pod vplivom alkohola 300 - 5.900
Prehitra vožnja v naselju za 20 km/h 35 - 726
Vožnja skozi prižgano rdečo luč 72 - 2.180
Neuporaba varnostnega pasu 35 - 72
Nepravilno parkiranje 21 - 90
Uporaba mobilnega telefona 50 - 72
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Borutt said:

Avstrijci imajo v razponu. Preizkusi to njihovo fleksibilnost, če si upaš. 

 

Vožnja pod vplivom alkohola 300 - 5.900
Prehitra vožnja v naselju za 20 km/h 35 - 726
Vožnja skozi prižgano rdečo luč 72 - 2.180
Neuporaba varnostnega pasu 35 - 72
Nepravilno parkiranje 21 - 90
Uporaba mobilnega telefona 50 - 72
 

Jaz sem jo: 90 v naselje, kmal za tablo zacetek naselja: 35E. In Sloveniji: povezava v naselju, nikjer nobene hise, 91, 1000e pa 9pik... Pri nas ni razpona, je samo maximalna kazen, takoj!  Pod crto: voznisko kulturo majo boljso, pa nesrec manj... cudno.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

Jaz sem jo: 90 v naselje, kmal za tablo zacetek naselja: 35E. In Sloveniji: povezava v naselju, nikjer nobene hise, 91, 1000e pa 9pik... Pri nas ni razpona, je samo maximalna kazen, takoj!  Pod crto: voznisko kulturo majo boljso, pa nesrec manj... cudno.

Nimajo polovičko, imajo pa razpon navzgor. Menda takrat zelo boli. So že stokali posamezniki. 
Kazni sprejemajo drugi, katerim se to zdi fajn in dobro. Jaz pravim, da so idioti (žalim idiote) in nimajo blage veze o sankcioniranju ter nimajo stika z realnostjo. 
Saj pravim, da smo na Balkanu. In v eni drugi temi so že ugotovili to realnost. Zdaj je pa na balkancih, da začnejo tudi doma voziti, kot vozijo v tujini, kjer so največji strahopetci in posledično upoštevajo vsa mogoča pravila in predpise. Naj bodo še doma tako kulturni. Pa bo tudi tukaj manj karambolov. Ker, kot ugotavljaš, je povezava med vozniško kulturo in številom prometnih nesreč. In potem ne bo nič čudno. 
 

Ker sem pozabil; daj lokacijo naselja brez hiš, kjer so te izmerili. Jaz sem pač proti takšnemu nabiranju. Čeprav na začetku stoji znak za radar.  

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mora biti nekaj v zvezi s klimo! Tudi Avstrijci namreč doma vozijo zelo "manirlih", čim pa prestopijo našo mejo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Joker said:

To mora biti nekaj v zvezi s klimo! Tudi Avstrijci namreč doma vozijo zelo "manirlih", čim pa prestopijo našo mejo...

To je eden izmed mitov po maniri, da je v Avstriji in Nemčiji vse boljše. V letu 2018 je na avstrijskih cestah umrlo 400 ljudi. To je 4.75 na 100.000 prebivalcev. V Sloveniji jih je umrlo 92, kar je 4,46 na 100.000 prebivalcev. Torej, 6,5 % več kot pri nas, pri čemer imajo v povprečju boljše in varnejše ceste.

V Nemčiji je stanje boljše; 3,97 mrtvih na 100.000 prebivalcev v letu 2018. Po mojih izkušnjah boljša nemška statistika ni zaradi tega, ker so Nemci boljši šoferji. Bistveno boljšo infrastrukturo imajo in zastonj avtoceste. Precej boljše lokalne ceste imajo od Avstrijcev, pa že Avstrijci imajo precej boljše od nas. Pa malo prometa je na njih, ker imajo zastonj avtocesto. Vozijo pa isto za en kurc kot Slovenci ali Avstrijci. Ne gledajo v špegle, na uporabljajo smerokazov, pa še celo bistveno več je izsiljevanja prednosti kot v Sloveniji - nisem še naredil 100 km po nemških avtocestah, da me ne bi vsaj en grdo izsilil. Ajt, so pa manj živčni za volanom, to je pa treba priznati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Nimajo polovičko, imajo pa razpon navzgor. Menda takrat zelo boli. So že stokali posamezniki. 
Kazni sprejemajo drugi, katerim se to zdi fajn in dobro. Jaz pravim, da so idioti (žalim idiote) in nimajo blage veze o sankcioniranju ter nimajo stika z realnostjo. 
Saj pravim, da smo na Balkanu. In v eni drugi temi so že ugotovili to realnost. Zdaj je pa na balkancih, da začnejo tudi doma voziti, kot vozijo v tujini, kjer so največji strahopetci in posledično upoštevajo vsa mogoča pravila in predpise. Naj bodo še doma tako kulturni. Pa bo tudi tukaj manj karambolov. Ker, kot ugotavljaš, je povezava med vozniško kulturo in številom prometnih nesreč. In potem ne bo nič čudno. 
 

Ker sem pozabil; daj lokacijo naselja brez hiš, kjer so te izmerili. Jaz sem pač proti takšnemu nabiranju. Čeprav na začetku stoji znak za radar.  

Govorim lahko sicer samo zase, ampak jaz v Sloveniji dosti bolj upoštevam pravila in predpise, so pa velikokrat, vsaj omejitve hitrosti, malo nelogične, kot da bi bile postavljene samo z že znanim razlogom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ligenjček pravi:

Govorim lahko sicer samo zase, ampak jaz v Sloveniji dosti bolj upoštevam pravila in predpise, so pa velikokrat, vsaj omejitve hitrosti, malo nelogične, kot da bi bile postavljene samo z že znanim razlogom...

Lepo zate. In še lepše bi bilo, če bi bilo povsod enako. 
Kakšen primer daj, da si ogledamo to nelogičnost. Pa, če mogoče veš, kdo postavlja znake. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Lepo zate. In še lepše bi bilo, če bi bilo povsod enako. 
Kakšen primer daj, da si ogledamo to nelogičnost. Pa, če mogoče veš, kdo postavlja znake. 

Vem, ampak težko se je držati omejitev hitrosti...ena od mojih slabosti :( vedno pa gledam, da nikogar ne ogrožam in se izogibam naseljem..

tako iz glave - Paka pri Velenju, 100m ravnine preglednost odlična na vse strani omejitev 50km/h, na koncu ravnine zelo pogosto radar. Ali pa pri hidroelektrarni Ožbalt, enako ravnina, dobra preglednost, pa zaradi avtobusne postaje kjer avtobus stoji enkrat januarja pa enkrat junija omejitev 50... 

Vem kdo jih postavlja, tudi vem kdo predpisuje kazni in piše zakone, moj post ni bil namenjen kot kritika policajem ampak splošni prometni ureditvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ligenjček pravi:

Vem, ampak težko se je držati omejitev hitrosti...ena od mojih slabosti :( vedno pa gledam, da nikogar ne ogrožam in se izogibam naseljem..

tako iz glave - Paka pri Velenju, 100m ravnine preglednost odlična na vse strani omejitev 50km/h, na koncu ravnine zelo pogosto radar. Ali pa pri hidroelektrarni Ožbalt, enako ravnina, dobra preglednost, pa zaradi avtobusne postaje kjer avtobus stoji enkrat januarja pa enkrat junija omejitev 50... 

Vem kdo jih postavlja, tudi vem kdo predpisuje kazni in piše zakone, moj post ni bil namenjen kot kritika policajem ampak splošni prometni ureditvi...

Paka je naselje? Da razumem, zakaj 50. Zgleda raztegnjeno naselje. In ti bi teh 100 m vozil koliko? Da vidim, koliko bi prihranil na času z večjo hitrostjo v naselju. 

Pri hidroelektrarni in pri avtobusni tudi 50? Letošnji gugl kaže nekaj drugega in sicer omejitev 70 pri avtobusni, kjer so stanovanjske hiše in križišče. In tudi neki znak 60 na nekem delu. Mogoče imaš novejše slike in jaz gledam kakšne stare. Pokaži. 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Borutt said:

Nimajo polovičko, imajo pa razpon navzgor. Menda takrat zelo boli. So že stokali posamezniki. 
Kazni sprejemajo drugi, katerim se to zdi fajn in dobro. Jaz pravim, da so idioti (žalim idiote) in nimajo blage veze o sankcioniranju ter nimajo stika z realnostjo. 
Saj pravim, da smo na Balkanu. In v eni drugi temi so že ugotovili to realnost. Zdaj je pa na balkancih, da začnejo tudi doma voziti, kot vozijo v tujini, kjer so največji strahopetci in posledično upoštevajo vsa mogoča pravila in predpise. Naj bodo še doma tako kulturni. Pa bo tudi tukaj manj karambolov. Ker, kot ugotavljaš, je povezava med vozniško kulturo in številom prometnih nesreč. In potem ne bo nič čudno. 
 

Ker sem pozabil; daj lokacijo naselja brez hiš, kjer so te izmerili. Jaz sem pač proti takšnemu nabiranju. Čeprav na začetku stoji znak za radar.  

 Jaz pa menim da bolj boli pri nas:  priletis v naselje, ali 100m pred tablo konec naselja, ob treh ponoci, nikjer nikogar in fases 1000e. V avstriji bos fasal max 75e. Ce pa ogrozis pesca, ali kaj podobnega, ali pridrvis mimo znaka sola, potem si pa zasluzis/zasluzim tistih 700e... To mi je rekel policaj v avstriji: da sem priletel na zacetek naselja, da sem zmanjseval samo ne dovolj hitro in da nisem nikogar ogrozil. Precej bolj posteno in namenjeno umirjanju kot pa kasiranju. Kakorkoli obracam nase polozaje radarjev, pa razmeram, pridem do tega, da je vazno samo pokasirati. Primer zgoraj, pa se moj osebni primer sta dokaz za to: v Avstriji razpon glede na razmere, eventualno ogrozanje. Pri nas pa samo pokasirati, pa ni vazno ali drvis 90 km/h pred solo, cez zebro ali 100m pred koncem naselja, na prazni cesti.

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jvalant pravi:

 Jaz pa menim da bolj boli pri nas:  priletis v naselje, ali 100m pred tablo konec naselja, ob treh ponoci, nikjer nikogar in fases 1000e. V avstriji bos fasal max 75e. Ce pa ogrozis pesca, ali kaj podobnega, ali pridrvis mimo znaka sola, potem si pa zasluzis/zasluzim tistih 700e... To mi je rekel policaj v avstriji: da sem priletel na zacetek naselja, da sem zmanjseval samo ne dovolj hitro in da nisem nikogar ogrozil. Precej bolj posteno in namenjeno umirjanju kot pa kasiranju. Kakorkoli obracam nase polozaje radarjev, pa razmeram, pridem do tega, da je vazno samo pokasirati. Primer zgoraj, pa se moj osebni primer sta dokaz za to: v Avstriji razpon glede na razmere, eventualno ogrozanje. Pri nas pa samo pokasirati, pa ni vazno ali drvis 90 km/h pred solo, cez zebro ali 100m pred koncem naselja, na prazni cesti.

 

Prva stvar je, da so zakoni takšni, kakršni so. 
Druga stvar je, da ob treh ponoči več ali manj vsi mižijo. 
Tretja stvar je, da je ogrožanje subjektivna zadeva in bi bil takoj halo, kako nekdo to ocenjuje. Ne bi bilo ne prvič in ne zadnjič. 
Četrta stvar je, da bi bilo pošteno od voznikov, da bi upoštevali teh par znakov in tako sami poskrbeli za umirjanje. Radar beleži prekoračitev in ni psiholog, župnik ali ne vem kakšen terapevt za pospravljanje podstrešja. 
Peta stvar je, da so radarji označeni. Torej, od koga se kasira na označenih radarjih? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paka pri Velenju ima z razlogom 50, dobro, lahko bi bilo 60. So priključki na glavno cesto in tam so abonirani z radarjem podnevi in ponoči, za divjanje tam res ni... Ena zanimiva štorija z avtom, imam tempomat na tistih 53 kmh (gps kaže ravno 50 takrat), pa mimo mene policijski avto, brez intervencijskih lučk, potem ga vidim, da je ustavil na desni....Večji haklc je zdaj omejitev 50 kjer so naredili avtobusno postajo pri bencinski Demol (Mislinja), tam si od prej navajen, da že pospešiš, ker se je prej 60 končala. In sem 100% da bodo tam radi merili hitrost.  

Najbolj boli, ko se razletiš, zaletiš, poletiš....

Jaz pravim, da je denarja za kazni škoda, potrata in ga za to nimam, nimam pa tudi need for speed in če ima dragi preveč na števcu, naj kar on plačuje, brez delitve stroškov na tem področju....raje za opremo, izlet, dopust...psa in še kakšnega psa :naughty: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Borutt pravi:

Paka je naselje? Da razumem, zakaj 50. Zgleda raztegnjeno naselje. In ti bi teh 100 m vozil koliko? Da vidim, koliko bi prihranil na času z večjo hitrostjo v naselju. 

Pri hidroelektrarni in pri avtobusni tudi 50? Letošnji gugl kaže nekaj drugega in sicer omejitev 70 pri avtobusni, kjer so stanovanjske hiše in križišče. In tudi neki znak 60 na nekem delu. Mogoče imaš novejše slike in jaz gledam kakšne stare. Pokaži. 
 

Naselje je ja, ampak, da dam primerjavo, nakaj takšnega kot je pri naših severnih sosedih v Eibisvaldu, kjer imajo oni omejitev 80 pa promet poteka brez težav, pa nisem še zasledil da bi se kdaj tam zgodila kakšna prometna nesreča..

Nimam slik, se kar pogosto vozim tam mimo, bom naslednjič slikal pa ti pokažem ;) od elektrarne proti Mariboru je ravnina in na tisti ravnini je avtobusna, pred ravnino je znak 70, pri avtobusni pa 50, vidljivost do Banje Luke :D 

pred 9 urami, Nja pravi:

Jaz pravim, da je denarja za kazni škoda, potrata in ga za to nimam, nimam pa tudi need for speed in če ima dragi preveč na števcu, naj kar on plačuje, brez delitve stroškov na tem področju....raje za opremo, izlet, dopust...psa in še kakšnega psa :naughty: 

zakaj bi si delila stroške za kazen ki jo je naredil on? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ligenjček pravi:

Naselje je ja, ampak, da dam primerjavo, nakaj takšnega kot je pri naših severnih sosedih v Eibisvaldu, kjer imajo oni omejitev 80 pa promet poteka brez težav, pa nisem še zasledil da bi se kdaj tam zgodila kakšna prometna nesreča..

Nimam slik, se kar pogosto vozim tam mimo, bom naslednjič slikal pa ti pokažem ;) od elektrarne proti Mariboru je ravnina in na tisti ravnini je avtobusna, pred ravnino je znak 70, pri avtobusni pa 50, vidljivost do Banje Luke :D 

zakaj bi si delila stroške za kazen ki jo je naredil on? :huh:

samo ni cel eibiswald 80, je potem kar lepo 50

od elektrarne do Mbja je v kamnici neugodno križišče, veliko nesreč je bilo že tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

samo ni cel eibiswald 80, je potem kar lepo 50

od elektrarne do Mbja je v kamnici neugodno križišče, veliko nesreč je bilo že tam

ja tam ko je ravnina je 80, enako bi lahko bilo v Paki

ne v Kamnici, prej, takoj od elektrarne, preden se začnejo Lovrenške ride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ligenjček pravi:

Naselje je ja, ampak, da dam primerjavo, nakaj takšnega kot je pri naših severnih sosedih v Eibisvaldu, kjer imajo oni omejitev 80 pa promet poteka brez težav, pa nisem še zasledil da bi se kdaj tam zgodila kakšna prometna nesreča..

Nimam slik, se kar pogosto vozim tam mimo, bom naslednjič slikal pa ti pokažem ;) od elektrarne proti Mariboru je ravnina in na tisti ravnini je avtobusna, pred ravnino je znak 70, pri avtobusni pa 50, vidljivost do Banje Luke :D 

zakaj bi si delila stroške za kazen ki jo je naredil on? :huh:

Ti bi v naselju vozil več, kot 50? Zakaj? 
Ko že omenjaš severne sosede; ne pozabi na njihove omejitve 30 v naselju, omejitev 70 v križiščih in povsod radarje. Naj bi bilo še pri nas tako? Ker, kot ti je znano, je v veliko naseljih pri nas omejitev 70. 
 

Glede hidroelektrarne sem ti napisal, kaj kaže gugl; 70 mimo avtobusne, križišča in mimo stanovanjskih hiš. Pokaži, kje je 50 pri avtobusni. 60 sem našel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Ti bi v naselju vozil več, kot 50? Zakaj? 
Ko že omenjaš severne sosede; ne pozabi na njihove omejitve 30 v naselju, omejitev 70 v križiščih in povsod radarje. Naj bi bilo še pri nas tako? Ker, kot ti je znano, je v veliko naseljih pri nas omejitev 70. 
 

Glede hidroelektrarne sem ti napisal, kaj kaže gugl; 70 mimo avtobusne, križišča in mimo stanovanjskih hiš. Pokaži, kje je 50 pri avtobusni. 60 sem našel. 

jaz ne bi omejeval hitrosti tam kjer se mi ne zdi to potrebno, preveč omejitev je v vsakem pogledu slabo, tudi če psa privežeš na prekratko verigo jo bo strgal ;)  pa saj ravno to govorim, super da je 70, lahko bi bilo še marsikje...

tam kjer si našel 60, očitno so ugotovili kakšna neumnost je bila tista omejitev in so jo malo omilili in spremenili na 60. Torej veš kakšna neumnost je to morala biti, da so jo celo opazili in popravili. Pozabil sem na spremembo, se ti iskreno opravičujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, ligenjček pravi:

jaz ne bi omejeval hitrosti tam kjer se mi ne zdi to potrebno, preveč omejitev je v vsakem pogledu slabo, tudi če psa privežeš na prekratko verigo jo bo strgal ;)  pa saj ravno to govorim, super da je 70, lahko bi bilo še marsikje...

tam kjer si našel 60, očitno so ugotovili kakšna neumnost je bila tista omejitev in so jo malo omilili in spremenili na 60. Torej veš kakšna neumnost je to morala biti, da so jo celo opazili in popravili. Pozabil sem na spremembo, se ti iskreno opravičujem...

Kaj nisi napisal, da je Paka naselje? Ti je 50 premalo?

Ne opravičuj se. Debatiramo. In, ker nihče ne ve vsega, vsaka informacija nekaj doprinese. Ali, kot pravi moj sodelavec; več glav, več zelja. 
Pravzaprav je fajn, da vsakdo da neko pripombo, da se tudi to upošteva in zadevo preveri. Da jaz zvem za kakšno stvar, jo preverim in tudi podam predlog za spremembo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Kaj nisi napisal, da je Paka naselje? Ti je 50 premalo?

Ne opravičuj se. Debatiramo. In, ker nihče ne ve vsega, vsaka informacija nekaj doprinese. Ali, kot pravi moj sodelavec; več glav, več zelja. 
Pravzaprav je fajn, da vsakdo da neko pripombo, da se tudi to upošteva in zadevo preveri. Da jaz zvem za kakšno stvar, jo preverim in tudi podam predlog za spremembo. 

Ne gre se za to kdaj je meni dovolj. Bilokdaj, sem bil z bilokom v debati in omenil, da grem na velenjski konec, me je vsak opozoril na tisto ravnino, naj tam pazim ker je pogosto radar. Marsikje je v naselju pogosto radar, ampak te ljudje ne opozarjajo na njega, ker je omejitev najbrž smiselna in se predvideva, da se jo upošteva, ko te 100 ljudi opozori, med njimi tudi takšni, ki se zelo vzorno držijo omejitev, pač pomisliš da z njo nekaj ni v redu... 

redko se zmotim ;) ampak ko se, pa to tudi priznam :) 

hehe iz tega sodelavca pa še bo nekaj (če ne drugega pa plini od vsega tega zelja :lol1: )

No to pa je super :D , da vem na koga se obrnit, ko me bo kaj preveč živciralo :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ligenjček pravi:

Ne gre se za to kdaj je meni dovolj. Bilokdaj, sem bil z bilokom v debati in omenil, da grem na velenjski konec, me je vsak opozoril na tisto ravnino, naj tam pazim ker je pogosto radar. Marsikje je v naselju pogosto radar, ampak te ljudje ne opozarjajo na njega, ker je omejitev najbrž smiselna in se predvideva, da se jo upošteva, ko te 100 ljudi opozori, med njimi tudi takšni, ki se zelo vzorno držijo omejitev, pač pomisliš da z njo nekaj ni v redu... 

redko se zmotim ;) ampak ko se, pa to tudi priznam :) 

hehe iz tega sodelavca pa še bo nekaj (če ne drugega pa plini od vsega tega zelja :lol1: )

No to pa je super :D , da vem na koga se obrnit, ko me bo kaj preveč živciralo :D 

Opozarjajo te na radar pri omejitvi mimo križišča in stanovanjskih hiš? Razumeš, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 10. 2019 ob 16:41, Borutt pravi:

Nimajo polovičko, imajo pa razpon navzgor.

A v Sloveniji pa ni razpona?

Ob 20. 10. 2019 ob 22:29, Borutt pravi:

Pa, če mogoče veš, kdo postavlja znake. 

Med drugim se prometna signalizacija postavi/sprememni/dopolni tudi na predlog policije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 10. 2019 ob 23:45, Borutt pravi:

Druga stvar je, da ob treh ponoči več ali manj vsi mižijo. 

To niti približno ni res, jaz sem bil ob treh ponoči kaznovan na prazni pregledni cesti, ker nisem spoštoval znaka za prepovedano zavijanje levo. Globo sem plačal. Mi pa policaj ni znal odgovoriti, koga sem ogrožal. 

pred 17 urami, Borutt pravi:

Ti bi v naselju vozil več, kot 50? Zakaj? 

Boljša pretočnost. Zato. Kako pa so lahko prej z bistveno slabšimi avtomobili vozili po naselju 60 km/h, kar je bil splošni predpis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji je velikokrat pred naseljem omejitev 30, ki pa ne veja za prednostne ceste (torej glavno cesto skozi naselje ali pa celo piše "razen za B85")
Mnogokrat pa je skozi naselja omejitev 70, in je 50 le tam, kjer je res nujno. Ali pa omejitev 30 pred šolo in podnapis "velja ob šolskih dnevih med 7. in 19. uro.

Z razliko od Hrvaške, kjer se naselje začne in konča skoraj kilometer od prve-zadnje hiše ali pa je pri najmanjšem ovinku omejitev 40, 50 ali 60.

Pri nas pa tudi precej nelogičnih omejitev. Pred spremembo postavitve bi bilo dobro preveriti statistiko nesreč na tem odseku.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!