Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

70 letnik, zihr stric s klobukom, ne vidim, ne čujem, brrrrr :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Snečer pravi:

In tukaj si prebral samo to? Meni tukaj zelo smrdi...policaja zapustila kraj nesreče...reševalec na motorju dobil kazen...ta dva? Je za debatirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

70 letnik, zihr stric s klobukom, ne vidim, ne čujem, brrrrr :P

 

Sicer mam kakšen let manj, ampak kaj imaš prot men.????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, hajamoto pravi:

Sicer mam kakšen let man

Pocaki se kksno leto, pa bo tut dami dvignu to njegovo famozno 70tico za kaksno desetletje ali dve. Al pa pocakimo, da bo star 70, pa da ga vidimo kako se bo ku****, ce mu bi zato vzeli izpit/kategorijo, ker je dosegel 70tico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, DAMI34 said:

70 letnik, zihr stric s klobukom, ne vidim, ne čujem, brrrrr :P

 

cccc....ne manjka dost do 70 .... Dami, kdaj greva na Jadrnko .....pa kategorijo izber, do ali nad 1000 .....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, hajamoto pravi:

Sicer mam kakšen let manj, ampak kaj imaš prot men.????

proti tebi prav nič, proti klobuku imam :P

 

pred eno uro, Lipstick pravi:

cccc....ne manjka dost do 70 .... Dami, kdaj greva na Jadrnko .....pa kategorijo izber, do ali nad 1000 .....?

prvi lep vikend jo urežem, ktma je s servisa in čaka nove podvige.

Res je ne manjka nama dosti do 70. Gre se za zavedanje ali ti klobuk ovira pogled in preprečuje premikanje glave, neglede na leta...vsaj tako opažam v prometu. So tut mladi strici okrog 20 let s klobukom in mlade tete z očali.

Klobuk in očala so sinonim za "motnje pri zaznavanju prometa" :D

 

 

 

pred 1 uro, maxxa pravi:

Pocaki se kksno leto, pa bo tut dami dvignu to njegovo famozno 70tico za kaksno desetletje ali dve. Al pa pocakimo, da bo star 70, pa da ga vidimo kako se bo ku****, ce mu bi zato vzeli izpit/kategorijo, ker je dosegel 70tico.

odgovor je enak prejšnjemu.

Drugače pa kar se tiče let, da včasih so bili tisti okrog 50 zelo stari ljudje, sedaj se mi zdi, da niso tok stari :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, solorider pravi:

In tukaj si prebral samo to? Meni tukaj zelo smrdi...policaja zapustila kraj nesreče...reševalec na motorju dobil kazen...ta dva? Je za debatirat.

samoprijavo sta si napisala, vsak sebi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

samoprijavo sta si napisala, vsak sebi :P

 

Kako sta šla naprej, peš? :lol1: po vsej verjetnosti je bil alko vmes...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, solorider pravi:

Kako sta šla naprej, peš? :lol1: po vsej verjetnosti je bil alko vmes...

to ne bi vedel, v filmih ponavadi zaplenijo kak bicikl, pa gas za lopovom :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, maus pravi:

Ni problem v tem, da vidim policaje .. problem je v tem, če jih ne vidim, pa so tam :huh: 

najlepše je če štrajkajo, zato jih vedno podpiram :P

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Včeraj 2.7.2020 so mi iz redarstva poslali kazen za 89 na omejitvi 50 (že odšteta toleranca radarja, pomerjena je bila 94), ki naj bi jo storil 1.7.2020. To je celih 1000€, kar bi še nekako preživel, čeprav sem že lansko leto dal skoraj 700€ providi, ampak je poleg tega še 9 pik na že 12 podlage.

Ampak ta cesta tukaj ima omejitev 90, 50 je samo v nasprotni smeri tik pred priključkom za Merkur, takoj za priključkom se seveda omejitev 50 konča.

https://www.google.com/maps/@46.3529278,14.164899,3a,75y,81.95h,90.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9vq4oL3ZzQpoGSBMQZBM5Q!2e0!7i13312!8i6656

Slikali so me pa na točki na sredini tega črtkanega dela. To je na delu kjer je nasproti omejitev 50, na levi se vidi hrbtno obrnjen znak. Ampak bil sem na desnem pasu, edino levi gumi vidim da sta ravno še na črtkanem delu, ampak to tukaj ni pomembno, nisem nobenega prehiteval čez ta del. Zanimivo bi bilo edino, če bi prehiteval po nasprotnem pasu, potem bi mi verjetno brez problema lahko upoštevali omejitev 50, ampak tako bi mi verjetno lahko dali tudi kakšno drugo kazen, ali pa tega redarji ne smejo. V takem primeru bi takoj plačal in se ne bi pritoževal.

Na sliki se celo vidi avto za katerim sem se zadržal, da zavija levo. Na sliki je tudi znak 40, ki je pred krožnim. Ne vem po kakšni logiki bi bila potem pred tem omejitev 50, to je kot da bi bil znak 40 pred tem krožnim spredaj iz smeri Lesc in Radovljice, pa ga seveda ni iz nobene smeri, razen na drugi strani tega krožnega kjer je omejitev 90. Se pravi je slika kvečjem meni v prid in ne v škodo.

Drugače se tukaj mimo vozim že 12 let in lahko povem da je zame 90 povsem varna hitrost kjer se lahko vedno ustavim, če se zgodi nepravilno vključevanje iz leve ali skoči čez cesto pešec, 100 bi lahko debatirali, 110 kot sem šel včeraj, sem si pa ravno včeraj rekel da je preveč, ker je hotela ena iz desne čez cesto in je že stegnila nogo, pa se potem zadržala. Ampak oni bi hoteli da grem 50, to ni šans, če že kaj, bi dal jaz tukaj znak 70, pa še enega pred tem kjer radi hodijo čez cesto. Tam sam sicer potegnem iz krožnega, že preden se dobi preglednost iz ovinka pa zmanjšam na 90. Ampak to so moje hitrosti, niso vsi vozniki stari 30-40, tako da splošno omejitev bi dal 70.

Resda je na tej cesti promet zelo počasen, nekje 50-60 je povprečje vseh voznikov od krožnega do krožnega. Ampak samo na podlagi tega zaključit, da je tukaj omejitev 50 je pa neumno. Ker mi ni jasno kako drugače bi lahko prišli do tega sklepa.

Ali pa so šli iz nasprotne smeri, videli znak 50 in sklepali da je še nasproti taka omejitev.

 

Proti tem krožnemu so znaki za konec naselja iz vseh možnih smereh (razen iz novega priključka do glavne ceste kjer je že prej samo 90):

-za Langusom, to je pred krožnim ki je na tej sliki zadaj

-na koncu Boštjanove ulice, to je tudi pred tem krožnim zadaj, se pravi če si enkrat v tistem krožnem imaš naprej omejitev 90

-iz odcepa za Merkur pred vključitvijo na glavno cesto

-na koncu Lesc pred krožnim Radovljica

-na koncu Radovljice pred krožnim Radovljica

Pa ravno tukaj sem šel na predizpitno vožnjo in nisem vedel kolk naj bi šel in sem šel potem 60 (to je dokaz da se 50 ne da it), ampak če s pridobljenim izpitom tako komot prideš skozi, na izpitni vožnji nikakor ne, in me je potem ocenjevalec na koncu vožnje nadiral.

 

Drugače sem že zaradi lanskoletne kazni zelo pozoren na naselja, edino zjutraj grem kje čez, popoldne pa čakam do znakov za konec naselja. Ampak tukaj so me pa dobro nategnili, kar iz riti so potegnili neko omejitev.

 

V ponedeljek grem na redarstvo, da se razjasnimo. Čeprav ne verjamem da bo šlo karkoli skozi samo ustno, tako da so mi povsem neupravičeno nakopali veliko problemov.

Popravljeno . Popravil GrimReaper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res hvala enemu PM-u, to mi bo v veliko pomoč. Sem povsem pozabil da gledam napačne kazni, ker sploh nisem vozil v naselju, so me preveč zmedli s to kaznijo 1000€. Tudi če bi tukaj v moji smeri bil za mano znak 50 (ampak ga ni!), bi moral dobiti kazen:

nad 30 do vključno 40 km/h: 250 EUR + 3 točke

Pa tudi te kazni ne bom kar tako požrl, naj mi prej pokažejo ta znak 50.

 

To nikakor ni naselje, sem napisal da so iz vseh 6 možnih strani znaki za konec naselja, oz. iz strani nasproti moje ga ni, ker tista cesta ne vodi iz nobenega naselja.

Eto, vseh 5 znakov za konec naselja:

https://tinyurl.com/y8k4uyt4 (ta cesta vozi do krožnega za mano iz desne strani)

https://tinyurl.com/ya83ltk5 (ta cesta vozi do krožnega za mano iz leve strani, tretje strani ni)

https://tinyurl.com/yat3dwsd (pravokotni priključek na cesto kjer sem vozil)

https://tinyurl.com/y8lug3lt (ta cesta vozi do krožnega pred mano iz leve strani)

https://tinyurl.com/yd3e7btj (ta cesta vozi do krožnega pred mano iz desne strani)

In kako izgleda cesta na drugi strani krožnega, kjer mora biti vsakemu jasno da je omejitev 90, pred krožnim je povsem enak znak 40 kot iz moje smeri, se pravi je tudi tam kjer sem jaz vozil omejitev 90:

https://tinyurl.com/y9n2cmsx

Ali je sploh kje v naseljih znak 40? Morajo biti zelo redki. Jaz vem edino za 30, ampak nad tem piše še CONA.

 

Točno pred tem kjer sem vozil jaz je edino znak za nevarnost križišča:

https://tinyurl.com/ya9hvum9

Tega bi morali defenzivni vozniki tretirati kot omejitev 70, ampak nikakor pa ta znak ne pomeni manjše omejitve kot 90.

 

Pa še samo da imamo kompletno vse znake, ker nasproti stoječi znaki obrnjeni hrbtno nimajo nobene veljave (razen stop znaka, pa še tisti je hrbtni v pomoč in ne velja zate), znak za omejitev 50:

https://tinyurl.com/y7tamym5

 

Vse to je bilo slikano 2013, in res da so sedaj tukaj novi plani ravno za ta železniški podvoz, ampak če so v zadnjih treh dneh dodali kak znak in ga nisem opazil, pa skoraj ne verjamem.

Rdeč znak 50 bi opazil, znaka naselje pa 100% niso dodali, tako da kazen 1000€ in 9 pik odpade tudi če sem slep.

 

Torej če je vse napisano res, sem šel 89 na 90, to je pa še manj od omejitve.

Se pravi spišem vse kar sem do sedaj napisal v malo lepšo obliko in jim nesem.

Popravljeno . Popravil GrimReaper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj pišeš o vseh ostalih cestah. Pa kako je bilo, pa kako si delal izpit, pa ... Edina pomembna cesta je ta, po kateri si se ti pripeljal in veljavna prometna signalizacija. Še enkrat si poglej znake o omejitvi in znake naselij, od zadnjega križišča naprej, slikaj in to je to. S slikami na redarstvo in jim dokažeš, da dovoljena hitrost 90 in da ni naselje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav, bom slikal oba znaka za konec naselja pred krožnim, ki je bil za mano ter šel še od krožnega po moji poti in poslikal vse znake do mesta kjer so me slikali.

Pa še znak 50 iz nasprotne smeri bom slikal, tudi oni ne morejo biti tako neumni, da bi mislili, da je lahko znak 50 sredi naselja.

Tukaj me je tudi snemela provida in ni bilo nobene kazni za prekoračitev 100 na 50, je pa res da je bilo dovolj drugega.

Pa ta avto pred mano (na sliki levo za mano) je zavijal levo in sem bil, ko je bil še na desnem pasu, za njim, se pravi je mene pomeril med pospeševanjem in sploh nisem imel zaleta.

 

Samo tukaj je še vprašanje koliko ostalim so poslali enako kazen, ker če je stal tam, verjetno ni samo 5min. Ne verjamem da je šel kdo drug celih 90, ampak 70 jih je pa moglo ene par doseči.

Popravljeno . Popravil GrimReaper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, GrimReaper pravi:

Ampak bil sem na desnem pasu, edino levi gumi vidim da sta ravno še na črtkanem delu,

štirikolesnik je nevaren pri izogibanju oviri ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledati znake, so povsem preuredili, od krožnega do krožnega je sedaj naselje Lesce. Jaz sem opazil edino polno črto po sredini, ne vem od kdaj, nekje okoli aprila, itak sem bil sedaj povečini doma zaradi čakanja na delo.

Je osebno vozilo z motorjem 1.6T 200.

S to novo preureditvijo ta cesta sploh ni več vozna, bolje da grem gor do Radovljice po bližnjici.

Popravljeno . Popravil GrimReaper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino in pomembno je:

trenutno stanje, in omejitev na mestu, kjer so te slikali, seveda omejitev v smeri kot si peljal.

Vsekakor predlagam uradno pritožbo. Z odvetnikom po možnosti. Če seveda lahko dokažeš, da so narobe merili.

Izogib pikam, je pa možen tudi na druge načine, recimo da nekdo drug vozi tvoje vozilo. Recimo kak str ata, mama..seveda bo pa moral pisno to potrditi, ma vsaj pik ne boš imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, GrimReaper pravi:

Je osebno vozilo z motorjem 1.6T 200.

to je  motoforum .. kategorija "motociklizem " ..ali pojdi v temo za avte ali pa si najdi drug forum..

https://motosvet.com/tabla/forum/17-avtomobilizem/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, smasher pravi:

to velja samo in ob predpostavki, da modri to razume, ker če je preveč moder bo rekel kot meni, ko sem mu navedel člen in vse po vrsti:

me ne briga nič, nazaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!