Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 21 minutami, Erikcslo pravi:

Ne ta del,  pri Eurospin-u, Agrariji cesta pri "pašnikih" !

kot se spoznam, če je na znaku za naselje omejitev, potem to velja za celotno naselje ... al se pa motim :huh: 

 

"Kadar je prometni znak nameščen na istem drogu kot prometni znak, ki naznanja naselje, velja odredba določena z prometnim znakom znotraj celotnega naselja."

naseljeomejitev.jpg

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Erikcslo pravi:

Ne gre se za 40€ ali za karkoli, gre se za "usranih" 9km/h!

se strinjam ... taki znaki na znaku za naselje so hinavski ...

se pripeljem v Lucijo ... sem tam tri -štiri ure ... spijem ducat pirov in sigurno se ne bom spomnil, da je bil znak za omejitev 40, ko sem prispel v naselje ... to je problem za ns, ki imamo že mal spomin slab :dry:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi..ssmo naslednji da.. še 5 jih rabimo pa bo mišek pol en mesec na intenzivni.. 

Mu bo pa pripadla čast prve miši na svetu ki bo všteta pod korona hospitalizirane...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Erikcslo pravi:

Ne ta del,  pri Eurospin-u, Agrariji cesta pri "pašnikih" !

Ti je  @maus prav povedal... Če je znak za omejitev na tabli za oznako naselja, velja omejitev v celotnem naselju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, ha, hinavske so table "cona 30", so manjše, jih dajo na bol K lokacijo... Jaz, sem za ležernih 44na radarju fasal 125 ojrof kazni in 3 pike. Zdej že kakih 10 let nazaj... Vozil sem ležerno umirjeno, nakar mi začnejo policaji živčno mahat in potem mi ored nos pomoli radar na kateremu piše 44, meni nič jasno... 

Pol mi neki pametujejo... In dajo kazn.. Naslednji dan grem preverit, še skoraj da je bil topu asfalt okoli table cona 30, itak da v domačem kraju voziš malo po spominu.... in pač če si malo zmatran in freš domov se zgodi da spregledaš eno K tablo ki so jo na frišno postavili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa novi znaki prav "zmotijo" .. se pa lahko omejitve krepko spremenijo če ti recimo premaknejo znak za naselje : tako so nekaj let nazaj premaknili iz smeri Domžal znak za Trzin iz mesta pred križiščem na mesto ko zaviješ desno proti Mengšu. 

stara omejitev - prej je bilo 90 , Trzin (naselej seveda 50) do križišča in za križišči so bile table 70 , ki so veljale do naslednjega križišča - cela obvoznica je bila v naselju Trzin..

nova omejitev : 90 iz smeri Domžal , pred križišči znaki za 70 po koncu križišča spet 90 .. obvoznica ni v naselju..

če se pogleda kazni za prekoračitev hitrosti se drastično razlikujejo pri vožnji z recimo izmerjenimi in konstantnimi 84 na uro..

prej : prek križišč prekoračitev 29km in prekoračitev 9 km ... pogoji : v naselju ..

3x križišče 29km : 500e + 5 kazenskih točk = 1500e + 15 kazenskih točk

3x (79 na 70) 9 km : 80e =  240e 

prej skupna kazen =  1740e + 15 kazenskih

sedaj : prekoračitev 9km prek križišč... izven naselja.. 3x 40e = 120e .. 

https://prekrski.com/prometni-prekrski-kazni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Mariborčane: Če se pelješ iz Kamnice in pri Lidlu zaviješ desno na Koroško, je tam cona 30. Če pa greš od Turnerjeve spodaj desno proti Lidlu pa je nisem videl (ali slabo gledam)?

Prav tako me motijo oznake območje 30, ki so običajno pred dvignjenimi prehodi. Na isti ulici jih je več, nikjer pa nisem zasledil, kdaj se do območje konča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Bmflar pravi:

To bi pa rad videl - sem pripravljen financirati preizkus :blush:

A si že slišal za italijančka?

"malemu pivu (približno 2 decilitra) pravijo tudi italijanček."

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

A si že slišal za italijančka?

"malemu pivu (približno 2 decilitra) pravijo tudi italijanček."

:naughty:

Poznam, čeprav ne uprabljam nano enot pri pivu ?

Verjemi, bilo bi zanimivo, čeprav bi Maus spil ducat "samo" italijančkov :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ravno govora o omejitvah hitrosti, bodite pozorni! Sam  sem v zadnjem času opazi kar nekaj menjav prometne signalizacije, seveda prometnih znakov, iz 50 na 40 , iz 40 na 30, in na lokacijan predvsem v bližini šol in strnjenih naselij, omejitve 30 največkrat tudi radarji, ali stacionarni ali pa redarji. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kaizer pravi:

Ko je ravno govora o omejitvah hitrosti, bodite pozorni! Sam  sem v zadnjem času opazi kar nekaj menjav prometne signalizacije, seveda prometnih znakov, iz 50 na 40 , iz 40 na 30, in na lokacijan predvsem v bližini šol in strnjenih naselij, omejitve 30 največkrat tudi radarji, ali stacionarni ali pa redarji. 

Pridi k nam v domžale ni v conah 30 najmanjše možnosti za merjenje hitrosti.. vsa jaz v 23 letih ko se vozim vsak delovni dan po isti coni 30 nisem enkrat videl merjenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, smasher pravi:

Ha, ha, hinavske so table "cona 30", so manjše, jih dajo na bol K lokacijo... Jaz, sem za ležernih 44na radarju fasal 125 ojrof kazni in 3 pike. Zdej že kakih 10 let nazaj... Vozil sem ležerno umirjeno, nakar mi začnejo policaji živčno mahat in potem mi ored nos pomoli radar na kateremu piše 44, meni nič jasno... 

Pol mi neki pametujejo... In dajo kazn.. Naslednji dan grem preverit, še skoraj da je bil topu asfalt okoli table cona 30, itak da v domačem kraju voziš malo po spominu.... in pač če si malo zmatran in freš domov se zgodi da spregledaš eno K tablo ki so jo na frišno postavili.

Če ti je pokazal 44 na radarju, pol ti mora idstet 5km zaradi tolerance. Potem je hitrost 39 in je kazen 80€ oz polovička...

Iz prve roke.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, C eagle said:

Če ti je pokazal 44 na radarju, pol ti mora idstet 5km zaradi tolerance. Potem je hitrost 39 in je kazen 80€ oz polovička...

Iz prve roke.... 

No iz prve roke, leta mislim da 2010, 250ojrov in 3 pike oz polovička 125€.

Tako da za preverit ali sem imel škonto 5km/h ali ne bi bilo potrebno preverit kaj je pisalo v zakonu okoli leta 2010.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, ligenjček pravi:

Baje se bodo kazni malo znižale... Po dolgem času spet dobra novica ?

Prebral. Spet en bonbonček vlade,da bodo tudi dvomljivci in neodločeni dobili vtis, kako ta vlada dela za ljudi. Zadaj pa, kot sem prebral, ni ene resne analize, kaj to pomeni za promet.

Boj se darov Danajcev......kar pomeni, da bo treba biti pozoren, ko ti gre vlada naproti.....da ti desno roko,z levo pa na skrivaj v žep, tvoj seveda....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, ligenjček pravi:

Baje se bodo kazni malo znižale... Po dolgem času spet dobra novica ?

Bodo pa zvišali točke .. pa ne une u DM-ju ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Tedybear pravi:

Boj se darov Danajcev......kar pomeni, da bo treba biti pozoren, ko ti gre vlada naproti.....da ti desno roko,z levo pa na skrivaj v žep, tvoj seveda....

tako ja ... 

takole piše:

Bomo za prehitro vožnjo v prihodnje manj kaznovani, tudi do 500 evrov? Bomo za prehitro vožnjo dobili večje število kazenskih točk in bomo hitreje ob vozniško dovoljenje? Strokovnjaki se sprašujejo, kje so analize, kaj bodo ti ukrepi prinesli – manj ali več prometnih nesreč? Eden najpogostejših vzrokov za velike tragedije na naših cestah so namreč prav divjaki za volanom. Kakšno sporočilo bodo torej dale nižje kazni?

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tedybear pravi:

Prebral. Spet en bonbonček vlade,da bodo tudi dvomljivci in neodločeni dobili vtis, kako ta vlada dela za ljudi. Zadaj pa, kot sem prebral, ni ene resne analize, kaj to pomeni za promet.

Boj se darov Danajcev......kar pomeni, da bo treba biti pozoren, ko ti gre vlada naproti.....da ti desno roko,z levo pa na skrivaj v žep, tvoj seveda....

Ni resne analize... V zadnjih 20 letih so policaji 2x stavkali in ni bilo radarjev, in v tistem času je bilo prometnih nesreč občutno manj... Ampak seveda na žalost naloga policije že dolgo ni več skrb za varnost državljanov ampak rubljenje revežev... Marsikje so omejitve postavljene zgolj s tem namenom

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, ligenjček pravi:

Ni resne analize... V zadnjih 20 letih so policaji 2x stavkali in ni bilo radarjev, in v tistem času je bilo prometnih nesreč občutno manj... Ampak seveda na žalost naloga policije že dolgo ni več skrb za varnost državljanov ampak rubljenje revežev... Marsikje so omejitve postavljene zgolj s tem namenom

Omejitev ne postavlja policija, ampak upravljalec ceste. Misliš resno, da cesarji rečejo: ejga, policaji, mi bomo postavl namesto 50 omejitev 30, vi pa čimveč kasirejte, da bomo še mi mel kej od tega.   ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tedybear pravi:

Omejitev ne postavlja policija, ampak upravljalec ceste. Misliš resno, da cesarji rečejo: ejga, policaji, mi bomo postavl namesto 50 omejitev 30, vi pa čimveč kasirejte, da bomo še mi mel kej od tega.   ?

Vem da omejitev ne postavlja policija, pa tudi da si nalog ne dodeljujejo sami, nisem pljuval po policajih, to si me narobe razumel. Samo to, da imamo kazni veliko previsoke v primerjavi z plačami, da visoke kazni ne izboljšujejo stanja na cesti, kvečjemu obratno (avstrijci imajo recimo precej nižje kazni, pa je promet precej bolj kulturen kot pri nas), kar pa se tiče postavljanja omejitev, pa mi ti povej drug razlog za postavitev omejitve 50, izven naselja, na kraju kjer je vidljivost v vse smeri vsaj 100m, najbližja stavba pa je oddaljena vsaj toliko. Sicer je tam avtobusna postaja ampak 50 je res malo pretirano se ti ne zdi? Pa to je samo en primer, na koroškem je takšnih primerov ogromno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tedybear pravi:

Omejitev ne postavlja policija, ampak upravljalec ceste. Misliš resno, da cesarji rečejo: ejga, policaji, mi bomo postavl namesto 50 omejitev 30, vi pa čimveč kasirejte, da bomo še mi mel kej od tega.   ?

Dejansko to naredijo, samo drugače rečejo temu, pa seveda je vse samo za našo varnost.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

Dejansko to naredijo, samo drugače rečejo temu, pa seveda je vse samo za našo varnost.

lp

največkrat je hitrost določena z zakonom v odvisnosti od "kategorizacije" ceste ... drugo pa lokalne skupnosti - občine na predlog občanov (pa tudi prometne statistike) ... predvsem mimo hiš, vrtcev, šol ect ect...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!