Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

k sreči so policaji sami poštenjaki in dobre dušice :P

komentar potečene vozniške?

 

 

Tudi oni so krvavi pod kožo. Kakor si boš postlal, tako boš spal...

Ko človek dobi v faco lastno pišanje, se spomni na Burjo...

To boš ti že vedel....

V zakonu je omenjeno vozniško dovoljenje....

Pomeni, da mu je potekla kategorija predvidevam da za B....

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

V zakonu je omenjeno vozniško dovoljenje....

Pomeni, da mu je potekla kategorija predvidevam da za B....

ne, ampak podaljšanje veljavnosti vozniškega, tako piše v članku...

Sledil je šok – policist mu je sporočil, da mu je veljavnost vozniškega dovoljenja že potekla ter da je naročil avtovleko, saj da mu je mercedes-benza ML-350 začasno zasegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce bom pametoval, čeprav vem, da nepoznavanje prava škoduje.
Teoretično bi se lahko zgovarjal, da imam roza vozniško, ki je veljavno do 80 leta (torej do 2036) in da ne berem uradnih listov, in nisem vedel, da ga je potrebno zamenjat.

Policaj bi rekel, da ga nič ne briga, jaz bi rekel, da je glup ko kurac in bi šel peš domov in ostal brez avta :).

Seveda bom menjal za plastiko, verjetno zadnji čas, ker po 70. letu moraš menjat na 5 let.

P.S. Moj foter jih ima 92 in še vedno jamra, zakaj mu niso podaljšali, bil je pa že skoraj nevaren - pa bivši inštruktor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js sem se skliceval na članek, lahko pa da je tako kot je napisal C eagle in mu je potekla kategorija, jaz bi pred leti naprimer moral narediti varno vožnjo za motor, pa je nisem zato mi je kategorija A potekla B pa mi je veljala normalno, če bi me v tistem času ustavli na motorju bi mi ga zaplenli in kazen kot da vozim brez, lahko da je tu isto, lahko da ni, saj vsi vemo da so članki napisani tako da se bere in govori o tem.

 

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ne, ampak podaljšanje veljavnosti vozniškega, tako piše v članku...

Če se že spuščaš v vejice....

Znanemu gostilničarju zasegli avto, ker je pozabil podaljšati vozniško

in ne veljavnosti....

 

 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Darko3g pravi:

Malce bom pametoval, čeprav vem, da nepoznavanje prava škoduje.
Teoretično bi se lahko zgovarjal, da imam roza vozniško, ki je veljavno do 80 leta (torej do 2036) in da ne berem uradnih listov, in nisem vedel, da ga je potrebno zamenjat.

Policaj bi rekel, da ga nič ne briga, jaz bi rekel, da je glup ko kurac in bi šel peš domov in ostal brez avta :).

Seveda bom menjal za plastiko, verjetno zadnji čas, ker po 70. letu moraš menjat na 5 let.

P.S. Moj foter jih ima 92 in še vedno jamra, zakaj mu niso podaljšali, bil je pa že skoraj nevaren - pa bivši inštruktor.

to o ne vedenju ne pije vode, moraš vedeti oziroma nevednost ti ne oprosti prekrška, isto kot pri vseh drugih zakonih. pol je pa na policaju, a naletiš na kazen ali na opozorilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

Če se že spuščaš v vejice.... 

Znanemu gostilničarju zasegli avto, ker je pozabil podaljšati vozniško

ja no..ni podaljšal vozniškega, ne pa kategorije, bo šlo, bi reku tvoj prjatu?

Sledil je šok – policist mu je sporočil, da mu je veljavnost vozniškega dovoljenja že potekla ter da je naročil avtovleko, saj da mu je mercedes-benza ML-350 začasno zasegel.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ja no..ni podaljšal vozniškega, ne pa kategorije, bo šlo, bi reku tvoj prjatu?

 

Vozniškega dovoljenja, ne pa dokumenta...

Veš kaj. Pokliči ti tega gostinca in ga vprašaj, če ima mogoče kako omejitev, glede na to, da ni njegovo vozniško veljavno do njegovega 80 leta... Ker na oko tolko star sigurno ni...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

Vozniškega dovoljenja, ne pa dokumenta...

Veš kaj. Pokliči ti tega gostinca in ga vprašaj, če ima mogoče kako omejitev, glede na to, da ni njegovo vozniško veljavno do njegovega 80 leta... Ker na oko tolko star sigurno ni...

 

pokliči ga ti..men je jasno

men plastika poteče 2022..pa tut nisem tok str..na oko :P kategorije pa ne, kategorije imajo veljavnost na mojem do 2048 leta

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da zaradi kakšnih omejitev potrebuje preglede na nekaj let. V tem primeru bi razumel, da mu je vozniško poteklo. Ne razumem pa, zakaj zaseg, saj ni naredil zaporednih prekrškov ali kaj takega, da ne bi smel več imeti vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Darko3g pravi:

Možno, da zaradi kakšnih omejitev potrebuje preglede na nekaj let. V tem primeru bi razumel, da mu je vozniško poteklo. Ne razumem pa, zakaj zaseg, saj ni naredil zaporednih prekrškov ali kaj takega, da ne bi smel več imeti vozila.

v mojem primeri bi bilo isto če bi me ustavili, pa samo varne vožnje nisem naredil takrat, ostalih omejitev nimam. Kazen ista kot da izpita nimam in ga nikoli nisem naredil, torej zaseg in kazen za vožnjo brez.

seveda kot sem že prej napisal, odvisno od policaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Darko3g pravi:

Možno, da zaradi kakšnih omejitev potrebuje preglede na nekaj let. V tem primeru bi razumel, da mu je vozniško poteklo. Ne razumem pa, zakaj zaseg, saj ni naredil zaporednih prekrškov ali kaj takega, da ne bi smel več imeti vozila.

da lahko tudi, recimo očala so zdravniški na nekaj let, ne vem točno, je fasal kazn sodelavec, ki je tudi pozabil na zdravniški in posledično podaljšanje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cegu, cegu, cegu..kje si..si že pogledal vozniško? ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

pokliči ga ti..men je jasno

men plastika poteče 2022..pa tut nisem tok str..na oko :P kategorije pa ne, kategorije imajo veljavnost na mojem do 2048 leta

 

 

Ti bom prilepil komentar ene pupe...Upam da boš skapiral...

 

Pravkar, C eagle pravi:

 

"Najprej naj navede resnico. Ker je imel najverjetneje neveljavno vozniško dovoljenje in ne samo potečeno. Za potečeno je predpisana samo globa, za neveljavnost pa obligatoren zaseg vozila in obdolžilni predlog na sodišče.
Kaj mu ni jasno. Če ne razume slovensko naj gre na tečaj.  

 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

Ti bom prilepil komentar ene pupe...Upam da boš skapiral...

"Najprej naj navede resnico. Ker je imel najverjetneje neveljavno vozniško dovoljenje in ne samo potečeno. Za potečeno je predpisana samo globa, za neveljavnost pa obligatoren zaseg vozila in obdolžilni predlog na sodišče.
Kaj mu ni jasno. Če ne razume slovensko naj gre na tečaj.  

sori, ne ti meni, kaj bi lahko bilo ali je najbrž bilo. V članku tako piše in mi2 se prepirava izključno okrog članka.

Tvojga prjatla je potunkal hinavski sodelavec in pokvarjen šef..pa ju ne vlečem v to debato, drug policaj je v Kopru skupaj s fotrom gojil travo, ju tudi ne vlečem v ta zapis.

Članek omenja pretek vozniške, konec in pika.!!!! Pupa naj piše tistemu, ki je članek objavil, da zavaja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

sori, ne ti meni, kaj bi lahko bilo ali je najbrž bilo. V članku tako piše in mi2 se prepirava izključno okrog članka.

Tvojga prjatla je potunkal hinavski sodelavec in pokvarjen šef..pa ju ne vlečem v to debato, drug policaj je v Kopru skupaj s fotrom gojil travo, ju tudi ne vlečem v ta zapis.

Članek omenja pretek vozniške, konec in pika.!!!!

 

A me hočeš sprovocirat, da ti povem kar ti gre?

A TI LOČIŠ KAJ JE PRETEČENA VELJAVNOST DOKUMENTA OD TEGA, DA JE PRETEKLA VELJAVNOST VOZNIŠKEGA DOVOLJENJA?

Ti bom razložil lepo počasi.

Veljavnost tvojega dokumenta ki potrjuje, da imaš veljavno vozniško dovoljenje se izteče leta 2022...

Veljavnost tvojega Vozniškega dovoljenja se izteče leta 2048...

Zastopiš razliko?

 

Če bi tvoje vozniško dovoljenje veljalo do 2021 bi ti bilo izdano samo do 2021

po temm datumu, ne bi bilo več veljavno. Ali je to zaradi očal ali zaradibolimekuracčesa, je vseeno....

Vsak cajt bo aktualna.... Oziroma je že....

 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

A me hočeš sprovocirat, da ti povem kar ti gre?

A TI LOČIŠ KAJ JE PRETEČENA VELJAVNOST DOKUMENTA OD TEGA, DA JE PRETEKLA VELJAVNOST VOZNIŠKEGA DOVOLJENJA?

Ti bom razložil lepo počasi.

Veljavnost tvojega dokumenta ki potrjuje, da imaš veljavno vozniško dovoljenje se izteče leta 2022...

Veljavnost tvojega Vozniškega dovoljenja se izteče leta 2048...

Zastopiš razliko?

 

Če bi tvoje vozniško dovoljenje veljalo do 2021 bi ti bilo izdano samo do 2021

po temm datumu, ne bi bilo več veljavno. Ali je to zaradi očal ali zaradibolimekuracčesa, je vseeno....

 

ne seri, veljavnost vozniške je do 2022, gostilničarju je pa očitno mal prej potekla, ker je plastiko naredil prej, veljavnost plastike je 10 let. Kategorije mu zihr niso potekle. Al pa mu je roza piltek potekel, al pa ni podaljšal zarad očal..(so mu vzeli vozniško in ni smel vozit dokler ni opravil pregleda)

 

ne jo podaljšat pa boš videl kazen

ps..tipu nikakor niso potekle kategorije,,nima ne 70 ne 80 let in če so moje do 2048 prepisano z roza piltkov, bo to isto ali podobno pri njemu, sicer pa poglej pri sebi al pa pokliči prjatla.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, MiNa pravi:

A je kdo pogledu, poročni list tud poteče???

tam si pa pečen..baje je nepreklicno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Funkcionalna pismenost ti dela probleme....

In to ni edini tvoj problem...

Jaz mam dovolj... 

Za drkanje ne rabim družbe...:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, C eagle pravi:

Funkcionalna pismenost ti dela probleme....

In to ni edini tvoj problem...

Jaz mam dovolj... 

Za drkanje ne rabim družbe...:ras:

k sreči ti problemov nimaš, niti z drkanjem kot izgleda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5.     vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.

Temu sledi odvzem vozila....

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi potečene plastike( administrativni potek) je samo kazen, 40 eur, kot je nekdo napisal.

Zaradi poteka kategorije, za kar je ponavadi razlog neopravljen zdravniški pregled (očala itd), pa je obvezen zaseg vozila in kazen 1000 eur (sodnik za prekrške).

Isto zaseg vozila  zaradi neveljavne vozniške(pike, alkohol, odklon preizkusa..) ali vožnja v času ukrepa prepovedi vožnje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!