Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Ob 28. 5. 2019 ob 19:34, raza pravi:

So certificirane za uporabo v EU, niso pa certificirane od zavoda za meroslovje za izvajanje meritev.  Samo moje razmišljanje.

bi se dalo umeriti /certificirati garmina na zavodu za meroslovje? bi se ga dalo potem homologirati na vozilo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, solorider pravi:

Kaj ni bilo enkrat, da so imeli radar nastavljen za 10-15km nižje in jih ulovili 3000 na goljufiv način. Kaj je to tudi toleranca -+15km :lol1:

Kateri radar in kdo? In, kako so radar nastavili? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Kateri radar in kdo? In, kako so radar nastavili? 

Že nekaj časa od tega, bilo na tv. Mislim, da so večini kazni stornirali, razen tistim, ki so še več peljali. Navadnega občana lahko nategneš, ker glavni je država. 

Policaji se največkrat zmotijo v metrih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, solorider pravi:

Že nekaj časa od tega, bilo na tv. Mislim, da so večini kazni stornirali, razen tistim, ki so še več peljali. Navadnega občana lahko nategneš, ker glavni je država. 

Policaji se največkrat zmotijo v metrih...

Ti si pa upaš. Zdajle jih boš dobil po piskru.

Res pa je, da meroslovje in policija/redarji, je tako tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

 

Saj ti ni treba vsakič dokazati, da obvladaš nabijanje in zavajanje. Da ne pozabim; tudi selektivno brisanje ti gre, ker argumenta tako ali tako nimaš. 

ubriš si souzo :P, lahko selektivno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

Že nekaj časa od tega, bilo na tv. Mislim, da so večini kazni stornirali, razen tistim, ki so še več peljali. Navadnega občana lahko nategneš, ker glavni je država. 

Policaji se največkrat zmotijo v metrih...

Če že omeniš, še pojasni. 

V kakšnih metrih? Tudi to pojasni. 

pred 2 urami, tomash pravi:

Ti si pa upaš. Zdajle jih boš dobil po piskru.

Res pa je, da meroslovje in policija/redarji, je tako tako.

Saj boš z lahkoto argumentiral, kajne. 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

ubriš si souzo :P, lahko selektivno

 

Čudno, da nisi še nič grozil s svojo virtualno močjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

 

Čudno, da nisi še nič grozil s svojo virtualno močjo. 

nimamo vsi strojčka za kasirat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Argumentiram:

To kar je na  https://www.tocnaura.si/, uporabljamo v normalnih pogojih

ko pa so na delu merilniki hitrosti uporabimo Pravilnik ki navaja da,

(3) Čas v merilniku hitrosti lahko odstopa za največ ± 5 minut od točnega časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

nimamo vsi strojčka za kasirat :P

 

Si kršitelj in pač poznaš strojček. 

pred eno uro, tomash pravi:

Argumentiram:

To kar je na  https://www.tocnaura.si/, uporabljamo v normalnih pogojih

ko pa so na delu merilniki hitrosti uporabimo Pravilnik ki navaja da,

(3) Čas v merilniku hitrosti lahko odstopa za največ ± 5 minut od točnega časa.

In kaj bi sedaj rad s tem povedal? Ali ti še ni jasno, da čas nastavijo strici z nalepkami? In to po Pravilniku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Si kršitelj in pač poznaš strojček. 

saj ti si tudi ker poznaš strojček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ti si ga omenil. 

ti tudi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče te kazni itak nimaš kaj dosti drugega kot pa da plačaš  @tomash, kljub temu da je odstopanje kar veliko, je pa še vseeno "po reglcih", četudi so le-ti čudni... Je pa zagotovo prav da si vprašal, vsaj kar se mene tiče, ker tudi jaz miličnikom in drugim organom ne zaupam najbolj, če niso fizično del mojega telesa ?   Sem izkusil na lastni koži njihovo nepoznavanje oz. dvoumnost naše zakonodaje... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo je lovska tale z merilnikom in časom. +/- 5 min. A to jih ročno navijajo vsakih par dni ko stare vekarce al kako?

Od take naprave bi pričakoval vsaj z GPS sinhroniziran čas in koordinate slikanja na sliki. Po možnosti še kak fallback, recimo radijska sinhronizacija če je GPS odsoten iz nekega razloga. Radijsko sinhronizacijo pozna vsaka vremenska postaja iz Hoferja za 20€. Tole je res krneki od pravilnika. Hitrost meri na ne vem kolko natačno, uro pa vseka malo na počez?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz zadevo razumem se čas na napravah nastavi enkrat, potem pa se ga več ne spreminja (zimski in poletni čas naprave menjavajo samodejno - vsaj to zmorejo)... Kako jim pa uspe toliko sfalit čas pa mi ni jasno... Mogoče en nastavlja, pa drugega sprašuje: "Ej Franc, daj mi povej kolk je ura da nastavim cajt na mašini?"

- "Pred parimi minutami sem gledal na telefon pa mi je kazalo 10 do 16"

-"Ok, bom nastavil na 16:00"

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

@Borutt ali kdo drug - je kje kaj definirano oziroma kje napisano kaj o tem, da sopotnik zadaj na motorju nebi smel fotografirat z telefonom/kamero med vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tex pravi:

@Borutt ali kdo drug - je kje kaj definirano oziroma kje napisano kaj o tem, da sopotnik zadaj na motorju nebi smel fotografirat z telefonom/kamero med vožnjo?

Ne.

 

 
95. člen
(pogoji za udeležbo motornih koles in mopedov v cestnem prometu)
(1) Motornemu kolesu sme biti priklopljen lahki priklopnik za prtljago na največ dveh kolesih, ki ga vleče za seboj. Ta priklopnik ne sme biti širši od enega metra in mora biti pripet tako, da se ne more sam odpeti in da je zagotovljena njegova stabilnost. 
(2) Voznik motornega kolesa sme prevažati potnika samo, če je na vozilu za potnika vgrajen poseben sedež in stopalke za noge ali če ima stranski priklopnik. Potnik na motornem kolesu mora imeti med vožnjo noge na stopalkah. 
(3) Potnik na motornem kolesu je lahko le oseba, starejša od 12 let. Enako velja za potnika na mopedu, trikolesu, lahkem štirikolesu in štirikolesu. 
(4) Voznik motornega kolesa ne sme voziti osebe, ki je očitno pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravili ali drugih psihoaktivnih snovi. 
(5) Voznik motornega kolesa se ne sme držati za drugo vozilo, prevažati, vleči ali potiskati predmetov, ki bi ga ovirali pri vožnji, ali potiskati oziroma vleči drugih udeležencev cestnega prometa. 
(6) Določbe tega člena, razen določba prejšnjega odstavka, se uporabljajo tudi za moped. 
(7) Voznik mopeda, mlajši od 16 let, ne sme prevažati potnika. 
(8) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega, tretjega ali sedmega odstavka tega člena. 
(9) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega ali petega odstavka tega člena.
Se pravi, če bo sopotnik imel noge na stopalkah, lahko med vožnjo tudi peče hamburgerje, vkolikor ima pri sebi primeren žar in dovolj mesa.
 
Lp,
Bg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

@Borutt ali kdo drug - je kje kaj definirano oziroma kje napisano kaj o tem, da sopotnik zadaj na motorju nebi smel fotografirat z telefonom/kamero med vožnjo?

Ti samo glej, da ima noge na stopalkah :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

Zmenjeno. Torej selfistik v roke, noge na stopalke in gremoooo .. :boobies: :D

Če bodo tudi hamburgerji napiši, pridem na furo  ?   :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Bg said:

Če bodo tudi hamburgerji napiši, pridem na furo  ?   :bike:

Hamburger bo brez kruha, ker smo na dieti. Na tešče do poletja .. :huh:

 

6 minutes ago, Xebec said:

pa joške vn al kva pomen ta smajli? :)

Valjda. Saj pa so po defaultu mišljene bit zunaj, drugače bi se že rodile skrite .. :yea2:;)

Dotični smajli jaz tolmačim kot "Paaaaartyyyy mooode" ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tex pravi:

Dotični smajli jaz tolmačim kot "Paaaaartyyyy mooode" ..

Perty za vse?

Popravljeno . Popravil schwantz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!