Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 4 minutami, ligenjček pravi:

Hvala :)

Se pravi če priložim potrdilo delodajalca, da sem bil takrat v službi, je stvar rešena? Ker sem nekje zasledil, da je nek nov zakon, da če se ne najde storilca gre kazen avtomatsko na lastnika vozila... moram pa biti 100% ker so mi te kazenske točke nevarne za izpit...

Nič bati. Kar priloži potrdilo delodajalca. 

Glede točk sem pa že slišal, kako so nekateri postali vzorni vozniki. 

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Kaj pa kazen za prekršek v tujini in kazenske točke...se tudi za kazen v tujini pri nas beležijo točke?

Beležijo se v tujini. In potem tam dobiš prepoved vožnje, kot to dobijo tujci pri nas. Je pa seveda odvisno od njihove zakonodaje, kaj in kako ukrepajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Kaj pa kazen za prekršek v tujini in kazenske točke...se tudi za kazen v tujini pri nas beležijo točke?

ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, ligenjček said:

Ali ima kdo izkušnje s stacionarnimi radarji? Oziroma kako lahko dokažeš, da nisi vozil ti, kakšne dokaze je treba predložit, ali je dovolj če navedeš podatke šoferja...

Ce si slikan od spredaj, raje placaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

sploh na motorju :) 

V mislih sem imel avto - slike so divje kvalitete, ceprav v prejetem "prifu" to ni razvidno. Na motorju to seveda ne velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zok pravi:

V mislih sem imel avto - slike so divje kvalitete, ceprav v prejetem "prifu" to ni razvidno. Na motorju to seveda ne velja.

hrvaško novi merilci baje vidijo mobi, pas vseh potnikov, faco... ja tako. kot praviš

lep družinski album lahko nastane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkat, gre v postojni pritozba skozi. Sprejeli so tud samoprijavo soferja, ki je vozil sposojen avto. So si pa tudi drznili na upravni enoti poizvedovat, kdo na naslovu se ima voznisko, in kazen kar avtomatsko pripisali drugi osebi iz hise. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zok pravi:

Ce si slikan od spredaj, raje placaj.

od zadaj, vidi se registrska, saj sem rekel da je vozil nekdo drug ;)

pred 21 minutami, Kugelschreiber pravi:

Zaenkat, gre v postojni pritozba skozi. Sprejeli so tud samoprijavo soferja, ki je vozil sposojen avto. So si pa tudi drznili na upravni enoti poizvedovat, kdo na naslovu se ima voznisko, in kazen kar avtomatsko pripisali drugi osebi iz hise. 

Na mojem naslovu nima nihče drug izpita za neomejeno, torej če pošljem potrdilo, da sem bil v službi, ne rabim razlagati kdo se je vozil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, ligenjček pravi:

torej če pošljem potrdilo, da sem bil v službi, ne rabim razlagati kdo se je vozil?

Logično je, da ne moreš vedet kdo je vozil, če si bil v službi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

Ce si slikan od spredaj, raje placaj.

To sploh ni res.

pred eno uro, ligenjček pravi:

, torej če pošljem potrdilo, da sem bil v službi, ne rabim razlagati kdo se je vozil?

Ne, nisi dolžan, v kolikor si v stanju z verodostojnimi in preverljivimi dokazi izkazati, da nisi storilec. Prav tako moraš na sodišču aktivno sodelovati pri pojasnjevanju. Tako sodna praksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kričač pravi:

Logično je, da ne moreš vedet kdo je vozil, če si bil v službi.

Pa tudi če bi vedel, nisi dolžan povedati, če razbremenjuješ sebe.

pred 16 minutami, Snečer pravi:

podobno kot ne veš kdo s tvojo pištolo poka.. :)

lastnik mora vedeti komu da volan v roke

ni se pa potrebno izreči glede družinskih članov.. 

Ni se potrebno izreči glede kogarkoli, če si v stanju dokazati svojo nedolžnost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

podobno kot ne veš kdo s tvojo pištolo poka.. :)

sj ne vem ... nism js :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Borutt pravi:

Zato pa sedaj nekatere rentakar firme plačujejo kazni. Ker ni točk. Seveda jim mora najemnik vozila poravnati kazen. 

se pravi, če dokažem da nisem vozil jaz, plačam kazen ker sem lastnik, ampak ne dobim pa kazenskih točk? če sem prav razumel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, ligenjček pravi:

se pravi, če dokažem da nisem vozil jaz, plačam kazen ker sem lastnik, ampak ne dobim pa kazenskih točk? če sem prav razumel..

če ni mogoče najti storilca, se pač kaznuje lastnik, imetnik vozila, v tem primeru ne sme dobiti pik, do sedaj so jih talali, kar je milo rečeno bolano

trenutna ureditev

Citiraj

8. člen

(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnjo vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.

Sedaj lastnik faše tudi pike. Če jih ima v zbirki preveč, se da doma zmenit, pa nekoga drugega iz familije obremenijo :) 

Po novem (končno) pa bo lastnik "samo" plačal in nič več pravljic. Na koncu bo vedno nekdo plačal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še kaj @Borutt pove, ki mu je to biblija.

https://www.gov.si/novice/2019-06-21-spremembe-zakona-o-pravilih-cestnega-prometa-v-medresorski-obravnavi/

Citiraj

a)    Predstavitev predlaganih rešitev:

ODGOVORNOST LASTNIKA VOZILA

S predlogom spremembe 8. člena ZPrCP, posredovanega s strani Javne agencije Republike Slovenije za varnost prometa,, se uzakonja domnevna odgovornost lastnika oziroma imetnika uporabe vozila za storjeni prekršek, in sicer na način, da v primerih ko ni mogoče ugotoviti kdo je storilec prekrška zoper varnost cestnega prometa, ki je storjen z vozilom, se domneva, da je storilec:

-          fizična oseba, ki je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, pri čemer se za imetnika pravice uporabe vozila šteje oseba, ki je imela ali ima, v času storitve prekrška, vozilo v posesti,

-          odgovorna oseba državnega organa ali samoupravne lokalne skupnosti, če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila državni organ ali samoupravna lokalna skupnost.

Predlog spremembe tudi določa, če se zoper fizično, odgovorno ali pravno osebo in samostojnega podjetnika posameznika uveljavi domnevna oziroma nadomestna odgovornost, se jim za prekršek izreče le predpisana globa, pri čemer se kazenske točke ne izrečejo.

Citiraj

8. člen se spremeni tako, da se glasi:

 

»8. člen

(odgovornost lastnika ali imetnika pravice uporabe vozila)

 

(1) Če ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec prekrška zoper varnost cestnega prometa, ki je storjen z vozilom, se domneva, da je storilec:

a)      fizična oseba, ki je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, pri čemer se za imetnika pravice uporabe vozila šteje oseba, ki je imela ali ima, v času storitve prekrška, vozilo v posesti,

b)      odgovorna oseba državnega organa ali samoupravne lokalne skupnosti, če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila državni organ ali samoupravna lokalna skupnost.

 

(2) Fizična oziroma odgovorna oseba iz prejšnjega odstavka se ne kaznuje, če dokaže, da prekrška  ni storila.

 

(3) Če ob zaznavi prekrška ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec prekrška zoper varnost cestnega prometa, ki je storjen z vozilom, katerega lastnik ali imetnik pravice uporabe je pravna oseba, se domneva, da je njen vodstveni organ ali njena odgovorna oseba opustila dolžno nadzorstvo, s katerim bi se prekršek lahko preprečil, in se za prekršek kaznuje pravna oseba.

 

(4) Če ob zaznavi prekrška ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec prekrška zoper varnost cestnega prometa, ki je storjen z vozilom, katerega lastnik ali imetnik pravice uporabe je samostojni podjetnik posameznik, se domneva, da je samostojni podjetnik opustil dolžno nadzorstvo, s katerim bi se prekršek lahko preprečil, in se za prekršek kaznuje samostojni podjetnik.

 

(5) Če pravna oseba izpodbija domnevo opustitve dolžnega nadzorstva iz tretjega odstavka tega člena, mora navesti ime, priimek, naslov bivališča in rojstne podatke oziroma EMŠO (če s podatkom razpolaga) osebe, ki je v času storitve prekrška upravljala vozilo, s katerim je bil storjen prekršek, in izkazati, da je v razmerju do te osebe izpolnila dolžno nadzorstvo.

 

(6) Če samostojni podjetnik posameznik izpodbija domnevo opustitve dolžnega nadzorstva iz četrtega odstavka tega člena, mora navesti ime, priimek, naslov bivališča in rojstne podatke oziroma EMŠO (če s podatkom razpolaga) osebe, ki je v času storitve prekrška upravljala vozilo, s katerim je bil storjen prekršek, in izkazati, da je v razmerju do te osebe izpolnil dolžno nadzorstvo. Če se samostojni podjetnik posameznik sklicuje na privilegij zoper samoobtožbo, mora dokazati, da prekrška ni storil sam niti ga ni storila nobena od njegovih odgovornih oseb iz prvega odstavka 15. člena zakona o prekrških, ki niso zajete s privilegijem zoper samoobtožbo. 

 

 (7) Če v primerih iz tretjega in četrtega odstavka tega člena teče hitri postopek o prekršku, pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik dejstva iz petega in šestega odstavka tega člena dokazujeta v zahtevi za sodno varstvo.

 

(8) Če v primerih iz tretjega in četrtega odstavka tega člena teče redni sodni postopek, pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik dejstva iz petega in šestega odstavka tega člena dokazujeta v postopku dokazovanja pred izdajo sodbe o prekršku.

 

(9) Kadar se zoper fizično, odgovorno ali pravno osebo in samostojnega podjetnika posameznika uveljavi domnevna oziroma nadomestna odgovornost po tem členu, se jim za prekršek izreče globa, predpisana za voznika. Kazenske točke se ne izrečejo.

 

(10) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, ki mu je vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnje vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja, ali osebi, ki ne sme voziti takega vozila

No, po novem se (bo) še vedno lahko dokazuje, da prekršek ni bil storjen in tako ni ne pik, ne globe.

V glavnem dolgo so rabili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, ligenjček pravi:

se pravi, če dokažem da nisem vozil jaz, plačam kazen ker sem lastnik, ampak ne dobim pa kazenskih točk? če sem prav razumel..

Nje. Ti dokaži, da nisi vozil in se postopek ustavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, smasher pravi:

Torej nisi dolžan javit kdo je vozilo vozil?

saj maš gori zakon citiran

ne, ni treba

a dokazuješ potem kje si bil itd. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se rahlo preveč simpl sliši .. kako dokazuješ, da si bil recimo na šihtu? potrdilo delodajalca je dovolj? kakšni posnetki nadzornih kamer al kaj?

ma ne vem, simpl preveč se mi zdi .. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, Snečer said:

Mogoče še kaj @Borutt pove, ki mu je to biblija.

No, po novem se (bo) še vedno lahko dokazuje, da prekršek ni bil storjen in tako ni ne pik, ne globe.

V glavnem dolgo so rabili.

Bol koran. Biblijo so tko gorece zagovarjali 500-1000let nazaj. 

 

Tega drugega pa ne stekam. Kako bos dokazoval, de prekrsek ni bil storjen, ce je prehiter avto na sliki? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

netočno sem napisal, na prejšnji strani imaš točno iz zakona

je pa seveda možno dokszovat tudi to, o črmer modruješ

drug avto, napaka naprave itd... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kugelschreiber pravi:

Bol koran. Biblijo so tko gorece zagovarjali 500-1000let nazaj. 

 

Tega drugega pa ne stekam. Kako bos dokazoval, de prekrsek ni bil storjen, ce je prehiter avto na sliki? 

To zagovarjanje je spet neka tvoja izmišljotina. 

pred 24 minutami, Tex pravi:

to se rahlo preveč simpl sliši .. kako dokazuješ, da si bil recimo na šihtu? potrdilo delodajalca je dovolj? kakšni posnetki nadzornih kamer al kaj?

ma ne vem, simpl preveč se mi zdi .. :hmm:

Simpl je nrtbulš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!