Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 23 minutami, Snečer pravi:

ne, nateg je tam po novem, vidim, in fajn je pri tabli stat....

To je novejša slika...od kje jih pa ti potegneš? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Ni problem v Pravilniku, kot sedaj vidim, je problem v odločbi.

Saj bi tako moralo biti zapisano, da je prekršek storil v času od 17:28 - 17:38

Sedaj pa ima napisano 17:33 in to ni v redu.

Noben Pravilnika ne more določati prekrška, kaj šele da bi posegal v določbe o času storitve prekrška, za kar se uporabljajo določbe KZ-1.

Skratka, prekrškovni organ bi mu moral na podlagi meritev, upoštevaje napake merjenja (tudi časa), opredeliti čas storitve prekrška kot sem napisal.

Tako kot je sedaj napisano ni v redu, lahko se mu očita prekršek storjen v času od 17:28 do 17:38, nikakor pa ne ob 17:33.

Plačilni nalog je zato nezakonit.

Upoštevali so toleranco, tako da je namesto 69 znižano na 64, ne pa tudi časovne napake.

 

Ne zavajaj s takšnimi idejami. Ker ti bo še kdo verjel. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razbijate si preveč glave z omejitvijo, ker je pred tem postavljen znak za naselje in ničesar drugega v obliki okroglega s številko. Torej je omejitev ... In za redarje menda že veste, kje lahko merijo hitrost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

inkasanti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj in samo en namen je. Kasirati tam kjer se največ dobi. Če bi bili v naselju bi kasirali nič. Borut daj se kdaj vzdrži žalitev. Bodimo realni in si priznajmo. Policaji in redarji so sami sebi namen, so oprode vladarjem, ki pa na žalost vladajo kr neki. Sem pa v začetku te debate postavil vprašanje, ki se je izgubilo nekje. Sem mislil, da policija tukaj svetuje. Pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, tomash pravi:

Zgolj in samo en namen je. Kasirati tam kjer se največ dobi. Če bi bili v naselju bi kasirali nič. Borut daj se kdaj vzdrži žalitev. Bodimo realni in si priznajmo. Policaji in redarji so sami sebi namen, so oprode vladarjem, ki pa na žalost vladajo kr neki. Sem pa v začetku te debate postavil vprašanje, ki se je izgubilo nekje. Sem mislil, da policija tukaj svetuje. Pač.

Merijo v naselju in nikjer drugje. Kasirajo od neprilagojenih. 

Kje sem te žalil? 

Če ne bi kršil, ne bi sedaj pljuval po nekomu. Ker pa ti gredo preko tipkovnice samo žaljivke, boš s tem, iz neopravičljive nevednosti, seveda nadaljeval. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj želijo nekateri tu dosežt s tem, ko iščejo neke napake v času ipd? Je op vozil prehitro? Je. So ga dobili na sliko? So. Plačaj pa gremo dalje. Ne rečem, če ne bi bil on, ampak jebiga, na sliki je njegovo vozilo z njegovo registracijo, ne pa baba vanga na versačeju. 

 

@Borutt daj raje povej, če je slika merodajna, saj vidiš za katero vrsto radarja gre in če se z njim lahko meri več vozil hkrati. Ostalo je brezpredmetno.

Popravljeno . Popravil Arzen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Arzen pravi:

In kaj želi op dosežt s tem, ko je dal sliko gor? Si vozil prehitro? Si. So te dobili na sliko? So. Plačaj pa gremo dalje. Ne rečem, da ne bi bil ti, ampak jebiga, na sliki je tvoje vozilo s tvojo registracijo, ne pa baba vanga na versačeju. 

 

@Borutt daj raje povej, če je slika merodajna, saj vidiš za katero vrsto radarja gre in če se z njim lahko meri več vozil hkrati. Ostalo je brezpredmetno.

če bi prebral, se gre za odstopanje hitrosti na radarju in garminu ( je dal log hitrosti in čas) ter hitrosti v določenoem časovnem obdobju, ko naj bi bila hitrost izmerjena.

Veš, če se dobro spomnim, je nek direktor agencije za varnost v prometu bil obdelan samo kot dogodek s strani "inkasantov" , pa je mož večkrat poskušal zadeti parkirišče :P

Vsaka podobnost z alkoholiziranimi osebami in korupcijo v našem sistemu je zgolj slučaj :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

če bi prebral, se gre za odstopanje hitrosti na radarju in garminu ( je dal log hitrosti in čas) ter hitrosti v določenoem časovnem obdobju, ko naj bi bila hitrost izmerjena.

Veš, če se dobro spomnim, je nek direktor agencije za varnost v prometu bil obdelan samo kot dogodek s strani "inkasantov" , pa je mož večkrat poskušal zadeti parkirišče :P

Vsaka podobnost z alkoholiziranimi osebami in korupcijo v našem sistemu je zgolj slučaj :(

 

Sem videl, ampak saj veš, da naših inkasantov to ne zanima. Zato bi bil podatek o radarju toliko bolj pomemben za op.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Arzen pravi:

Sem videl, ampak saj veš, da naših inkasantov to ne zanima. Zato bi bil podatek o radarju toliko bolj pomemben za op.

fak off radarji...bo šlo? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

fak off radarji...bo šlo? :P

 

hehe ko bi bilo tak enostavno, še najboljše so naredili štajerci :)   kolikor sem prebral multiradar naj ne bi imel te možnosti merjenja več vozil hkrati, ampak kot rečeno, @Borutt naj to potrdi in se lahko op pritoži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ne zavajaj s takšnimi idejami. Ker ti bo še kdo verjel. 

 

to pa je vrhunska pravna argumentacija

tako je, kot sem napisal

čas storitve prekrška je v plačilnem nalogu napačen in pika

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

hehe ko bi bilo tak enostavno, še najboljše so naredili štajerci :)   kolikor sem prebral multiradar naj ne bi imel te možnosti merjenja več vozil hkrati, ampak kot rečeno, @Borutt naj to potrdi in se lahko op pritoži.

veš kaka je razlika med navadnim lopovom in inkasantom?

Inkasant ima določeno tarifo :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Arzen pravi:

In kaj želijo nekateri tu dosežt s tem, ko iščejo neke napake v času ipd? Je op vozil prehitro? Je. So ga dobili na sliko? So. Plačaj pa gremo dalje. Ne rečem, če ne bi bil on, ampak jebiga, na sliki je njegovo vozilo z njegovo registracijo, ne pa baba vanga na versačeju. 

 

@Borutt daj raje povej, če je slika merodajna, saj vidiš za katero vrsto radarja gre in če se z njim lahko meri več vozil hkrati. Ostalo je brezpredmetno.

Sem že odgovoril. Tudi napisal, kje najdejo dokaz za vozilo. 

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

če bi prebral, se gre za odstopanje hitrosti na radarju in garminu ( je dal log hitrosti in čas) ter hitrosti v določenoem časovnem obdobju, ko naj bi bila hitrost izmerjena.

Veš, če se dobro spomnim, je nek direktor agencije za varnost v prometu bil obdelan samo kot dogodek s strani "inkasantov" , pa je mož večkrat poskušal zadeti parkirišče :P

Vsaka podobnost z alkoholiziranimi osebami in korupcijo v našem sistemu je zgolj slučaj :(

 

Za nobeno odstopanje ne gre. Raje preberi, kaj sem napisal in boš razumel. 

Pa nehaj pisati gluposti o Velovu. Če bi tudi tisto moje pisanje prebral in razumel, ne bi tega sedaj pisal. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Snečer pravi:

to pa je vrhunska pravna argumentacija

tako je, kot sem napisal

čas storitve prekrška je v plačilnem nalogu napačen in pika

Res se ti ne da dopovedati, kajne. Pa še nekaj prilepljenega si videl. Torej, nabijaj in zavajaj dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi tisti, ki je dobil vročeno, se je čudil, da je v plačilnem nalogu napačen čas

podobno kot če bi bila napaka v kraju, imenu itd. 

preprosto

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da vidimo kaj bo tole prineslo:

1.Dejstvo je, da sem ob uri, ki jo je navedel uradni organ bil drugje.

2.Zdajle gledam na uro od Garmina in sem tukaj in ne tam kjer sem bil pred dvema minutama. To pa ja ni težko razumet.

3.Če smo dosledni, potem bodimo dosleni. Al kaj?

4.Izrazi kot je ne nabijaj, pljuvaš .... so za moje pojme žaljenje. Drži?

5.Ali je forum zato, da se o čem razpravlja, ali zato, da se ne piše o ničemer?

in na koncu se vrnimo k začetku.

6. Ali je slika merodajna, če sta na sliki dve vozili in kako veš katero je izmerjeno?

7.Ali certificiran-kalibriran merilec hitrosti lahko odstopa od realnega časa?

Tistih 125€ bom pa dal občini Postojna, da bo lahko njihov redar med delom v gostilni pil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Snečer pravi:

tudi tisti, ki je dobil vročeno, se je čudil, da je v plačilnem nalogu napačen čas

podobno kot če bi bila napaka v kraju, imenu itd. 

preprosto

Se ti res ne da dopovedati, da je čas lahko +-5 minut? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Se ti res ne da dopovedati, da je čas lahko +-5 minut? 

potem tako napišeš, se ti ne da dopovedat? 

če ne veš napišeš ob "neugitovljeni" uri, znano? 

če pa greš v takšne detajle na minuto, pa mora biti točno

to je vsebinska napaka... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Se ti res ne da dopovedati, da je čas lahko +-5 minut? 

To lahko piše v pravilniku, vprašanje pa je ali kalibrirani inštrumenti dovoljujejo te tolerance. Kajti, če je vprašljiv čas, je lahko tudi smer, datum, hitrost, operater, dan, noč.....

Vsakomur, ki se vsaj malo ukvarja z merilno tehniko je znano, da so danes tolerance na inštrumentih minimalne. Obstaja mogoče podatek o tem kako je s kalibracijo merilnikov hitrosti.

Borut saj bom plačal ne se bat, pač debatiramo kje vse ga serjete.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, tomash pravi:

Pa da vidimo kaj bo tole prineslo:

1.Dejstvo je, da sem ob uri, ki jo je navedel uradni organ bil drugje.

2.Zdajle gledam na uro od Garmina in sem tukaj in ne tam kjer sem bil pred dvema minutama. To pa ja ni težko razumet.

3.Če smo dosledni, potem bodimo dosleni. Al kaj?

4.Izrazi kot je ne nabijaj, pljuvaš .... so za moje pojme žaljenje. Drži?

5.Ali je forum zato, da se o čem razpravlja, ali zato, da se ne piše o ničemer?

in na koncu se vrnimo k začetku.

6. Ali je slika merodajna, če sta na sliki dve vozili in kako veš katero je izmerjeno?

7.Ali certificiran-kalibriran merilec hitrosti lahko odstopa od realnega časa?

Tistih 125€ bom pa dal občini Postojna, da bo lahko njihov redar med delom v gostilni pil.

Ura na sliki je ura radarja. Je to tako težko razumeti? 

Beri prejšnji stavek. 

Točno tako. In to velja tudi zate. Od table naprej. Razen, če dokažeš, da je vozila baba Vanga. Se mi pa zdi, da si že večkrat napisal, da si ti vozil. 

Žalil si ti. Lahko si prebereš v svojem zapisu. 

Tipkava. Torej? 

Zgoraj levo piše Smer. Verjamem, da ti bo pošiljatelj rade volje obrazložil pomen tiste puščice. Telefonska številka je objavljena, če že ni na papirju. 

Na to sem že odgovoril. In prilepil celoten stavek. Na kratko; da. 

Če boš vse prebral, boš ugotovil, da si tistih 125€ sam zapravil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

potem tako napišeš, se ti ne da dopovedat? 

če ne veš napišeš ob "neugitovljeni" uri, znano? 

če pa greš v takšne detajle na minuto, pa mora biti točno

to je vsebinska napaka... 

Ti moram napisati, da mora imeti dokumentirana meritev tudi čas? In, da je ta čas lahko +-5 minut. 

Napaka bi bila, če ne bi bilo časa. To bi pa ti ja moral vedeti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ti moram napisati, da mora imeti dokumentirana meritev tudi čas? In, da je ta čas lahko +-5 minut. 

Napaka bi bila, če ne bi bilo časa. To bi pa ti ja moral vedeti. 

Napačno so povzeli fotografijo. Če so upoštevali toleranco pri brzini, bi jo morali tudi pri času.

Napaka je tudi napačen čas, zato ker se nekomu očita, da je bil ob določenem času tam, čeprav ni bil.

Zelo preprosto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!