Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 5 minutami, tomash pravi:

To lahko piše v pravilniku, vprašanje pa je ali kalibrirani inštrumenti dovoljujejo te tolerance. Kajti, če je vprašljiv čas, je lahko tudi smer, datum, hitrost, operater, dan, noč.....

Vsakomur, ki se vsaj malo ukvarja z merilno tehniko je znano, da so danes tolerance na inštrumentih minimalne. Obstaja mogoče podatek o tem kako je s kalibracijo merilnikov hitrosti.

Borut saj bom plačal ne se bat, pač debatiramo kje vse ga serjete.

Čas na radarju je lahko +-5 minut. Je slika ponarejena ali samo nabijaš v tri krasne? 

Čas je ..., beri prvi stavek. In raje preberi Pravilnik, da boš zvedel o tolerancah in varnostnih razlikah. 

Serješ ti, ker te je nekdo nakuril. Vprašaj redarje, če so se zmotili v smeri vožnje. Bo boljše, kot poslušati kurjače. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prav.

Na sliki sem jaz. Na sliki ni vidne nobene omejitve. Na sliki stojim na mestu. Na sliki je še en avto, ki tudi stoji na mestu. (op. Na fotografiji gibanja ni mogoče videti).

Na zgornjem delu fotografije v vrsticah je napisano vse mogoče. Čas, datum, puščica, piše tudi CAR. ....

Pojavil se je dvom in sicer, ker je kot že kar naprej pišemo, zaradi časovnega zamika. Torej obstaja dvom tudi o ostalih podatkih....

In zakaj se je pojavil dvom. Ker sem slučajno imel vklopjeno tudi navigacijo in mi je točno ob tem času kazalo hitrost cca 50 km/h. 

A zdaj razumeš srž problema.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

pa kaka je to naprava v 2019,ki ima uro 3 minute naprej :)

Zgoraj desno piše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si povedal, je na sliki netočen čas.

In ta netočen čas so uporabili v plačilnem nalogu. Povedal sem ti, kako bi bilo pravilno pa ne razumeš. Torej 17:28-17:38

 

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zgoraj desno piše. 

seveda piše, bolj se je za vprašat, če mojstri ne znajo nastavit časa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Napačno so povzeli fotografijo. Če so upoštevali toleranco pri brzini, bi jo morali tudi pri času.

Napaka je tudi napačen čas, zato ker se nekomu očita, da je bil ob določenem času tam, čeprav ni bil.

Zelo preprosto.

Verjetno si mislil varnostno razliko. Poglej v Pravilnik, če je napisano tudi za čas. 

Čas je lahko +-. Simpl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čas storitve prekrška pride v poštev le ZP-1, ki glede tega napotuje na uporabo KZ-1. 

Zato mora biti v odločbi čas storitve pravilno definiran. Pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, tomash pravi:

No prav.

Na sliki sem jaz. Na sliki ni vidne nobene omejitve. Na sliki stojim na mestu. Na sliki je še en avto, ki tudi stoji na mestu. (op. Na fotografiji gibanja ni mogoče videti).

Na zgornjem delu fotografije v vrsticah je napisano vse mogoče. Čas, datum, puščica, piše tudi CAR. ....

Pojavil se je dvom in sicer, ker je kot že kar naprej pišemo, zaradi časovnega zamika. Torej obstaja dvom tudi o ostalih podatkih....

In zakaj se je pojavil dvom. Ker sem slučajno imel vklopjeno tudi navigacijo in mi je točno ob tem času kazalo hitrost cca 50 km/h. 

A zdaj razumeš srž problema.

Kako si se prepoznal? In, kako ti uspe ohranjati ravnotežje z nogami na tačkah? In to celo enoročno. 

Car je naziv. Slava mu. V resnici pa to pomeni, da ni kamion oziroma daljše vozilo. Ker tudi to prepozna. 

Časa nista usklajena. Ker je na radarju lahko odstopanje v času. 

Zdaj pa izziv zate; pridi v Postojno, pa si bova šla ogledati ta radar. Boš lahko vprašal vse in še več. Lahko ti Kmet potrdi, da ne nabijam, ampak naredim. 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, mene resno zanima, če lahko radar hkrati pomeri vozilo, ki se oddaljuje ter vozilo, ki se približuje? 

Odgovor v smislu DA-NE bi bil dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

Kot si povedal, je na sliki netočen čas.

In ta netočen čas so uporabili v plačilnem nalogu. Povedal sem ti, kako bi bilo pravilno pa ne razumeš. Torej 17:28-17:38

 

seveda piše, bolj se je za vprašat, če mojstri ne znajo nastavit časa

Čas se na sliki sam izpiše. 

Napiše se čas z radarja. 

Nastavljajo ga strici z nalepkami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Borut, mene resno zanima, če lahko radar hkrati pomeri vozilo, ki se oddaljuje ter vozilo, ki se približuje? 

Odgovor v smislu DA-NE bi bil dovolj.

super radar to zna, oba pasova, do 6 vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Borut, mene resno zanima, če lahko radar hkrati pomeri vozilo, ki se oddaljuje ter vozilo, ki se približuje? 

Odgovor v smislu DA-NE bi bil dovolj.

V tem primeru bi bile na sliki dve puščici. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://simicon.com/products/speed-and-traffic-enforcement/cordon-m4/

na Hrvaškem, tile novi

Citiraj
  • On-board GPS/GLONASS navigation unit provides the geographical coordinates and precision timing for the violation record.

ne moreš verjet...

Citiraj
  • The system can measure speeds, positions and record images for all vehicles on up to four lanes of two-way traffic.

gotof si pri takem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Kako si se prepoznal? In, kako ti uspe ohranjati ravnotežje z nogami na tačkah? In to celo enoročno. 

Car je naziv. Slava mu. V resnici pa to pomeni, da mi kamion oziroma daljše vozilo. Ker tudi to prepozna. 

Časa nista usklajena. Ker je na radarju lahko odstopanje v času. 

Zdaj pa izziv zate; pridi v Postojno, pa si bova šla ogledati ta radar. Boš lahko vprašal vse in še več. Lahko ti Kmet potrdi, da ne nabijam, ampak naredim. 

Si se ujel?

Poglej, gre samo za preprosto vprašanje in ja prepoznal je avto in ne motor in čas je napačen in jaz vam ne verjamem nič več kot prej.

In plačal BOM. In nisem zapravil, dal sem Občini Postojna za boh ve kaj. 

Pa vedel sem, da ta debata ne bo produktivna. Nič več ne vemo in upam, da se ta dež preneha.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

super radar to zna, oba pasova, do 6 vozil

Dobr so tole sproducirali. Me pa zanima, kdaj bodo kej nardili za varnost v prometu. Aja, sam potem bodo taki radarji odveč. Pa spet bodo mogli občinski redarji it delat nazaj na komunalo.

Sicer me pa ne skrbi. 25k km nardim na leto z različnimi vozili, pa že 12 let nisem plačal kazni v RS. Niti nimam nobene pike. 

Bom zdele kar sam sebe po rami potrepljal...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Sem že odgovoril. Tudi napisal, kje najdejo dokaz za vozilo. 

Za nobeno odstopanje ne gre. Raje preberi, kaj sem napisal in boš razumel. 

Pa nehaj pisati gluposti o Velovu. Če bi tudi tisto moje pisanje prebral in razumel, ne bi tega sedaj pisal. 

karkol lahko pišem, tut o Francki in kaj je najlepše: ti mi nič ne moreš :P

Drugače pa ne rabim tebe brat, da bi vedel, da inkasanti vedno zmagajo, seveda če se ne gre slučajno za "dogodek" :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, tomash pravi:

Si se ujel?

Poglej, gre samo za preprosto vprašanje in ja prepoznal je avto in ne motor in čas je napačen in jaz vam ne verjamem nič več kot prej.

In plačal BOM. In nisem zapravil, dal sem Občini Postojna za boh ve kaj. 

Pa vedel sem, da ta debata ne bo produktivna. Nič več ne vemo in upam, da se ta dež preneha.

 

Komu nam? Niti tega ne veš, kdo ti je poslal kazen? 

Misliš, da se sekiram, ker se ti ne da dopovedati nekaj enostavnega? Vidiš, v tej tvoji ogradi nevednosti  je vsa tvoja produktivnost izpuhtela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

karkol lahko pišem, tut o Francki in kaj je najlepše: ti mi nič ne moreš :P

Drugače pa ne ravim tebe brat, da bi vedel, da inkasanti vedno zmagajo, seveda če se ne gre slučajno za "dogodek" :D

 

Saj ti ni treba vsakič dokazati, da obvladaš nabijanje in zavajanje. Da ne pozabim; tudi selektivno brisanje ti gre, ker argumenta tako ali tako nimaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toeranca +/- 5 min je za današnjo tehnologijo nedopustna....meni bi se plus/minus 5 sek še zdelo logično? Kakšne predpotopne ure se uporabljajo :hmm:

V 10 minutah gotovo nekje voziš z zabeleženo hitrostjo in je skorajda nemogoče dokazat napako meritve?

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, vandrovec pravi:

Toeranca +/- 5 min je za današnjo tehnologijo nedopustna....meni bi se plus/minus 5 sek še zdelo logično? Kakšne predpotopne ure se uporabljajo :hmm:

V 10 minutah gotovo nekje voziš z zabeleženo hitrostjo in je skorajda nemogoče dokazat napako meritve?

Ne gre za nobeno toleranco, ampak je lahko +-5 minut. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Snečer pravi:

tega v zakonu ni, ne zavajat

Kje sem pa napisal, da je v zakonu? Ali mogoče ti zavajaš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Snečer pravi:

Kje sem napisal, da si napisal, da je to v zakonu? 

ne zavajat

Malo višje poglej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Borutt pravi:

Malo višje poglej. 

Kaj ni bilo enkrat, da so imeli radar nastavljen za 10-15km nižje in jih ulovili 3000 na goljufiv način. Kaj je to tudi toleranca -+15km :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!