Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750 vs. Honda CB 600 F Hornet


smolnikar007

Priporočene objave

Pozdrav !

Sezona se počasi začenja in s tem se bliža čas za nakup novega bicikla :P

V ožjem izboru sta ostala samo še 2 motocikla :

Prvi je Honda Hornet ( 2007 ) z ABSom

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2908

Drugi pa je Kawasaki z 750 ( 2007 ), enako z ABSom

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2937

Bolj se nagibam zaenkrat k Hondi. Res je tudi da sem v živo videl do sedal le Hondo, ker Z-ja še dejansko ni v prodaji.

Prosil bi vas za vaše mnenje in čim več argumentov ZA oz. PROTI za vsak motor posebej.

Cenovno sta praktično enaka, oblikovno se mogoče malce bolj nagibam k Hondi ( po slikah sodeč )

Upam da mi boste v pomoč v moji dilemi :?

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z750 zaradi več navora, da ni treba skoz žagat po menjalniku.

Pa uporabi iskalnik, o teh dveh motorjih je bilo že veliko napisanega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z750 zaradi več navora, da ni treba skoz žagat po menjalniku.

Pa uporabi iskalnik, o teh dveh motorjih je bilo že veliko napisanega.

Se strinjam s Simonsi-jom. ZZZZZZZZZZZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kupuješ prvi motor potem ni tolko važno, če pa si že mel motor pol pa z750, zaradi navora! sem mel prej 600 pa se kar pozna, še posebej v nižjih in srednjih obratih!

malo preberi temo o z750! hornetka pa je tudi lepa, čeprav imam na prvi pogled občutek, da je mala-kratka!

če si velik se probaj usest na vsakega pa boš vido! za kateregakoli se boš odločo bo OK!

ajd

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo

Imam hornetko 600, predzadnji model pa moram priznat da to z navorom ni tako hudo kot govorijo.

Kolega, izkusenj voznik hornetke 900, testiral mojo hornetko cca. 170km, bil nad navorom navdusen, saj stegne v 6 kot kaka poskocna kobilica in se ne vlece kot krava. Poizkusil tudi z obtezitvijo do 130kg, vlece kot za stavo brez saltanja.

Na zacetku me je skrbelo ravno to, da ne bom saltal kot na kroski, ampak kot kaze so to z letniki nad 2005 solidno porihtali.

Jest bi vzel hondo, tazadnji letnik zal preplacas pri registraciji in zavarovanju, ampak ne bos naredil napake s Hornetko 900.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v TC-Motoshop videl novga Zja in Hornetko. Pojdi tam in primerjaj malo, ker ti bolje sede.

Svetovat, ti ne morem, ker nisem vozil niti enega niti drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se boš bolj sam vozil kupi Z-ja

v dvoje pa mislim, da je hornetka bolj primerna.

mislim zaradi pozicije sovoznikovih tačk in oblazinjenja sedeža.

je pa res, da ima Z več navora, kar spet prav pride pri polno naloženem motorju. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba motorja sta super! oba imata zadostno količino moči, ki jo le redki izkoristijo.

Če znaš vozit boš verjetno na Grobniku dosegal boljše rezultate z Zjem. Za krajše enodenvne izlete brez sopotnika 1A motorček. Tudi bolj agresivni položaj pripomore k bolj dinamični vožnji skozi ovinke.

V primeru želje po daljših vožnjah in s sopotnikom zadaj bo pa tvoja hrbtenica, in seveda tvoje noge hvaležne za izbiro Hornetke. Tvoj sopotnik pa tudi!

Jaz bi imel kar oba!

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Pozdrav !

Sezona se počasi začenja in s tem se bliža čas za nakup novega bicikla :P

V ožjem izboru sta ostala samo še 2 motocikla :

Prvi je Honda Hornet ( 2007 ) z ABSom

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2908

Drugi pa je Kawasaki z 750 ( 2007 ), enako z ABSom

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2937

Bolj se nagibam zaenkrat k Hondi. Res je tudi da sem v živo videl do sedal le Hondo, ker Z-ja še dejansko ni v prodaji.

Prosil bi vas za vaše mnenje in čim več argumentov ZA oz. PROTI za vsak motor posebej.

Cenovno sta praktično enaka, oblikovno se mogoče malce bolj nagibam k Hondi ( po slikah sodeč )

Upam da mi boste v pomoč v moji dilemi :?

Hvala

LP

Hej! Imam novo Hornetko, in bi ti ziher njo tudi priporocal! Ce ne verjames, lahko preberes primerjalni test na spodnjem linku, kjer je gladko zmagala! Sicer vem da sem pozen, in si verjetno ze kupil, pa me zanima kaj si kupil!!

Lp

http://www.motorradonline.de/test/vergleic...-fz6.261014.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Mene zanima, če je kdo vozil Kawasakija Z750 in Hondo CB600F Hornet in mi lahko poda neposredno primerjavo glede same vožnje z obema motorjema. Namreč nameravam kupiti nov motor, sem začetnik (izpit mam že 12 let pa nikol potem vozil) in bi rad pošteno mnenje od nekoga, ki je že oba vozil. Ne bi si rad kupil "prezahteven" motor oz. motor, ki ima neke svojo "hibe". Trgovc mi je rekel, da zaradi tega, ker ma Z750 večjo kubaturo, lepše laufa in vleče pri nižjih obratih. Moj slog vožnje ni oz. ne bo dirkaški, ampak bolj "penzionerski" od Goričkoga do Pirana :rolleyes: V izboru sem imel tudi Yamaho FZ6 Fazer, pa mi je prodajalec tega malo odsvetoval, ker naj bi potrebovala več obratov in bi me prej zavedla v dirkaške vode.

Res bi rad eno realno in pošteno oceno ter kakršenkoli pameten komentar, ker trgovcem je težko zaupati zaradi svojih interesov.

Vsem se v naprej najlepše zahvaljujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če je kdo vozil Kawasakija Z750 in Hondo CB600F Hornet in mi lahko poda neposredno primerjavo glede same vožnje z obema motorjema. Namreč nameravam kupiti nov motor, sem začetnik (izpit mam že 12 let pa nikol potem vozil) in bi rad pošteno mnenje od nekoga, ki je že oba vozil. Ne bi si rad kupil "prezahteven" motor oz. motor, ki ima neke svojo "hibe". Trgovc mi je rekel, da zaradi tega, ker ma Z750 večjo kubaturo, lepše laufa in vleče pri nižjih obratih. Moj slog vožnje ni oz. ne bo dirkaški, ampak bolj "penzionerski" od Goričkoga do Pirana :rolleyes: V izboru sem imel tudi Yamaho FZ6 Fazer, pa mi je prodajalec tega malo odsvetoval, ker naj bi potrebovala več obratov in bi me prej zavedla v dirkaške vode.

Res bi rad eno realno in pošteno oceno ter kakršenkoli pameten komentar, ker trgovcem je težko zaupati zaradi svojih interesov.

Vsem se v naprej najlepše zahvaljujem!

Glede fejze je tko, v dirkaške vode te zapelje samo tvoje zapestje in nihče drug, je pomojem čist kul ženski motor, še barbiko dobiš zraven za darilo.

Če se misliš normalno vozit kupi tistega ki ti je lepši, oba motorja ki ju gledaš sta ok za "penzioniste" no pa še za koga drugega tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z je močnejši, lepši, ma bolš premze, je pa kr dost težji

hornet je lažja, okretnejša, bolj udobna, moči čist zadost za 600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vozu oba. Hornetko, prejšnjo (ne ta novi model, katere agregat ni bistveno drugačen) celo 4 sezone. Z750 bolj potegne, čepraw ni neke drastične razlike. Hornetka je precej lena na nizkih obratih, kot vsak 600-tak pač, 'konkretno' deluje šele tam nekje nad 6000obrati. Menjalnik je bolj natančen pri hondi...kar koli vzameš ne moreš zgrešit...oba sta primerna za začetnika...če nisi nagnjen k ekstremni, adrenalinski vožnji, bi jaz že u štartu vzel tisočaka, da ne boš že sredi sezone razmišjal o prehodu na močnejšega...

Vsekakor pa pred nakupom probaj OBVEZNO oba..in še kakeka močnejšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jakabmwdrei, hvala za tvoj konkreten odgovor. Pri Hondi v Trzinu sem že zmenjen, da grem na testno vožnjo s Hornetko, problem bo verjetno dobit Kawasakija, saj so mi na Leskovškovi rekli, da tega modela ne bom dobil za vozit. Bom še kam poklical, če bo kje sreča. Drgač bi pa koga od vas, ki ima Kawasakija Z750 prosil, če bi mi dal motor za kakšen krog, da sploh vidim, al je to zame al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vozu oba. Hornetko, prejšnjo (ne ta novi model, katere agregat ni bistveno drugačen) celo 4 sezone.

Pa ne buč prodajat, no ... Mal si pozabu, da je v novi hornetki 600 kar hud agregat in je ČISTO drugačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj glas gre Z-ju!

Sam sem imel fazerco isti šomren kot hornet in sem imel veliko več šaltanja kot kolega z svojim Z-jem letnika 2007.

Se pravi na Z-ju precej manj šaltanja kot na hornetki....Vodljiva sta pa oba tam nekje. Moraš se zavedat da

motorje testirajo izkušeni vozniki ki testirajo tudi močnejše litrske cestake in seveda gledajo samo to kateri je bolj

dirkalen bolj športen itd... Ne vejo pa da to ni bistvo teh motorjev ...bistvo je da se ti luštn udobn pelješ - in to se boš

na Z-ju sigurno bolj kot na hornetki...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawl, najlepša hvala za tvoje mnenje! Zanima pa me, kako je kaj Z750 udoben oz. kako je kaj udoben sedež med vožnjo, glede na to, da je relativno špartanski. V salonu k sem sedu kakšnih 10 min na njem je bil ok.

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo šel sneg dol lahko prideš do mene in probaš tako zja kot fejzerko

če ti bo kater ušeč pa ga lahko tud kupiš pa pametni ceni

drugače pa kar se tiče udobnosti je fejzerka bolj komot kot Z,verjemi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000x predebatirano...dobro preglej oba...pelji se z obema...in zaupaj svojemu instinktu...

in kawl...tvoja mnenja se malo krešejo z poznavalskimi mnenji testnih voznikov motorevij pri nas in po svetu...tako da kar je zate 100% boljše ni tudi za njih...lep dokaz so primerjalni testi teh dveh motociklov...

meni osebno sta oba zelo zelo dobra motorja! Kot je že prej en uporabnik napisal...dejstva so da je honda okretnejša ter bolj udobna, ter da je kawasaki močnejši ter težji...vse ostalo pa je samo še stvar okusa ter videnja posameznika...

pa srečen in dober nakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da so to tako minimalne razlike da ni vredno besed...To sem hotel poudariti...Drugače pa je tako da tisti ki testnim voznikom več plačajo tam je ponavadi več točk...In honda ima po številu prodanih motociklov veliko večje številke se pravi jih lahko tudi bolje plačajo...

Je pa tako... za na cesto je bolje imeti več kubikov, 600ccm ima za normalno vožnjo v spodnjih obratih občutno premalo zaloge - kar zna bit včasih nevarno ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem forumašem. Mi lahko kdo pove oz. svetuje, kje bi lahko dobil za sprobat letošnjega ali lanskega Kawasakija Z750? V Ljubljani na Leskoškovi ne bo nič! :(

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za sprobat letošnjega ali lanskega Kawasakija Z750? ...

Mogoče Motoland Panigaz v Kranju?

Drugače pa je tu več stvari, ki meni niso poplnoma jasne, kaj te sploh zanima? Z 750 letnika 2007 in 2008 sta enaka; v modelnem letu 2006 pa je bil še S, ki je imel poloklep, pa sedež iz enega dela, pa drugo armaturko in ročaje za sovoznika ... Za turistično rabo absolutno bolj primeren; Sam sem se imel priložnost peljat pred časom z Z-jem (2004) in se spomnim, da me je motilo to, da imaš preveč teže na rokah in sam sedež je bolj nagnjen proti rezervoarju (kot je to npr. pri Fazer-ju) ....

Honde ne morem komentirat, ker se še nisem vozil z njo.

Kawl je napisal:

"Je pa tako... za na cesto je bolje imeti več kubikov, 600ccm ima za normalno vožnjo v spodnjih obratih občutno premalo zaloge - kar zna bit včasih nevarno ... "

In to napišeš človeku, ki bo po 12 letih zopet sedel na motor ... :slap:

Potem je najbolj, da kupi Hayabuso, ZX 10 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moram popravit: ne da gre po 12 letih na motor, ampak 12 let ima izpit in bo sedaj začel svojo "moto kariero" ... in eni mu kar 150 KM + predlagate ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!