Skoči na vsebino

Težava na poligonu


Bobbyx

Priporočene objave

A letos so bile maxi delavnice? Madona, pa sem jih spet zamudil :headbang:

Sem pa ravno včeraj naredil nekaj krogov na poligonu avtošole kjer sem opravljal izpit a tistih nekaj vaj je bl tko...

Bila je ena, ker so jim fond ukinl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taveliko osmico narediš prav z vsakim motorjem... tudi z SS!

Če jo js z mojo Futuro (ki ne spada med manjše in lažje motorje, poleg vsega pa je 2 valjnik) naredim brez problema, pa ostaja vsak 1 meter če ne več na vsaki strani... poleg tega pa nožke po asfaltu drsajo... tko da ne govort da se ne da...

Tisto tamalo osmico, od skuterja, pa se pravtako da nardit z večino mopedi če ne štejemo SS motorjev (Varadero 1000, TDM 900, V-Strom 1000, Er-6n, Hornet, CB1000 in še in še...) ravnotko slalom na poligonu od skuterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo se pa upa? men bi blo nerodno in hudo, ko bi svoje kljuse ke po tleh metal. pa še sred mesta de bi blo. . vsem v posmeh. . ni šans :blush:

Da nebom preveč :topic: .

Mislim da sem bil 3 krat na, kako naj rečem usposabljanju oz delavnici. Največji hec, zelo mali % motoristov dejansko proba vožnjo po poligonu, drugi pa pozirjo, se pridejo pokazat, vsaj tako zgleda.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Osmico? Jaz sem z ninjo 6-ko, praktično sem z jo prvič vozil (po poligonu), lahko naredil osmico na poligonu. Res ne v prvem poskusu, ampak po nekaj poskusih mi je ratalo naredit tiste tri kroge brez da bi kje vn zapeljal :) Drugače pa z 125-kami ni noben problem zvozit tiste male osemke, k je za skuterje pa mopede :)

Kdor je dober je dober pravjo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem jamral okrog osmic (ne tistih primorskih), da imam zje*ane gume in težek motor, katerega še nisem vajen.

Pa je Bladzo vprasal za en krog in odpeljal poligon ter osmice s kufri in vsem, tako da ni izgovora. Nakar sem ugotovil, da - če imaš težave - v skrajni sili stojiš na stopalkah in kakršnokoli mrcino pelješ kjerkoli. Sedaj dr(k)ham to osmico, ker če je ne treniraš, tudi na cesti nimaš kaj iskati. Z VSAKIM motorjem jo lahko spelješ (tudi v dvoje - vprašaj Polža) in bistvo je, da pogruntaš kako. Vsako leto po izpitu in čimvečkrat.

Kolikor vem, je MAKSI še vedno neprofitna "organizacija", zato jim pa tako slabo gre. Z malo podpore vsakega osebka bo lahko blestela še vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

no jaz tud opravljam izpit in bi rad malo preizkušal še z svojim motorjem (motor bi peljal s kombijem), pa niti ne vem kje lahko, na poligonu v Ljubečni kjer delam z avtošolo, je ob nedeljah zaprto, v soboto je do 14h, med tednom pa do 19h...

kako pa odpiralni čas v Vranskem in koliko stane? Ali če mogoče kdo ve za kakšen velik prostor-parkirišče ipd v okolici Celja? hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Tkole...   žena se je odločila da ne bo sedela samo na zadnjem sedežu in se je odločila, da naredi izpit A.

 

Na priporočilo kolega, se je odločila da to neredi v avtošoli Šmarca.

 

8.10.2013

Pri vaji nenadnega zaviranja na poligunu ji je blokiralo prednje kolo (brez ABS-a), posledica je vidna na sliki.

Zdrobljeno, polomljeno vse živo okrog narta...   Motor ji je padel na stopalo in ja, imela je obute motoristične škornje.

Če nebi operirali takoj, bi lahko po besedah zdravnika ostala brez stopala, ker bi ji vezi od silnega pritiska lahko odmrle.

Rehabilitacija od 6 do 12 mesecev... seveda stopalo nebo nikoli več tako kot je bilo.

 

Dejstva:

- v avtošoli Šmarca se obnašajo kakor da se je samo malo popraskala (do sedaj se še niso na kakršenkoli način pozanimali kako je z njo)

- ko sem direktorja/inštruktorja vprašal kako to da nimajo urejenega zavarovanja AO+ pa mi je hladnokrvno odgovoril, da je to strošek in da varčujejo

 

Skratka, glede na obnašanje in način varčevanja avtošole Šmarca jih ODSVETUJEM!!!!

post-76-0-65433400-1381740890_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grda poškodba.

 

Je pa tu za razmisliti, ali ne gre morebiti pri avtošoli za objektivno odškodninsko odgovornost, saj gre pri motorju za nevarno stvar, pri avtošoli pa za nevarno dejavnost.

 

Poučevanje vožnje z motorjem je po moje nevarna dejavnost, točen odgovor pa zaradi abstraktne dikcije zakona lahko poda le sodna praksa, sodišče, ki se opredeli do takšnega dogodka.

 

Lahko pa bi šlo tudi za krivdo inštruktorja, napako na motorju itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu, mater to pa ni dober začetek. Upam, da bo vse vredu.

Avtošole bi morale po mojem imeti vsa vozila opremljena z ABS in urejeno zavarovanje za tekšne primere.

Vem, da ABS ni vsemogoči ampak bolje kot pa ga ne imeti. 

In to zakonsko, no saj mogoče je pa....

 

Torej za vse nove motoriste APEL, pozanimajte se glede zavarovanja in ABS. Včasih je poceni samo navidezno, dokler se ne pripeti nezgoda.

Želim ji čimprejšnje in popolno okrevanje.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!