Skoči na vsebino

Cilinder


StArII

Priporočene objave

ti res nimaš pojma lej js ga spod podložim zgor pa zarad še večje kompresije kot original šemal bl postružm kolkr sm podložu. pa če ker ve naj pove če bo pol 21 ferg dobr al premočn?

Halo možak! Ne rabiš žalit človeka, ki ti hoče pomagat po svojem znanju.

O tem sem jaz že nekje bral na tem forumu glede podlaganja cilindra lamo, vendar se mi ne da iskat, to boš storil sam.

Sicer pa je tukaj več govora o skuterjih, tomose šraufajo na tem forumu - http://www.slo-moped.com/

Lp

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti res nimaš pojma lej js ga spod podložim zgor pa zarad še večje kompresije kot original šemal bl postružm kolkr sm podložu. pa če ker ve naj pove če bo pol 21 ferg dobr al premočn?

če bi se znal izražati bi lahko že prvič lepo napisal, to kar iščeš je squish pas na googlu najdeš takoj podatke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

sem dal v motor bat z jamico ki naj bi dal bolše pospeške in hiterjšo končno vendar motor nima boljših

pospeškov niti končne ,ko se peljem do konca motor začne turerati kot da bi bila blokada ali nekaj iz auspuha

se sliši trrrrrrrrrrrrrrrrr ..... xD

prosim naj mi nekdo pove kaj je narobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sem dal v motor bat z jamico ki naj bi dal bolše pospeške in hiterjšo končno vendar motor nima boljših

pospeškov niti končne ,ko se peljem do konca motor začne turerati kot da bi bila blokada ali nekaj iz auspuha

se sliši trrrrrrrrrrrrrrrrr ..... xD

prosim naj mi nekdo pove kaj je narobe

to je 2T ne 4T, nazaj daj original bat, in pusti namiru tak kot je....drgač pa trrr ti dela ker ima premalo zraka oziroma je diza prevelika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

pozdravljeni :)

vem da je že tema malo stara ampak ja me pa nekaj zanima meni je danes skuter (Peugeot vivacity 50ccm 2stroke) zaribau -.- in ja zdaj bi rad kupil kit 70ccm na skuterji ni nic drugega preprihtanega ko pa slepa cev na auspuhi je dana vstran in me zanima če se splača če bi rabo še kaj drugega kupit zram da bi pol delalo tak ko bi moglo al bi biu samo kit dosti da bi to malo bol letelo :D

za kit 70 sm pa tega gledau http://trgovina.cilinder.si/product_info.php?cPath=413_281_282&products_id=1274&osCsid=dkk175o51cfpiae76bddq2bmmcg0sujf ker ja nimam glih veliko dnarja na raspolago pa se ne spoznam tolko na to :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

jaz kupujem ogromno preko ebaya in sem našel dost ugodno...pa me zanima če to kaj paše na mojega keewaya matrix?

http://www.ebay.com/itm/190677450693?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

in

http://www.ebay.co.uk/itm/Cylinder-Kit-Changes-2-Stroke-Scooters-50cc-70cc-/170840242984?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item27c6df3b28

pa še zanima kaj morem gledat da bo šlo na skuterja cilinder...od minarelli,cpi, kymco..to paše na keewaya?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kaj mi lahko nekdo napiše kako naj zbrusim kanale na apn 6s ker je nameravam malo predelati pa če mi laho opišete bolj natančno ker to počnem prvič. kaj bi bilo po tej predelavi mejnati tudi fergazor??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi si knjigo od G. Bella ali pa slovensko od F. Bizjana, pa boš vedel vse. brezveze nek na 3/4 tukaj razlagat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iskal sem na Googlu slovensko od F. Bizjana a ne dobim nič koristnega. Knjigo bi kupil, če je res kaj vrednega notri za izboljšanje delovanja dvotaktnih benzinskih motorjev.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskal sem na Googlu slovensko od F. Bizjana a ne dobim nič koristnega. Knjigo bi kupil, če je res kaj vrednega notri za izboljšanje delovanja dvotaktnih benzinskih motorjev.

LP

Evo jaz jo imam, sem jo shranil, tukajle pa si jo lahko preneseš. Drugače pa je še boljša, podrobnejša in zelo podobna od g. Bella grahama bell two stroke performance tuning

Popravljeno . Popravil Roky994
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni!

nisem se še prav veliko ukvarjal z tuningom pa me zanima če bi kaj pridobil z 38 bt cilindrom in dellorto 19 fergom in batom z enim l obročkom na apn 6s, zdaj imam original razen pete prestave in 42 l bat. na čem bi pridobil če bi (hitrost ali navor) hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Je treba za vgradnjo cilinder kita 70ccm SPORT Peugeot AC

še narediti kakšno predelavo ali lahko ostane ostalo orginal(jermen,sklopka,gred,fergazer) ?

Skuter je (peugeot speedfight 1 AC 50cc)

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

imam lamo celinder fi 42 in sem ga mislil dati na blok motorja od apnke in zdej spodn del(okrogel del)negre noter v blok mašine se ne usede ker jeprevelik fi..a mi lahko kdo to pove kako se tega rešem.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lamo moraš za Apn-a predelat. Rabiš nekoga s stružnico, da stanjša vrat in "skrajša" cilinder (to zadnje ni obvezno), porezat moraš rebra (da gre pod "pokrov"). Na lamo ne paše originalni izpuh in vplinjač. lp Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

zdravo zanima me ali lahko dam na alpinko 2005 letnik ( to je ona ko je vec aluminijast cilinder gor lamo cilinder pa če ali obstaja strah da se mi bo hitro pregrel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

živjo!
pr men je pa stvar taka.
cilinder k ga mam v motorju mi je nekj ribnu, je tolk popraskan, da nima nč več kompresije tko da ga morm zamenat, me pa zanima, u primeru če bi dau močnejš (70,80 ccm) cilindr not, a bi mogu še druge komponente menat (fergazer itd.)? pa še to, če dam močnejš/večji cilinder, kok bi se to poznal pr porabi?
lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

pr men je pa stvar taka.

cilinder k ga mam v motorju mi je nekj ribnu, je tolk popraskan, da nima nč več kompresije tko da ga morm zamenat, me pa zanima, u primeru če bi dau močnejš (70,80 ccm) cilindr not, a bi mogu še druge komponente menat (fergazer itd.)? pa še to, če dam močnejš/večji cilinder, kok bi se to poznal pr porabi?

lp

Celinder daj brusit da bo imel večji premer ( če je sedaj luknja fi 38 lahko bruciš na fi 38,5 - 39,5) odvisno kako globoke so raze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Mi mogoče zna ko pomagat.

Iščem nov cilinder, bat, gred, jermenico za Peugeot Jet Force 50 C-tech, letnik 2006.

 

Najraje bi 70ccm za osnovno rabo (se pravi, ne za predelave!).

 

Kaj vse in katere artikle moram kupit? Kakšen link do artiklov?

Jaz se ne spoznam na te reči in ne vem, kaj gre skupaj, ko gledam po spletnih trgovinah.

 

Prosim za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

bom kar tukaj vprašal.

z bratom imava namen na njegovega tomos a3 dat airsal 65cc kit in me zanima če bi bilo potrebno ob tem menjati tudi gred in ojnico. moped ima sicer prevoženih okoli 3000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!