Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Najboljši je NOV. :whistle: Če pa že kupiš rabljenega ga nepreplačaj,naj nebo paden,po možnosti od človeka,ki mu lahko vsaj malo verjameš-zaupaš,sabo vzemi vedno nekoga,ki se na dotični motor (znamko-tip) spozna,vse dobro preglej npr:gume,zavore(ploščice),svetilna telesa,motor probaj,vprašaj za porabo olja,preveri dokumente,preveri koliko lastnikov je imel ali če je uvožen,motor takoj ko plačaš prepiši nase.Če se vse to upošteva je možnost natega dokaj majhna!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ rabljen motor se splača tudi malo pozanimati o zgodovini le-tega. Pred kakšnima dvema mesecema sem npr. kupoval moped (suzuki gsx-r 1100) prodajalec ni imel računov za opravljene servise tako sem pač poklical serviserja (rekel da je servisiral pri Barboriču) ter se pozanimal o mašini. Potem sem ga še malo pregledal-vilice, ohranjenost verižnega seta, zavore, pnevmatike itd., ko mi je tudi serviser zatrdil da z motorjem ni bilo nobenih težav sem se brez obotavljanja odločil za nakup. Edino kar bi bilo lahko na motorju narobe so morda zbiti kilometri-no tu sem se pa pač zanašal na poštenost prodajalca pa nasplošno na ohranjenost motorja. Da bom dokončno zuedu stanje motorčka bo pa treba počakat na naslednjo sezono pa narest par k kilometrov :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da je nakup rabljenega motorja loterija. Malo je odvisno od sreče malo pa od svoje iznajdljivosti kaj in kako sep ozanimaš o motorju oz kako si ga ogledaš...Ne razumem naprimer mojega prijatelja ki je kupil cbr ponoci in še celo na dežju...Zjutraj ga je pa skoraj kap-....vsaka sola stane....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z ZZR 1200, ta motor se mi na moč dopade pa bi rad do spomladi nekako do njega pripraskou.

Kaj menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z ZZR 1200, ta motor se mi na moč dopade pa bi rad do spomladi nekako do njega pripraskou.

Kaj menite?

Poišči, sprobaj, kupi, potem pa gasaaaaaaaaaaaa!! :lol: :whistle:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z ZZR 1200, ta motor se mi na moč dopade pa bi rad do spomladi nekako do njega pripraskou.

Kaj menite?

Odvisno za kaj ga boš uporabljal in kaj pričakuješ od njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvi vrsti ga mislem met za dvodnevno vožnje z mojo drago, pa tri kufre, da se lahk kam gre in pride. :naughty: pa še všeč mi je ful.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ne morm se odločit ali rajši kako leto starejšega kupit pa kak € manj dat ali novejšega pa "lepega" nekak kompromis vrjetno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden sem kupil sedanjo sem domov pripeljal fejzerco staro cca leto in pol, 2700 km, kupljeno v SLO z računom, servisirano pri LABI in z še kar navito ceno. Pregledala sta mi jo izkušena motorista pa vendar nismo opazili, da je bila ful razbita. Opazil sem šele doma ko sem se splazil z glavo pod motor. Ne prav lep var na spodnjem delu bloka in pri čiščenju prednjih vilic je malo barve ostalalo na krpi. Da te kap in vse ostalo................. Res so jo lepo poštimali. Motor sem nekako uspel vrniti v rodno Trbovlje.

Samo to, da kupovanje rabljenega je res loterija kot pravi aselak. Rabljen motor do serviserja ali pa on do njega....vsaka šola nekaj stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden sem kupil sedanjo sem domov pripeljal fejzerco staro cca leto in pol, 2700 km, kupljeno v SLO z računom, servisirano pri LABI in z še kar navito ceno. Pregledala sta mi jo izkušena motorista pa vendar nismo opazili, da je bila ful razbita. Opazil sem šele doma ko sem se splazil z glavo pod motor. Ne prav lep var na spodnjem delu bloka in pri čiščenju prednjih vilic je malo barve ostalalo na krpi. Da te kap in vse ostalo................. Res so jo lepo poštimali. Motor sem nekako uspel vrniti v rodno Trbovlje.

Samo to, da kupovanje rabljenega je res loterija kot pravi aselak. Rabljen motor do serviserja ali pa on do njega....vsaka šola nekaj stane.

Tko kot si reku loterija, se je mal za zamisl!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z ZZR 1200, ta motor se mi na moč dopade pa bi rad do spomladi nekako do njega pripraskou.

Kaj menite?

ZZR 1200: izjemno dober in preverjen agregat (razvit iz ZZR 1100 - legenda), z motorjem na splošno ni nič narobe. Vse se na koncu konča pri vzdrževanju prejšnjega lastnika.

Tukaj pa imaš lahko problem, ker jih je pri nas relativno malo. Zato bi sam raje priporočal CBR xx, ki ima zelo podobne karakteristike in jih je veliko več rabljenih na izbiro. To pa pomeni, da imaš dobre možnosti najti ohranjenega in dobro vzdrževanega.

Just my 5 cent of worth,

p.s.: Pri obema pa priporočam, če le finance omogočajo, upgrade serijskega vzmetenja (spredaj in zadaj).

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je vsec kupi zzr ampak jih je zelo malo. dobra alternativa je hondica xx ampak moras vedet da se z tem motorjem vženiš. ker to kopujete le redki. drugace pa ti zelim dober nakup

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z ZZR 1200, ta motor se mi na moč dopade pa bi rad do spomladi nekako do njega pripraskou.

Kaj menite?

Pozdravljen!!

Sam sem črnega ZZRja kupil novembra 2007. Moram reči ,da je stroj super. Nekaj se jih prodaja na avtoPIKAnet vendar menim ,da so cene tam previsoke. Sicer sem z njemu prevozil samo kakih 20 km vendar je občutek zelo dober. Ko kopuješ glej v kakem stanju so diski, ploščice, če je kje kaj podrajsan in, če se sliši zvok ketne odmične gredi. Ko sem spraševal okoli o kakšnih slabostih so mi serviserji rekli ,da jih načeloma ni, vendar pa jih ima lahko vsak motocikel. Bodi pozoren tudi na obrabljenost zobnikov in ketne, na uradnih servisih je ta potrošni material kar drag. Vendat dobiš na ebayu komplet (DID) primarni+sekundarni zobnik s ketno za 150€ +poštnina. Poraba goriva po zagotovilih prejšnega lastnika je od 6 do 15 l, poraba olja pa minimalna, tudi ,če ga malo priviješ vsake toliko časa. Prav tako poglej stanje pnevmatik, če lahko zbij ceno za pnevmatike in ketno.

Mogoče za konec: ne zaleti se v nakup, tehtno premisli, bodi malo psihologa, na oglede pripelji čim več ljudi ( mehanik, prijatelji motoristi, nekdo ,ki ima dotični motor)

Želim ti čim boljši nakup!

LP! MKosir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo dečki, za vspodbudne besede, vendar me xx ne zanima men je zam zzr pa pol čist kej druzga in bom zej mal čaku in gledu da kej pametnega najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ker je eden od nezanemarljivih podatkov pri nakupu rabljenega motocikla tudi ta, koliko lastnikov je moped že zamenjal in če trenutnemu lastniku nekak ne verjamemo, kaj nam govori.....lahko zadevo tudi sami preverimo tule. Rabimo samo št. prometnega dovoljenja in registrsko številko :rolleyes:

če je že kdo tole objavil, sorry, sem pol zgleda spregledal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravleni!

Imam nekaj vprašanj glede enduro motorjev za katere se odločam

motorji kateri bi zame portišli v poštev in sem si jih že malo ogledal so:

-Honda afica twin

-Honda transalp 650

-Suzuki v-strom 650

-BMV F650GS

glede financ bi dav okoli 3 000€ najbol se nagibam k Hondi africa twin zanima me na kaj naj bom pozoren pri tem motorju in na sploh pri enduro motorjih prej sem biv na čopeju zdej pa bi rad vozil malo drugače :rolleyes:

vsaka pomoč dobrodošla

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravleni!

Imam nekaj vprašanj glede enduro motorjev za katere se odločam

motorji kateri bi zame portišli v poštev in sem si jih že malo ogledal so:

-Honda afica twin

-Honda transalp 650

-Suzuki v-strom 650

-BMV F650GS

glede financ bi dav okoli 3 000€ najbol se nagibam k Hondi africa twin zanima me na kaj naj bom pozoren pri tem motorju in na sploh pri enduro motorjih prej sem biv na čopeju zdej pa bi rad vozil malo drugače :rolleyes:

vsaka pomoč dobrodošla

LP.

če si kaj pameten kupi dvovaljnika - se dosti lepše pelje, manj trese, imaš vsaj občutek pravega motorja, kar na enovaljnikih nimaš - se trese in nekako čudno vleče - sej ne da kak xt 660 ni dober motor, samo v primerjavi z dvovaljniki ni v igri - pač moraš res skoz prestavlat, samo v malem območjo res pospešuje... Drugače pa saj poznaš modele -

1. z afriko ne moreš zgrešit če planiraš pot okoli sveta al pa vsaj čez pol evrope pa še afrike :) zraven :naughty: - super zadeva, sicer zelo stara zasnova, samo baje neuničljiva.

2. transalp prav tako neuničljiv, sicer nevšečen (stari model najbrž gledaš), baje čez ovinke malo okoren (prav tako 21 col spredaj), pa je kul če nimaš previsokih ciljev

3. Strom je bojda :OK: - nism vozu, sm pa vozu (mel) sv 650 (k ma isto mašino) - pa je res krasna mašina bla to - res lepo vleku iz vseh obratu, močen, krasen, strom pa je še udobn ful za dva (ma sicer več kg sam pomoje bi mogu jet krasno - preberi si še tu temo o njem, ga kar hvalijo)

4 enovaljnik - :BUA:

to bo to od mene :hmm:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se kar strinjal s suhim :yes:

Sam imam transalpko l. 2001 - za razliko od večine mi je vizuelno ful dober (v tem rangu seveda), je primerna za nekoga, ki ne pričakuje ne vem kakšnih zmogljivosti, hkrati se pa da čisto dobro pelat, tudi z dvema...Meni je zaenkrat super, če bi imel možnost ($$$$ oz. €€€€ :blush: ), bi mogoče nabavu kakšno močnejšo enduro, med navedenimi pa bi se mogoče odloču za v-stroma, predvsem zaradi tistih dodatnih 14 konjev glede na transalpko.

Africa je legenda med motorji, jo ima en kolega in je ne menja za vse na svetu. Meni ne potegne oblika, žal...

Torej, izbiral bi med transalpko in v stromom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem še malo gledal kak so kej zunaj ti motorji - poglej si www.moto.it (pr nas je res neugodna scena s temi endoroti - jih ni zadosti) - drugače pa se transalpke za dobre 3000€ že dobijo (lepši 2000 model :rolleyes: ), strom je dražji za slab tisočak, afrike pa tudi pa tudi kakih 5 let so starejše - kaj češ - klenost stane

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala usem :worship: bom reku tapru sam zdej se morm sam še udločt al bom dav tok dnara pa bom mev starejš dobr mutor (honda africa) al bom dav lih mejhn več dnara pa bom mev nuvejš mutor (v-strom) -->zanga bi dav še fotr mal zravn d bi se kdaj mal pelu :naughty: morm še en mal premislt čeprov sm zdej zmenen z enmu d grem gledat AT za 3200€ sam bom vidu kk se bo dal zment glede na vso upremo, gume, ketno, zubnike, bremze kok bi mogu uluižit še vanga predn bi se začev vozt k enkat sm že mev tako smolo sm dam prpelu a sm mogu še ful ulužit v nega d sm se nurmaln pelu :angry:

zanima me pa še kok je kj razlike v sami ceni iz drugih držav tuki u bližin (italija nemčija avstrija) in stanjih motorjev se da kj pamtnga dubit al je dost zgonen use skup

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ker je eden od nezanemarljivih podatkov pri nakupu rabljenega motocikla tudi ta, koliko lastnikov je moped že zamenjal in če trenutnemu lastniku nekak ne verjamemo, kaj nam govori.....lahko zadevo tudi sami preverimo tule. Rabimo samo št. prometnega dovoljenja in registrsko številko :rolleyes:

če je že kdo tole objavil, sorry, sem pol zgleda spregledal :blush:

Zelo uporaben link (portal).

Nisem vedel da do teh podatkov lahko pride vsekdo. Mislim pa, da bo marsikateremu uporabniku prišel prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ker je eden od nezanemarljivih podatkov pri nakupu rabljenega motocikla tudi ta, koliko lastnikov je moped že zamenjal in če trenutnemu lastniku nekak ne verjamemo, kaj nam govori.....lahko zadevo tudi sami preverimo tule.

Ravno preveril in potrdil dejstvo, da me prejšni lastnik ni naplahtal sem čisto zares 2.lastnik :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!