Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Ni problema prodati ohranjen motor za pravo ceno. Torej ceneje kot enak letnik z manj kilometri. Ker pa prodajalec želi dobiti zanj čim več, se poslužujejo vsega mogočega.

Prav tako dilerji. Poceni kupijo motor z veliko kilometri in želijo zaslužiti - kako, že vemo. No, niso vsi taki.

Za moj motor so mi ponujali staro za novo maximum 2200€. Na netu so se sukali okoli 3600€. Za 2800€ je šel v enem dnevu.

Zakaj se to dela - pohlep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mi budale, ki so nam vsec babe k dobr zgledajo smo krivi, da te zjutri skor kap zadane k pogledas babo ob seb, k ji je ponoc mejkap dol padu in je snela vondrbra. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kmet2 pravi:

Nisi napisal kriv si pa ta "kriv " zavil v celofan , tako kot ti znaš najbolje :P

Kolikor se men zdi v tvojem postu glavno vlogo igra kupec ;)

Pa naprimer post soforumaša ki tudi nikjer explicitno ne trdi da so krivi , a se sproti sprašuje kdo pa naj bi bil kriv , če ne kupci :lol1:

 

Bomo zdej nehali trolat in se sprenevedat ? Da nekoga prevaraš si odgovoren popolnoma sam , to narediš iz pohlepa , fuj fuj oseba  ...........pa nima tuki noben trg ,kupec ,Ajdemi Popuši  nč zraven in noben ga v nič ne prisiljuje in nobeden mu ne govori naj mu sestavi všečno ponudbo ,a ne Borutt ......inv ostale bučke. 

Jaz govorim da je prodajalec grd,grd,fuj ....................vidva men da ga v tako početje prisiljuje trg,kupec , ker bi rad imel motor z manj km  .

Kupec naj bi imel to za kar plača , jaz mislim, da se strinja vsaka zdrava oseba s tem .  Veliko jih tega ne dobi in so prevarani,  ker so  nori kupci prisilili  uboge prodajalce vršit prevare z kilometri......SWAŠTA :lol1:

Dopuščam pač malo možnosti  da se motim in vas samo ne razumem .........

Kar mi govorita mi diši na paradox :P

 

Si se vozil brez čelade, da imaš takšne čudne ideje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Frenk 67 pravi:

In mi budale, ki so nam vsec babe k dobr zgledajo smo krivi, da te zjutri skor kap zadane k pogledas babo ob seb, k ji je ponoc mejkap dol padu in je snela vondrbra. :lol1:

Jaz ne vem, kako imaš ti, ampak moja ne uporablja ličil in je vedno lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Si se vozil brez čelade, da imaš takšne čudne ideje ?

Jp:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vrtenja km se popolnoma strinjam z DL650. Ne vem a nekateri dejansko ne razumete ali nočete razumeti kaj želi povedati. Ni se treba obesiti na vsak stavek in ga podrobno razčlenjevati.

Moje menje zakaj folk vrti kilometre nazaj je preprost. Vzamimo za primer avto.net. Imaš 5 različnih oglasov enakega motorja. Recimo, da imajo vsi podobno ceno, so približno enako ohranjeni in so istega letnika. Večina ljudi, bo kupila tistega, ki ima najmanj kilometrov. Človek, ki prodaja motor ve, da če imajo ostali štirje prodajalci magičnih 30k km, on pa 78k km, da bo težje prodal motor. Ali bo trajalo toliko dlje, da ne bo drugih oglasov, ki bi bili na papirju boljši ali pa bo moral znižati ceno in s tem privabiti kupca. Veliko ljudi se odloči, da bodo pač prevrteli kilometre in tako imeli večjo možnost za hitrejšo in boljšo prodajo.


Ne pravim, da to vsi počnejo. Ne govorim o tem kakšen je tak človek, ki takole nateguje ljudi. Niti o tem, da je tudi veliko ljudi, ki brez problema vzamejo motor z večjim št. km na števcu, če se le ve da je bilo za motor vedno lepo poskrbljeno.  Govorimo izključno o tem, da če je prodaja odvisna od povpraševanja in če kupec vidi motor z 30k km za 4.000€ in motor z 78k km za 4.000€ bo vzel tistega z manj km.

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, Frenk 67 said:

Prakticno vsak motor bo nasel kupca za pravo ceno. Motor ki ima veliko kilometrino bi sel pac za nizjo ceno. Kilometre se zbija, da se dvigne ceno in to je prevara in mora biti kazniva. Zagovarjanje tega z neracionalnostjo kupcev je bolano.

Pol se preprodajalci, ki zelenjavo s Trzaske trznice prodajajo kot domaco le prilagajajo temu, da smo brezveze usekani na domace.

Motor z veliko kilometrino in nizko ceno bo hitro pristal pri preprodajalcu. Prežijo kot hijene, vemo pa kaj sledi. Kilometre nazaj in čez mejo. Posledično imamo bogato izbiro motorjev z nerealno nizko kilometrino in normalno ceno. Pošten lastnik pa naj samo zaradi visoke kilometrine prodaja pod ceno? Komu? Preprodajalcu... smo v začaranem krogu... Dokler se ne bo rezalo jajca za take goljufije bo tako kot je..

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tehničnem kilometre zapisujejo, tak da, moraš potem pred tehničnem zbijat...

Največji problem so uvoženi, kjer nabavijo robo z več kilometri, nakar jih zbijejo in nabijejo ceno.

Še enkrat pozivam.

Če opazite tovrstno zadevo, tu javno objavite, gre za kaznivo dejanje goljufije pa se bo poslala ovadba in se bodo Buruttovi kolegi ter tožilstvo dalje ubadali.

Dokler se bo pa samo jokcalo pa nekega efekta ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DL650 pravi:

Jaz ne vem, kako imaš ti, ampak moja ne uporablja ličil in je vedno lepa.

A ti si se u zivljenju sam ob svoji zbudu :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne preveč, da se kupec ne bo z minus kilometri vozil:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega bi moralo biti zdaj ,sam saj vidiš kako zagovarjajo pokvarjene dilerje  , revčke kupci prisiljujejo ,da varajo in se okoriščajo .....:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kaznovanje je se danes prisotno v nekaterih nazadnjaskih delih sveta. In to opravicuje sariatsko pravo (muslimanski svet-suniti)!

To nikakor ni resitev. Resitev je v postavitvi nadzora in sankcioniranju in pa, izvajanju. Se pred tem, pa postavitev pravne drzave. Ne, da se razne politicne mrcine sprehajajo z € v zepih od poslov (recimo vojaskih) in pa se zogajo (recimo s kosarkarsko zogo)! 

Islandci so lep zgled (pred tem pa se Irska)!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Nekaj podobnega bi moralo biti zdaj ,sam saj vidiš kako zagovarjajo pokvarjene dilerje  , revčke kupci prisiljujejo ,da varajo in se okoriščajo .....:smoke:

V tem mrazu je čelada še toliko bolj potrebna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kako pa je z dokazovanjem lumparije?
Drugo je tista Yamaha Tenere, kjer se je dalo videt oglas prodajalca iz Ita.
Kaj pa v tem primeru, da nimaš nikakršnih oprijemljivih dokazov v rokah, ampak samo pomisleke, da te je nekdo nategnil?

Predvidevam, da je sistem nastavljen za takšne primere, kot je bila tista Yamaha, drugače, ko nimaš nikakršnih slik, printscreenov oglasa ... itd, se lahko samo slikaš. Skozi to temo (zadnjih nekaj strani) sem lahko razbral, da to počnejo tudi fizične osebe.
Nisem si mislil, da lahko nekdo to počne (motorist - motoristu), sem mislil, da so pokvarjeni samo dilerji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snecer pravi:

Sistem je nastavljen, zakonodaja tudi, a če oškodovanec ne prijavi ali naznani, se zadeve ne pokrenejo v pravo smer.

Najlažje je tukaj jokcati in se smiliti samemu sebi in celemu svetu, kar smo že velikokrat videli. In potem obstajajo motoklubi in ne vem kakšna društva ter zveze, kateri so sami sebi namen oziroma ponudniki alkoholne pijače motoristom na zboru enako mislečih. Kaj so pa naredili ? Nič. Še hlač si ne znajo zapeti, ne pa, da bodo podali kakšen pameten predlog ali pa našli boljšo rešitev. Ampak, glavno, da obstajajo. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snecer pravi:

Sistem je nastavljen, zakonodaja tudi, a če oškodovanec ne prijavi ali naznani, se zadeve ne pokrenejo v pravo smer.

zdaj, ko že izzivaš, mi še razloži, kako boš to ti meni dokazal, glede na to, da se bom jaz zgovarjal, da sem že kupil tak motor, tega pa tudi sam ne morem narediti, ker za take zadeve moraš imeti določene naprave in z njimi znat delat. Se pravi, da boš moral priti do tistega strokovnjaka, ki mi je zbil kilometre in bo to na sodišču potrdil:O

Res me zanima, kako bi ti to meni dokazal:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvotno se obišče izvirnega prodajalca, ki se ga povpraša o kilometrih. Če je na izvoru bilo več km, kot v preprodaji, se gre po verigi naprej.

Domnevam pa, da se prevrtenje vidi, ko priklopijo zadevo na ustrezno napravo. Sem gledal nek prispevek na nemški tv, kako je pri avtomobilih.

V končni fazi pa tudi če je zlikovec oproščen zaradi pomanjkanja dokazov, si bo zapomnil in ga bo verjetno malo ustavilo, zadeva se bo pojavila v medijih, ime omenjeno v časopisju, morda se bo oglasil še kakšen kupec.

Samo ne jamrat, da se ne da.

Oškodovanca stane 5 minut da zadevo prijavi, vse ostalo potem ureja država na lastne stroške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Prvotno se obišče izvirnega prodajalca, ki se ga povpraša o kilometrih. Če je na izvoru bilo več km, kot v preprodaji, se gre po verigi naprej.

Domnevam pa, da se prevrtenje vidi, ko priklopijo zadevo na ustrezno napravo. Sem gledal nek prispevek na nemški tv, kako je pri avtomobilih.

V končni fazi pa tudi če je zlikovec oproščen zaradi pomanjkanja dokazov, si bo zapomnil in ga bo verjetno malo ustavilo, zadeva se bo pojavila v medijih, ime omenjeno v časopisju, morda se bo oglasil še kakšen kupec.

Samo ne jamrat, da se ne da.

Oškodovanca stane 5 minut da zadevo prijavi, vse ostalo potem ureja država na lastne stroške.

povprašu boš po kilometrih tistega, za katerega jaz trdim, da je zbil kilometre, ker jaz jih nisem, se pravi, da jih je on:slap:

ne vidi se, če je strokovno narejeno:P

ko vidiš, da ti nobeden nič ne more, si daš duška:P

krepko bo zadeva zavrnjena:whistle:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, builder pravi:

zdaj, ko že izzivaš, mi še razloži, kako boš to ti meni dokazal, glede na to, da se bom jaz zgovarjal, da sem že kupil tak motor, tega pa tudi sam ne morem narediti, ker za take zadeve moraš imeti določene naprave in z njimi znat delat. Se pravi, da boš moral priti do tistega strokovnjaka, ki mi je zbil kilometre in bo to na sodišču potrdil:O

Res me zanima, kako bi ti to meni dokazal:hmm:

V predkazenskem postopku bodo boruttovi kolegi zbirali obvestila in dokaze ter izprašali občane, prejšnje lastnike itd.

Junaki ob obisku miličnikov še vedno v joku začivkajo, praviloma pa se ob obiskih nevede še kaj ostalega odkrije.

Sicer pa.

Če ti je oseba prodala motor z npr. 10.000km in bo to lahko potrdila (ne bo dvoma v njeno izpovedbo), je to verodostojen dokaz.

Ti pa boš zadevo potem prodal za 5.000km, ti bo sodišče morebiti res verjelo, da tega nisi sam prevrtel, ker ne znaš, vendar pa je sklenjen krog indicev-dokazov takšen (sklepanje), da je nedvomno dokazano, da zadeva izvira iz tvoje sfere. Al si vrtel ti ti osebno ali komu naročil, niti ni pomembno. Z molkom boš zgolj zaščitil pomagača.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

V predkazenskem postopku bodo boruttovi kolegi zbirali obvestila in dokaze ter izprašali občane, prejšnje lastnike itd.

Junaki ob obisku miličnikov še vedno v joku začivkajo, praviloma pa se ob obiskih nevede še kaj ostalega odkrije.

Sicer pa.

Če ti je oseba prodala motor z npr. 10.000km in bo to lahko potrdila (ne bo dvoma v njeno izpovedbo), je to verodostojen dokaz.

Ti pa boš zadevo potem prodal za 5.000km, ti bo sodišče morebiti res verjelo, da tega nisi sam prevrtel, ker ne znaš, vendar pa je sklenjen krog indicev-dokazov takšen (sklepanje), da je nedvomno dokazano, da zadeva izvira iz tvoje sfere. Al si vrtel ti ti osebno ali komu naročil, niti ni pomembno. Z molkom boš zgolj zaščitil pomagača.

 

 

prvo boš moral dokazat, da sem kupil motor z 10.000 km in ne z 5.000, sistem se ti podre v osnovi:P

tega ne boš mogel dokazat, ker tisti ki to dela, ne piše kilometre v pogodbo:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!