Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 3 urami, klarinetolog pravi:

Pozdravljeni,

prosim če mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom:

To leto sem vozil Yamaha fazer l. 2007, bil je moj prvi motor, naredil sem kakšnih 8000 kilometrov.

Rad bi našel kakšen bolj potovalni motor, kjer je vožnja bolj udobna, večja vetrna zaščita, mogoče tudi manjša poraba...

Kaj mi priporočate?

Hvala

rabljen BMW GS, z malo več kilometri, da so vse hibe že odpravljene in model do dva starejši

to bi ti tudi vsak serviser priporočal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DL650 pravi:

Zdaj če iščeš potovalnik, bi priporočal, da pogledaš za:
* Kawasaki ZZR 1400
* Yamaha FJR 1300
Za Kawasakija vem, sedenje ni ravno najbolj ravno ... dejansko sloniš na rokah, kot pri FZ6, ampak še vedno bolje koz na FZ6

Če pa iščeš kaj v segmentu velikih potovalnih endur, pa je izbira res raznolika:
* KTM 990 Adventure
* Tiger 1050
* MG Stelvio 1200
* kakšna Varaderka 1000 in
* BMW GS
Imaš pa tukaj potem še soliden enduro potovalnik; Suzuki DL650 Vstrom.
Zdaj, koliko ti motorji spijejo ne vem, za zgornja dva sem prepričan, da bi jih zelo težko spravil pod 6,2l/100 .
Za drugo skupino bi znalo bit (na pamet, glede na kubike) med 5,5 do 7l/100 km . Poraba je seveda odvisna od več dejavnikov, tako, da natančno sedaj pisat je nesmisel.

Verjetno pa ne boš potoval v saharo, ali pač ... zakaj potreba po 100PS, ker si jih imel na FZ6?
 

Yamaha FJR 5,6/100. Srednje dinamično. Zelo težko čez 6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, crasher pravi:

Yamaha FJR 5,6/100. Srednje dinamično. Zelo težko čez 6.

Tolko bolje. Sem bil prepričan, da zaradi kubikaže in konjev pač popije tu nekje 6,2l . Potem pa za to udobje, ki ga nudi FJR je to idealna poraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DL650 pravi:

Zdaj če iščeš potovalnik, bi priporočal, da pogledaš za:
* Kawasaki ZZR 1400
* Yamaha FJR 1300
Za Kawasakija vem, sedenje ni ravno najbolj ravno ... dejansko sloniš na rokah, kot pri FZ6, ampak še vedno bolje koz na FZ6

Če pa iščeš kaj v segmentu velikih potovalnih endur, pa je izbira res raznolika:
* KTM 990 Adventure
* Tiger 1050
* MG Stelvio 1200
* kakšna Varaderka 1000 in
* BMW GS
Imaš pa tukaj potem še soliden enduro potovalnik; Suzuki DL650 Vstrom.
Zdaj, koliko ti motorji spijejo ne vem, za zgornja dva sem prepričan, da bi jih zelo težko spravil pod 6,2l/100 .
Za drugo skupino bi znalo bit (na pamet, glede na kubike) med 5,5 do 7l/100 km . Poraba je seveda odvisna od več dejavnikov, tako, da natančno sedaj pisat je nesmisel.

Verjetno pa ne boš potoval v saharo, ali pač ... zakaj potreba po 100PS, ker si jih imel na FZ6?
 

poglej še kakšen moto guzzi norge poraba cca 5-5,5 l  udobna vožnja

ali pa bmw k 1200 poraba cca 6l udoben in pa zmogljiv

pri obeh pokončno sedenje in dovolj vetrne zaščite

moj predlog ne kopuj brez ABS

lp marko

Popravljeno . Popravil moravčan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Snecer pravi:

rabljen BMW GS, z malo več kilometri, da so vse hibe že odpravljene in model do dva starejši

to bi ti tudi vsak serviser priporočal

Letnik 08 bi bil za 172 cm neroden, še za 185 cm je včasih bolje nižja pozicija sedeža...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kmet2 pravi:

15259581_1776303892629144_52332020322900

Vse kar iščeš ...cena 6200€ , poraba če ga božaš 4.5l  in to za 1200kubikov in skoraj 120hp , udoben zeeelooo,gretje sedežev,prvega in zadnjega , ročk, tempomat, električno centralno stojalo, rikverc, centralno zaklepanje vseh kovčkov in predala, radioCD poslušaš tud pri 200kmh na AC brez problema , če imaš prvo vetrobransko šipo popolnoma dvignjeno .Šipa je električno pomična ,potovalni računalnik , vozim ga pa povsod kamor prilezem od makedama naprej , da se kar dinamično vozit ......po tem kar si povedal , pokončno,udobno,varčno in do 6k€ je tot to :P

A ti resno verjameš, da lahko nekdo (skoraj začetnik) višine 172cm, pa da ni ojačan dvigovalec kvihtov, lahkotno in suvereno (tako kot ti na tejle sliki) vozaka tole zverino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

A ti resno verjameš, da lahko nekdo (skoraj začetnik) višine 172cm, pa da ni ojačan dvigovalec kvihtov, lahkotno in suvereno (tako kot ti na tejle sliki) vozaka tole zverino?

takle motor je težak samo do hitrosti 5 km na uro potem pa je vožnja lahkotna in zelo prijetna mi je še vedno žal da sem ga prodal 

 

lp marko 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

A ti resno verjameš, da lahko nekdo (skoraj začetnik) višine 172cm, pa da ni ojačan dvigovalec kvihtov, lahkotno in suvereno (tako kot ti na tejle sliki) vozaka tole zverino?

Ne rabiš biti dvigovalec kvihtov, pa lahko lahkotno in suvereno pelješ marsikako zverino. Motorja se ne vozi na silo, na golo moč. Vsaj ne dolgo... ker so sile, ki delujejo na motor med vožnjo, dosti večje od tega, kar človek (kviht al pa ne) zmore. Definitivno pa taka krava ni lih za začetnike.

Realno gledano je bilokak sport turer z jurja kubiki in ABS-om primeren za to, kar @klarinetolog hoče. Od tu naprej pa so še najbolj pomembne oči, pa občutki na testni vožnji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, klarinetolog pravi:

Pozdravljeni,

prosim če mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom:

To leto sem vozil Yamaha fazer l. 2007, bil je moj prvi motor, naredil sem kakšnih 8000 kilometrov.

Rad bi našel kakšen bolj potovalni motor, kjer je vožnja bolj udobna, večja vetrna zaščita, mogoče tudi manjša poraba...

Kaj mi priporočate?

Hvala

Kawasaki Versys 650 ali pa Suzuki V-Strom 650. Izpolnita vse tvoje pogoje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Kawasaki Versys 650 ali pa Suzuki V-Strom 650. Izpolnita vse tvoje pogoje. 

al pa pegaso ... čim starejši tem boljši je :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/7/2016 at 6:37 PM, moravčan said:

poglej še kakšen moto guzzi norge poraba cca 5-5,5 l  udobna vožnja

ali pa bmw k 1200 poraba cca 6l udoben in pa zmogljiv

pri obeh pokončno sedenje in dovolj vetrne zaščite

moj predlog ne kopuj brez ABS

lp marko

Če me spomin ne vara, si Norgeja menjal za k1200. Koliko ti pa bmf poje? Jaz o kakih 5l/100 nism nit sanjal. 

On 12/7/2016 at 6:19 PM, crasher said:

Yamaha FJR 5,6/100. Srednje dinamično. Zelo težko čez 6.

meni se to zdi science fiction. 

@Borutt, kdaj voziš fjr, si kaj bečežil porabo?

11 hours ago, hajoktejn said:

Ena X11 se prodaja ugodno. Fajn za za cetnika :P

 

?????????????? a to sploh obstaja pr nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Cartman pravi:

Če me spomin ne vara, si Norgeja menjal za k1200. Koliko ti pa bmf poje? Jaz o kakih 5l/100 nism nit sanjal. 

meni se to zdi science fiction. 

@Borutt, kdaj voziš fjr, si kaj bečežil porabo?

?????????????? a to sploh obstaja pr nas?

Nekako 30-50% pokuri več, kot dvovaljni Bavarec. Na kolesarskih dirkah se na koncu vozijo na hlape. 

Da boš lažje računal. Bemve je zadovoljen s petimi litri. Seveda tudi manj in tudi več, ampak ne pretirano več. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Cartman pravi:

?????????????? a to sploh obstaja pr nas?

x11 ..redke..so pa ..ta za 1800e je ugoden nakup.. khmmm... ma nimam kam dat..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
7 hours ago, pihec said:

Zdravo,

Kupujem cbr 600 rr do 4000€ po možnosti z blokado 25/35 kW.

Prodaja kdo kaj pametnga?

lp

Na netu mas eno 2008 letnik cena 4200€ pa 21kkm pomoje ce je motor uredu se splaca full ker taksne so po 5000eur in vec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hoyla! 

Gledam za motor, nekako enduro, oz. motoreto ki je sposobno jit po asvaltu in tudi ne. Ma da je temu tudi namenjena, vem da grem lahko tudi z Ninjo na slivnico :)

Trenutno sem gledal med xt 660 tenere, ktm 650sm/950sm, bmw 650x sm, transalpom, staro africa twin....

Trenutno sem nakako najbolj nagnjen k Yamahi Tenere. Gledam pa tam, do 5000€. Bi mi kdo kej predlagal okoli tega? Bi rad en motor za vsaj 5/6 let, da zberem dnar za Africo Twin 2017 ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa kupi staro africo da se jo navadis vozit in se pripravis za ta novo :)

Drgac pa osebno moj glas gre africi ker jo en kolega vozu do 160kkm brez problema edn se jo pa ma in tudi laufa brez tezav. Pa odlicn motor za vse terene. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!