Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ej stari. Ne da se ni brat tolko lapanja. A bo dz? Piha kar fajn. Tmin al kocevje? 

đž bo, dovolj kratko?

nč od naštetega, ampak to je zgolj moje mnenje

https://www.yr.no/kart/#lat=46.23092&lon=15.26044&zoom=7&laga=nedbør&baseid=PunktUtlandet%3A3202781&proj=900913

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Veš meni je prav Tomaž od Elise rekel, ko je ocenil moj prvi SX star 3 leta s 65kkm, matr saj je kot nov, mopedu bolj koristi da laufa, kot pa ne. Taisto mnenje upravičuje nove lastnik, ki ga samo vozi in vozi, preko 100.000km, kar pa ne pomeni, da v kolikor naletiš na 10 let star moped z 10kkm, da bo ta za v smeti, definitivno pa lahko pričakuješ kak manjši problem (zaradi neuporabe), ki ga celo preventivno lahko odkloniš.

 

Tle si ga pa mal pihnu. A imaš namen prodajat svoj motor in že v naprej vplivaš na javno mnenje?

Torej, če poenostavim: če ima motor malo kilometrov boš imel vsaj manjše težave, torej vzemi motor z veliko kilometrov, po možnosti z čimveč lastniki, ker je bolj raznovrstno vožen in bolj preizkušen.

Imam že precej dolgo zgodovino, tudi motoristično, pa sem se spet naučil nekaj novega.:lol1:

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede prevoźenih kilometrov...vidis kuk vidis ob ogledu...

Mi imamo...

Honda xx l98 z okoli 12000km

Kawasaki nihja l05 z okoli 23000km

Hjusung agila z ne vem bi mogu pogledat a tud neki malega.  

Gilera stalker l01 cca 29.000km

@maus pa v dveh letih naredi 60.000km

Tako,da kr po damijevo...bolj novo ima manj prevoźenih...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Igi Pop pravi:

Tle si ga pa mal pihnu. A imaš namen prodajat svoj motor in že v naprej vplivaš na javno mnenje?

Torej, če poenostavim: če ima motor malo kilometrov boš imel vsaj manjše težave, torej vzemi motor z veliko kilometrov, po možnosti z čimveč lastniki, ker je bolj raznovrstno vožen in bolj preizkušen.

Imam že precej dolgo zgodovino, tudi motoristično, pa sem se spet naučil nekaj novega.:lol1:

nisem, preber kar sem napisal.

Kaj bi raje kupil:

3 leta star moped z 100000km

ali

10 let star moped z 100000km

kapiš

ps. jaz ne iščem kupcev za moj moped, ker imam že vse dogovorjeno, star not nov ven...sam še 2019 leto čakam , tralalala

pss. res je da za tri leta star moped odkartaš malce več, ali znesek mu mnogo mnogo bolj pade, opreme je pa kar precej več, tehnologija je mnogo novejša, pa kaj bi tarzlagal, jaz bi tudi imel GPX900, wau tom Cruise se je z njim vozu, obnovljen zgleda ko peršing....samo cifra pa ni mala a ne.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

nisem, preber kar sem napisal.

Kaj bi raje kupil:

3 leta star moped z 100000km

ali

10 let star moped z 100000km

kapiš

ps. jaz ne iščem kupcev za moj moped, ker imam že vse dogovorjeno, star not nov ven...sam še 2019 leto čakam , tralalala

 

 

Upam,da h2sx in z ostane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Upam,da h2sx in z ostane...

dejstvo je, kar danes stane 20k€, bo čez 3 leta 10-12k€, veliko motorja za pol denarja, pa četudi ima iste kilometra kot 10 let star cigu migu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DAMI34 said:

Kaj bi raje kupil:

3 leta star moped z 100000km

ali 

10 let star moped z 100000km  

Rahlo mešaš zadeve. Zgoraj omenjena motorja nista cenovno primerljiva, primerjava je brezpredmetna. Debata se je začela o motorjih z magično kilometrino (30kkm), ne pa o 10 let starih in 100kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, XTR pravi:

Rahlo mešaš zadeve. Zgoraj omenjena motorja nista cenovno primerljiva, primerjava je brezpredmetna. Debata se je začela o motorjih z magično kilometrino (30kkm), ne pa o 10 let starih in 100kkm.

nč ne mešam. Moped žal troši uporaba in leta (staranje), kaj bo pa kdo vzel je pa čisto njegova izbira.

Jaz sem samo povedal, da določene stvari, kljub malim kmjem izgubljajo na elastičnosti, tesnenju itd, ker jih stara čas, pa čeprav ni uporabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nja, pol je pa še opcija

10 let star - 30.000 km

3 leta star - 100.000 km

Kateri je manj znucan ob predposravki, da so km realni.

Strojniki znajo izračunat obrabo materiala glede na uporabo, se pa strinjam glede boljše opremljenosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Sam poglej cvetober. S te strani. Smasher je zadovoln de usako lepo mal posraufa, in pravi de je motorcek za jurja dovolj, izibiker se je rodil pametn, in nikol nikogar nc ne sprasuje, on ze ve, njemu je vse jasno. DSM rabi prvi motor, al strom al verso, pa ne ve, a bi cist novga, al cist novga z druge roke. Anonimnez bi z dojclanda vleku prvi motor, ne ve a bi  R6 al r1, ne ve a ma motor lahko 20 al 30kkm. Oglasi se denis 099, k ne zna pogledat ce ma gume prazne, in za to caka mhanika, ti razlagas de u 7 letih motor preperi, ukica zganja skepso, de so usi tachotunani.....a se ti to zdi normalno? Res? K vecina zastavlenih vprasanj je na nivoju solarckov z zelo prilagojenim programom, in odgovori so v poprecju se slabs. 

Forum Ringaraja :panic:.

Zaradi tega vztrajam tukaj :lol1:

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor s 30 000km mora bit SkorajKotNov. Al ma 3 al 8let.

 

Damiju naklofen mal skodi, in se hitro sfantazira. Sej vem de ne misli nc slabga. Prsti so prehitri.

 Ob predpostavki da sta motorja enake specifikacije, bi raj 5let starga z 50kkm, kot 3 leta starga z 90kkm. Smiselno? Ker se modeli menjujejo precej pogosto, po moje, realne primerjave za vecje razlike v letih niso merodajne. Generacija je PO MOJE precej pomembnejsa kot kilometeina. 

 

Ukica, jez med verglanjem mizim in drzim sapo.  :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pa se to. Neznalica. Cvek. Use zbrkas. GROZA. GPz900r vozil je GPz900r. 

Seveda...menda niso zanj izdelali le unikatnega gpx 900 kot za Damija.. 

Men ti gpz,niti gpx750 ni sedu.. 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Motor s 30 000km mora bit SkorajKotNov. Al ma 3 al 8let.

 

Damiju naklofen mal skodi, in se hitro sfantazira. Sej vem de ne misli nc slabga. Prsti so prehitri.

 Ob predpostavki da sta motorja enake specifikacije, bi raj 5let starga z 50kkm, kot 3 leta starga z 90kkm. Smiselno? Ker se modeli menjujejo precej pogosto, po moje, realne primerjave za vecje razlike v letih niso merodajne. Generacija je PO MOJE precej pomembnejsa kot kilometeina. 

 

Ukica, jez med verglanjem mizim in drzim sapo.  :)

 

 

vsake 3 leta pade nov model vn, nekateri pa že vsaki 2 leti. In ne, razlika med 3 in 8 let je lahko:

en ima lahko še garancijo, drugi ne, en original accu, drugi najmanj na koncu :P, tok samo na kratko

Sicar pa ni potrebno da doseževa konsenz, jaz tako mislim, ti pač drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja ninđa ma že cca 25.000 km v 1,5 leta ... a je že za u smeti :huh: 

k tok km ima večina sportakov od letnika 2006 dalje :huh: .. skor usi majo tok :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, maus pravi:

moja ninđa ma že cca 25.000 km v 1,5 leta ... a je že za u smeti :huh: 

k tok km ima večina sportakov od letnika 2006 dalje :huh: .. skor usi majo tok :P 

:nono: ... moj je 2009,pa sm lih učer ubrnu 69.000 km ...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maiden pravi:

:nono: ... moj je 2009,pa sm lih učer ubrnu 69.000 km ...:smoke:

sj ga ne prodajaš .. :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maiden pravi:

not jet...druh let pa... :naughty:

niko neće suzani govoriti, kolko mora imati kilometara... niko... jasno :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

niko neće suzani govoriti, kolko mora imati kilometara... niko... jasno :mad: 

davno je davno bilo tooooooo .... :mad:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da stanje na mestu ne vpliva najbolje na stvari, ki so narejene zato da se premikajo. Sploh če so parkirane v kakem rahlo (al pa ornk) vlažnem in hladnem kotu. Lih tako je večja verjetnost, da spusti nikol menjan semering na 10 let starem motorju, kot na 3 leta starem motorju - če le ni vmes res brutalne razlike v opravljeni kilometrini/delovnih urah v korist mlajšega mopeda.

Ampak (vedno je ta ampak, ane?).  Večina mopedov narejenih v zadnjih dveh desetletjih (govorim o standardnih, uveljavljenih znamkah) ni lih slabih. Za informiranje o tipičnih problemih je Internet. Pa kak mehanik. Še največji 'problem' pri par let starih motorjih je ponavadi manjko ABS-a. Ki lahko da je, ali pa ni problem. Odvisno od voznika/voznice. Ko nekaj kupiš je to treba vzdrževat. Tu je zaradi narave zadev (manj materiala, obremenitve, visoko vrteči se stroji) nekaj več stroška kot z avtom. Če ne paziš je lahko konkretno več stroška. Sam spet, to ni nekaj novega. V dobrih starih cajtih Juge inu Titeja (kot bi rekel kak starejši forumski član) so lihtako ribale Zastave. Pa Jave, MZ-ji in Tomosi. Kakega Tomosa sem osebno ribnil (sicer smo bli takrat že izven Juge) tako da vem o čem govorim. Menda notorično nezanesljivega KTM-a pa nisem ribnil. Hecno to.

Ko si to počistiš enkrat v glavi je ostalo sam še vprašanje osebnih preferenc. Ki jih oni z malo več izkušnjami ponavadi mamo (ali pa tudi ne) izdelane. Oni z malo ali nicč izkušnjami pa sanjarijo. Kar je ok, vsi smo to počeli. Kupiš, pogruntaš da ni lih to to, prodaš, kupiš novo. Če te skrbi/boli vsak € se ne it tega športa, ker zna biti rahlo boleč.

Kar je @isarajli1 napisal par strani nazaj drži 200%. Ljudje ne vejo, kaj hočejo. Imajo neko idejo, vse ostalo pa je... eter. Ena od prodajalca avtov iz Lj - ljudje pridejo pogledat eno leto star avto z 10k kilometrov (sponzorsko vozilo) in precej ugodno ceno. Na koncu domov odpeljejo novo (ene 7-8 jurjev več) zato ker bi meli drugačno barvo pa on rabljen nima kamere za rikverc vožnjo. Pa so kupili to kamero... za osem jurjev :lol1:

Če bi ljudje vedeli kaj hočejo, ne bi bilo vedeževalk. Pa reklam. Pa piramidnih nategov. Pa spletnih zmenkarij. Pa tud tega foruma verjetno ne. No, vsaj ne te teme.

 

p.s. pred parimi dnevi sem sedel na Ninji jurja, letnika ne vem. Visok sem 181cm. Kako se lahko kdorkoli preko metra pa čevap trpa na tej grozoti od motorja mi nikol ne bo jasno.

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, jskrablin pravi:

p.s. pred parimi dnevi sem sedel na Ninji jurja, letnika ne vem. Visok sem 181cm. Kako se lahko kdorkoli preko metra pa čevap trpa na tej grozoti od motorja mi nikol ne bo jasno.

mene vpraš kako :P ... z lahkoto, je moj odgovor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jskrablin said:

Visok sem 181cm. Kako se lahko kdorkoli preko metra pa čevap trpa na tej grozoti od motorja mi nikol ne bo jasno.

Nogo das cez, prva je po navad dol, in gres. Hitro. 

Funny.  Jez po cca 10000km z navadno, ravno balanco se zdej pizdim. Hrbet boli, rit boli....na motorju s kliponi hrbet nikoli bolel, in rit v kakih izrednih razmerah. Na “enduro” kozolcu, boli vse. Solo ob vsaki uri uzamem sportnika. Za kamorkoli. 

7 hours ago, KARMEN1 said:

Ko ti prodajaš svoje ninje, kupci čakajo v vrsti in upajo še na avtogram :004

 

:hmm: ma ne vem, ce to drzi za nindze. Nindza gre u druge roke ko se ji zazdi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!