Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Pravkar, vandrovec pravi:

...saj to se vse vidi, ni potrebno dokazovat :hmm:

še jaz pozabim kako informacijo pa pogledam v "zapiske"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

še jaz pozabim kako informacijo pa pogledam v "zapiske"

Potem so zapiski bolj pomembni kot dejansko stanje....kaj, če se nekateri deli obrabijo prej kot je predpisano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Potem so zapiski bolj pomembni kot dejansko stanje....kaj, če se nekateri deli obrabijo prej kot je predpisano?

ne niso.

valda začneš z dejanskim stanjem, nato zračunaš tudi kake stroške boš imel in kdaj in tu so ti v pomoč zapiski, od kontrole ventilov, menjave ploščic, zavornega olja, olja v vilicah itd itd..

Dober gospodar pozna svoje vozilo in kdaj je bilo kaj na njem narejeno, ter ve tudi vnaprej predvidevati, kdaj bo kako delo za opraviti. In tu je evidenca pomembna. Zame, za ostale mi je pa čisto vseeno.

Zlo enostavno ti bom povedal, greš na dolgo pot, cca 4-5jurjev z verigo, ki ima ogromno kilometrov, zgleda pa dobra. S tem tvegaš, da boš imel mogoče probleme, ker se bo začela nenadoma nategovat in iti v franže (da lahko se zgodi), če pa veš, kdaj je bila menjana, lahko preventivno poskrbiš za zadevo vnaprej.

Da boš pa pri ogledu, cel motor razšraufal v prafaktorje je pa neumnost, pa tudi doma ga ne boš verjetno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Zlo enostavno ti bom povedal, greš na dolgo pot, cca 4-5jurjev z verigo, ki ima ogromno kilometrov, zgleda pa dobra. S tem tvegaš, da boš imel mogoče probleme, ker se bo začela nenadoma nategovat in iti v franže (da lahko se zgodi), če pa veš, kdaj je bila menjana, lahko preventivno poskrbiš za zadevo vnaprej.

4-5 kkm ni dolga pot, če pa se gre na daljšo se pa itak zamenja vse vitalne dele...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

pa tudi doma ga ne boš verjetno.

O, pa ga bom! :P

IMG_20151210_141140.thumb.jpg.f1c1557320aeecaa614e76f868184ca9.jpg

56 minutes ago, vandrovec said:

4-5 kkm ni dolga pot, če pa se gre na daljšo se pa itak zamenja vse vitalne dele...

Men je guma zdrzala 2500 km, vec kot 2/3 tega je bila precej normalna voznja na siht pa nazaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

4-5 kkm ni dolga pot, če pa se gre na daljšo se pa itak zamenja vse vitalne dele...

vsako tele ma svoje vesele. Tudi na 2 jurja dolgih izletih jih motoristi kuhajo, gredo s slabo pripravljenimi motorji, potem pa se išče in kliče pomoč.

pred 49 minutami, Zok pravi:

O, pa ga bom! :P

 

izjema potrjuje pravilo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Xebec pravi:

stari pride po yamo, to se loh tut po dežju pele :D

pa še mitaske so gor, loh kr na puno žge

nj te jutr zapelje do kala :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ministrstvo-za-javno-upravo-na-drazbi-prodaja-motor.html

Ministrstvo se je za prodajo motorja, ki je ocenjen na skoraj šest tisoč evrov in pol, odločilo, ker ga ne potrebuje. Gre za motor, ki se je že drugič pojavil na javni dražbi, katero organizira Ministrstvo za javno upravo. Zainteresirani kupci imajo še do 14. avgusta čas, da oddajo ponudbo, potem se bo začela dražba. "Do takrat morajo biti vplačane varščine. Tisti, ki jo bodo vplačali, bodo povabljeni na Ministrstvo za javno upravo, kjer bo dražba tudi potekala," nam je pojasnil Uroš Korošec z Direktorata za stvarno premoženje.

Pazi to:

Nov lastnik motorja bo tisti, ki bo zanj ponudil največ denarja. Problem predstavlja dejstvo, da ga zainteresirani ne bodo imeli priložnosti videti, preden ga bodo kupili, zato bi to lahko vplivalo na uspešnost dražbe. To, da motorja pred nakupom ni možno videti, na ministrstvu pojasnjujejo z naslednjimi besedami: ''Motor smo odpeljali na testno vožnjo, zato vemo, da je izklicna cena primerna.'' 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tex pravi:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ministrstvo-za-javno-upravo-na-drazbi-prodaja-motor.html

Ministrstvo se je za prodajo motorja, ki je ocenjen na skoraj šest tisoč evrov in pol, odločilo, ker ga ne potrebuje. Gre za motor, ki se je že drugič pojavil na javni dražbi, katero organizira Ministrstvo za javno upravo. Zainteresirani kupci imajo še do 14. avgusta čas, da oddajo ponudbo, potem se bo začela dražba. "Do takrat morajo biti vplačane varščine. Tisti, ki jo bodo vplačali, bodo povabljeni na Ministrstvo za javno upravo, kjer bo dražba tudi potekala," nam je pojasnil Uroš Korošec z Direktorata za stvarno premoženje.

Pazi to:

Nov lastnik motorja bo tisti, ki bo zanj ponudil največ denarja. Problem predstavlja dejstvo, da ga zainteresirani ne bodo imeli priložnosti videti, preden ga bodo kupili, zato bi to lahko vplivalo na uspešnost dražbe. To, da motorja pred nakupom ni možno videti, na ministrstvu pojasnjujejo z naslednjimi besedami: ''Motor smo odpeljali na testno vožnjo, zato vemo, da je izklicna cena primerna.'' 

vožen ljubiteljsko, redno vzdrževan, garažiran. nikoli paden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maxxa pravi:

Zakaj pa ministrstvo potrebuje sploh motor?

Da dobi denar zanj...ni logicno...

Ker se ti ne da prebrati...pac tam zaposleni imajo lepe place in vrze vsak mesec vsak tisti euro in so odplacali kredit in so ga imeli za sproscanje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maxxa pravi:

Zakaj pa ministrstvo potrebuje sploh motor?

Iz članka. 

Ministrstvo za javno upravo na dražbi prodaja deset let starega čoperja. Gre za motor angleške znamke, ministrstvo pa ga je v last pridobilo na podlagi zakona o dedovanju, ki veleva, da premoženje pokojnika brez dedičev, ali pa se ti premoženju odpovejo, postane last države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo so pa tudi kekci. Iščejo kupca, ki bo kupil motor na lepe oke, o katerem ne ve praktično nič. In potem pameten kravatar izjavi: "Mi smo šli ta motor sprobat, da vidmo čist tko, če užge al ne užge. In ta motor ne užge. Imel naj bi prazen akumulator." Pa debili frdamani, kako so ga potem sprobali? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nevem kam objavit, naj admin prenese v pravo temo... uglavnem, za nakup motorja, kaj svetujete? avto net, ali kakega posrednika, ki ti da še nekaj garancije? V naših koncih (okolica Nove Gorice) najbolj hvalijo PMZ iz Bukovice.. imate kakšne izkušnje z njimi, oziroma poznate še koga ki je vreden zaupanja? Nekako me najbolj vleče Yamaha Fazer FZ6, sem pa čisti začetnik, če bo sreča bom imel izpit čez 10 dni :). Hvala za vse odgovore. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, la profich pravi:

Nevem kam objavit, naj admin prenese v pravo temo... uglavnem, za nakup motorja, kaj svetujete? avto net, ali kakega posrednika, ki ti da še nekaj garancije? V naših koncih (okolica Nove Gorice) najbolj hvalijo PMZ iz Bukovice.. imate kakšne izkušnje z njimi, oziroma poznate še koga ki je vreden zaupanja? Nekako me najbolj vleče Yamaha Fazer FZ6, sem pa čisti začetnik, če bo sreča bom imel izpit čez 10 dni :). Hvala za vse odgovore. 

pa si v pravi temi.

Odvisno, če kupiš od lastnika, dobiš več zgodovine, od trgovca pa manj. Nategneš se pa lahko povsod.

Vsak motor je pa potrebno pregledati pred nakupom in če je le šansa naj gre s teboj kdo ki se mal spozna. Tudi za kako garancijo se da s trgovcem dogovoriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 8. 2019 ob 14:57, la profich pravi:

Nevem kam objavit, naj admin prenese v pravo temo... uglavnem, za nakup motorja, kaj svetujete? avto net, ali kakega posrednika, ki ti da še nekaj garancije? V naših koncih (okolica Nove Gorice) najbolj hvalijo PMZ iz Bukovice.. imate kakšne izkušnje z njimi, oziroma poznate še koga ki je vreden zaupanja? Nekako me najbolj vleče Yamaha Fazer FZ6, sem pa čisti začetnik, če bo sreča bom imel izpit čez 10 dni :). Hvala za vse odgovore. 

 

Dobrodošel :) 

 

Jaz se ne bi fokusiral toliko na to od koga kupim, kot na to kaj kupim. Imaš ljudi z odličnimi izkušnjami pri kupovanju tako od starih lastnikov, ki svoje motorje prodajajo zaradi menjave oz. pomanjkanja časa oz. česarkoli pač, in isto ljudi z odličnimi izkušnjami pri nakupih od trgovcev.

Sam se sicer bolj fokusiram na osebe ki so motor dejansko koristile, ker ti lahko o njem več povejo, in je cena načeloma boljša. Pa tudi lažje oceniš kako se je z motorjem delalo. Kljub temu pa nimam pomislekov glede nakupa od trgovca - pač zaenkrat še nisem tega rabil delat, bi pa če bi se resnično zaljubil v katero mašinico.

 

Glede samega motorja pa verjetno itak sam veš kaj ti je najbolj všeč. Podoben Fazerki je še Suzuki SV650 (in pa SV650S), ki je tudi super motor, lahko še te malo preveriš. :) 

 

 

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da sem že tolikokrat vprašal za različne kombinacije, pa vedno potem eno izločim in najdem novo... :D skratka...

Odločam se med tema dvema motorjema. Motor bo dosti namenjen vožnji v dvoje, sicer pa za skočit na dopust, izlete etc. načeloma ne za divjanje, mogoče pa tudi kdaj :) . Najprej sem bil prepričan za Fazerko, pa sem zdaj našel ta TDM, tako da če bo yamaha bo tdm. Zdaj na videz mi je malenkost lepša honda, je pa tudi malo močnejša (sem začetnik, izpit pride čez 1 teden (upam), motor pa kmalu po tem) :) hvala za vse odgovore in nasvete. Jih upoštevam.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, la profich pravi:

Vem, da sem že tolikokrat vprašal za različne kombinacije, pa vedno potem eno izločim in najdem novo... :D skratka...

Odločam se med tema dvema motorjema. Motor bo dosti namenjen vožnji v dvoje, sicer pa za skočit na dopust, izlete etc. načeloma ne za divjanje, mogoče pa tudi kdaj :) . Najprej sem bil prepričan za Fazerko, pa sem zdaj našel ta TDM, tako da če bo yamaha bo tdm. Zdaj na videz mi je malenkost lepša honda CBF1000, je pa tudi malo močnejša (sem začetnik, izpit pride čez 1 teden (upam), motor pa kmalu po tem) :) hvala za vse odgovore in nasvete. Jih upoštevam.. 

bomo kar v tej temi vse obravnavali, tako da ne odpirat novih.

Lahko komot tule xxx vs xxx 

Nekih hudo bistvenih razlik ni. CBF1000 je tudi dober nakup, veliko primerne in obvladljive moči, dovolj udoben in močan za 2 osebi. Če se odločaš med CBF1000 in TDM900 bi se skoraj lahko na podlagi "katerimijelepši"

S tem da..CBF se dobi tudi novejše letnike z verjetno več opreme, kar pa tudi ni zanemarljivo.

ps. zelo bistveno pa tudi je,kje boš servisiral. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, la profich pravi:

No, ker je naslov izginil, napišem še 1x, TDM vs CBF1000. Dami34 hvala :)

ni izginil, premaknil sem te sem, ti pa povem eno globoko.

Karkoli boš vzel bo kul za prvi moped. In če se boš vozil, boš itak v dveh letih menjal za več, boljše, bolj opremljeno, močnejše, bolj komot itd...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ni izginil, premaknil sem te sem

vem... samo prej je bilo v naslovu nove teme TDM vs CBF1000, sedaj pa naslova teme ni več in ni sploh jasno za katera motorja sprašujem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!