Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred eno uro, Grut pravi:

kojnou ....

Woslu :)

 

pred eno uro, maus pravi:

aja tooo .. sem slišal, da te konji že v garaži ubijejo, če jih je preveč ... aja .. to ima pa prav ... preveč navora te pa raztrga, če prideš v garažo nepripravljen ... ok ... se strinjam :huh: 

Si pozabil omenit motorje, ki sunejo. Tistih je tut preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Si pozabil omenit motorje, ki sunejo. Tistih je tut preveč

ne .. nisem pozabi ... kajti, če te konji ne ubijejo in navor ne raztrga že v garaži, je potem možnost, da motor, ki sune ti uniči prebavni trakt, saj ga prilepi na hrbtenico in potem je problem pri odvajanju blata ... sem dovolj nazorno povedal ... in tega premalo poudarjajo na osnovnih tečajih in raznih varnih vožnjah ... res pa je, da bi ti moral že prodajalec osnove povedati o čeulanju konjeu in trganju navora že v garaži (zato ne priporočam obisk trgovin, ki prodajajo motorje z veliko konji in velikim navorom)  ter kasneje prilepanje ćrevesja na hrbtenico od suvanja motorja.

štekaš

:huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DinDiin pravi:

Sej sam suces gas, pa bremzas, ce to zafukas, je pa stala ja. 

đabe sučeš, če nč ne sune :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

:huh:

giphy.gif?cid=ecf05e47jccc0j0fmyaqty30i6

 

preuč kojnu, se mi zdi :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/16/2020 at 7:09 AM, thumper said:

@Kiri je pravi naslov za strom 650 potovanje v dvoje..

Kot je napisal Scarabeo... Gre brez težav, ampak se pa večkrat zgodi, da raje počakaš na kakšen malo daljši del pregledne ceste, ko hočeš prehitevat polno naložen. Ampak tako je vedno... tudi pri 100-konjskem motorju bo isto, če boš primerjal s 160-konjskim. 

Za v dvoje je res bolj komot vstrom 1000, je pa tudi res, da 650 velja za bolj zanesljivevega (in varčnega). Stvar osebne preference, pač.

Mimogrede, zdaj sem še eno kljuse k hiši privlekel... XRV 750. Več kubikov, manj konjev, polno naložene pa še ni bilo priložnosti voziti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

ma vse kar je več kot 30 konjev je luxus in preseravanje.. vprašajte njih:

people-on-motorbike.jpg

0.5 konja po osebi :D 

if you see the bac of my oldast son - the bitch fell off..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam vprašanje...mogoče malo čudno, ampak nikoli nisem vozil avtomatika ali skuterja:

moja žena je tak nedeljski motorist, pelje se enkrat na mesec, pa še to bolj kratke ture. Je tudi precej leni motorist, to pomeni, da da motor v peto prestavo in potem motor tam ostane; ali med mestno vožnjo ali na avtobanu.

Teden nazaj se ji je pripetilo, da smo šli v hribe, serpetine ostre in strme, ona seka ovinek, sredi ovinka motor itak umre in se ''pokrije'' z njim.

Zdej me pa zanima, če bi recimo imela Mano, ki ima variomat tako kot skuter, ko daš ti po gasu, on sam izbere, kakšno prestavno razmerje mora imeti, da motor ne crkne?

Ali ta tanova Honda, mislim da NC, ki ima možnost avtomatskih prestav, ko daš po gasu, spelje on neglede na strmino ali tudi ''umre'' ?

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 8. 2020 ob 17:58, Buschi pravi:

Imam vprašanje...mogoče malo čudno, ampak nikoli nisem vozil avtomatika ali skuterja:

moja žena je tak nedeljski motorist, pelje se enkrat na mesec, pa še to bolj kratke ture. Je tudi precej leni motorist, to pomeni, da da motor v peto prestavo in potem motor tam ostane; ali med mestno vožnjo ali na avtobanu.

Teden nazaj se ji je pripetilo, da smo šli v hribe, serpetine ostre in strme, ona seka ovinek, sredi ovinka motor itak umre in se ''pokrije'' z njim.

Zdej me pa zanima, če bi recimo imela Mano, ki ima variomat tako kot skuter, ko daš ti po gasu, on sam izbere, kakšno prestavno razmerje mora imeti, da motor ne crkne?

Ali ta tanova Honda, mislim da NC, ki ima možnost avtomatskih prestav, ko daš po gasu, spelje on neglede na strmino ali tudi ''umre'' ?

Hvala za odgovore

če se ti slučajno zgodi , da nimaš v pravem "neutral"-u pa zategneš ponesreči ga to gre.. je dal enkrat en tukaj od africa twin dtc kako se je zložil med avti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z dtc menjalnikom ne bo nikoli umrl,tudi če voziš na ročno pa ne šaltaš dol pri mali brzini bo sam šaltal dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, honda 750 pravi:

z dtc menjalnikom ne bo nikoli umrl,tudi če voziš na ročno pa ne šaltaš dol pri mali brzini bo sam šaltal dol

kako se obnaša dtc menjalnik , ko zavreš in pomotoma dodaš gas? pri ročni sklopki mašina zatuli v prazno - kaj pa pri dtc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko zavreš ti vrže za eno do dve brzine dol ,odvisno od moči zaviranja in v katerem modulo voziš,tudi če močno dodaš gas ti vrže eno dol ,odvisno od obratov,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, honda 750 pravi:

ko zavreš ti vrže za eno do dve brzine dol ,odvisno od moči zaviranja in v katerem modulo voziš,tudi če močno dodaš gas ti vrže eno dol ,odvisno od obratov,

torej ob voznikovi napaki ravno nasprotno od željenega..hvala za podatke iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...če gasa ne obrneš, ne pomaga nič..Se uležeš. al pa ustaviš in daš nogice dol. Jaz bi raje delal na tehniki vožnje, kot na pomagalih, ki rešujejo situacijo. Brez filinga...majkemi, še sexat ne moreš :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tedybear pravi:

 

pred 30 minutami, C eagle pravi:

Pravi, da še ni najdu maljonov maljonastih... :lol1:

:nono: 

mi ne paše h kombinezonu in čeladi  :huh:

mal pa moram dat na videz :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, thumper pravi:

torej ob voznikovi napaki ravno nasprotno od željenega..hvala za podatke iz prve roke.

ni glih tako ko si ti napisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, maus said:

 

:nono: 

mi ne paše h kombinezonu in čeladi  :huh:

mal pa moram dat na videz :huh: 

Saj dobiš tudi kombinezon in podpisano Čelado :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

hm...če gasa ne obrneš....

 

Sej ona je dala gas, sam motor u peti prestavi ne bo šel v hrib. Tudi nogo je dala dol, ampak ker je stala pošrek na hrib, ji je zmankal podna...je bl mala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 8. 2020 ob 20:49, thumper pravi:

kako se obnaša dtc menjalnik , ko zavreš in pomotoma dodaš gas? pri ročni sklopki mašina zatuli v prazno - kaj pa pri dtc?

 

Ob 3. 8. 2020 ob 19:50, honda 750 pravi:

ko zavreš ti vrže za eno do dve brzine dol ,odvisno od moči zaviranja in v katerem modulo voziš,tudi če močno dodaš gas ti vrže eno dol ,odvisno od obratov,

 

Ob 3. 8. 2020 ob 21:01, thumper pravi:

torej ob voznikovi napaki ravno nasprotno od željenega..hvala za podatke iz prve roke.

 

pred 10 urami, honda 750 pravi:

ni glih tako ko si ti napisal

torej vrže eno dol in potegne na polno?

v bistvu je ob voznikovi napaki dodajanja gasa še hujše kot sem mislil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!