Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 1 uro, thumper pravi:

voznikovi napaki

Večinoma so vzroki za nesreče vozniške napake.

Za eno na tem forumu opisano vem, da ni bil kriv voznik, ampak "amortizerolom"...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, MiNa pravi:

Večinoma so vzroki za nesreče vozniške napake.

Za eno na tem forumu opisano vem, da ni bil kriv voznik, ampak "amortizerolom"...

jp .. obstajajo tudi tehnične napake vozila ;)

recimo .. nezmožnost ABS-a, da zaustavi motocikel pri 300 km/h v 20 metrih ... kaka beda, kajne :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

ABS-a, da zaustavi motocikel

Upam, da se zafrkavaš!

Saj veš da vozil ne zaustavlja ABS...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, MiNa pravi:

Upam, da se zafrkavaš!

Saj veš da vozil ne zaustavlja ABS...

vem .. zato je pa tehnična napaka ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Buschi pravi:

Sej ona je dala gas, sam motor u peti prestavi ne bo šel v hrib. Tudi nogo je dala dol, ampak ker je stala pošrek na hrib, ji je zmankal podna...je bl mala...

se strinjam, da je problem, ampak problem pač ostaja, višina, pa napačna prestava. Še vedno (iz lastnih iskušenj, ker sem tut mali) se lahko prevržeš v hrib, sam mal narobe stopiš.

Drilat vožnjo na parkirišču, al pa maxiskuter nabavit. Nizek sedež imajo, pa vedno so v pravi prestavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, thumper pravi:

 

 

 

torej vrže eno dol in potegne na polno?

v bistvu je ob voznikovi napaki dodajanja gasa še hujše kot sem mislil..

Mogoče sem narobe razumel tale tvoj stavek (če ja, oprosti). kako pa bi v serpentini drugače rešil kot z dodajanjem gasa? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

se strinjam, da je problem, ampak problem pač ostaja, višina, pa napačna prestava. Še vedno (iz lastnih iskušenj, ker sem tut mali) se lahko prevržeš v hrib, sam mal narobe stopiš.

Drilat vožnjo na parkirišču, al pa maxiskuter nabavit. Nizek sedež imajo, pa vedno so v pravi prestavi.

Nekaj podobnega je tečaj varne vožnje oz. kot bi tu na MS nekateri rekli, tečaj za butle za obvladovanje motorja. A očitno se to rabi, predvsem na takšnih serpentinah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, motozajebant pravi:

Nekaj podobnega je tečaj varne vožnje oz. kot bi tu na MS nekateri rekli, tečaj za butle za obvladovanje motorja. A očitno se to rabi, predvsem na takšnih serpentinah. 

največ se dril..neglede kje, je pa fajn tečaj zarad osnov, vendar premal, trening je potrebno nadaljevati, rabi, pri počasnih brzinah in manevriranju. Takrat smo najbolj nerodni in kratke noge nudijo manjšo oporo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

največ se dril..neglede kje, je pa fajn tečaj zarad osnov, vendar premal, trening je potrebno nadaljevati, rabi, pri počasnih brzinah in manevriranju. Takrat smo najbolj nerodni in kratke noge nudijo manjšo oporo. 

ja, se strinjam, a za začetek in za osnovo je dobro, da ti nekdo ki zadevo obvlada pokaže, razloži. To obnavljaš iz leta v leto, vmes pa sam drilaš. 

saj noge maš na stopalkah? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

ja, se strinjam, a za začetek in za osnovo je dobro, da ti nekdo ki zadevo obvlada pokaže, razloži. To obnavljaš iz leta v leto, vmes pa sam drilaš. 

saj noge maš na stopalkah? :) 

nogice rabiš ko se ustaviš :P in če maš nogice pa stopiš v luknjo (al na nagibu) , si hitro kabum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, motozajebant pravi:

Mogoče sem narobe razumel tale tvoj stavek (če ja, oprosti). kako pa bi v serpentini drugače rešil kot z dodajanjem gasa? 

 

mogoče sem ga jaz razumel drugače od tebe .. odvisno kok gas obrneš ...  ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

mogoče sem ga jaz razumel drugače od tebe .. odvisno kok gas obrneš ...  ;)

 

ja sej to je tudi pri normalnem šalterju bistvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

ja sej to je tudi pri normalnem šalterju bistvo...

ko sem mal vozil Mećko AMG-ja ... je kr ornk butnilo. ko sem pritisnil gas na polno ... avtomatik drive ;) 

motorja avtomatika, pa razen avtomatika leta 1978, nisem vozil :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

ko sem mal vozil Mećko AMG-ja ... je kr ornk butnilo. ko sem pritisnil gas na polno ... avtomatik drive ;) 

motorja avtomatika, pa razen avtomatika leta 1978, nisem vozil :P 

Zdaj bo Thumper reku, a smo na avto forumu? haha :) 

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

nogice rabiš ko se ustaviš :P in če maš nogice pa stopiš v luknjo (al na nagibu) , si hitro kabum

jaz se v serpentini ne ustavljam :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

  

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

 maxiskuter nabavit...

  Zato pa sprašujem kako se obnaša variomat, če ti v fejst klanec daš po gasu. Crkne ali pelje? Oz še boljše vprašanje, če imaš vnaprej nastavljene prestave na variomatu, a on ve, da bo umru in prestavi vse do prve ali preprosto umre? TO JE TISTO KLJUČNO VPRAŠANJE !!!!!!!!!!!!

Sprašujem pa za Aprilio Mana.

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

 se lahko prevržeš v hrib, sam mal narobe stopiš.

Ker je bila leva serpetina, se je prekucnala navzdol.

pred 55 minutami, motozajebant pravi:

...tečaj varne vožnje oz. tečaj za butle...

Je bla dva tedna nazaj na Vranskem, sam tam nimajo nekih hudih klancev niti ne učijo speljevanja v hrib.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Buschi pravi:

 

  

  Zato pa sprašujem kako se obnaša variomat, če ti v fejst klanec daš po gasu. Crkne ali pelje? Oz še boljše vprašanje, če imaš vnaprej nastavljene prestave na variomatu, a on ve, da bo umru in prestavi vse do prve ali preprosto umre? TO JE TISTO KLJUČNO VPRAŠANJE !!!!!!!!!!!!

Sprašujem pa za Aprilio Mana.

Ker je bila leva serpetina, se je prekucnala navzdol.

Je bla dva tedna nazaj na Vranskem, sam tam nimajo nekih hudih klancev niti ne učijo speljevanja v hrib.

ja nič, šaltat bo treba ane? 

Saj ona ne rabi učenja speljevanja v hrib, če je na dol padla? 

sicer pa, (po mojem skromnem mnenju), je največja težava pri tvoji ta, da se ji ne ljubi šaltat :) 

ps. Čudno mi je, da je na dol padla? Saj če bi samo sklopko stisnila, bi bilo že povsem dovolj? Si ziher da ji ni crknil motor, ker je sklopko pozabila stisnit (ali pa se ji pač ni dalo)? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Buschi pravi:

 

  

  Zato pa sprašujem kako se obnaša variomat, če ti v fejst klanec daš po gasu. Crkne ali pelje? Oz še boljše vprašanje, če imaš vnaprej nastavljene prestave na variomatu, a on ve, da bo umru in prestavi vse do prve ali preprosto umre? TO JE TISTO KLJUČNO VPRAŠANJE !!!!!!!!!!!!

Sprašujem pa za Aprilio Mana.

Ker je bila leva serpetina, se je prekucnala navzdol.

Je bla dva tedna nazaj na Vranskem, sam tam nimajo nekih hudih klancev niti ne učijo speljevanja v hrib.

maxi sem zapisal, ker ima precej nižji sedež od motorjev. tukaj je prednost, da z nogami zadrži.

Za mano ne vem, skuter ne crkne ampak potegne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crknal motor, sklopko stisnala itak prepozno, ampak ko je dala dol levo nogo, podna ni bilo in se je z motorjem vred prekucnala navzdol po asfaltu...torej sta ona in moped bila z keslom obrnjena dol v dolino.

Dober pustmo padec, ker razen modrice al dveh ter odltetele oranžne plastike na žmigavcu druge škode ni bilo.

Samo zanima me, kako se obnaša skuter, Aprilia Mana in Honda NC v danem primeru.

 

Aja, skuterja ne bo vozla, ker sma tako jaz kot sine mnenja, da skuteristi niso motoristi, niti skuter ni motor !!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Buschi pravi:

 

 

Aja, skuterja ne bo vozla, ker sma tako jaz kot sine mnenja, da skuteristi niso motoristi, niti skuter ni motor !!!!!!!!!!!!!

a veš kako je Honda NC narejena? :) ps. pa si jo tudi jaz lastim ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NC ima klasične prestave, ampak dvojno sklopko:

spacer.png

Aprilia Mana ima variomat:

spacer.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Buschi pravi:

NC ima klasične prestave, ampak dvojno sklopko:

spacer.png

Aprilia Mana ima variomat:

spacer.png

nisem spraševal po sklopki. Temveč zato, ker si napisal, da skuterja ne bo vozila.... NCjka je pa dejansko izpeljanka skuterja :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima variomat se pelje kot skuter (ne crkne) kolikor gasa toliko obratov, jermen pa prestavlja po potrebi (saj tudi na križišču "počaka" in ne crkne) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u božju matr ste zakompliciral .. pač se je ulegla, kot se je že marsikdo ... big deal :huh:

kaj je pa narobe naredila, pa še sama ne ve ... kot se mi zdi  :P

torej ... predlagam ninđo :ninja: 

 

p.s.

sj bi predlagal versysa, 650 , pa raje ne, ker to je za outlow banditose in objestneže, ker sune k cigo k jabček ukrade :dry: 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

u božju matr ste zakompliciral .. pač se je ulegla, kot se je že marsikdo ... big deal :huh:

kaj je pa narobe naredila, pa še sama ne ve ... kot se mi zdi  :P

torej ... predlagam ninđo Z AVTOMATSKIM MENJALNIKOM :ninja: 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!