Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Torej ... predlagam ninđo Z AVTOMATSKIM MENJALNIKOM :ninja: 

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, motozajebant pravi:

...ninđo z AVTOMATSKIM MENJALNIKOM...

Evo je:

spacer.png

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

:huh:

ja daj malo beri in sodeluj mišek. Saj pa vidiš da je rekel, da je bolj lene sorte, da v 5 in tako cel dan. Rabi avtomatika. Pa magari frčko z nalepko ninća von minđa :yea2:

Pravkar, Buschi pravi:

Evo je...nindže z variomatom:

spacer.png

haha top, jaz sem se sam mal pohecal z miškom :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kamen za pod tačko je del serijske opreme al za doplačilo ... Sam vprašam, mogoče bi začel dodatno opremo za tele naprave prodajat ...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, motozajebant pravi:

Mogoče sem narobe razumel tale tvoj stavek (če ja, oprosti). kako pa bi v serpentini drugače rešil kot z dodajanjem gasa? 

ko se avti ustavijo ti si pa sredi serpentine nasproti pa promet boš naredil "z dodajanjem gasa" ? resno? velik sreče..

pred 8 urami, motozajebant pravi:

jaz se v serpentini ne ustavljam :P 

kaj pa ? prek avta ali avtodoma ?

pred 7 urami, Buschi pravi:

Ker je bila leva serpetina, se je prekucnala navzdol.

naj poizkusi v desni serpentini mogoče se bo prevrnila navzgor.. :lol1: joke stari - vseen kera je leva ali desna.. :D

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

maxi sem zapisal, ker ima precej nižji sedež od motorjev. tukaj je prednost, da z nogami zadrži.

kaj smo že govorili ? da ni vse višina sedeža temveč na doseganje do tal z nogami vpliva širina sedeža - in spodnja širina platforme/pirina motorja..

pred 5 urami, motozajebant pravi:

NCjka je pa dejansko izpeljanka skuterja :D 

ni res.. skuter je izpeljanka iz nc dtc.. navadna nc ima navadne prestave.

pred 5 urami, motozajebant pravi:

ja daj malo beri in sodeluj mišek. Saj pa vidiš da je rekel, da je bolj lene sorte, da v 5 in tako cel dan. Rabi avtomatika. Pa magari frčko z nalepko ninća von minđa :yea2:

haha top, jaz sem se sam mal pohecal z miškom :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel skuter, tak da vem. Pa itak ga noče, torej odpade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motozajebant pravi:

ja daj malo beri in sodeluj mišek. Saj pa vidiš da je rekel, da je bolj lene sorte, da v 5 in tako cel dan. Rabi avtomatika.

potem naj ji kupi harleya 883 .. oni na zašetku sezone speljejo in šaltajo do 5-te prestave in dajo v prvo ko se na koncu sezone ustavijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

naj poizkusi v desni serpentini mogoče se bo prevrnila navzgor..

@Buschi Naj tvoja :inlove: malo ponovi tisti "dril" iz avtošole Start-stop, leva noga dol... start -stop, desna noga dol...

Najprej na ravem terenu potem pa na kakšni cesti, ki je v klanec.

Včasih so nas učili "vaja dela mojstra... al mojster dela vajo?"

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, MiNa pravi:

Včasih so nas učili "vaja dela mojstra... al mojster dela vajo?"

tudi mojster mora delati vajo, ampak nekateri se tukaj zgražajo nad raznimi usposabljanji in dobronamernimi tečaji ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa predlagam le, naj začne šaltat.

Enkrat se bo ja naveličala polagat potleh ?.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz pa predlagam le, naj začne šaltat.

Enkrat se bo ja naveličala polagat potleh ?.

ene so trmaste :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ene so trmaste :P 

A ene?

Sem mislil, da vse ...

 

Priznam, cisto enako velja za nas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, thumper pravi:

ko se avti ustavijo ti si pa sredi serpentine nasproti pa promet boš naredil "z dodajanjem gasa" ? resno? velik sreče..

kaj pa ? prek avta ali avtodoma ?

naj poizkusi v desni serpentini mogoče se bo prevrnila navzgor.. :lol1: joke stari - vseen kera je leva ali desna.. :D

kaj smo že govorili ? da ni vse višina sedeža temveč na doseganje do tal z nogami vpliva širina sedeža - in spodnja širina platforme/pirina motorja..

ni res.. skuter je izpeljanka iz nc dtc.. navadna nc ima navadne prestave.

pred 17 urami, thumper pravi:

ko se avti ustavijo ti si pa sredi serpentine nasproti pa promet boš naredil "z dodajanjem gasa" ? resno? velik sreče..

kaj pa ? prek avta ali avtodoma ?

naj poizkusi v desni serpentini mogoče se bo prevrnila navzgor.. :lol1: joke stari - vseen kera je leva ali desna.. :D

kaj smo že govorili ? da ni vse višina sedeža temveč na doseganje do tal z nogami vpliva širina sedeža - in spodnja širina platforme/pirina motorja..

ni res.. skuter je izpeljanka iz nc dtc.. navadna nc ima navadne prestave.

 

 

Ti si govoril o dodajanju gasa in si se spraševal kako motor potem to skorigira oz kako vrze iz višje v nižjo.

Logično, če imaš pred sabo oviro v serpentini, pač bremzaš al kaj? In tu ni dileme, kako bo motor sam šaltal in kak bo pospešek... 

Če pa nimaš ovire, pa jaz ne vem kako vi rešujete, jaz ponavadi dodam gas, da normalno odpeljem :)

če si pozorno prebral od buschija zapis, ubistvu sploh ni tolk problem da je premejhna temveč to, da se ji ne ljubi šaltat in je motor crknil.... 

ps. Navadna nc ma tudi dtc... 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

potem naj ji kupi harleya 883 .. oni na zašetku sezone speljejo in šaltajo do 5-te prestave in dajo v prvo ko se na koncu sezone ustavijo..

To moraš njemu povedat, ne meni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

To moraš njemu povedat, ne meni ;)

Am, čoper tudi odpade.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Buschi pravi:

Am, čoper tudi odpade.

mislim, da si pri vseh teh "odpade" že sam ugotovil, kaj je potrebno :P

(babo po nagi riti) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motozajebant pravi:

ps. Navadna nc ma tudi dtc... 

nimaš pojma ..

ps - opcijski samodejni menjalnik z dvema sklopkama in možnostjo ročnega prestavljanja (DCT - Dual Clutch Transmission),  ...


Doplačilo za avtomatski menjalnik z dvojno sklopko DCT znaša 800 EUR.

https://www.honda-as.com/motorji/motocikli/naked/nc750sa-abs-dct

pred 3 urami, Buschi pravi:

Am, čoper tudi odpade.

ma kaki čoper.. https://harley-davidson-ljubljana.si/sl/showroom/4/harley-davidson/3/motorcycles/1/2356/xg750astreetrod

https://harley-davidson-ljubljana.si/sl/showroom/4/harley-davidson/3/motorcycles/2/2360/xl883lsuperlow višina sedeža 705mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

nimaš pojma ..

ps - opcijski samodejni menjalnik z dvema sklopkama in možnostjo ročnega prestavljanja (DCT - Dual Clutch Transmission),  ...


Doplačilo za avtomatski menjalnik z dvojno sklopko DCT znaša 800 EUR.

https://www.honda-as.com/motorji/motocikli/naked/nc750sa-abs-dct

ma kaki čoper.. https://harley-davidson-ljubljana.si/sl/showroom/4/harley-davidson/3/motorcycles/1/2356/xg750astreetrod

https://harley-davidson-ljubljana.si/sl/showroom/4/harley-davidson/3/motorcycles/2/2360/xl883lsuperlow višina sedeža 705mm

 

 A sem napisal da ni proti doplačilu? Napisal sem, da ga ima tudi NCjka. Nauči se brati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, motozajebant pravi:

ps. Navadna nc ma tudi dtc... 

 

pred eno uro, motozajebant pravi:

A sem napisal da ni proti doplačilu? Napisal sem, da ga ima tudi NCjka. Nauči se brati. 

navadna ga nima .. nc750 abs/dtc ga pa ima .. navadi se brati za sabo..

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, thumper pravi:

 

navadna ga nima .. nc750 abs/dtc ga pa ima .. navadi se brati za sabo..

Ne znam brati. Se opravičujem. 

Dtc, ne prepisuj moj pravopisnih napak. 

Ps. Zame je to še vedno navadna NCjka, z dodatkom avtomatskega menjalnika. 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, motozajebant pravi:

Ps. Zame je to še vedno navadna NCjka, z dodatkom avtomatskega menjalnika. 

ni res..  ti bom razložil zakaj ..

dct ni dodatek temveč čisto drug menjalnik . ni nekaj , kar bi bilo dodano k klasičnemu menjalniku.. in dejansko ni doplačilo temveč je že tovarniško nastavljena - btw za 11,44% - višja cena.

dodatke se dodaja lahko tudi naknadno ko motor že imaš in so cene znane.. v tem primeru si ne moreš premisliti ko je motor že v skladišču pripravljen na tvoj prevzem , da bi pa imel še dct - "a mi ga lahko date gor bom še 800e doplačal"...

zato sta to dve različni izvedbi enega modela , ki se na videz ne razlikujeta kaj dosti..po zgradbi, delovanju menjalnika in načinu vožnje pa ..

ta tvoja trditev bi v teoriji mogoče šla čez , če bi za isto ceno lahko izbiral poljuben menjalnik.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

ni res..  ti bom razložil zakaj ..

dct ni dodatek temveč čisto drug menjalnik . ni nekaj , kar bi bilo dodano k klasičnemu menjalniku.. in dejansko ni doplačilo temveč je že tovarniško nastavljena - btw za 11,44% - višja cena.

dodatke se dodaja lahko tudi naknadno ko motor že imaš in so cene znane.. v tem primeru si ne moreš premisliti ko je motor že v skladišču pripravljen na tvoj prevzem , da bi pa imel še dct - "a mi ga lahko date gor bom še 800e doplačal"...

zato sta to dve različni izvedbi enega modela , ki se na videz ne razlikujeta kaj dosti..po zgradbi, delovanju menjalnika in načinu vožnje pa ..

ta tvoja trditev bi v teoriji mogoče šla čez , če bi za isto ceno lahko izbiral poljuben menjalnik.. 

 

pred 13 urami, thumper pravi:

 


Doplačilo za avtomatski menjalnik z dvojno 

Čuj, kaj zaj? Je doplačili ali ni? :)

lej, vsak na svojem bregu z mnenjem, kar je cisto ok in normalno. Zame je to obična ncjka, kjer z doplačilom dobiš dodatek-avtomatski menjalnik. Ta dodatek ti fabriško vgradijo. To je to. 

Ti pa seveda meniš drugače in prav je tako :) ajd, cheers ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
38 minutes ago, XTR said:

. Nosilce za CB-jko ti podarim

Hvala na ponudbi:)Razmišljam da bi zamenjal motor v nasledjnem letu ali dveh tako da oiler za sedaj ne bom kupoval.Gledam Suzuki gsx r1000f ali  za bolj komfort V storm 1000 ali  V strom 650 slednjega moram nekje poizkusit kako gre glede moči me malo skrbi .Vozim se pa vedno sam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!