Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

važno je, da je lastniku lep. To je točka 1.

Lep mora bit, obvezno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda! Ja, kaj bo pa publika v lokalu dejala, če prideš z kramparcami, blaten, prašen in zašvican na teraso?

Vosek v laseh, polir pasta na plastikah, hoh glanc chrom… Nek se vidi razkoš. 
 

Si omenil višino!
Zelo, zelo pomembno je kako sestopaš iz motorja. V normalnih situacijah ni problem, ko malo zamakneš rit in si na tleh z celim stopalom. Ampak, ko pridejo nepredvidljive situacije je pa štala.

Resnična zgodbica
Sredi poletja obiščeva z soprogo priljubljen lokal v bližini in parkirava zraven motorjev. Nova Multistrada stoji zraven mene. Na terasi pljuckava koffe, ko gresta mimo naju motorista-mož in žena. Pogled usmerjen mimo vseh ostalih motoristov, kateri smo sedeli vsak za svojo mizo ampak skupaj. 
Sem si mislil, ja, pa da ne a sem takoj videl Duče oblačila. Pa, da še to vidim? Ded je imel cca 150 cm višine z pivskim vampekom in na kratkih nogicah. Žena kakšnih 20 kg več in pol glave višine tudi. Deset minut, da natakneta čelade, zapreta jakne, natakneta rokavice…in takrat se je začelo. 30 ljudi-motoristi in vsi ostali gostje so imeli komedijo kot predstavo na parkingu. Motor je potisnil, do pločnika in se iz pločnika spravil nanj. Nato ga je z zibanjem spravljal iz tačke kar nekaj minut, preden mu je z ritjo uspelo motor pobrati. Stal je na robniku in šele takrat je gospa nastopila in se spravila za njega. Seveda je motor prvrgla nazaj na tačko in vaja se je ponovila še dvakrat. Nato je prišlo do uspeha, zagona motorja, ogrevanje agregata z vmesnimi vložki dvigovanja obratov ter naposled lagano levo desno iz parkinga proti Mariborju.

Na terasi smo umirali in se spraševali, kako je v križiščih. Ampak, ded je ponosen lastnik Dučeja pa tudi, če mu ni dorasel???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Resnična zgodbica
Sredi poletja obiščeva z soprogo priljubljen lokal v bližini in parkirava zraven motorjev. Nova Multistrada stoji zraven mene. Na terasi pljuckava koffe, ko gresta mimo naju motorista-mož in žena. Pogled usmerjen mimo vseh ostalih motoristov, kateri smo sedeli vsak za svojo mizo ampak skupaj. 
Sem si mislil, ja, pa da ne a sem takoj videl Duče oblačila. Pa, da še to vidim? Ded je imel cca 150 cm višine z pivskim vampekom in na kratkih nogicah. Žena kakšnih 20 kg več in pol glave višine tudi. Deset minut, da natakneta čelade, zapreta jakne, natakneta rokavice…in takrat se je začelo. 30 ljudi-motoristi in vsi ostali gostje so imeli komedijo kot predstavo na parkingu. Motor je potisnil, do pločnika in se iz pločnika spravil nanj. Nato ga je z zibanjem spravljal iz tačke kar nekaj minut, preden mu je z ritjo uspelo motor pobrati. Stal je na robniku in šele takrat je gospa nastopila in se spravila za njega. Seveda je motor prvrgla nazaj na tačko in vaja se je ponovila še dvakrat. Nato je prišlo do uspeha, zagona motorja, ogrevanje agregata z vmesnimi vložki dvigovanja obratov ter naposled lagano levo desno iz parkinga proti Mariborju.

Na terasi smo umirali in se spraševali, kako je v križiščih. Ampak, ded je ponosen lastnik Dučeja pa tudi, če mu ni dorasel???

Morda nekaj v stilu tega maestra?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Seveda! Ja, kaj bo pa publika v lokalu dejala, če prideš z kramparcami, blaten, prašen in zašvican na teraso?

Vosek v laseh, polir pasta na plastikah, hoh glanc chrom… Nek se vidi razkoš. 
 

Si omenil višino!
Zelo, zelo pomembno je kako sestopaš iz motorja. V normalnih situacijah ni problem, ko malo zamakneš rit in si na tleh z celim stopalom. Ampak, ko pridejo nepredvidljive situacije je pa štala.

Resnična zgodbica
Sredi poletja obiščeva z soprogo priljubljen lokal v bližini in parkirava zraven motorjev. Nova Multistrada stoji zraven mene. Na terasi pljuckava koffe, ko gresta mimo naju motorista-mož in žena. Pogled usmerjen mimo vseh ostalih motoristov, kateri smo sedeli vsak za svojo mizo ampak skupaj. 
Sem si mislil, ja, pa da ne a sem takoj videl Duče oblačila. Pa, da še to vidim? Ded je imel cca 150 cm višine z pivskim vampekom in na kratkih nogicah. Žena kakšnih 20 kg več in pol glave višine tudi. Deset minut, da natakneta čelade, zapreta jakne, natakneta rokavice…in takrat se je začelo. 30 ljudi-motoristi in vsi ostali gostje so imeli komedijo kot predstavo na parkingu. Motor je potisnil, do pločnika in se iz pločnika spravil nanj. Nato ga je z zibanjem spravljal iz tačke kar nekaj minut, preden mu je z ritjo uspelo motor pobrati. Stal je na robniku in šele takrat je gospa nastopila in se spravila za njega. Seveda je motor prvrgla nazaj na tačko in vaja se je ponovila še dvakrat. Nato je prišlo do uspeha, zagona motorja, ogrevanje agregata z vmesnimi vložki dvigovanja obratov ter naposled lagano levo desno iz parkinga proti Mariborju.

Na terasi smo umirali in se spraševali, kako je v križiščih. Ampak, ded je ponosen lastnik Dučeja pa tudi, če mu ni dorasel???

Evo.Tale zgodbica je čisti dokaz, da če je želja po določenem motorju višina ni problem. In da niso vsi lastniki prestižnih znamk pozerji. 

Temu človeku se jaz ne bi smejal. Respekt bi mu rekel, glede na to, da se normalno raščeni ljudje bojijo vozit normalno visoke motorje in imajo "težavo v vsakem klančku"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalar36
Po eni strani ti dam prav. Po drugi strani pa naj bi bil motor tak, da ga lahko obvladaš. Ne vem, kako tak ustavlja v križišču, na grbinah… Jaz osebno v takem mučnem spravljanju na sedež ne vidim niti užitka niti varnosti.

Popravljeno . Popravil SAR-Solo Adventure rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Seveda! Ja, kaj bo pa publika v lokalu dejala, če prideš z kramparcami, blaten, prašen in zašvican na teraso?

Vosek v laseh, polir pasta na plastikah, hoh glanc chrom… Nek se vidi razkoš. 
 

Si omenil višino!

sem, prej

Ampak če ti ni tvoj moped lep...đabe vse skupaj.

Ko pridem s kramparcmi, prešvican in blaten v lokal me vprašajo: šta? :P

običajno, al pa kaj bom spil...pol kavo naročim.

 

pred 17 urami, skalar36 pravi:

 

Zato je najboljši predlog vsakemu zaćetniku... kupi motor, ki si ga boš sam izbral, kar srce poželi .Se nekaj časa vozi z njim in potem osmisli, kaj si želiš od motorizma.

še ko razčistiš, potem med vožnjo ugotoviš kaj ti sede, al ne..in zamenjaš al pa ne.

Odebeljen del, pove vse!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gs je za ljudi brez domišljije ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Gs je za ljudi brez domišljije ?

Če ne veš, kaj bi kupil, kupiš GS - a, zagotovo ne boš falil. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če ne veš, kaj bi kupil, kupiš GS - a, zagotovo ne boš falil. :)

itak, saj je dodelan :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Scarabeo 500 pravi:

Če ne veš, kaj bi kupil, kupiš GS - a, zagotovo ne boš falil. :)

najbolj je pa dodelano puljenje denarja lastnikom.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst sm že čist zmešan. Nakonc nam nč nabavu :D 

imel bi enduro, nepretežko, nepremajhno kubituro, tako da jo lahko tudi registriram in naredim vsaj 100km transferja z njo,... tako da grem lahko na ala Dinaric ,... tako, da se lahko tudi po kaki progi zapodim ?‍♂️?‍♂️ 

KTM EXC? 450?? 

KTM 690 endruo?

Husa 701? Fe??

Kako starej Yamaho XT? 

al male Honde CRF 250 L? odpade proga.

Nekak nočem prodat Dučeta pa dva mopeda nabavit :( 

 

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, mladench pravi:

Jst sm že čist zmešan. Nakonc nam nč nabavu :D 

imel bi enduro, nepretežko, nepremajhno kubituro, tako da jo lahko tudi registriram in naredim vsaj 100km transferja z njo,... tako da grem lahko na ala Dinaric ,... tako, da se lahko tudi po kaki progi zapodim ?‍♂️?‍♂️ 

KTM EXC? 450?? 

KTM 690 endruo?

Husa 701? Fe??

Kako starej Yamaho XT? 

al male Honde CRF 250 L? odpade proga.

Nekak nočem prodat Dučeta pa dva mopeda nabavit :( 

 

tule bi moral @HyperJackvedeti točen odgovor. Ima Tracerja in če se ne motim še kup "izvancestovnih" vozila, al pa jih pozna :P

Budgeta nisi omenil.

(pa užaljen sem ker 790R nisi omenil) :P

 

 

 

pa pozabil sem povedat. Eno je ideja, potem boš nabavil in te zna zagrabit da bo "duče" lepo šparan za k maši v nedeljo, endurico boš pa ubijal vsak dan in povsod...no meni se je to zgodilo (pa niti prava endura ni, k sreči, saj je tudi dober potovalec in peršing po cesti). Pa se zna še komu.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, mladench pravi:

Ma vem kva mi bo Jaka reku :D odeee dučeeee :) 

budget tm do 7-8K€, raj manj :) 

ja pol ni tok mal (skor nove lah kupiš vse od naštetih)...ps...še opremo poračuni, nič ne paše od cestakov. Čelada, rokavice, body armor, hans, zaščite kolen obleka bla bla...

ps. dučeta ne prodaj, ker včasih je tok fajn it k maši :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, mladench pravi:

Ma vem kva mi bo Jaka reku :D odeee dučeeee :) 

budget tm do 7-8K€, raj manj :) 

FE450 Husqvarna

EXC450 KTM

EX 450F GasGas

To je izbira za tebe.

Servise boš delal na 10h, ampak tist liter olja ni nek strošek.

Glej moj dopis.

pred eno uro, mladench pravi:

Jst sm že čist zmešan. Nakonc nam nč nabavu :D 

imel bi enduro, nepretežko, nepremajhno kubituro, tako da jo lahko tudi registriram in naredim vsaj 100km transferja z njo,... tako da grem lahko na ala Dinaric ,... tako, da se lahko tudi po kaki progi zapodim ?‍♂️?‍♂️ 

KTM EXC? 450?? Cross country, mx trening, rally, transfer, TET, šuma

KTM 690 endruo? izi Rally, transfer, TET, šuma-makedam

Husa 701? izi Rally, transfer, TET, šuma-makedam

Kako starej Yamaho XT? TET, transfer,  šuma-makedam

al male Honde CRF 250 L? odpade proga. pozabi

Nekak nočem prodat Dučeta pa dva mopeda nabavit :( 

 

 

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem svoj prvi motocikel. Izpit sem opravil na Hondi CB650R, moj okus pa gre v smeri Honda CBR600RR. Nasveti na spletu se po večini nagibajo k naked bike namesto sports bike kar se tiče udobnosti tako da sem sedaj malce v precepu kaj kupiti. Budget 3.000€. 



 

maxresdefault (1).jpg

Popravljeno . Popravil sentinel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, sentinel pravi:

Kupujem svoj prvi motocikel. Izpit sem opravil na Hondi CB650R, moj okus pa gre v smeri Honda CBR600RR. Nasveti na spletu se po večini nagibajo k naked bike namesto sports bike kar se tiče udobnosti tako da sem sedaj malce v precepu kaj kupiti. Budget 3.000€. 



 

maxresdefault (1).jpg

moj nasvet je, vzemi kar ti ustreza. Boš najbolj zadovoljen največ časa.

ps. pa lep mora bit, če ni lep/lepa đabe motor jahaš ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, sentinel pravi:

Kupujem svoj prvi motocikel. Izpit sem opravil na Hondi CB650R, moj okus pa gre v smeri Honda CBR600RR. Nasveti na spletu se po večini nagibajo k naked bike namesto sports bike kar se tiče udobnosti tako da sem sedaj malce v precepu kaj kupiti. Budget 3.000€. 



 

maxresdefault (1).jpg

Kupi kar bi rad vozil, ne kar ti drugi govorijo da bi naj vozil...

Pa če je prvi motor preštudiraj če si dorasel cbr600rr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vesel bi bil kakšnega feedback-a koliko manj "udoben" je sports bike napram CB650R, ki sem jo vozil. CBR600RR sem dal samo kot primer stila motorja, za prvi motor bom verjetno iskal okoli 80hp ali manj. Kaj pa nekaj med sports in naked, sports, ki je prijazen za roke in hrbet, obstaja kaj takega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejkedi so precej bolj prijazni za vozit, kot pa SuperSport. Sama pozicija in mehko vzmetenje, ter samo podajanje moči je bol prijazno za za začetnika. Izbire v tem segmentu imaš ogromno. Kaka Yamaha XJ6, Kawasaki Ninja 650...itd. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, sentinel said:

Vesel bi bil kakšnega feedback-a koliko manj "udoben" je sports bike napram CB650R, ki sem jo vozil. CBR600RR sem dal samo kot primer stila motorja, za prvi motor bom verjetno iskal okoli 80hp ali manj. Kaj pa nekaj med sports in naked, sports, ki je prijazen za roke in hrbet, obstaja kaj takega ?

precej je tudi odvisno od tvoje velikosti, in "starostne" deformiranosti hrbta. Kako dolge fure misliš vozit etc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!