Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

PS: mislim da bi moderatorji lahko pustili to temo, saj ni toliko primerjava ampak kako poceni do solidnega motorja - me zanima kako se bo iztekla. lahko pa se brišejo kaki izlivi navijanja brez argumentov za svojo znamko

ice

Ola!

Sem nov z vami, malce sem prebrskal ze forum, pa se vseeno obracam na vas.

Iscem motor, ki bo dober sopotnik pri potovanjih, ne bo zahteven za vzdrzevanje in bo imel malo porabo.

Da "nakazem", kaj iscem, bom nastel modele, ki sem jih gledal:

- Suzuki Bandit (N in S)

- Honda Hornet

- Yamaha Diversion

- SV650

...

Velik sem 195 cm, naslednji teden grem se usest na Hornetko, ki je v lasti bivse sodelavke.

Torej, kaj predlagate? Iscem pa do MAX. 3000 eur (ker moram kupiti se opremo, ki se mi zdi zelo pomeben faktor). Sem umirjen voznik, ki kupuje motor za uzivanje v voznji in daljsa potovanja.

Gledam cene na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) in so nekoliko visje od tujine, a za moj cenovni razpon ni neke sile, se posebej, ce moras po motor cel pol Evrope :).

Hvala in LP,

PICOW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z ceno do 3000€ boš kupil motor, ki bo najverjetneje že v štartu rabil več vzdrževanja in bo verjetno starejši od letnika 98.

večina naštetih je naked ali pol-naked kar se pozna na potovanjih, sploh tebi ki si nadstandardnih mer za motor, nekateri pa imajo tudi bolj slab zadnji sedež.

za 3000€ tudi ne boš dobil zraven torb ali kovčkov kar rabiš na potovanjih.

preverjeno boš na hornetu 600 zgledal kot na minimoto, nič boljše ne bo na SV-ju, kaj šele na diversion.

porabo imajo vsi nekje enako od 5 do 10 litrov, popolnoma odvisno od tega kako voziš.

nevem kaj bi ti svetoval ker imaš zelo nizko postavljeno finančno mejo, vsekakor pa motor z čimveč navora in kubiki če misliš potovat. poglej še v rangu 750 kubikov, bi ti lahko svetoval mojega ZR7 ampak si z 3000€ prekratek, razen če kupiš kakega cenejšega, kjer pa boš hitro menjaval ketne, zobnike in še kaj in hitro presegel tvojo mejo.

v tujini pa pazi, ponavadi niso motorji takšni kot na sliki in v opisu in če grep enkrat v nemčijo brezveze si pokuril že lep del proračuna.

PS: mislim da bi moderatorji lahko pustili to temo, saj ni toliko primerjava ampak kako poceni do solidnega motorja - me zanima kako se bo iztekla. lahko pa se brišejo kaki izlivi navijanja brez argumentov za svojo znamko :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toplo priporočam Africo Twin, sicer je starejša od l.98 (za ta denar), je pa motor ki ponuja vse od naštetega, zanesljivost je tudi njen atribut, pa še povišano turateh vetr. steklo se da gor dati (ne da bi izgledal smešen - motor namreč), potem pa tudi ti s svojo višino nimaš problemov z vetrom (kolega je visok 2M+, pa nima težav).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

postavi si nekje mejo 3500 evrov, za tak denar že dobiš motor, vsaj kolikor sem sam zase gledau, kej v tem stilu, kot si sam našteu, vendar je še vedno to nekje 99 letnik in z dokaj veliko prevoženimi kilometri, js sicer nimam izkušenj, pa naj ti drugi povejo, kako je kaj recimo s kawasakijem er 5, ti so nekoliko cenejši, samo koliko pa ponujajo, pa ne znam povedat. za tako ceno, pa kot so že drugi povedal, se dobijo kakšne endure, js osebno ne pogledujem za njimi, kaj pa hočeš ti, se moraš pa odločit

pies

kolega je kupu bandita 600s (lansko leto, pa tud že razbiu ga je :blush: ampak to ni bistvo), zelo dobro ohranjenega, letnik 99, vendar je blo prek vez, za dobrih 700k sit.

z banditom, po moje nimaš kaj falit, samo priporočljivo je vzet S verzijo (s prvo masko, ne naked), če imaš v mislih daljša potovanja

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW

PERVY oglas ti je potekel :whistle:

ma mamico....................... (ni primerno za objavo, žalim MS)!!!! pa sem ga aktualiziral :whistle:

KHM, nekateri zgleda pozabljate da si je fant dal omejitev 3000€ in da hoče nekaj vzdržljivega, ohranjenega itd....

po tem kar vidiš v nekem spletnem slo oglasniku :whistle: , pridejo za ta denar v izbor:

BMW F 650 GS (zvan tudi benko :devil: ) star model (ampak je enduro)

Honda 600 hornet

Honda CBR 600 F (ampak je cestni)

Honda 650 dominator (ampak je enduro)

Hyosung 650 GT Comet (ampak nevem kako je z stroški vzdrževanja :devil: )

Kawasaki ER5 (ampak bo z 190 cm zgledal smešno :grim )

Kawasaki KLE in KLR 500 (ampak je enduro)

Kawasaki ZR7 (ampak samo najcenejši :whistle: )

Kawasaki ninja 6 in 7 (stare, verjetno zjahane in jasno cestne)

Kawasaki ZZR 600 in celo kak 1100 (bi znalo bit zanimivo)

Suzuki bandit 600 ali GSX 600

Suzuki SV 650 (ampak samo najcenejši)

Yamaha Diversion

Yamaha TDM 850 (starejši letnik okoli 95)

Yamaha Tenere (ampak je enduro)

skratka malo denarja malo muzike ker gre vse za starejše letnike kjer bo treba pe kak € ziher hitro vložit not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mamico....................... (ni primerno za objavo, žalim MS)!!!! pa sem ga aktualiziral :whistle:

KHM, nekateri zgleda pozabljate da si je fant dal omejitev 3000€ in da hoče nekaj vzdržljivega, ohranjenega itd....

...

...

Mojster Pervy je dal kar širok izbor. Mogoče bi dodal še Hondo Transalp, s katero se je ali se še prevaža član MS po imenu Transalp, ki tudi ni pigmejec (okoli 2 metra nadmorske višine).

Ali pa Suzuki GSX 1200, ki ga (morda še vedno) prodaja kekecIII.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

850 bo kar ustrezala po ceni, višini in prostoru.

Ola!

Fantje, hvala za odziv!

Sem pogledal malo avtonet spet, sta gor 2 zelena bandita (oz. en je ocitno crn) za cca. 2500 eur, letnik 1997 in cca. 35.000 km.

Pri tem modelu mi je kul, ker mi je vsec, ne glede na to, da je star letnik.

Sem pogledal tudi ZR7 od forumasa, je se en iste barve in letnika, ampak 400 eur ceneje. Za pogledat oba, nedvomno.

Aja, se vprasanje, avtonet linkov tukaj ne gre nalepiti, kajne ?:)

Pa glede potovanja, upam, da nisem izpadel kot harcore popotnik. Bolj me zanima kombinacija lezernega prevazanja okoli, ko je pa treba, pa da me motor pripelje na morje recimo :).

Sem pa tudi sam ugotovil, da imam mejo postavljeno nizko, a ce upostevam, da je potrebno imeti se denar za opremo in pa za morebitna popravila ter registracijo motorja, ostajam skromen, raje potrpim se kako leto in mogoce privarcujem se kaksnega tisocaka evrov :).

LP,

PICOW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa bolj priporočam, da se o določenem letniku motorja bolj natančno pozanimaš. Recim a je ravno tega leta prišel nov model ven, če je imel kakšne serijske napake in pa če so bile odpravljene. Bolj objektivno kot pa svetovanje na splošno o posameznem modelu motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjat je treba stvari kukr na vsakem motorju, kmal verjetno ketnco od ventilov, verigo, sklopko...

pa to ravno pravim, če bo kupil poceni motor za 3000€ bo kmalu ali celo takoj potrebno zamenjat tak potrošni material in ga motor ne bo več stal 3000 ampak 3500 ali več € kar pa malo spremeni stvar imaš na razpolago 3000€, ne?

recimo (pa ne da hvalim moj motor) ampak če kupi recimo enega istega za 400€ cenejšega ki še nima menjane verige in zobnikov in sklopke (kar moj ima) je cenovno gledno kupil dražje ker ga to v kratkem čaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa bolj priporočam, da se o določenem letniku motorja bolj natančno pozanimaš. Recim a je ravno tega leta prišel nov model ven, če je imel kakšne serijske napake in pa če so bile odpravljene. Bolj objektivno kot pa svetovanje na splošno o posameznem modelu motorja.

Ola!

Hvala za odgovore, res super!

Glede bezanja - ne bom tako hitro obupal, brez skrbi ! :D

Trenutno imam nagledanega enega Bandita, crne barve, letnik 1997 in 35.000 km.

Zal bom lahko sel na ogled sele za vikend, s sabo bom pa vzel kolega, ki je motorist, pa bo ze on "izprasal" lastnika, jaz bom pa pridno poslusal in se ucil, hehe.

Bom pa za stos poskusil se Hornetko od bivse sodelavke, da vidim, kako majhne je res ta motor.

Kolega mi je tudi rekel, naj se ne sekiram, ce je motor 1997, ce mi je vsec (kar mi je ZELO) in ce bo opravil test brezhibnega stanja in opravljanja servisov, se nimam cesa bati.

Je pa tako, da sem nezahteven (zaenkrat :D ), rad bi samo uzival v voznji naokoli :).

IPB Slika

Mnenje?

LP,

PICOW

pa to ravno pravim, če bo kupil poceni motor za 3000€ bo kmalu ali celo takoj potrebno zamenjat tak potrošni material in ga motor ne bo več stal 3000 ampak 3500 ali več € kar pa malo spremeni stvar imaš na razpolago 3000€, ne?

recimo (pa ne da hvalim moj motor) ampak če kupi recimo enega istega za 400€ cenejšega ki še nima menjane verige in zobnikov in sklopke (kar moj ima) je cenovno gledno kupil dražje ker ga to v kratkem čaka.

PERVY: saj to mi je jasno (je podobno pri avtomobilih, kjer sem "bolj doma"), ne misli, da se ne zavedam, zakaj je lahko en motor drazji od podobnega.

Mimogrede: kje se da tvoj motor videti? Lahko tudi na PS. Hvala.

LP,

PICOW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s sabo bom pa vzel kolega, ki je motorist, pa bo ze on "izprasal" lastnika, jaz bom pa pridno poslusal in se ucil, hehe.

Če je motorist, še ni rečeno, da se tudi spozna na motorje.

Vzemi koga, ki zna tudi kaj šraufat, pa mogoče kakšnega ličarja. :grim

Še bolje, reskiraj 5-20€ in pelji na pooblaščeni servis da motor prešnofajo in stadvajo u nulo, izračunaj kaj se ti splača, zbij ceno in uživaj v nakupu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se lahko ta tema ohranila za SPLOSNE nasvete glede iskanja motorja in ne NABIJANJA kateri je naj(karkoli).

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem šla pogledat motor :wub: . Uspelo mi je zbit ceno na meni in prodajalcu (tako je izgledalo) sprejemljivo, samo še aro sem hotela plačat. Na koncu je bil deal, da se v ponedeljek, torek pozanima oz. zaključi leasing (da ima motor na leasing, sem izvedela šele pri ogledu), potem pa narediva prepis :headbang: :headbang: :headbang:. Danes mi je rekel, da si je premislil, da ga ne proda, ker so tistega, ki ga je imel namen kupit v eni od štacun, prodali ...... :cry:

V bistvu me ne zanimajo nasveti v smer: tudi ponudba je zavezujoča, pa pravna sredstva ...

Samo ideje, kako naj speljem vse skupaj, da motor kljub vsemu dobim za ceno, ki sem jo zglihala .... ok, na koncu bi plačala tudi tisto začetno, s katero je štartal prodajalec, ker mi je motor res všeč. Garaža čaka :grim , jaz še težje :wub: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabi zenske sarme (ce se kec strinja; ali pa tudi ne. vajin problem :devil: ). mogoce rata.

ce pa tip noce prodati........... kaj naj recem....... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je volja, se najde tudi pot ... :hmm: mogoče pa ni čisto 200% prepričan, da ne proda

u shit :glare: no mogoče bi mu pomagala zrihtat željeni moped, saj ni mogoče da bi samo tisti ki so ga prodali obstajal? :hmm: kaj pa hoče?

i'm sorry, druge variante (ob omenjeni ice-jevi) ne vidim :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ni druge, se bo treba s KeCem mal pogovorit :ninja: .

Kupuje CBR 1000 RR Repsol. :slap: mogoče bi pa res lahko malo pobrskala, če in kje jo imajo :OK: .

:worship: Pervy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ni druge, se bo treba s KeCem mal pogovorit :ninja: .

A da jst uporabim svoje ženske čare ali kaj? :blink: :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne pa - priporočam, da začneš iskat kaki drugi motor... poglej za kako rabljeno Ducati 749 al pa 999 :devil:

kaki drugi motor?

:nono: vreme mi stoji ob strani, ni še panike

izbrana barva je pa tako al tako ducatijeva :grim

A da jst uporabim svoje ženske čare ali kaj? :blink: :fredy:

na to niti pomislila nisem :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ja ne boš rekla, da se v poplavi rabljenih motorjev ne najde en taprav za te. Saj ni lih nujno, da je honda al lih honda more bit? Mal poglej še kašnga kawasakija al pa guzzija :devil: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupuje CBR 1000 RR Repsol. :slap: mogoče bi pa res lahko malo pobrskala, če in kje jo imajo :OK: .

:worship: Pervy.

V krškem vem da jo majo k sm še en tedn nazaj dol bil:

TRGOMOTO KRŠKO D.O.O.

CESTA KRŠKIH ŽRTEV 139

8270 KRŠKO

Telefon: 00 07 / 492 - 24 42

00 07 / 490 - 38 10

00 / 490 - 38 10

E-mail: trgomoto.krsko@siol.net

WWW: http://trgomoto.si

pa na avtonetu mal poglej pa boš vidla da so še v:

PETOVIA AVTO PTUJ D.D., PE AVTOHIŠA MARIBOR

BELOKRANJSKA ULICA 12

2000 MARIBOR

Telefon: 02 / 330 - 27 05

02 / 330 - 27 04

02 / 330 - 27 10

GSM: 031 / 300 - 856

Telefax: 02 / 330 - 27 09

E-mail: prodaja.vozil@petovia-avto.si

WWW: http://www.petovia-avto.si

pa v

SBA D.O.O.

PE Cesta na Krko 1B

1290 GROSUPLJE

Telefon: 01 / 787 - 17 76

/ 787 - 17 76

/ 787 - 17 76

GSM: 051 / 416 - 700

041 / 415 - 263

Telefax: 01 / 787 - 37 40

E-mail: sba@sba.si

WWW: http://www.sba.si

lep pozrdav - pa upam, da ti uspe!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

kupujem motor in bi potreboval malo pomoči, sam se namreč ne spoznam najbolj na te zadeve in ne vem kaj gledat pri rabljenem motorju.

Torej.. v torek grem gledat eno ninjo .. naj bi bila nekarambolirana, nepoškodovana, imela potrjeno servisno in 22k prevoženih.. ok obetavni podatki, vendar realnega stanja ne znam ocenit.. ker tud nimam nekih poznanih maherjev bi vas izkušene mačke prosil za nasvet.

Imel sem v mislih tud servis ali kakšnega privatnika ki bi zadevo obvladal in bil vreden zaupanja.

Ali se nahaja v Slov. Bistrici kakšen serviser?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se nahaja v Slov. Bistrici kakšen serviser?

renault center pušnik pri izvoru bistrica jug (za Trgovino Tuš), prodaja in servisira honde in ostale motorje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!