Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Jst sm meu ta zadnjega jurja od poletnega dela in sm si reku "za ta dnar bo motor doma" to da sem šel z delavsko bundo in zjahano skuter čelado.. koga to briga :D 

Kriteriji pa so bili izredno zahtevni, pod jurja pa v voznem stanju (takrat še ni bilo toliko teh đilin, xinxin, jonwey, ...), pa sem prišel domov Kawasakijem ki je bil čisto mimo, visoki obrati, obračalni radij na mestu ko od šleperja..  pa še scal je bencin.

Vsako sezono sem neki poštimal, in zandjih par let dela odlično in še vedno menim da je bil dober nakup, sems e dosti naučil. zdej ga sicer noben očino noče kupit ki "je to malo prešvoh teh kao 35konjev", ki noben kolega te ne bo resno jemal če jih maš pod 80.

Noben ne pove začetnikom da je dobra stran švoh motorjev, da se malo zgodi v obeh primerih, pospeški niso tako fantastični, in če  zajebeš tudi posledice niso tako katastrofalne, če se zašaltaš na 250 je majhna šansa da bo zablokiralo kolo, pri 650 že trzne če se zašaltaš.

Sem pokazal kolegu V7 III od guzzija(ker sva se pogovarjala kaj bi mel če bi imel dnar ) , pa sem komentiral da kako je sexy ta motor :D , pa je rekel... "ah 50 konjev sej to se komi premika"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nakup motorja, cela znanost, ma daj ne seri, kupiš, če ni vredu, na net, po druzga, simpl ko pasulj, lažje ko po sveže žemljce, ko jest vstanem so že mrzle :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/6/2018 at 12:12 AM, Oreo said:

Pozdravljeni.

Iščem svoj prvi motor, ki bo primeren za mojih 197cm. Nekako sem se omejil predvsemna Suzuki Vstrom 1000 in Hondo Varadero 1000 XL okoli letnika 2007. Začetni budget sem si zadal cca. 4000€, ampak, ko gledam Honde Varadero ni pod 5000€ nič razen starejših verzij. Zdaj me pa zanima vaše mnenje, kateri motor bolj priporočate in zakaj, ker bi se mogoče potem stegnil tudi do 5000€, čeprav je to za 11 let star motor že kar veliko.

Muči me pa tudi dilema glede ABS, saj ga ima od zgoraj navedenih motorjev le malo kateri. Kaj svetujete glede tega?

Drugače pa dobrodošla mnenja tudi o katerem drugem motorju v tem cenovnem rangu, ki je primeren za nas velikane.

Hvala vsem že v naprej. LP

Svetoval bi ti varico, sploh za to višino ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprasanje, kavasaki versys 650 vs vstrom 650, zanima me kateri je bolj zanesljiv, se ga lepse vozi itd, zanimajo me izkusnje iz prve roke vem da je testov veliko na internetu ampak nevem kok so kej zanesljivi ti testi... servise bi itak redno delal voznja pa predvsem cesta in dve osebi na motorju 80kg in 55kg + prtljaga. Mislim da zaenkrat mocnejsega ne potrebujeva ker sva zacetnika in ko punca naredi izpit cez par let ona prevzame 650 jst pa potem novega (supertenere ce bo use po sreci :),)

Se splaca bolj kupiti novega ali recmo starega 1 leto z že nekaj prevozenimi kilometri (max 10k) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obvezno pojdi probat oba! le tako bos pravilno izbral  ... sej bos hitro opazil kateri ti bolj sede,  tukaj bojo itak razlicna mnenja ....

sta pa oba ql izbira

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Dejan Squez Maleševac pravi:

Eno vprasanje, kavasaki versys 650 vs vstrom 650, zanima me kateri je bolj zanesljiv, se ga lepse vozi itd, zanimajo me izkusnje iz prve roke vem da je testov veliko na internetu ampak nevem kok so kej zanesljivi ti testi... servise bi itak redno delal voznja pa predvsem cesta in dve osebi na motorju 80kg in 55kg + prtljaga. Mislim da zaenkrat mocnejsega ne potrebujeva ker sva zacetnika in ko punca naredi izpit cez par let ona prevzame 650 jst pa potem novega (supertenere ce bo use po sreci :),)

Se splaca bolj kupiti novega ali recmo starega 1 leto z že nekaj prevozenimi kilometri (max 10k) 

 

Hmmm. 

Takrat, ko sem jaz kupoval novega sem sedel na kavi in suzi, oba 650. Kava je malenkost višja kot suzi. Kava je tudi bolj partizanskega izgleda. Vzdržljiva sta oba. 

Rogerg ti je vse povedal. Oglej si oba, po možnosti preizkusi in kupi tistega, kateri ti je bol všeč, bolje sediš in ti bolj sede. Če boš vozil z glavo in ne desno roko ti bosta oba dolgo in dobro služila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

lahko recem, da sem pred kratkim postal sveži motorist na papirju. Sedaj, da bo pika na i kupujem motor. Zelo sem skeptičen, bolj kot se odlocam, bolj kot berem, bolj sem negotov. V mislih mam Yamaho in sicer R6/R1. Zagotovo bom sel v Nemčijo, tu debate ni. Najbolj se odlocam z 600 kubikom ali 1000. Kot sm prej omenil, pred kratkim sem naredil izpit, izkusenj nimam,... Na izpitu sem vozil Hondo Cb 650F. Star sem 25 let, 174cm. Ce primerjam cene v Nemčiji med r6/r1 so zelo podobne, kar me preseneca. Opazil sem tudi, da so r1 nekako bolj vozne, kar je videt na prevozenih, r6 zlahka dobis pod 20 tisoc med letniki 2006-2009, R1 pa je le bolj vse okrog 30+ (se najde tudi majn). Enostavno se nemorem odlocit R6 ali R1. Znanci/kolegi mi predlagajo R1 zaradi daljse “uporabe”. R6 naj bi se hitro navelical in bi ze iskal 1000 po nekaj mesecih. Se zavedam, da na oba se bom moral paziti in varno vozit. Kaksen nasvet? NEkako me pac skrbi (koga pa ne kot zacetnika) , ceprav spet da med R6 in R1 ni nevem kaksne razlike (teza,dimenzija) ,... Naj raje le izberem R1 za nekaj let? Ali R6 za zacetek? 

+ koliko je “priporoceno” da naj iscem/kupim motor z prevozenih? Je 30-35 prevec? Ali naj gledam 20-25? Govora je za oba modela. 

Popravljeno . Popravil Anonimnez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Anonimnez said:

Pozdravljeni.

lahko recem, da sem pred kratkim postal sveži motorist na papirju. Sedaj, da bo pika na i kupujem motor. Zelo sem skeptičen, bolj kot se odlocam, bolj kot berem, bolj sem negotov. V mislih mam Yamaho in sicer R6/R1. Zagotovo bom sel v Nemčijo, tu debate ni. Najbolj se odlocam z 600 kubikom ali 1000. Kot sm prej omenil, pred kratkim sem naredil izpit, izkusenj nimam,... Na izpitu sem vozil Hondo Cb 650F. Star sem 25 let, 174cm. Ce primerjam cene v Nemčiji med r6/r1 so zelo podobne, kar me preseneca. Opazil sem tudi, da so r1 nekako bolj vozne, kar je videt na prevozenih, r6 zlahka dobis pod 20 tisoc med letniki 2006-2009, R1 pa je le bolj vse okrog 30+ (se najde tudi majn). Enostavno se nemorem odlocit R6 ali R1. Znanci/kolegi mi predlagajo R1 zaradi daljse “uporabe”. R6 naj bi se hitro navelical in bi ze iskal 1000 po nekaj mesecih. Se zavedam, da na oba se bom moral paziti in varno vozit. Kaksen nasvet? NEkako me pac skrbi (koga pa ne kot zacetnika) , ceprav spet da med R6 in R1 ni nevem kaksne razlike (teza,dimenzija) ,... Naj raje le izberem R1 za nekaj let? Ali R6 za zacetek? 

+ koliko je “priporoceno” da naj iscem/kupim motor z prevozenih? Je 30-35 prevec? Ali naj gledam 20-25? Govora je za oba modela. 

Govorimo o povpracju 10 let starem motorju ki naj bi imel cca 30k km.. preracunaj koliko je to na leto. Saj nebom rekel da ne obstaja ampak verjetnost je zelo majhna.. 

Motor bo 100k+ spilal kot za salo, brez hudih posegov. 

Vzemi r6, lazja, bolj vodljiva.

Sicer pa jaz za prvi motor nebi vzel sportaka razen ce nimas konkretno pospravljeno v glavi.. sploh pri teh letih!(sva podobno stara ;))

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, ukica said:

Govorimo o povpracju 10 let starem motorju ki naj bi imel cca 30k km.. preracunaj koliko je to na leto. Saj nebom rekel da ne obstaja ampak verjetnost je zelo majhna.. 

Motor bo 100k+ spilal kot za salo, brez hudih posegov. 

Vzemi r6, lazja, bolj vodljiva.

Sicer pa jaz za prvi motor nebi vzel sportaka razen ce nimas konkretno pospravljeno v glavi.. sploh pri teh letih!(sva podobno stara ;))

dejansko je R6 v Nemciji res velik z malo prevozenih, od 2007-2009 od 15 tisoc naprej pa tja do 25max v rangu nekje 5500-7000€ (imas tudi seveda +30 tudi in vec, ampak to grem kar mimo) Brez skrbi, nisem tip divjanja, ceprav verjamem, da vsak to rece. Ce sem prav razbral, naj bi blo po tvojem “sumljivo” da imajo dost r6 med 15-20 tisoc prevozenih “premalo”. PS: govora je o Nemškem trgu ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Anonimnez said:

dejansko je R6 v Nemciji res velik z malo prevozenih, od 2007-2009 od 15 tisoc naprej pa tja do 25max v rangu nekje 5500-7000€ (imas tudi seveda +30 tudi in vec, ampak to grem kar mimo) Brez skrbi, nisem tip divjanja, ceprav verjamem, da vsak to rece. Ce sem prav razbral, naj bi blo po tvojem “sumljivo” da imajo dost r6 med 15-20 tisoc prevozenih “premalo”. PS: govora je o Nemškem trgu ;) 

Ma tudi v Nemciji te lahko naf*kajo, brez skrbi.. :) 

kar ima sumljivo malo km je ponavadi tako - ali je bilo razbit, vozen po pisti 99% casa, ali pa ga ima nekdo za duso da prevozi par km na leto do gostilne in nazaj..

Glede motorja pa sam ves.. ves kaj se je zgodilo lani na Zaloski.. 

Spet pa, 6k za r6, staro 10 let.. nevem no :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj je, pa nihče ne upošteva, namreč,  starejši motor z mal kmji (recimo 7 let star),se  načeloma se bolj iztroši kot pa moped, ki je na hitro (recimo eno leto) naredil enako kmjev. Pri starejših mopedih z mal kilometri, je potrebno vzeti v obzir, da bo zihr hitro kaka menjava, gumic, tesnil in podobnih zadev za katere je bolje da se premikajo, kot pa da so v stanju mirovanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ukica said:

Ma tudi v Nemciji te lahko naf*kajo, brez skrbi.. :) 

kar ima sumljivo malo km je ponavadi tako - ali je bilo razbit, vozen po pisti 99% casa, ali pa ga ima nekdo za duso da prevozi par km na leto do gostilne in nazaj..

Glede motorja pa sam ves.. ves kaj se je zgodilo lani na Zaloski.. 

Spet pa, 6k za r6, staro 10 let.. nevem no :) 

Hoces reci, da naj vzamem z vec prevozenih? :o

1 hour ago, DAMI34 said:

še nekaj je, pa nihče ne upošteva, namreč,  starejši motor z mal kmji (recimo 7 let star),se  načeloma se bolj iztroši kot pa moped, ki je na hitro (recimo eno leto) naredil enako kmjev. Pri starejših mopedih z mal kilometri, je potrebno vzeti v obzir, da bo zihr hitro kaka menjava, gumic, tesnil in podobnih zadev za katere je bolje da se premikajo, kot pa da so v stanju mirovanja.

Zate isto vprasanje, hoces reci, da naj vzamem z vec kilometri?:o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

še nekaj je, pa nihče ne upošteva, namreč,  starejši motor z mal kmji (recimo 7 let star),se  načeloma se bolj iztroši kot pa moped, ki je na hitro (recimo eno leto) naredil enako kmjev. Pri starejših mopedih z mal kilometri, je potrebno vzeti v obzir, da bo zihr hitro kaka menjava, gumic, tesnil in podobnih zadev za katere je bolje da se premikajo, kot pa da so v stanju mirovanja.

Kot pri pralnem stroju B)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Anonimnez pravi:

Hoces reci, da naj vzamem z vec prevozenih? :o

Zate isto vprasanje, hoces reci, da naj vzamem z vec kilometri?:o

hočem reči, da se že po defoltu, razen če veš kaj kupuješ in boš znal sam pošraufati pač splača uzeti čimbolj novo, četudi ima več kmjev, kot jih ima 7 ali 8 let star motor. Namreč pri novejšem boš dobil najbrž tudi več opreme, ter aktivnih pomagal.

Pa še statistika:

več kot ima motor kilometrov, večja je možno da niso bili zbiti :P

 

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

For fuck sake. Tle res ni vec enga normalnega. 

globoka tale

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

Kot pri pralnem stroju B)?

tko nekak ja (za ženske) :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Dejan Squez Maleševac pravi:

Eno vprasanje, kavasaki versys 650 vs vstrom 650, zanima me kateri je bolj zanesljiv, se ga lepse vozi itd, zanimajo me izkusnje iz prve roke vem da je testov veliko na internetu ampak nevem kok so kej zanesljivi ti testi... servise bi itak redno delal voznja pa predvsem cesta in dve osebi na motorju 80kg in 55kg + prtljaga. Mislim da zaenkrat mocnejsega ne potrebujeva ker sva zacetnika in ko punca naredi izpit cez par let ona prevzame 650 jst pa potem novega (supertenere ce bo use po sreci :),)

Se splaca bolj kupiti novega ali recmo starega 1 leto z že nekaj prevozenimi kilometri (max 10k) 

 

Z podobno težo v dvoje sva midva z Versysom 650 prevozila kar nekaj kilometrov in čisto brez problemov. Tudi prehitevati se da čisto b.p. Res, da ne poletiš mimo avta na vsaki 100m ravnici kot s kakšnim 150hp, ampak če nisi superživčen iin neučakan voznik boš brez problema odvozil še tri ovinke in na naslednji malo daljši ravnici švigneš mimo avta, kamiona, avtobusa. Direktne primerjave med Versysom in Stromom ti ne znam podati, ker Stroma nisem vozil. Malo še pobrskaj po temah od Stroma in Versysa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem je Štrom večji (vozil sem oba, ampak občutek je tak), podatke dobiš na netu, kar pomeni, da je bolj komot, čeprav tudi na Versysu ne boš stradal prostora. Kar se tiče ciklistike, mi za odtenek bolj sede Versys, to meni, ker mam raje manjše kompaktnejše motorje, nekako mi je bolj nimble.

Idealen moped, Versače 1000 :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Sam poglej cvetober. S te strani. Smasher je zadovoln de usako lepo mal posraufa, in pravi de je motorcek za jurja dovolj, izibiker se je rodil pametn, in nikol nikogar nc ne sprasuje, on ze ve, njemu je vse jasno. DSM rabi prvi motor, al strom al verso, pa ne ve, a bi cist novga, al cist novga z druge roke. Anonimnez bi z dojclanda vleku prvi motor, ne ve a bi  R6 al r1, ne ve a ma motor lahko 20 al 30kkm. Oglasi se denis 099, k ne zna pogledat ce ma gume prazne, in za to caka mhanika, ti razlagas de u 7 letih motor preperi, ukica zganja skepso, de so usi tachotunani.....a se ti to zdi normalno? Res? K vecina zastavlenih vprasanj je na nivoju solarckov z zelo prilagojenim programom, in odgovori so v poprecju se slabs. 

sebe si pozabil dopisati :D

Če pa poenostavim, pozabil si še Mausa, ki predlaga ninđo (itak se strinjam z njim) :P

Dejstvo je, da ima vsak svoj pogled na zadevo. In če nekdo vpraša a bi sexal na prvem, ali šele na tretjem ali petem zmenku , s tem da punce še nima, ampak bi rad da se mu svetuje, kako, kje in kako naj jo dobi, bo 1000 in en odgovor. Vse kar lahko narediš v takem in podobnem primeru, je da podaš svoje mnenje, ni nujno da je pravo, je pa lahko ena od variant. če nekdo zna brati in je vsaj kolikortoliko inteligenten, bo znal presortirati odgovore in poiskati takega, ki mu že v osnovi bolj sede/odgovarja. Univerzalne resnice ni, so samo smernice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

Dejstvo je, da ima vsak svoj pogled na zadevo. In če nekdo vpraša a bi sexal na prvem, ali šele na tretjem ali petem zmenku , s tem da punce še nima, 

 

To si krasno zadel. Ce ima odloceno vsaj to, al bi s punco, al mord fantom, je z recej resenga.Ocitno pa je tak what-if level komunikacije neka nova realnost, neka stalnica. In men se zdi zelo zelo nizkointeligentna. 

 

na kratko, kupt je treba novo, proda se po 17000km, ker pr 20 use raznese, al pa preperi. Zadost je samo najbolse, ce ne pa kar pride pod roke. 

 

Vete kaj, se grem mal pelat z najbol nezaneslivim motorjem u Evropi, starim bozjasnih 11 let, cist preperenim, k ma samo 41000km. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

1. To si krasno zadel. Ce ima odloceno vsaj to, al bi s punco, al mord fantom, je z recej resenga.Ocitno pa je tak what-if level komunikacije neka nova realnost, neka stalnica. In men se zdi zelo zelo nizkointeligentna. 

 

2. na kratko, kupt je treba novo, proda se po 17000km, ker pr 20 use raznese, al pa preperi. Zadost je samo najbolse, ce ne pa kar pride pod roke. 

 

3. Vete kaj, se grem mal pelat z najbol nezaneslivim motorjem u Evropi, starim bozjasnih 11 let, cist preperenim, k ma samo 41000km. 

1. z ozirom, da še vedno zelo dobro berem situacije in novodobni trend komunikacije, je žal ta padel na nivo v stilu:

objava na FB: prosim svetujte, tišče me, ne vem al naj grem kakat al lulat :P

2. tak pogled na zadevo lahko imaš, če ne znaš brati med vrsticami, ali bereš površno, sem ti napisal da univerzalne resnice ni so samo smernice, katere lahko upoštevaš ali ne. Veš meni je prav Tomaž od Elise rekel, ko je ocenil moj prvi SX star 3 leta s 65kkm, matr saj je kot nov, mopedu bolj koristi da laufa, kot pa ne. Taisto mnenje upravičuje nove lastnik, ki ga samo vozi in vozi, preko 100.000km, kar pa ne pomeni, da v kolikor naletiš na 10 let star moped z 10kkm, da bo ta za v smeti, definitivno pa lahko pričakuješ kak manjši problem (zaradi neuporabe), ki ga celo preventivno lahko odkloniš.

3. Tvoje samopomilovanje, ko si kupil nekaj, kar nima "tipkarske" vrednosti in sovpada z vsemi možnimi problemi, ki jih lahko prebereš na internetu (taljan itd) ne upravičuje jokanja, namreč, stvar je simpl, če se ti vse smeje, ko se furaš, go for it. Dont worry be happy. :D

Ekola sm ti vse povedal, ampak ni nujno, da mam prav, le tako razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!