Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 5 urami, skalar36 pravi:

Ali ima kdo mogoče kak moped za prodat, APN6 ali pa APN 4?

bos dau vec kt za ksnga  pegasota :D zlate cene za krš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DinDiin pravi:

Valda, da je 50 premal, razn ce ma 150kg max motor. 

Bi ti predlagal, da si priklopiš na ECU odb2 vmesnik in beležiš koliko zmogljivosti motorja uporabljaš med vožnjo.

Boš hudo presenečen :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Bi ti predlagal, da si priklopiš na ECU odb2 vmesnik in beležiš koliko zmogljivosti motorja uporabljaš med vožnjo.

Boš hudo presenečen :)

dej bodi tako dober pa mi daj kako in kaj se to dela.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

dej bodi tako dober pa mi daj kako in kaj se to dela.. :D

Na triumphu bi morda celo delovalo, ker je evropski.

Poišči na motorju ODB2 diagnostic port, in nabavi bluetooth verzijo obd2 vmesnika... nato se pa odpre svet in nebroj aplikacij, začneš lahko s Torque pro :)

primer

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od viška glava ne boli, pravijo, pa četudi rabiš vse konje le včasih za skok pri prehitevanju.

Zakaj je bolje stalno imeti minimum konjenice pa ne vem? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Pa tok mas rad stevilke, zakaj ti niso visje od 100 vsec? ? 

Tu na MS se velikokrat že pri gumah pojavijo besede: "kupil se celo, uporabljal celo...".

Enako bi potem bilo pri motorju. Zakaj 120ps, če jih je uporabljaš :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma meni velikokrat pri prehitevanju manjka nekih 500 obratov v drugi prestavi ko pridem tik pred blokado glih na nekih pravi 112km/h bi jih ravil še 7..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, vandrovec said:

od viška glava ne boli, pravijo, pa četudi rabiš vse konje le včasih za skok pri prehitevanju.

Zakaj je bolje stalno imeti minimum konjenice pa ne vem? :hmm:

ne oporekam, da višek ni (občasno) prekleto zabaven, sploh pa, kdor hoče, ga lahko ima, ima pa tudi minimum velike prednosti:

 - lažji motor je lažje vodljivost, pospeški so kljub zmerni moči še vedno uživaški

- manjša obremenjenost delov, kar ima za posledico dolgoživost in cenejše vzdrževanje

celoten koncept gre v to, da z redukcijo pridobivaš na enostavnosti in uporabnosti, zgubljaš pa na absolutnem udobju in perfomansu, izrazita razlika pa je ponavadi nekje v drugi polovici ali zadnji tretjini hitrostnega območja motorja.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak motor ma svoje kojne, zakaj: ker jih rabi.

In ja vedno koristim vse, včasih lenarijo, včasih dremuckajo, občasno pa vsi galopirajo :P

Mislim, da je pri iskanju motorja, čisto zadnja postavka (seveda tudi pomembna) kok ma kojnu.

Najprej iščeš za določen namen

nato mora bit lep

najbrž določene blagovne znamke

tudi razdalja do servisa in poprodajna podpora

ker smo pri rabljenih igra vlogo tudi zanesljivost

cena

pa na konc tut kojni, al pa vmes.

in tako ostaneta en ali 2 modela v vsem iskanju.

 

Nisem pa še vozil motorja, ki bi mel preveč konjev, s premal pa že. Večinoma pa so mi bili glavni problemi:

udobje, sedenje, oprema, namen, a je za 2, vzmetenje, še bolj pomembni od konjev, namreč, če je mel vse kar sem prej naštel tako kot sem želel, je običajno imel tudi dovolj konjev in moči.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, bajkr88 pravi:

bos dau vec kt za ksnga  pegasota :D zlate cene za krš

Vem.

Za sina. Hoče korss, pa bo dubu tomos. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

vsak motor ma svoje kojne, zakaj: ker jih rabi.

In ja vedno koristim vse, včasih lenarijo, včasih dremuckajo, občasno pa vsi galopirajo :P

Mislim, da je pri iskanju motorja, čisto zadnja postavka (seveda tudi pomembna) kok ma kojnu.

Najprej iščeš za določen namen

nato mora bit lep

najbrž določene blagovne znamke

tudi razdalja do servisa in poprodajna podpora

ker smo pri rabljenih igra vlogo tudi zanesljivost

cena

pa na konc tut kojni, al pa vmes.

in tako ostaneta en ali 2 modela v vsem iskanju.

 

Nisem pa še vozil motorja, ki bi mel preveč konjev, s premal pa že. Večinoma pa so mi bili glavni problemi:

udobje, sedenje, oprema, namen, a je za 2, vzmetenje, še bolj pomembni od konjev, namreč, če je mel vse kar sem prej naštel tako kot sem želel, je običajno imel tudi dovolj konjev in moči.

Je na trgu, Ninja H2R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

Je na trgu, Ninja H2R

ni za cesto :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v dvoje men tud manka konjev, ko ga navijes v hrib na Durmitor iz Kotorskega zaliva recimo, mas rocko do konca pa cakas, brezveze recimo. Pri prehitevanjih pa itak rabis, in tega ni malo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Ja v dvoje men tud manka konjev, ko ga navijes v hrib na Durmitor iz Kotorskega zaliva recimo, mas rocko do konca pa cakas, brezveze recimo. Pri prehitevanjih pa itak rabis, in tega ni malo ?

da nimaš A2 modela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

od viška glava ne boli, pravijo, pa četudi rabiš vse konje le včasih za skok pri prehitevanju.

Zakaj je bolje stalno imeti minimum konjenice pa ne vem? :hmm:

pač bistvo je, da ima fant jurja pa pol... če kupujem za jurja pa pol imam raje kakega konjička manj, pa se vozim, kot pa 150 konjske jasli, ki jih kar naprej popravljam... seveda pa vsak sam ve kam svoj denar vloži, mogoče je pa še boljše tako, bo pa malo spoznaval svoj motor in njegovo delovanje :lol1: on ali pa najbližji mehanik... tudi oni morajo od nečesa preživet :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DinDiin pravi:

Morm prklopt, da vidm grafke. ? 

Din kup versisa bo sel v troje k motor z 380timi konji 

 

kva a to se o skircah pogovarjate al kve???

 

Moj motgor gre u klanc k tomos apn6.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

zdravo, 

lani poleti sem naredil izpit za motor, letos pa si bom (končno) kupil tudi motor. Kdaj je pravi čaas za nakup motorja? Kdaj imajo dealerji "akcije"? To je verjetno pred začetokom sezone. Takrat tudi ljudje prodajajo rabljene motorje?

Kje vi kupujete opremo? JAz si bom moral kupiti vse komplet. Priporočate kakšno trgovino? SAm nimam nekih priljubljenih znamk.

Motor bom pa verjetno nabavil yamaho xsr 700.

 

lp,

a

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, barney said:

zdravo, 

lani poleti sem naredil izpit za motor, letos pa si bom (končno) kupil tudi motor. Kdaj je pravi čaas za nakup motorja? Kdaj imajo dealerji "akcije"? To je verjetno pred začetokom sezone. Takrat tudi ljudje prodajajo rabljene motorje?

Kje vi kupujete opremo? JAz si bom moral kupiti vse komplet. Priporočate kakšno trgovino? SAm nimam nekih priljubljenih znamk.

Motor bom pa verjetno nabavil yamaho xsr 700.

 

lp,

a

Čestitke za opravljen izpit. KMC ima super akcije ravnokar. 

Popravljeno . Popravil Loba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj pozimi, ker potem boš imel registracijo, servis in tehnični pregled pozimi. Popusti na nove motorje so pa bolj ali manj skoz. Stare letnike bodo prodajali še najmanj do poletja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nea rabiš registrirat takoj ko si kupu?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, barney pravi:

zdravo, 

lani poleti sem naredil izpit za motor, letos pa si bom (končno) kupil tudi motor. Kdaj je pravi čaas za nakup motorja? Kdaj imajo dealerji "akcije"? To je verjetno pred začetokom sezone. Takrat tudi ljudje prodajajo rabljene motorje?

Kje vi kupujete opremo? JAz si bom moral kupiti vse komplet. Priporočate kakšno trgovino? SAm nimam nekih priljubljenih znamk.

Motor bom pa verjetno nabavil yamaho xsr 700.

 

lp,

a

za nakup in iskanje motorja, bo kar tole prava tema.

Obstajajo pa tudi teme o trgovcih, opremi itd. Za posamezno opremo je najbolje postaviti vprašanje v pravi rubriki ali pa celo prebrati kaj iz te rubrike, saj je marsikateri nasvet zapisan.

sklop oprema je tule:

https://motosvet.com/tabla/forum/22-motoristična-oprema/

akcije motorjev so običajno konec leta in začetek leta za modele s starejšo letnico. Drugo je pa kaj se še dodatno zdilaš s trgovcem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!