Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

zdravo

foter bi mel čoperja, trenutno se ja zagledu v Harley Davidsona Street 750. mi lahko kdo od vas pove kaj več o teh motorjih? al se naj raje spogleduje z Kawasaki Vulcan S-om ali Yamaho XV 950?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, zziga pravi:

zdravo

foter bi mel čoperja, trenutno se ja zagledu v Harley Davidsona Street 750. mi lahko kdo od vas pove kaj več o teh motorjih? al se naj raje spogleduje z Kawasaki Vulcan S-om ali Yamaho XV 950?

kolikor je meni znano je pri HD veliko "šravfanja" nezanesljivi motorji, vem da so tudi pisali da imajo slabe zavore, kako je iz prve roke neznam povedat. Glede vulcana je vn900 pri hiši že 13 let brez enega problema, trije znanci pa vozijo yamaho virago 1100 isto vsi brez problemov. Sicer ne govorim iz prve roke glede voznih lastnosti itd, ker HD še nikoli nisem preizkusil ampak če bi kupoval za sebe bi vzel japonca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se moraš prepričati ali oče želi motor (čoperja) ali hoče HD. Mnogo ljudi, ki bi radi kupili motor, poznajo samo HD.

Če bi rad kateregakoli čoperja, potem je izbira v tem segmentu kar velika, res pa HD-ji niso več slabi nezanesljivi motorji in tudi pri drugih so lahko težave (jaz sem na VN900 dvakrat menjal stator). Pa tudi cene HD niso več tako pretirane.

Vsi čoperji imajo "slabe" zavore (po merilih plastičarjev) saj niso namenjeni dirkanju. Jaz sem vsako leto na srečanju pri Baškem jezeru preizkusil nekaj HD modelov, pa nisem našel motorja, ki bi ga želel imeti (tresljaji, položaj sedenja, obrati motorja), možno pa je, da sem preveč navajen svojega.

Torej, primerljiv z HD Street 750 bi lahko bil Vulcan S (650 ccm) ali Honda Shadow, ali Hyosung Aquila, pa morda Moto Guzzi Nevada, pa kak Intruder 800, vsekakor pa tudi s HD ne bo brcnil v temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Darko3g pravi:

Najprej se moraš prepričati ali oče želi motor (čoperja) ali hoče HD. Mnogo ljudi, ki bi radi kupili motor, poznajo samo HD.

Če bi rad kateregakoli čoperja, potem je izbira v tem segmentu kar velika, res pa HD-ji niso več slabi nezanesljivi motorji in tudi pri drugih so lahko težave (jaz sem na VN900 dvakrat menjal stator). Pa tudi cene HD niso več tako pretirane.

Vsi čoperji imajo "slabe" zavore (po merilih plastičarjev) saj niso namenjeni dirkanju. Jaz sem vsako leto na srečanju pri Baškem jezeru preizkusil nekaj HD modelov, pa nisem našel motorja, ki bi ga želel imeti (tresljaji, položaj sedenja, obrati motorja), možno pa je, da sem preveč navajen svojega.

Torej, primerljiv z HD Street 750 bi lahko bil Vulcan S (650 ccm) ali Honda Shadow, ali Hyosung Aquila, pa morda Moto Guzzi Nevada, pa kak Intruder 800, vsekakor pa tudi s HD ne bo brcnil v temo.

no glede ostalega nebom govoril ampak zanesljivost HDja (ali eu motorjev) pač ni primerljiva z japonskimi motorji, seveda pri vseh se najdejo izjeme in pa cena HD napram ostalim ni zanemarljivo višja...

najcenejši HD na hd.de = 18 400€, kawasaki vulcan SE 7,884.00

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, zziga pravi:

zdravo

foter bi mel čoperja, trenutno se ja zagledu v Harley Davidsona Street 750. mi lahko kdo od vas pove kaj več o teh motorjih? al se naj raje spogleduje z Kawasaki Vulcan S-om ali Yamaho XV 950?

Vulcan S je čisto soliden motor, agregat na bazi er6 oz versisa. Prijeten za vozit, poceni za vzdrževat.

Marsikaj (testi in težave) se za posamezen motor najde na Youtubi. Celo na MS je test: https://motosvet.com/tests/view/14497-vozili-smo-kawasaki-vulcan-s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Shillien pravi:

no glede ostalega nebom govoril ampak zanesljivost HDja (ali eu motorjev) pač ni primerljiva z japonskimi motorji, seveda pri vseh se najdejo izjeme in pa cena HD napram ostalim ni zanemarljivo višja...

najcenejši HD na hd.de = 18 400€, kawasaki vulcan SE 7,884.00

Lahko sklepam posle s tabo?

VIVID BLACK 7.195 €

COLOR 7.455 €

TWO TONE 7.775 €

https://www.thunderbike.de/neufahrzeug/street-750/

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

Takoj kupim dva Vulcana za 7775 €

https://www.elisa.si/izdelek/motorno-kolo-kawasaki-vulcan-s-se-2021/

dodaj 220€ pa jiva maš. sem napisal skoraj. mogoče mi pa da pri elisi popust pri servisu ker sem zgleda pravkar prodav 2 motorja pri njih

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Najprej se moraš prepričati ali oče želi motor (čoperja) ali hoče HD. Mnogo ljudi, ki bi radi kupili motor, poznajo samo HD.

Če bi rad kateregakoli čoperja, potem je izbira v tem segmentu kar velika, res pa HD-ji niso več slabi nezanesljivi motorji in tudi pri drugih so lahko težave (jaz sem na VN900 dvakrat menjal stator). Pa tudi cene HD niso več tako pretirane.

Vsi čoperji imajo "slabe" zavore (po merilih plastičarjev) saj niso namenjeni dirkanju. Jaz sem vsako leto na srečanju pri Baškem jezeru preizkusil nekaj HD modelov, pa nisem našel motorja, ki bi ga želel imeti (tresljaji, položaj sedenja, obrati motorja), možno pa je, da sem preveč navajen svojega.

Torej, primerljiv z HD Street 750 bi lahko bil Vulcan S (650 ccm) ali Honda Shadow, ali Hyosung Aquila, pa morda Moto Guzzi Nevada, pa kak Intruder 800, vsekakor pa tudi s HD ne bo brcnil v temo.

čoperja, ker mu je všeč položaj sedenja pa da je nizek. ni važna znamka sploh, more pa met ABS.

jaz mu, brez da bi poznal te motorje, še najbol vulcana naprej tišim. prvo ker mam kawasakija ( :D ) in drugo ker je itak to ubistvu er6 - poceni deli pa nasplošno znani motorji pri katerih itak nima kej crknat.

zgleda pa za street 750 ful dober, ja. me je ubistvu zanimalo še najbol zanimalo kako je z zanesljivostjo teh HDjev, ker o tem pa res nimam blage veze.

hvala za odgovore! pa še zvedu sem da je nov HD street 750 ~7200€ :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, zziga pravi:

zdravo

foter bi mel čoperja, trenutno se ja zagledu v Harley Davidsona Street 750. mi lahko kdo od vas pove kaj več o teh motorjih? al se naj raje spogleduje z Kawasaki Vulcan S-om ali Yamaho XV 950?

tudi yamaha ni slaba..

pred 4 urami, Shillien pravi:

no glede ostalega nebom govoril ampak zanesljivost HDja (ali eu motorjev) pač ni primerljiva z japonskimi motorji, seveda pri vseh se najdejo izjeme in pa cena HD napram ostalim ni zanemarljivo višja...

najcenejši HD na hd.de = 18 400€, kawasaki vulcan SE 7,884.00

750 street je šel ven iz proizvodnje.. prodanih je bilo relativno malo tako da so deli vprašljivi..

triumph bobber 1200 je zelo zanimiv motor.. in verjemi - kikne marsikaterega iz svoje klase če ne kar večino.. pa še bolj prijazen je ker ima tačke bolj na sredi ne čisto spredaj..

nisem pa še vozil bonnevilla 1200 speedmaster-ja.. enak agregat.. če ti servis na 10000 milj (16000+ km ) ne pove nič o zanesljivosti motorja potem ne vem nič več..

pred 3 urami, zziga pravi:

čoperja, ker mu je všeč položaj sedenja pa da je nizek. ni važna znamka sploh, more pa met ABS.

jaz mu, brez da bi poznal te motorje, še najbol vulcana naprej tišim. prvo ker mam kawasakija ( :D ) in drugo ker je itak to ubistvu er6 - poceni deli pa nasplošno znani motorji pri katerih itak nima kej crknat.

zgleda pa za street 750 ful dober, ja. me je ubistvu zanimalo še najbol zanimalo kako je z zanesljivostjo teh HDjev, ker o tem pa res nimam blage veze.

hvala za odgovore! pa še zvedu sem da je nov HD street 750 ~7200€ :D 

vulcan je za easy verjetno čisto kulturna zadeva.. kaj pa 900 - kaj je že bil model custom ali nekaj takega? črn..lep..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HD street 750 če si res želi Harleya.

Jaz bi raje pogledal malo po japoncih. Tista Yamaha XV950 se sliši kar vredu.

Če pa ima kak cekin viška, naj pogleda kakšnega Triumpha Bonnevilla ali pa Honda Rebel 1100.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej tako: Jaz sem delal izpit na ER5 in potem kupil EN500, bil zelo zadovoljen, motor je tekel gladko, pri nizkih obratih elastičen, sedaj imam VN900 Custom (zaradi oblike in barve), predelal sedež za carico, dvignil bilanco in sem zadovoljen. Motor je V in ni tako elastičen kot pri EN500 (moram pogosteje menjat). Pogrešam ABS.

Zato mislim, da bi Vulcan S z motorjem od ER6 bil dobra izbira. Ima ABS, nima pa jermena (ne vem kaj pomeni zatesnjena veriga - kako se to maže). Podoben motor ima tudi Hyosung Aquila 650, ki pa je precej navit za čoperja in posledično hitrejši, oblika pa kopija HD. Potem pa Honda shadow 750, Moto Guzzi Nevada ali Yamaha 950.

VN900 se pri nas ne prodaja več, pa tudi Yamaha ima neko čudno obliko. Vedno manj je klasičnih čoperjev, nekako gre v smer street oblike, meni pa je všeč ravno sedenje z nogami naprej.

So pa čoperji (kruzerji) vseeno okoreli motorji in niso primerni za šviganje med avtomobili, pri prehitevanju je potrebno pogledati ali je cesta prosta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Benelli trk pravi:

Kje lahko v šlo vidim in mogoče kupim motor benelli trk502x

Benelli znamka obstaja tule:

mislim, pa da pri nas ni uradnega zastopnika.

Benelli sicer ne slovi kot zanesljiva znamka

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

Benelli sicer ne slovi kot zanesljiva znamka

zadnja leta odkar ga dela kitajc se je malo psremenilo..:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, thumper pravi:

zadnja leta odkar ga dela kitajc se je malo psremenilo..:D

a na bolje? :P

Ciklistiko je mel res dobro, ostalo je bilo pa mal taljansko. Vozil sem TNT, pa poznam lastnika, ki je mel nekaj blesavih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TNT je bil še italjanski..  zdaj jim gre na bolje.. se mi pa dozdeva , da so motorji na splošnem nivoju zelo nezahtevno povprečnega uporabnika .. glede na ostale "kitajce" so težki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Sem novi motorist v nastajanju in se sedaj zanimam za nakup motorja. Lansko leto sem že začel z vožnjami a zaradi korone in nato zime nisem uspel dokončati, zato nameravam letos čimprej zaključiti.

Budget za motor imam okoli 5000€.

Najprej sem gledal za rabljenimi suzuki v-strom 650, vendar trenutno ni nič kaj pametnega na trgu z ABS-om.

Sedaj gledam za Honda NC700X. Nekaj jih pade v finančne zmožnosti, vendar sem v dvomih saj kolikor sem gledal imajo manj moči kot suzuki.

Imate še vi kakšne predloge kaj naj si umislim? Iščem nekakšen vsestranski motor, želja je tudi da se kaj zapeljem po stranskih cestah in makadamu. Iščem pa motor z ABS-om.

Hvala lepa za nasvete

 

LP Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, WaterBoy pravi:

 

Imate še vi kakšne predloge kaj naj si umislim? Iščem nekakšen vsestranski motor, želja je tudi da se kaj zapeljem po stranskih cestah in makadamu. Iščem pa motor z ABS-om.

 

imeti mora izklop ABS, ker po makadamu ABS bolj škodi kot koristi ;) 

drugače pa ninđa ZX-10 RR ... se vozim povsod kjer se GS-arji vozjo ;) ... vsestranski motor ... za makadam, pisto in potovanja ... kr verjami mi ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, WaterBoy pravi:

Pozdravljeni

Sem novi motorist v nastajanju in se sedaj zanimam za nakup motorja. Lansko leto sem že začel z vožnjami a zaradi korone in nato zime nisem uspel dokončati, zato nameravam letos čimprej zaključiti.

Budget za motor imam okoli 5000€.

Najprej sem gledal za rabljenimi suzuki v-strom 650, vendar trenutno ni nič kaj pametnega na trgu z ABS-om.

Sedaj gledam za Honda NC700X. Nekaj jih pade v finančne zmožnosti, vendar sem v dvomih saj kolikor sem gledal imajo manj moči kot suzuki.

Imate še vi kakšne predloge kaj naj si umislim? Iščem nekakšen vsestranski motor, želja je tudi da se kaj zapeljem po stranskih cestah in makadamu. Iščem pa motor z ABS-om.

Hvala lepa za nasvete

 

LP Gregor

versys 650 še glej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!