Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 11 urami, Snečer pravi:

versys 650 še glej

sune k svina :P

a lahko izklopiš ABS ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma za normalen makedam al pa tist kar ta motor zmore in je namenjen (17col spredaj, ni šus plate)), ga ne rabiš met posebej izklopljivega :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW F650, F800

Yamaha xt tenere 660

Honda Transalp 650

Honda VFR 800X

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

ma za normalen makedam al pa tist kar ta motor zmore in je namenjen (17col spredaj, ni šus plate)), ga ne rabiš met posebej izklopljivega :P

 

 

samo pojasnil sem mu, ker očitno tega ne ve, pa da ne bo živel v zmoti...

p.s.

marsikateri bolj "izkušen" motorist ne ve, da je ABS na makadamu neuporaben ... pa TCS tudi ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

pri meni ga lahko izklopiš ja ... (nima) z roko doziraš sicer

potem to ni za neizkušenega voznika za brezpotja ... :P 

večina teh endur ima izklop ABS-a ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

samo pojasnil sem mu, ker očitno tega ne ve, pa da ne bo živel v zmoti...

p.s.

marsikateri bolj "izkušen" motorist ne ve, da je ABS na makadamu neuporaben ... pa TCS tudi ;) 

sam zadaj sam zadaj, spredaj je nemoteč :P pa še izklop rabiš za kake hude klance navzdol. Naj kar ma ABS je več koristi kot škode na šodru.

sej drgač maš prav, vzel sem v obzir začetnika, kot je zapisal, da bo mal kolovratil itd..

Ker drugače je bolje kupovati motor za teren, kot pa za stranske ceste in občasno makedam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

sune k svina :P

a lahko izklopiš ABS ?

ne ga zezat, on ma to v roki ...tud ce bi ga imel bi kable precviku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

potem to ni za neizkušenega voznika za brezpotja ... :P 

večina teh endur ima izklop ABS-a ...

kako smo pa "mi" začeli? :) izkušeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

kako smo pa "mi" začeli? :) izkušeni?

jaz sem začel, ko se o ABS-u in ostalih pripomočkih niti pisalo ni ... še avtomobili niso imeli varnostnih pasov :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

jaz sem začel, ko se o ABS-u in ostalih pripomočkih niti pisalo ni ... še avtomobili niso imeli varnostnih pasov :D

 

sam ti si res str. Mi mlajši smo mel že avte z belo črto ob strani, odprto haubo zadi, pa abarth je pisalo :P

Motorji so bli pa že tok sofisticirani, da je luč od stoenke pasala spredej in to ne navadna, ampak kvadratna. Pol je šele sunil.

ps. čeb takrat bil ABS bi bil marsikdo še živ

Edina prednost je bila, da smo se naučili sp previdnostjo stiskat zavoro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, WaterBoy pravi:

Pozdravljeni

Sem novi motorist v nastajanju in se sedaj zanimam za nakup motorja. Lansko leto sem že začel z vožnjami a zaradi korone in nato zime nisem uspel dokončati, zato nameravam letos čimprej zaključiti.

Budget za motor imam okoli 5000€.

Najprej sem gledal za rabljenimi suzuki v-strom 650, vendar trenutno ni nič kaj pametnega na trgu z ABS-om.

Sedaj gledam za Honda NC700X. Nekaj jih pade v finančne zmožnosti, vendar sem v dvomih saj kolikor sem gledal imajo manj moči kot suzuki.

Imate še vi kakšne predloge kaj naj si umislim? Iščem nekakšen vsestranski motor, želja je tudi da se kaj zapeljem po stranskih cestah in makadamu. Iščem pa motor z ABS-om.

Hvala lepa za nasvete

 

LP Gregor

Najbol primeren za tvoj opis je Suzuki v strom. Če se le da kupi takega z ABS. Ne rabi bit izklopliv. Za po makenamu sploh ne. Da rabiš izkljopliv ABS na enduri, moraš obvladat vožnjo enduro motorja in moraš imet primeren motor z malo kilogrami, kar pa strom definitivno ni.

Lahko si pogledaš še Hondo Transalp 700. Sier je boljši Strom, ampak se te Honde prodajajo zeloo ugodno proti Suzukijem. Slaba stran Honde je, da je V dvovaljnik, in se na mestu zelo hitro ogreje nad 103 stopinje celzija, in ti potem vklopi vetilator, ki ti vso to vročino piha v kolena. Poleti na semaforju, ali v kaki koloni zelo neprijetno. Drugače fajn motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

ps. čeb takrat bil ABS bi bil marsikdo še živ

pss... ko si že omenil ..ali obstajajo podatki za zadnjih 20 let ko je ABS bolj reden na motorjih , koliko je bilo mrtvih motoristov ki so vozili motor brez abs in koliko z abs..  pa huje ranjenih v obeh variantah? sam prašam - komot daš tvoj in moj post v drugo temo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 4. 2021 ob 20:27, WaterBoy pravi:

Pozdravljeni

Sem novi motorist v nastajanju in se sedaj zanimam za nakup motorja. Lansko leto sem že začel z vožnjami a zaradi korone in nato zime nisem uspel dokončati, zato nameravam letos čimprej zaključiti.

Budget za motor imam okoli 5000€.

Najprej sem gledal za rabljenimi suzuki v-strom 650, vendar trenutno ni nič kaj pametnega na trgu z ABS-om.

Sedaj gledam za Honda NC700X. Nekaj jih pade v finančne zmožnosti, vendar sem v dvomih saj kolikor sem gledal imajo manj moči kot suzuki.

Imate še vi kakšne predloge kaj naj si umislim? Iščem nekakšen vsestranski motor, želja je tudi da se kaj zapeljem po stranskih cestah in makadamu. Iščem pa motor z ABS-om.

Hvala lepa za nasvete

 

LP Gregor

Ne obremenjuj se z močjo. 

Vse kar si naštel ima več, kot dovolj moči za začetnika. 

Imam 150hp KTM ADV in AT xrv l99. 

AT ima več kot pol manj moči pa jo ne pogrešam. 

Če hočeš pa odpirat po ravnicah potem mora imeti pa najmanj 200hp?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

pss... ko si že omenil ..ali obstajajo podatki za zadnjih 20 let ko je ABS bolj reden na motorjih , koliko je bilo mrtvih motoristov ki so vozili motor brez abs in koliko z abs..  pa huje ranjenih v obeh variantah? sam prašam - komot daš tvoj in moj post v drugo temo..

ne vem, pa tudi je vprašanje o smiselnosti primerjave, ker se je promet in število motorjev početverilo (cifra je zgolj orientacijska)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
10 minutes ago, WhiteWolf said:

Pozna kdo tega Suzukija sv1000s? 

Ne poznam. Vprašaj ga za starost gum, ker ima nameščene "muzejske" Pilot Road S, ki so bile že nove katastrofalne. Verjetno so samo stare slike iz arhiva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, WhiteWolf pravi:

Pozna kdo tega Suzukija sv1000s? 

Ne poznam sicer. Ce resno isces sv1000, imam prijatelja, ki mu motor stoji, pa ga lahko povprasam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dlicen pravi:

Ne poznam sicer. Ce resno isces sv1000, imam prijatelja, ki mu motor stoji, pa ga lahko povprasam...

Prosim. 

Iščem nekaj z malo prevoznimi km, nekalamborirano, skratka tipi topi.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, WhiteWolf said:

Prosim. 

Iščem nekaj z malo prevoznimi km, nekalamborirano, skratka tipi topi.. 

Živijo,

jaz imam tega SV-ja, ki ga je dlicen omenjal. Prosim piši mi na privat, če te zanima. gigovat@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, lasovan pravi:

Živijo,

jaz imam tega SV-ja, ki ga je dlicen omenjal. Prosim piši mi na privat, če te zanima. gigovat@gmail.com

Sem ti poslal mail. 

Kolebam pa tudi malo med sport touring varianto. Truimh sprint ST 1050. Pozna kdo? Je sv1000s precej bolj sport v primerjavi z sprintom? 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15774655&display=Triumph SPRINT ST 1050 ABS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Imam eno butasto vprasanje..

Ali kiupiti starejsi mocnejsi motor ali novejsega in svohnejsega ??? Gledam med 8 in 10 jurjev...

Sedaj sem. Imel Z900.

 

Hvala za vsak nasvet! Pa ne se razburjat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Ale1977 pravi:

Pozdravljeni.

Imam eno butasto vprasanje..

Ali kiupiti starejsi mocnejsi motor ali novejsega in svohnejsega ??? Gledam med 8 in 10 jurjev...

Sedaj sem. Imel Z900.

 

Hvala za vsak nasvet! Pa ne se razburjat ?

Ne bomo se. Je pa tule pravo mesto za tako vprašanje. Pa še kaka podobna tema obstaja.

Ps. Maus ti bo svetoval nakup Ninje...sampovem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Ne bomo se. Je pa tule pravo mesto za tako vprašanje. Pa še kaka podobna tema obstaja.

Ps. Maus ti bo svetoval nakup Ninje...sampovem ?

Joj saj ravno too gledam ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!