Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 8 minutami, Akito pravi:

Glede na sedežno višino mopeda, ga boš pri svojih cm z lahkoto vozila ?

sj ninđo tut :P ... nisem lih pr tvelkih ;) 

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Motor sem pa kupil rabljen, 7 let star, za 3 jurje. Zaenkrat mi dela ko švicarska ura in mi 95% ustreza v vseh pogledih. 

a ni bilo tudi govora o Peggy ... boljša kot vsak nov motor, in dela do nezavesti (seveda prej voznik omaga) :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Buschi pravi:

Znižat jo pa baje ni fajn, ker ful zjebeš geometrijo(pravi internet).

 

Morda pozabijo, da je poleg nižanja zadaj nujno potrebno znižat tudi v sprednjem križu. Vendar ne preveč (tam do 1 cm za prejšne modele, več ni priporočeno zaradi razmika do blatnika). 

Sem pa ravnokar videl, da za modele 2021+ (ki je itak že tovarnišško znižan na 80cm)  npr. Lustracing sploh ne ponuja več lowering kita.

Popravljeno . Popravil b2z25
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem dala aro, a me bega nekaj stvari, in preden bo fiksno moram razrešit te zadeve.  Torej prvo kot prvo - če je odjavljen motor, prometno sem videla, homologacije ne (seveda nisem vprašala, upam da je - če je ni, vem da moram v trenutku vstran - to sem prebrala tukaj na forumu). Skratka - odjavljen pred leti, tablice vrnjene.

Je pa ena stvar, ki me je zmotila zelo - upam da napaka ....Motor ima na števcu 17500, kot tak se prodaja, a po avtolog ima 175300 kilometrov. Ali so to priredili ali napaka katerega ob tehničnem/registraciji? Res sem zmedena, in če je to nemogoče  da je prišlo do napake, potem bom dedeku nekaj naredila ?.... Imam še en razlog, da starejšim absolutno ni za zaupat, čeprav vsi trdijo kontra.

Gre se za motor katerega sem že objavila, da grem gledat. Ok, ni brezhiben, a kolikor sem tako na oko videla, je še vedno boljši, kot večina, seveda bo treba vložit nekaj časa, ljubezni ter rok. (leta delajo svoje, a za kratke turice za dušo menda že bo). Edina trenutna težava so mi ti kilometri, a, pa en števec manjka - gospod rekel obratomer - desna stran od vžiga...Levi števec je, desnega ni. Ne vem pod kaj iskati ter kakšna je sploh cena, če ni premoženje. 

kilometri.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, sanda2 said:

Sicer sem dala aro, a me bega nekaj stvari, in preden bo fiksno moram razrešit te zadeve.  Torej prvo kot prvo - če je odjavljen motor, prometno sem videla, homologacije ne (seveda nisem vprašala, upam da je - če je ni, vem da moram v trenutku vstran - to sem prebrala tukaj na forumu). Skratka - odjavljen pred leti, tablice vrnjene.

Je pa ena stvar, ki me je zmotila zelo - upam da napaka ....Motor ima na števcu 17500, kot tak se prodaja, a po avtolog ima 175300 kilometrov. Ali so to priredili ali napaka katerega ob tehničnem/registraciji? Res sem zmedena, in če je to nemogoče  da je prišlo do napake, potem bom dedeku nekaj naredila ?.... Imam še en razlog, da starejšim absolutno ni za zaupat, čeprav vsi trdijo kontra.

Gre se za motor katerega sem že objavila, da grem gledat. Ok, ni brezhiben, a kolikor sem tako na oko videla, je še vedno boljši, kot večina, seveda bo treba vložit nekaj časa, ljubezni ter rok. (leta delajo svoje, a za kratke turice za dušo menda že bo). Edina trenutna težava so mi ti kilometri, a, pa en števec manjka - gospod rekel obratomer - desna stran od vžiga...Levi števec je, desnega ni. Ne vem pod kaj iskati ter kakšna je sploh cena, če ni premoženje. 

kilometri.jpg

Koliko? 160 000km v enem letu? To je 450km VSAK DAN. Za 450km na 125ccm mopedu rabis 7-8 ur nepretrgane voznje.  Če se en dan ni šel pelat, je naslednji dan moral obvezno počit 900. Torej 16 ur voznje. Ce se dva dni ni peljal….je tretji dan moral vozit 24 ur. 
 

ne mi zamerit, ampk kompliciraš u 3pm. Kupuješ moped za 700€. Še 300 boš vrgla vanj. Če ti zgori prvo minuto, si ob en regres. Vsa čast, da se ti da obremenjevat z vsem…..

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za obratomer se ne sekiri. Tut fičak pa stojadin ga nista mela.

spacer.png

Še vedno bode v oči dejstvo, da kupuješ motor glede na duševno stanje vrhovnega !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sanda2 pravi:

 

Je pa ena stvar, ki me je zmotila zelo - upam da napaka ....Motor ima na števcu 17500, kot tak se prodaja, a po avtolog ima 175300 kilometrov. Ali so to priredili ali napaka katerega ob tehničnem/registraciji?

če ima števec 5 mestno številko, se obrne na 99.999 km ... in začne od 1 ;) 

ne kompliciri ... vsak malo boljš GSM je dražji ... :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Buschi pravi:

Po zgornji sliki sodeč ima 6 mest...

sem skoraj prepričan, da ima pet in šesti je rdeči je meterski ;) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Buschi pravi:

Za obratomer se ne sekiri. Tut fičak pa stojadin ga nista mela.

spacer.png

Še vedno bode v oči dejstvo, da kupuješ motor glede na duševno stanje vrhovnega !

ne razumem kaj to pomeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sanda2 pravi:

ne razumem kaj to pomeni

ne sekiri se.. tudi jaz ga ne razumem :P 

pejdi ga iskat, potem naj vži še cca 500 €, da ti vse pregledajo .. in uživaj .. prepričan sem, da bo dealimček delal 100 let.. sem imel prijateljice pred leti, ki so jih imele in so bile full zadovoljne ;) 

pred 4 minutami, Buschi pravi:

ne razumeš ... sliko poglej ... ja .. 5 števik kilometri, zadnji pa metri , ki postanejo km ... razumeš ...

če pa ne, pa nič zato :P 

Genuine Speedometer Instrument Black EFI Daelim VL 125 Daystar 125

če ne dela.. se jih dobi za 100 € novi .... pa imaš 0 km ;)

@Buschi... štej nule ;) ... jebeš uradna navodila... mene vpraši :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, branko1 pravi:

TA zenska ne bo nikoli kupila motorcka. Prevec komplicira.

 

bo.. še za kosiu bo dala .. :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 1. 2022 ob 20:20, sanda2 pravi:

Sicer sem dala aro, a me bega nekaj stvari, in preden bo fiksno moram razrešit te zadeve.  Torej prvo kot prvo - če je odjavljen motor, prometno sem videla, homologacije ne (seveda nisem vprašala, upam da je - če je ni, vem da moram v trenutku vstran - to sem prebrala tukaj na forumu). Skratka - odjavljen pred leti, tablice vrnjene.

Je pa ena stvar, ki me je zmotila zelo - upam da napaka ....Motor ima na števcu 17500, kot tak se prodaja, a po avtolog ima 175300 kilometrov. Ali so to priredili ali napaka katerega ob tehničnem/registraciji? Res sem zmedena, in če je to nemogoče  da je prišlo do napake, potem bom dedeku nekaj naredila ?.... Imam še en razlog, da starejšim absolutno ni za zaupat, čeprav vsi trdijo kontra.

Gre se za motor katerega sem že objavila, da grem gledat. Ok, ni brezhiben, a kolikor sem tako na oko videla, je še vedno boljši, kot večina, seveda bo treba vložit nekaj časa, ljubezni ter rok. (leta delajo svoje, a za kratke turice za dušo menda že bo). Edina trenutna težava so mi ti kilometri, a, pa en števec manjka - gospod rekel obratomer - desna stran od vžiga...Levi števec je, desnega ni. Ne vem pod kaj iskati ter kakšna je sploh cena, če ni premoženje. 

Moj prvi Kawasaki (EN500) je imel mehanski števec s petimi številkami za kilometre in šesto za hektometre (100m). Verjetno so nekje narobe prepisali.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, cifre so lahko hudič. Meni so lani na tehničnem pregledu fantje narobe vpisali stanje km števca. Namesto 27.000 so vnesli 97.000. Ta list (Potrdilo o tehničnem pregledu) so prenesli njihovi kolegici na šalter. In kolegica je ta napačni podatek vpisala tudi v Polico zavarovanja vozila...

Napako sem opazil šele doma naslednji dan, ko sem liste shranil. Šel sem takoj nazaj, ampak je bilo že prepozno za "takojšnji" popravek. Vodja tehniških pregledov se mi je opravičil in takoj sestavil dopis z obrazložitvijo (zraven sem se moral še jaz podpisat) ter ga poslal na zavarovalnico. Par dni je trajalo, da so jim poslali popravljen izvod. Nato so me poklicali iz tega servisa in mi izročili "Polico" s pravimi podatki... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Darko3g pravi:

Moj prvi Kawasaki (EN500) je imel mehanski števec s petimi številkami za kilometre in šesto za hektometre (100m). Verjetno so nekje narobe prepisali.

čisto prav so zapisali ...

moj prijatelj je 2 x obrnil števec in je na števcu pisalo 56000 km ... a mel je 256000 km, bolj jim je govoril, da je tok kilometrov .. čez eno leto, se je ta motor prodajal s 65000 km ... tok je bilo na števcu in nihče ni prevrtaval števcev .. vse legalno ... to je bilo pred časom, ko še niso vpisovali kilometre na tehničnih ;) 

 

pred 28 minutami, izibajker pravi:

Ja, cifre so lahko hudič. Meni so lani na tehničnem pregledu fantje narobe vpisali stanje km števca. Namesto 27.000 so vnesli 97.000. 

ja sj .. na banki se mi nikol ne zmotjo pri plači .. da bi namesto 4.900 € napisali 9.400 € :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, maus pravi:

ja sj .. na banki se mi nikol ne zmotjo pri plači .. da bi namesto 4.900 € napisali 9.400 € :dry: 

Uf, s tako plačo bi lohka ceumu ms forumu kosilo + kofe častiu. Ne pa da nonstop žicaš... :naughty:

Pol bi te pa z zlatimi črkami u dvorano Tanajbol Darežljivih zapisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, izibajker pravi:

Uf, s tako plačo bi lohka ceumu ms forumu kosilo + kofe častiu. Ne pa da nonstop žicaš... :naughty:

Pol bi te pa z zlatimi črkami u dvorano Tanajbol Darežljivih zapisal.

sj sm se jaz tudi zatipkal :P

sj ni res.. se pa full dobr bere, kajne :kva2: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ste že najdl motor...   :huh:

 

... jest sem svojga najdu.....    :D   .... z rjuho je bil pokrit v garaži, pa ga nisem prec vidu...   :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pet številk je za kilometre, ta 6-ta(rdeče cifre) pa prikazuje 100 meterske razdalje...

1= 100m, 2=200m itd... ;)  Ko preide z 9-tke ponovno v 0 se obrne številka za 1 kilometer...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

Pet številk je za kilometre, ta 6-ta(rdeče cifre) pa prikazuje 100 meterske razdalje...

1= 100m, 2=200m itd... ;)  Ko preide z 9-tke ponovno v 0 se obrne številka za 1 kilometer...

 

to že nekaj časa trobim, pa me ne zastopjo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, maus said:

to že nekaj časa trobim, pa me ne zastopjo :P 

Digitalna mladina ne zastop nas k smo še analogni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj bi vprašal,toda ne vem,če je pravi predalček.Če ne pa prestavite.Namreč,ker sem že 55+,razmišljam o nakupu drugega motorja....nakedi,no more....Imam sicer še en mlinček za kavico,toda je prešvoh za dveh,nisem zahteven voznik,toda ko mora motor skočit....mora.Tako da ne vem.Rad bi slišal še kakšno vaše mnenje.Pa lep pozdrav vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!