Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav :worship:

Sem nov na forumu in z dvemi leti izkušenj v motociklizmu vendar svojega motorja še ni, zato kupujem motor in rabim vašo POMOČ!

Bolj kot ne izbiram med temi tremi:

Kawasaki 500 KLE

Hyosung GT 650 R

Aprilia Pegaso 650

mogoče še Suzuki Bandit 600(S)

Vsi so od l.2000 naprej in vsi v rangu 3500€, vozil bom tudi sopotnico(večino časa sam) razen kak morje 2x na leto in kak vikend.

KATEREGA MI SVETUJETE?

Hvala, Miha!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav :worship:

Sem nov na forumu in z dvemi leti izkušenj v motociklizmu vendar svojega motorja še ni, zato kupujem motor in rabim vašo POMOČ!

Bolj kot ne izbiram med temi tremi:

Kawasaki 500 KLE

Hyosung GT 650 R

Aprilia Pegaso 650

mogoče še Suzuki Bandit 600(S)

Vsi so od l.2000 naprej in vsi v rangu 3500€, vozil bom tudi sopotnico(večino časa sam) razen kak morje 2x na leto in kak vikend.

KATEREGA MI SVETUJETE?

Hvala, Miha!

Svetujem SV650N

- ker je poceni (malo denarja, veliko muzike)

- nezahteven za vzdrževanje,

- izredno lahkoten in vodljiv,

- dovolj močan za udobno križarjenje s sopotnico,

- fun bike

PS: Če si visok več kot 190cm potem odpade

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo opomba: beži od Hyosunga, čeprav za 3500 Evrov že dobiš nerabljenega iz salona, sicer letnik 2004 ali 2005, ampak vseeno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav :worship:

Sem nov na forumu in z dvemi leti izkušenj v motociklizmu vendar svojega motorja še ni, zato kupujem motor in rabim vašo POMOČ!

Bolj kot ne izbiram med temi tremi:

Kawasaki 500 KLE

Hyosung GT 650 R

Aprilia Pegaso 650

mogoče še Suzuki Bandit 600(S)

Vsi so od l.2000 naprej in vsi v rangu 3500€, vozil bom tudi sopotnico(večino časa sam) razen kak morje 2x na leto in kak vikend.

KATEREGA MI SVETUJETE?

Hvala, Miha!

Verjemi da Sim ve :) Drugače pa od izbranih bi jz vzel bandita, samo nekako se mi zdi prešvoh pa pretežek za dva - mam kawo 750 doma pa je včas restak nekako lena - proti sv-ju ni besed, ker sv gladko vleče in zlo zadovoljivo od nizkih obratov pa do 11000.

Povej res še koliko tehtaš in višino pa bo malo lažje napisati še kaj - za 3500 dobiš tudi fzs 600, ki ni slab al pa hornetko 600, ki je po mojem mnenju najboljši motorček od vseh v tem razredu - zadeva se lepo lagodno pelje pri nizki, lepi pospeški, ko se je boš pa malo navadil bo pa tudi z veseljem zažvižgala do 14000 - najbolj iskriva zadeva ni kaj.

Razmisli kaj želiš in sporoči - če pa si bolj mahnjen na endure potem pa tako ne moraš preveč kiksnat - samo kakšno aprilio pa vseeno morda jemlji z rezervo - preberi si malo strani na forumu, pa je večino kako je kaj crknalo :slap: - tako da raje kak transalp 00 letnik ali pa TDM

javi

lp Suhi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

... - tako da raje kak transalp 00 letnik ali pa TDM

javi

lp Suhi

:slap: TDM tudi slučajno ne paše skupaj s Transalpko ali Pegasom. TDM je motor za na cesto, recimo sport-touring.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: TDM tudi slučajno ne paše skupaj s Transalpko ali Pegasom. TDM je motor za na cesto, recimo sport-touring.

kaj pol sta npr. VFR 800 in TDM isto? daj no pomiri se - jz samo pravim, da naj raje razmisli o TDM-ki če ga veselijo endure,ker je še najbolj sprejemljiv motor za srednjega začetnika - kil nima tok preveč pa tud konjev ne.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: TDM tudi slučajno ne paše skupaj s Transalpko ali Pegasom. TDM je motor za na cesto, recimo sport-touring.

je velika razlika med 850 in 900. Fante išče motor za cca 3500 €. 900tke za to ne dobi. Torej.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbor je vse ožji ;-)

Ostala sta sam še teledva bolj kot ne.

Kawasaki 500 KLE

Suzuki SV650N

Težek sem pa 75 kg, velik 184 cm. Punca pa 60 kg, velika 162 cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbor je vse ožji ;-)

Ostala sta sam še teledva bolj kot ne.

Kawasaki 500 KLE

Suzuki SV650N

Težek sem pa 75 kg, velik 184 cm. Punca pa 60 kg, velika 162 cm.

Jz vem za kaj bi se odločil, samo ti moreš še ugotovit za kaj boš sploh mel moped - al za kruzanje po plažah korzike in hribih pohorja al pa za marijo reko in kočevje pa morje pa....ovinkce skratka....ko si boš na to odgovoril potem veš kaj morš kupt - težko ti napišemo kupi KLE al pa SV-ja če res ne vemo kaj želiš.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj imaš potem dva različna motorja....enduro in pa naked. Odloči se, kaj bi rad vozil, kje se boš vozil, kako...

Jaz bi vzel SV-ja. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na SV-je zadni zic ne zgleda glih udobno, v nasprotuju z KLE-jem, ma pa SV več moči, za 2 je najbrž to bolje. Popravte me, če se motim :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na SV-je zadni zic ne zgleda glih udobno, v nasprotuju z KLE-jem, ma pa SV več moči, za 2 je najbrž to bolje. Popravte me, če se motim :).

za par sto km je čist kul - moji lubici se smeje tam zadi, sam ji je pa očitn premal udobn pa se je odločla da hoče izpit da bo lahk raj spredi sedela :whistle: hehe

Kruzanje po plažah z ovinkci do morja bo največ. Sta pa oba modela kul :OK:

Pol če bo na izi je res vseen ka boš nabavu, sam jz vem da bi še 100x kupu SV-ja k je super super motorček - za začetnika in za mal bl poskočnega voznika. KLE je pa zame preveč mehek pa stara zasnova tako da je meni odpadu že takoj na začetku

razmisli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest trenutno izbiram med

CBR 600FS

GSX-R 600 in

ZX-6R ninjo

Najbolj se mi (oblikovno) dopade Suzuki,sam kaj ko rabljenih skoraj da ni :( Na drugo mesto bi dal Ninjo,na tretjo pa Hondo. Ceprov kar se agregata tice,mi vsi govorijo da je honda najboljsejsa :)

Kaki komentarji na tole?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda je dosti manj športna glede pozicije vožnje, pa glede agregata najšibkejša. se pravi najboljša za touring, najslabša za noret ali pisto. itak da bodo nekateri hvalili hondo, pravijo da je mercedez med motorji, le dokazal še noben tega ni :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehmm hja vidm da je moja tema Prvi motor bila izbrisana nevem sicr točno zakaj zato bom uprašau še enkrat tukaj vse vas za nasvet kateri motor bi priporočali za prvega ... razmišljam tam v razredu 600 kubičnih ... ali pa da bi celo vzel ninjo 250r... pri ceni ni omejitev najbolj pa me zanimajo supermoto ali sport mogoče celo naked. Hvala še enkrat za nasvete. upam da nebo zbrisan tokrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ehmm hja vidm da je moja tema Prvi motor bila izbrisana nevem sicr točno zakaj zato bom uprašau še enkrat tukaj vse vas za nasvet kateri motor bi priporočali za prvega ... razmišljam tam v razredu 600 kubičnih ... ali pa da bi celo vzel ninjo 250r... pri ceni ni omejitev najbolj pa me zanimajo supermoto ali sport mogoče celo naked. Hvala še enkrat za nasvete. upam da nebo zbrisan tokrat.

univerzalnega motorja ni, zato se moraš odločit predvsem kaj boš počel z njim. supermoto je zajebancija ni pa za ture ali športno norenje (cestak). cestak ni najboljši za daljše ture + sopotnice ne smeš met na dolgi turi. naked je nek kompromis ni pa ne supermoto in ne cestak.

250 nebi kupil če nisi omejen z izpitom ali denarjem! enostavno je prešvoh za ture ali norenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala kaj pa mogoče ima še kdo kakšen nasvet prov konkretne motorje naprimer sm gledu KTM supermoto 690R al pa KTM duke 690 mogoče ... al pa športak yamaha R6 .. še kdo kai priporoča ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem ponucal tudi tvojo temo (ker bom letos glih tako kupil prvi težek motor in se ne morem odločit ali vzeti poceni švoh varjanto ali kaj "normalnega" nagega), po mojem R6 nebi bla pametna ideja za čistega začetnika. Bodo pa bolj izkušeni fantje kaj več povedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj osebni predlog, vsem začetnikom in malo manj izskušenim motoristom predlagam, glede na to da je ta segment v razcvetu in je ponudba res pestra, kakršno koli obliko naked-bike seveda 600-750ccm in 4 valjnik, motorčki se lepo peljejo večinoma imajo vsi agregate cestnih motorjev, le da so bolj kultivirani in "prijazni" do uporabnika a še vedno poskočni. Za sezono ali dve je to najbolša izbira, seveda pa z glavo in čelado na njej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da noben kot možno izbiro pri nakupu ne omenja Aprilijinega Shiverja 750, ali pa novega monstra 696.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!