Skoči na vsebino

Motorji Legende + Spregledani modeli


Onim

Priporočene objave

pred 13 urami, trojan69 pravi:

Legenda naprodaj....Honda Bol D´Or. 2800 eur.

Z modro belo se je pred mnogimi leti en naš kolega odpeljal na svojo zadnjo furo. Pa niti sedemindvajset pomladi ni imel za sabo. rip M.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Hm, legende.

Izmed mopedov, ki sem jih imel, pa bi jih obdržal, če bi šlo finančno in prostorsko:

Yamaha XTZ 750 Super Tenere, že za tiste čase bajsast in neroden motor, kaj šele danes. Ampak glede na to, da je sicer zelo predelana še leta  1998 zmagala na dakarju, osnova ni slaba. Ampak roko na srce, kake hude konkurence ni bilo glede moči, razen kake africe twin, potem je pa tako prišel KTM in je vse ostalo zgodovina :)

Yamaha FZR 1000 EXUP za tiste čase revolucija, tehnično napreden, zmogljiv, za današnje pojme povprečen tourer :)

KTM SX 520, prva generacija Racing Four Stroke agregata, močan ko pri norcih pa vseeno zelo vzdržljiv, časi ko je KTM začel tlakovat svojo dominanco na hard enduro področju.

Kawasaki ZX10R, taprva desetka, če odmislimo fiasko z generatorji, je bil moped peresno lahek in prava raketa, prve generacije motorjev, z veliko konji in nič kilogrami, ko se je začelo na grame gledati.

Aprilia RXV 550, agregat je tehnološki biser, motor premočan za svoj namen, za rally pa idealen. Žal se ni nikoli prijela, pomojem da predvsem zaradi hudih porodnih težav prve generacije in pa dragega ter kompleksnega vzdrževanja.

Yamaha XT 600, pelje se povsod, pa laufa na večno, to je pa to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
pred 1 uro, BIF pravi:

Ali kdo ve kako je z Husaberg-om v Sloveniji. Je kdo zastopnik....kakšna spletna stran mogoče.

Husaberg kot znamka ne obstaja več od 2014. Če gledaš v to smer je Husqvarna nadaljevanje zgodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej malo SWM - ex Huska tovarna in tehnologija s kitajskim kapitalom zadaj. RS 650 R zgleda precej podobno kot Terra. Tehnika je komplet Huska, iz časov ko so bili pod BMW-jem. Pri nas je uvoznik npr Axle... pa še kdo bi se našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta  SWM je kot kaže za pogledat. Sem ga sicer že zasledil....ampak odkrito...ko sem zasledil, da so zraven Kitajci....in glede na izkušnje iz preteklosti....dobim kar urtikarijo. Ampak glede na to kar je napisal @jskrablin....imajo motorji nek pedigre. Pa bom res šel pogledat zadevo. Gledal sem tudi Beta...ampak se mi zdi, da niso homologirani...vsaj tako sem jaz razumel cenik....

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, BIF pravi:

Gledal sem tudi Beta...ampak se mi zdi, da niso homologirani...vsaj tako sem jaz razumel cenik....

Bete imaš t.i. sport varianto, ki ni homologirana in homologirano varianto. Za vse njihove modele. Tule je lepo označeno - http://www.betamotor.si/cenik Je pa SWM solidno cenejša varianta, sploh tam 500+ kubikov. Za servis pa koga ki Huske šravfa malo povprašat, poleg priporočila prodajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za šraufanje se ne bojim....Drago Predan je moj sosed....bolj gre za to, da ga ne bi imel vsak teden pri njemu na hofu....torej kvaliteta vgrajenih materialov...sicer glede tega ne poznam ne Beto in ne SWM...se bom malo pozanimal pri tistih, ki šraufajo in niso odvisni od prodaje. Prodajalci so....no saj veš....vsak pač o svojem najboljše....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
Ob 5. 8. 2017 ob 12:33, BIF pravi:

Za šraufanje se ne bojim....Drago Predan je moj sosed....bolj gre za to, da ga ne bi imel vsak teden pri njemu na hofu....torej kvaliteta vgrajenih materialov...sicer glede tega ne poznam ne Beto in ne SWM...se bom malo pozanimal pri tistih, ki šraufajo in niso odvisni od prodaje. Prodajalci so....no saj veš....vsak pač o svojem najboljše....

Beta ima veliko frendov in vsi ekstra zadovoljni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 2 let pozneje...

V tem filmčku nastopajo angleške legende BSA, Triumph, Norton... Čisto na koncu pa še japonska cebejka, v vlogi znanilke pomladi...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Bi rekel, da je Aprillia Shiver zelo spregledan motocikel. Cena rabljenih so zelo nizke proti konkurenci. Sploh rabljene. Če bi se odločal za nakup nakeda, bi definitivno vzel Aprillio. Glede na Price\performance zmaga v tem razredu.

 

2020-aprilia-shiver-900-07.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bajkr88 pravi:

Že izpuh pod ritjo je fail, ti jajca skuha polet 😑

Si vozil?

Moj brat ima dursduro. Vozil veliko. Edina napaka je premajhen rezervoar. 13l. Sm naredu samo 160 km z enim tankom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Si vozil?

Moj brat ima dursduro. Vozil veliko. Edina napaka je premajhen rezervoar. 13l. Sm naredu samo 160 km z enim tankom.

Par km polet k sm ga hotu kupit k mi je biu lep 😁

Zmotu me je izpuh ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so bencinski servisi na vsakem koraku.....tako da....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dober motor je ta Aprilia....vreden je svojega denarja.Jajca pa si boš scvrl še na mnogih motorinih😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!