Skoči na vsebino

Napoved dohodnine in Društvo motoristi za motoriste



Priporočene objave

Prvič od kar izpolnjujemo dohodninsko napoved se bomo lahko odločili, komu bo država namenila delež 0,5% od celotne dohodnine, ki smo jo dolžni plačati državi.

Trenutno še ni objavljene liste neprofitnih ali humanitarnih društev in organizacij. Upam, da se bo to zgodil do konca meseca aprila, do katerega je rok za oddajo napovedi dohodnine. Tudi, če država tega ne bo storila do takrat, bomo kasneje lahko pisno izrazili voljo, komu želimo nameniti delež.

Ker smo motoristi dokaj zavedni in pripadni sebi, bi lahko namenili delež od 0,5% dohodnine za omenjeno društvo, Društvo motoristi za motoriste, in upali, da bo društvo prispevek namenilo za humanitarno dejavnost, kakršno propagirajo na njihovem letaku.

Četudi tega ne bodo storili, pa bomo vsaj imeli prijeten občutek, da smo nekomu hoteli pomagati.

Upam, da se vsaj deloma strinjate z napisanim.

Delež lahko namenimo največ šestim osebkom iz liste upravičencev.

P.S: Nisem član omenjenega društva in nočem Vam vsiljevati svojega mnenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem že za društvo, vendar načeloma ne poznam zadeve, tako da mi ni ravno v interesu dajati denarja za nekaj kar ne poznam. Če ima kdo link do strani društva bi bil hvaležen. Mi pa vliva nekaj zaupanja seznam imen ki predstavljajo "vodstvo" društva.

Tole sem našel na forumu ZMKS:

MzM

MOTORISTI za MOTORISTE

Obveščamo vse motoriste, da nam je po enoletnem zorenju uspelo. Iz ideje smo k življenju priklicali in ustanovili Društvo MzM, ki ima sedež pri Novi Štifti 3, pošta 1317 Sodražica. Za predsednika je izbran 'idejni oče' projekta pater Niko, ki deluje v Strunjanu.

Namen društva:· pomoč ponesrečenim motoristom,

· pomoč prizadetim članom družin motoristov,

· posebna pomoč otrokom (štipendije…),

· sodelovanje pri organizaciji 'Demonstracij varne vožnje',

· izdajateljska dejavnost,

· in drugo.

Sredstva:

· društvo je neprofitna organizacija,

· zbirali bomo prostovoljne prispevke posameznikov ali klubov

· donacije,

· volila,

· in drugo.

- Ob sredstvih moramo seveda poudariti, da bomo lahko bolj solidarni ob večjih sredstvih. Tako bi lahko posebej otrokom zagotovili redni vir pomoči.

- S sredstvi bomo ravnali pregledno. Z rednimi obvestili darovalcev in prejemnikov na motosvetu.com, bomo vodili javni pregled sredstev.

- Vsak darovalec se bo zapisal v knjigo 'Darovalcev' in prejel nalepko z znakom MzM.

Znak:

Vsi, ki ste bili pri blagoslovu v Novi Štifti lansko leto, ste prejeli priponko z osnutkom znaka. Sedaj je določen. V krogu sta orokavičeni roki motoristov s pozdravom, ki pomeni solidarnost. Zunanji krog je temno moder s kratico društva MzM na vrhu, spodaj pa izpis imena MOTORISTI za MOTORISTE. Žal ne moremo uporabiti imena države Slovenija, ker ne dovoljujejo pravila. Letos boste udeleženci blagoslova lahko nabavili priponke v Novi Štifti, 27. aprila.

Stanje:

Pred uradno registracijo smo zbrali sredstva pri blagoslovu v Novi Štifti. Denar so prispevali tudi udeleženci lanskega blagoslova v Logatcu in nekaj posameznikov. Iz zbranega denarja smo nakazali 150.000 sit za Nino, ki je ostala brez staršev ter 100.000 sit Matjažu iz Novega mesta, ki je zgubil očeta motorista.

Vse motoriste in klube vabimo k sodelovanju na dva načina:

1. da nas obveščate o pomoči potrebnih,

2. da sodelujete v zbiranju sredstev.

MOTO BOOM V CELJU – Stane Smodiš iz Šmarja Sap, ki ima delavnico 'Fismo' je skupaj z organizatorjem ponudil možnost MzM za prvo navzočnost na sceni. Obiščite nas!

Zahvaljujemo se za podporo.

Pater Niko - predsednik, Pavel Hočevar – tajnik, Lojze Arko – blagajnik, Peter Baloh – član, Tone Okorn - član

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva pa vem, kjer ma cerkev prste vmes, mi nč kaj po poštenosti ne diši :grrr

se pridružujem tvojemu mnenju cerkev :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem nekako proti Cerkvi, je pa pater Niko nekako bolj človeški od župnikov. Ideja pa ni slaba. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva pa vem, kjer ma cerkev prste vmes, mi nč kaj po poštenosti ne diši :grrr

O Bog se te usmili! :rolleyes:

Potem daj pa za Rdeči križ!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem nekako proti Cerkvi, je pa pater Niko nekako bolj človeški od župnikov. Ideja pa ni slaba. :OK:

kako to mislš? :hmm: a pol ni v taki božji podobi? :kva2:

O Bog se te usmili! :rolleyes:

Potem daj pa za Rdeči križ!

ne rabm njegovga usmiljenja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi nisem ravno ljubitelj cerkve, ampak pater Niko je pa čist OK :) In tudi društvo se mi zdi, da ima dobre in plemenite cilje. Moj odgovor je torej DA, sem pripravljen darovat 0,5% temu društvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob prvem karambolu, se spomni teh besed (in smeškota).

takrat bom pa bolj vesela, da se me usmili kak reševalec kot pa bog. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja če že moreš enemu dat, zakaj pa ne če bodo povedali kaj bodo s tem denarjem naredili. do takrat ko se bomo odločali je še nakaj časa da nas prepričajo :grim

sicer od moje dohodnine ne bodo mogli kupit niti sladoleda, ampak....... se pa lahko kaj nabere :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takrat bom pa bolj vesela, da se me usmili kak reševalec kot pa bog. :grim

ne boš verjela,ampak ko si enkrat v riti še kako verjameš v unga tam zgori pa če prov samo zato da ga preklinjaš :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj do hudiča ni nikjer te k%%#"$#% liste? Jaz sem oddal dohodnino in pač nisem nič vpisal, ker liste še ni. Drek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soncy,... takole: če imam na izbiro dati del dohodnine Društvu motoristi za motoriste, ki mu predseduje pater Niko, in neki državni ustanovi, vedi da bom izbral patra Nika. Zakaj? Kaj meniš, kam bo šel denar, če ga namenim državni ustanovi? Oziroma njegov velik del, kam bo šel...? :hmm:

Če pa ga namenim Društvu motoristi za motoriste, upam da bo šel v prave roke. Če ne, bo pa občutek boljši. .) Izgleda, da te moti, da je predsednik tega sklada pater. A če bi bil na primer kak politik, bi pa bilo o.k.? :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soncy,... takole: če imam na izbiro dati del dohodnine Društvu motoristi za motoriste, ki mu predseduje pater Niko, in neki državni ustanovi, vedi da bom izbral patra Nika. Zakaj? Kaj meniš, kam bo šel denar, če ga namenim državni ustanovi? Oziroma njegov velik del, kam bo šel...? :hmm:

Če pa ga namenim Društvu motoristi za motoriste, upam da bo šel v prave roke. Če ne, bo pa občutek boljši. .) Izgleda, da te moti, da je predsednik tega sklada pater. A če bi bil na primer kak politik, bi pa bilo o.k.? :nono:

pa kje si ti prebral da mene moti kam boš ti dal denar? :headbang: to me pa res ne zanima :grrr

jz v poštenost cerkve verjamem toliko k v druge institucije. :grim velik prostovoljnih prispevkov se jim zgubi neznano kam. :whistle: tko da se bo za telih pol procenta greblo velik društev s silnimi projekti na papirju. :slap:

rezultat bo pa podobn kot v posočju. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisva se razumela. Samo dobil sem občutek, da te moti, da je na čelu Motoristi za motoriste pater. Da zato naj ne bi denar nekako šel v prave roke.

To s Posočjem se pa v celoti strinjam s tabo, saj vsi vemo kako se je delil tisti denar. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisva se razumela. Samo dobil sem občutek, da te moti, da je na čelu Motoristi za motoriste pater. Da zato naj ne bi denar nekako šel v prave roke.

To s Posočjem se pa v celoti strinjam s tabo, saj vsi vemo kako se je delil tisti denar. :hmm:

Res se nisva. Me vsi patri motjo, cerkveni in državni. Prav dobr živijo na račun drugih, pol se pa še delajo dobrotnike. :slap:

Do tistih, ki so pa res pomoči potrebni pa ponavad pride samo drobtinica od pogače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K., bom direkten,- tudi jaz nisem naklonjen nobeni veri in njenim predstavnikom. Je pa pater Niko predsednik te fondacije, zato sem to napisal.

S temi dobrodelnimi fondacijami je pa križ. Nikoli ne veš, če je tvoj prispevek šel res v prave roke. Veš edino takrat, ko denar daš direktno v roke pomoči potrebnega. Recimo Toy run je že taka stvar. Se nabrani denar da, recimo otroški bolnici, invalidnemu otroku,...

Malo off topic, pa vendarle: zadnjič me klošar prosi za kak evro, za hrano. Sem rekel, ne,- grem pa ravno v trgovino, pa ti bom kupil sendvič. Denar bi tako zapil... Sendviča pa ni hotel. :cry: Je pač ena taka primerjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za namen rabmo davčne številke društev. Ker nisem iskal če so na spletnih straneh napisane, ne bi bilo nič narobe, če bi jih pooleg ostalega čvekanja tudi tule napisali ali pa celo neko "sticky" temo odprl v katero bi vpisal samo d.š takih društev. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi nisem ravno ljubitelj cerkve, ampak pater Niko je pa čist OK :) In tudi društvo se mi zdi, da ima dobre in plemenite cilje. Moj odgovor je torej DA, sem pripravljen darovat 0,5% temu društvu.

Maš ti sploh že probleme z dohodnino?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mipros, čestitam za dobro idejo glede 0,5 dohodnine za motoriste. Slučajno malo bolj poznam Društvo Motoristi za motoriste, to so večinoma člani bivšega MK Ribnčan, pater Niko je dal plemenito idejo in naši kolegi Ribničanje stvar furajo. Na skupščini ZMKS so predlagali, da bi sklad za motoriste postal vseslovenski, da bi ga furala npr. kar ZMKS. Glede dosedanje polemike okrog zbranega denarja vas sprašujem, ali je kakršenkoli sklad lahko bolj pošten, kot tisti, v katerem motoristi zbirajo sredstva za pomoč ponesrečenim kolegom in ta sklad obenem sami vodijo ? In da bi se Soncy znebila strahu pred nepoštenimi, bi jo predlagali za predsednico Nadzornega odbora. Seveda bi bilo treba delati in širnemu moto občestvu poročati o zbranih in porabljenih sredstvih. Da bo jasno: sam sem pripravljen darovati na račun Društva z namenom pomagati VSEM motoristkam in motoristom v primeru nesreče, tudi tistim, ki ne bi darovali v ta sklad. Še nakaj: redno se udeležujem blagoslova pri Novi Štifti, dobro poznam patra Nika in Ribničane. Zbrani denar so vedno namenili v dobrodelne namene, za priponke, za golaž, za organizacijo...in to že 8 let. Čimveč takih motoristov, zato kapo dol.

Še nasvet: izogibajmo se splošnega kritizerstva!!! :?

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj do hudiča ni nikjer te k%%#"$#% liste? Jaz sem oddal dohodnino in pač nisem nič vpisal, ker liste še ni. Drek.

Simič pravi da je na internet straneh davkarije ??!! Kar lih ni dosegljivo kakšnemu dobremu milijonu slovencev in sprašuje občo javnost naj mu pomaga z idejami kje seznam objaviti ! :fredy:

Še nasvet: izogibajmo se splošnega kritizerstva!!! :?

Srečno!

in pretiranega hvaljenja ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Še nasvet: izogibajmo se splošnega kritizerstva!!! :?

Srečno!

Jaz se pa ne strinjam s tabo. :hmm:

Kritizerstvo mora biti, saj se le tako ve, kako ljudje razmišljajo! In to je tudi prav.

PODPIRAM PA TO FONDACIJO!... ZELO!!!

Sem že prispeval in bom še! Pa ne glede na to, kdo bo ta denar dobil.

S kančkom smole, lahko tudi tisti, ki bodo prej pluvali po nas. To mi je vseeno.

Zadevo dobro poznam. Všeč mi je predvsem zato, ker je društvo (s patrom Nikom na čelu) z javno znanimi argumenti o prilivih in odlivih POMAGAL prizadetim, ki jih je življenjska sreča zapustila.

Predvsem pa mi je všeč zato, ker je organizacija POŠTENA in ne izbira med pripadnostjo, veroizpovednjo, barvo kože itd! Temveč, prizadetim svojcem motoristov.

Spomnite se male punčke, ki je ostala BREZ STARŠEV!

*******************************************

Religija s tem skladom nima nič. Je le naključje, da se je "Človek", ki mu ni vseeno za stisko ljudi, ki jih tako ali drugače povezuje motorizmem. To pa ni slabo!

Pa še ena za tiste, (ki jim gre religija v nos (in da ne bo kdo mislil, da sem sam pobožen)), pa bi jo vseeno rad povedal, čeprav je popolnoma :topic:.

Moj ded je šel leta 1903, z ladjo v Ameriko. Potovali so tri tedne. Morje je bilo kot takrat, ko se je potopil Titanic. Gladko kakor miza.

Čez nekaj let se je vrnil. Pluli so še enkrat dlje :hmm: :? Rekel je, da je bil tak "uhar", da so še tisti molili, ki niso znali. Boga so pa klicali v pomoč!

Zanimivo ne. :hmm:

Pa če je, al' pa če ga ni... :unsure:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!