Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Tole so zaenkrat poznane slabosti serije 590, ki se obravnavajo na tujih forumih in jih opažam tudi sam:

- kadar med vožnjo skrenete iz načrtovane rute in se pot avtomatično preračunava, se naprava velikokrat sesuje, če se ne, poti z danimi podatki ne uspe izračunat

- po ponovnem zagonu, zagnano načrtovano pot "pozabi" in jo je potrebno ponovno zagnati, potem pa sprašuje po cilju.

- govorni del napotkov ne zaključi (navodila se ne izgovorijo do konca)

- pri načrtovanju poti dostikrat javi, da z danimi podatki ne more izračunati poti, nato pa po parih ponovitvah pot le najde.

- težave z sprejemom satelitov. Včasih se čisto zgubi in kaže pozicijo izven poti. Naprava se ne pobere, potreben resetirat.

- program ”kje sem bil" je nehal delati oz. ne kaže nič več. Od začetka je normalno kazal dnevno pot. Sedaj so poudarjeni samo datumi vožen. Trdi reset ne pomaga.

- sledi razcefra po koščkih (lahko samo na par metrov) in s tem bistveno zmanjša količino shranjenih logov.

- baterija zdrži bistveno manj od podatkov navedenih v specifikacijah

- nastavitev za ovinkaste ceste je neuporabna. Te pelje po vsaki ulici vasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj slik prenesenih logov, kjer se je 590 igubila. Na sledi se vidi, kje je prekinjena ali ravna črta, kar pomeni reset naprave.

post-3530-0-55873500-1415462961_thumb.jpg

post-3530-0-47317700-1415463199_thumb.jpg

post-3530-0-57872300-1415463238_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa obnese kaj Zumo 390LM? A se ga splača kupit, ali je bolje da si nabavim kirga Nuvija, k ga dobim za majn dnarja ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sicer ze "zastarela" a odlicna navigacija Zumo 660 v akciji pri Luisu za 299€

 

lp

En mali nateg...

Karta CENTRALNA EU

ni nosilca za v avto

ni 220V polnilca

ni torbice

ni mikro SD

Ko to dokupiš si na redni ceni, pa še vedno na CE Maps. Če dodaš še LT komplet EU si krepko preko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razne Garmine sem čisto Out. Imam pa enega, na katerem piše "Garmin Nuvi" 250w, če komu ta oznaka kaj pomeni... (meni nič)?!

 

Rad pa bi nabavil električni priključek za na hišni štrom.

Kam naj se obrnem? Kje naj ga dobim?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, najprej naj omenim, da sem že prebrskal napočez in na podolg forum, pa nisem zasledil nič podobnega. Torej,

dolgi zimski dnevi so bolj ali manj namenjeni šravfanju in sanjarjenju za naslednjo sezono...Ker sam razmišljam o nakupu navigacije itd, sem pomislil da bi namesto le-te lahko uporabil eno IP67 7 colsko android tablico, si naložil gor recimo Navigon...Tako bi imel vse v eni "škatlici" navigacijo, telefon ter predvajalnik glasbe itd. Prednost pa bi lahko bila tudi velikost le-te, kar pomeni večji prikaz podatkov (recimo kdo te kliče), lažje tipkanje med vožnjo itd.  Zato me zanima, če se je že kdo od vas polastil podobnih stvari ter kakšne so Vaše izkušnje.chinese.tablet.computer.IP67.overview.jp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale kitajska na fotki je ultra draga

http://www.ebay.de/itm/CTFPND-8-7-Android-TabletPC-PND-Wasserdicht-IP67-Ruggedized-/400705295491?pt=DE_iPad_Tablets_PCs_eReaders&hash=item5d4be59483

 

Moj največji pomislek (poleg velikosti) bo verjetno PORAZNA vidljivost na direktnem soncu. Zato bo zadeva precej "neuporabna", poleg tega, da verjetno ne bo delala gladko, porabila veliko elektrike itd.

 

p.s.

tipkanje med vožnjo? :) kaj si s tem mislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Uporabljal sem Samsung galaxy, pa se ni izšlo. Vključena navigacija mi  je pobirala baterijo neverjetno hitro (uporabljal sem IGO). Ko sem priključil še polnjenje telefona, se je tako pregreval, da  je napisalo neka opzorila, potem pa se je telefon preprosto iz varnostnih razlogov...ugasnil. Pa tipkati itak nič ne moreš v rokavicah. Aja...GSM je bil v torbici. Pa pri soncu se ni nič videlo.

 In še en kup težav sem imel, preden sem lahko povezal GSM z CARDO SCALA brezžično. Ne rečem, da se ne da in da ni dobrih rešitev. Moja izkušnja pač ni najboljša.

S-IP4G-5815_thumb_26sv34wh.jpg  Na koncu me je vse skupaj toliko jezilo, da sem pospravil šaro v kufer ter začel uporabljati  ročni GSM   :blush:

post-2849-0-82438100-1417346147_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavljam si, da je tablica na tanktorbi. Iz nje imam slušalko v ušesu in sledim govornim navodilom.

Tablice na tanktorbi ni priporočljivo gledat.

 

Mimogrede, v letošnjem deževnem poletju se je moj stari (najcenejši avto) garmin skoraj utopil. 

 

 

Ne vem zakaj se mi zdi na krmilu motorja tako gromozanska in štorasta  :dry:

post-40971-0-14442000-1417346041_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, cena za "sample" je če se ne motim 250USD plus ene 40USD za DHL...baje NI carine, torej samo DDV. Sem pred kakim mesecem na Alibabi poslal povpraševanje.

    Hja, vidljivost bi bila res lahko malo bolj kritična...Kar se pa tiče povezljivosti, sam uporabljam (valda :grim ) mojo SENA komunikacijo, model 20S in nisem imel nikoli najmanjšega problema s povezovanjem na android (Galaxy S4 active), isto tudi z ostalimi modeli naših komunikacij, ki sem jih stestiral. Tipkanje med vožnjo? Ja, pač včasih moreš opravit kakšen klic...sicer ima komunikacija možnost treh prednastavljenih številk, ponovitve zadnjega klica itd kar z glasovnim ukazom, vendar je treba včasih poklicati tudi koga "tretjega". Točno zato ima 7 colska tablica prednost pred majhnimi telefoni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal svoje pomisleke, poleg tega da ne bo absolutno nobene podpore in da se zna zgoditi, da kaj ne bo ok delovalo kot na kitajskih ostalih zadevah (slab wifi, čudna sesuvanja), zadeva je že v štartu na androidu 4.1, kakšnih romov in upgrejdov ne pričakovati.

 

Jaz se ne bi špilal, ddv je 22%, carina je mislim da nad 70 ali 110 eur nisem ziher, ko to vse sešteješ in da zadeva ne deluje kot bi morala, si vrgel skozi okno.

 

Telefoni pa danes niso več majhni, 4,5" so normal, vse gre samo še višje.

 

p.s.

kaj pice razvažaš z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Samsung Galaxy S2 dela brez problema. Je pa res, da, ko je vključena navigacija, mora biti telefon priključen na napajanje. S4 zdrži več časa brez napajanja...ne vem točno, lahko uro-dve, uporabljam pa iGO, kateri se mi zdi boljši od Navigona.

Sicer pa sam uporabim navigacijo le, če se kje izgubim ali če iščem določen naslov.
Na soncu je problem z vidljivostjo, posebno v torbici...sam sem namestil torbico na vzvratno ogledalo, kjer je najbolje vidno pri GS-u.
V avtu ni problemov, tudi nisem opazil težav, katere navaja Tedybear.
Prej sem imel S2 za vse, sedaj imam S4 kot telefon, stari S2 pa uporabljam izključno za navigacijo in fotografiranje, katero je boljše kot na S4. Klice imam preusmerjene iz enega na drug telefon in tudi na potovanjih se mi zdi bolj zanesljivo imeti 2 telefona.

Glede velikosti pa ne vem, zakaj bi bilo bolje 7 col, zame je že 4 in 5 več kot dovolj.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede carine sem vprašal in pravijo da na to stvar NI carine, torej "samo" ddv. Ja, res zna bit malo nerodno, da zapraviš recimo nekih 300+ eur in ugotoviš da ni vse skupej nič...Mogoče bi pa poizkusil z mojim Galaxy S4 Active, a se bojim da bo stvar premajhna, ravno tako pa moram kupiti Navigon aplikacijo, ki je-če se ne motim- nekih 70 eur. OK, nosilček si že naredim sam...mogoče pa poizkusim in poročam...hahaha, ja, dostavljalec pic...samo za posebne stranke  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Samsung Galaxy S2 dela brez problema. Je pa res, da, ko je vključena navigacija, mora biti telefon priključen na napajanje. S4 zdrži več časa brez napajanja...ne vem točno, lahko uro-dve, uporabljam pa iGO, kateri se mi zdi boljši od Navigona.

Sicer pa sam uporabim navigacijo le, če se kje izgubim ali če iščem določen naslov.

Na soncu je problem z vidljivostjo, posebno v torbici...sam sem namestil torbico na vzvratno ogledalo, kjer je najbolje vidno pri GS-u.

V avtu ni problemov, tudi nisem opazil težav, katere navaja Tedybear.

Prej sem imel S2 za vse, sedaj imam S4 kot telefon, stari S2 pa uporabljam izključno za navigacijo in fotografiranje, katero je boljše kot na S4. Klice imam preusmerjene iz enega na drug telefon in tudi na potovanjih se mi zdi bolj zanesljivo imeti 2 telefona.

Glede velikosti pa ne vem, zakaj bi bilo bolje 7 col, zame je že 4 in 5 več kot dovolj.

eeee,točno to sem hotel slišat....bom sprobal torej moj S4A, z iGO...glede vidljivosti, mogoče bo bolje, ker mojega ni treba tlačit v torbico (IP67), tisti vmesnik za tipkanje z rokavicami pa tudi pride prav...hvala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja izkusnja. mam na ipadu in fonu navigon. z avto(dom) in peš po mestih je super ker mas se telefon, net itd,,,

za na bicikl tud stima u torbici ker hitr ustavs in mal precekeras pa po levi gozdni naprej. Dejstvo pa je da cca 2,5h brez polnjenja do ciste izpraznitve. not gud!

Seveda sem si montiral tud na balanco motorja ampak kot zgoraj povedano ne vidis nic zarad sonca, tipkanje skor nemogoce zaradi brzin, pol sem si ipad zatlacu u tanktorbo, vidu sm spet samo u tunelu tako da ce ze potem s slusalkami. dela na b-tooth in ti med muzko pred krizisci razlaga.

ampak men je bols veter pa auspuhe poslusat...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede carine sem vprašal in pravijo da na to stvar NI carine, torej "samo" ddv. Ja, res zna bit malo nerodno, da zapraviš recimo nekih 300+ eur in ugotoviš da ni vse skupej nič...Mogoče bi pa poizkusil z mojim Galaxy S4 Active, a se bojim da bo stvar premajhna, ravno tako pa moram kupiti Navigon aplikacijo, ki je-če se ne motim- nekih 70 eur. OK, nosilček si že naredim sam...mogoče pa poizkusim in poročam...hahaha, ja, dostavljalec pic...samo za posebne stranke  :grim

Na samsunga lahko daš gor tudi garmina, maš tudi 3d teren in 3d objekte, ne da se pa kupit, samo dobiš lahko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na samsunga lahko daš gor tudi garmina, maš tudi 3d teren in 3d objekte, ne da se pa kupit, samo dobiš lahko

Hmmm...a lahko napišeš kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na samsunga lahko daš gor tudi garmina, maš tudi 3d teren in 3d objekte, ne da se pa kupit, samo dobiš lahko

Si preizkusil tudi druge navigacije in v čem je morda prednost Garmina, če je?

Meni je najbolj všeč iGO, preizkusil sem še Navigon in CoPilot.

Ena verzija avto Garmina je celo slabše vodila po cesti v primerjavi z iGO, ko smo imeli obe hkrati v avtomobilu.

Pa zadnjič sva se s kolegom tudi izgibila v Istri, ko je vodil z Zumom. Sicer je vse odvisno od kart in na vseh so tudi napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi mene to zanima...drugače sem pa bral nekaj testov pred časom, pa so nekako vsi priporočali navigona...tako da o čem drugem nisem niti razmišljal....do danes :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!