Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

pred 34 minutami, Snečer pravi:

Kako pa naj navigacija ve, kaj boš ti počel v Babnem polju? jasno da te zapelje v mesto in potem opraviš, kar pač imaš tam za opravit.

Še vedno ruto načrtuje glava motorista...

Ko dodajaš točke te vpraša ali želiš, da te pelje v center mesta (postanek) ali greš samo skozi/mimo kraja. Če dam mimo kraja...gre dobesedno mimo, 50km mimo. Če dam postanek naredi ruto čez ta kraj. Tu je problem...če dam samo vmesno točko ne je*e 5%, grem on po drugem koncu Slovenije v zgornjem konkretnem primeru. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Rey pravi:

Ko dodajaš točke te vpraša ali želiš, da te pelje v center mesta (postanek) ali greš samo skozi/mimo kraja. Če dam mimo kraja...gre dobesedno mimo, 50km mimo. Če dam postanek naredi ruto čez ta kraj. Tu je problem...če dam samo vmesno točko ne je*e 5%, grem on po drugem koncu Slovenije v zgornjem konkretnem primeru. 

 

Ok, bom pa takole rekel.

Vsaj za moje pojme se rute uporabljajo za bolj kompleksno narčtovanje, kjer si jih pripraviš na PC in kjer pametno postaviš točke itd.

To početi na sami napravi, kjer npr. sploh nimaš narejenih lastnik točk (POI, priljubljene) je nepregledno, zamudno in neučinkovito.

Na napravi je smiselno nastavljat le od točke do točke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj sem našel problem, ki ga ima mojster.

Verjetno je kliknil izogibanja npr. avtocestam in + "meddržavnim" cestam...to pomeni da bo cirkus čez mejo, ker Babno polje je na meji

Pri takšni nastavitvi mi BC obstaneimage.thumb.png.436b8f1cec3fdfe748b54dbfc948e605.png, ker preprosto ne more tega izračunat.

Torej, kot sem že povedal, pravilno nastavit izogibanja pa bo vse delalo...

 

Popravljeno . Popravil Snečer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš peljati točno po določenih cestah je najbolje pri vnašanju točk uporabiti možnost "izberi na zemljevidu" in klikneš na točno želeno cesto izven naselja (prvo točko takoj za meston, drugo pred naslednjim mestom, itd do cilja) in bo sigurno peljalo kjer želiš!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Ok, bom pa takole rekel.

Vsaj za moje pojme se rute uporabljajo za bolj kompleksno narčtovanje, kjer si jih pripraviš na PC in kjer pametno postaviš točke itd.

To početi na sami napravi, kjer npr. sploh nimaš narejenih lastnik točk (POI, priljubljene) je nepregledno, zamudno in neučinkovito.

Na napravi je smiselno nastavljat le od točke do točke

Bodo morali še malo dodelati ta njihov Načrtovalnik poti. Bi bila zelo uporabna zadeva, če bi delovala kot se šika. Sploh, ker nimaš vedno možnosti prej na PCju načrtovati. Se ti sredi potovanja spremeni načrt zaradi višje sile in ni več nič uporabno kar si doma planiral na PCju. 

V vsakem kraju nov cilj nastavljati spet ni to to. Če je napravi dodana "funkcija" načrtovanja poti bi človek pričakoval, da bo delovala. Bomo preživeli z ali brez ✌️ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Rey pravi:

Bodo morali še malo dodelati ta njihov Načrtovalnik poti. Bi bila zelo uporabna zadeva, če bi delovala kot se šika. Sploh, ker nimaš vedno možnosti prej na PCju načrtovati. Se ti sredi potovanja spremeni načrt zaradi višje sile in ni več nič uporabno kar si doma planiral na PCju. 

V vsakem kraju nov cilj nastavljati spet ni to to. Če je napravi dodana "funkcija" načrtovanja poti bi človek pričakoval, da bo delovala. Bomo preživeli z ali brez ✌️ 

Če v meniju načrtovanja izbiraš pravilno pot do izbire točke je možno narisati pot kot na PCju. Traja nekoliko dlje, se pa da. Sem se zaradi spremembe plana že večkrat poslužil te metode in gre v nulo. Klikaš po poteh, kjer se želiš peljati in dodajaš točke k poti.Je pa dobro imeti poleg naprave še zemljevid za lažjo orientacijo, ker na sorazmerno majhnem ekranu se hitro "izgubiš". Pomagaš si s številkami cest, mesti in kar gre.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Snečer said:

oziroma se tudi vidi, da si se "igral" z nastavitvami

= shorter (čeprav ni :)

pustit moraš michelin recomended

Shorter je ze bil poskus zbrihtanja zadeve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na PCju naredil routo. V Zumo naložil. Prvi dan prek bookinga imel prenočišče. Ostale dni ne. Zvečer našel prenočišče v Zumo vnesel naslov in ga dodal v jutrišnjo routo in izbrisal predvideno okvirno lokacijo. Zumo dodaj briši 5 minut, booking pol ure. Enostavno.

Naprava Zumo 390. Samo okoli Sveti Juraj me je vodil po napačni, ker še ni vedel da je naokrog asfalt. 10 minut v narobe smer. Sem pa eno lepo vasico zato obiskal.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je svetoval Raza pa res deluje, točke na zemljevidu.

Sicer imam pa nastavljeno:

-krajši čas

-ovinkaste ceste NE

-Izogibanja makadamske ceste, avtoceste NE (ni izogibanja)

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motom pravi:

To kar je svetoval Raza pa res deluje, točke na zemljevidu.

Sicer imam pa nastavljeno:

-krajši čas

-ovinkaste ceste NE

-Izogibanja makadamske ceste, avtoceste NE (ni izogibanja)

prodat in nazaj na tomtoma, če ti je tam ustrezalo

al pa se prilagodit garminu, ni druge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomtom 2013 ima pa spet svoje muhe. Razdeljena evropa, sever/jug. Eno ali drugo opcijo moraš vsakič naložiti preko pc. Teža 370g prevelika za moj nosilec. Zato tudi nisem vzel g595. Sicer je pa tomtom šel od hiše. 

Opcija načrtovanja poti na zemljevidu mi je pa sprejemljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, motom pravi:

Tomtom 2013 ima pa spet svoje muhe. Razdeljena evropa, sever/jug. Eno ali drugo opcijo moraš vsakič naložiti preko pc. Teža 370g prevelika za moj nosilec. Zato tudi nisem vzel g595. Sicer je pa tomtom šel od hiše. 

Opcija načrtovanja poti na zemljevidu mi je pa sprejemljiva.

Saj Garmin ima tudi razdeljeno Evropo, zemljevid je iz dveh delov (sever in jug), vendar je vse povezano in uporabnik tega ne opazi, lahko pa posamezen zemljevid izklopiš.

Pravo načrtovanje je lahko samo na PCju, na nepreglednem in majhnem ter slabo odzivnem ekranu navigacije načrtovanje zahteva kar nekaj truda.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

 

Pravo načrtovanje je lahko samo na PCju, na nepreglednem in majhnem ter slabo odzivnem ekranu navigacije načrtovanje zahteva kar nekaj truda.

 

Brez muje se še čevlja ne obuje, je pregovor.

Tudi za sistem "pitaj seljaka" se je treba potruditi in to zelo, če se dogovarjaš z mimiko.:fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 7. 2019 ob 13:45, amateur pravi:

Katera trgovina je to, saj je cena povsod 200 eurov?

Če te zanima, jaz prodajam DRIVE51LMT-S, imel sem ga gor 100km, prodajam pa ga zaradi tega, ker mi ne bere GPX sledi, slabo sem bral karakteristike, ko sem ga kupoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Nekako se mi je na fotki videl večji kot 396tka, pa tudi začetni zaslon mi ni poznan, razen če ni še zaščitna nalepka gor?

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, raza pravi:

Nekako se mi je na fotki videl večji kot 396tka, pa tudi začetni zaslon mi ni poznan, razen če ni še zaščitna nalepka gor?

Nalepka je še ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve, kateri Garmini še imajo enak konektor oziroma pašejo v enak nosilec kot Zumo 660 in BMW navigator 5-6?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam konektor paše na več modelov, nosilec pa je prilagojen vsakemu modelu posebaj, samo omenjena kombinacija sede na isti nosilec.

Konektorji pa do enaki na seriji zumo 4XX, 5XX, 660, 590,595

Rabiš konektor ali nosilec?

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nosilec s konektorjem od 660 pa me zanima, kaj lahko še zataknem vanj poleg 660 in BMW navigatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebela...

Včeraj vstavim GPS v torbico in po vklopu kontakta prične ponavljat zagon z napison GARMIN in tako naprej v nedogled.

Seveda je bila danes zjutraj takoj akcija še ima garancijo ali ne... Ne, saj bo avgusta že dve leti od nakupa. Nič izvijač v roke in pacijenta odpret. Snamem baterijo, priklopim "rezervo" in TADAAAA. "Mica" se zbudi na normalen način...

Nič sedaj pa v akcijo nabave prave "baterije"....

IMG_20200523_083953.thumb.jpg.f7701eb1074f7de36c88779bfef7bd7c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!